[ Vojislav Milunovic @ 15.01.2001. 13:31 ] @


[Edited by predator on 01-15-2001 at 01:35 PM GMT]
[ emperor @ 15.01.2001. 13:40 ] @
vec vidjeno
[ MoDcHe @ 15.01.2001. 13:47 ] @
Ql je ali je vidjeno cini mi se na intelli-ju ili gde sam vec to video
[ uLtracode @ 15.01.2001. 13:47 ] @
Slika nije losa sto ovaj rece vec vidjeno...
Ali mi se ne svidja FreeBSD vs Linux, bore se jedni protiv drugih umesto "zajedno" protiv WIN*** ... A i kompanija sto proizvodi(distribuira) Slackware vise obraca paznju o prezentaciji freeBSD nego na Slackware... To je ono sto nevalja a ko zna s kakvim je komentarom Microsot preneo ovu sliku(sigurno evo oni se svadjaju... zavadi pa vladaj) ko svadja u opoziciji sto je bila prezentovana na RTS(starom)...
[ Vojislav Milunovic @ 15.01.2001. 13:52 ] @
Pa znas kako stoje stvari Slackware dosta podseca na neki BSD.Sto da ne...Mislim ok je Linux sve ali ga opet mozemo podeliti u dve grupe :
za debile : RedHat,Corel,Debian,SuSE (donekle),Mandrake
za iskusnije korisnike : definitifno Slackware i to je svima jasno.

E sad ako neko oce da proba pravi UNIX stavlja BSD sistem :o))
zar ne
[ emperor @ 15.01.2001. 14:23 ] @
da da

slaver 4 zakon

dobro tu je i 7x ali ne za moj komp ( raspasce se )

ali cim nabavim novi ...............
[ gandalf @ 15.01.2001. 17:58 ] @
Da u pravu je preda ako hoces da isprobas pravi UNIX proba se *BSD. Probas da vidis kakve momci sa Barklija prave O.S.-e!
I u svakom slucaju Slackware je jedina distribucija linuxa koja nesto valja ostalo se !!!
[ vecicrnogorac @ 25.01.2001. 20:15 ] @
eeeeee......... a ja tek sad vidim koliko (ne)znam o svemu ovome... a ja instalirao na moj komp bio RH 6.2... i mislio da je ok, znaci sve je to bull shit a? kazete slackware..... kakav je njegov interface?
[ emperor @ 26.01.2001. 10:21 ] @
pa ono simpatican lep ko slika ima dosta boja i tako jednostavno ga zavolis kakav god jeste

[ Gojko Vujovic @ 26.01.2001. 11:06 ] @
hehe pa bas je zbog toga cool slack jer nema visuelne alatke za podesavanje sve drndas rucno.
[ vecicrnogorac @ 26.01.2001. 12:58 ] @
hahaha, e lijepo castimi, vidim ja zapalicete me da formatiram ovaj moj "fakin" W98 i instaliram nesto da VALJA! ima li posebna neka verzija slackware-a, nesto kao recimo RH 6 , RH 6.2.. znate nasta mislim, neka posebna verzija koju mi preporucujete?
i da, jos 1 stvar, svi volite linux vidim... ali koliko vas definitivno radi non-stop, i surfuje, i sve zivo u LINUX-u?? dakle ko ima samo Linux OS na racunaru
[ UroS @ 26.01.2001. 18:53 ] @
uu retko ko
predator mozda

a svi su baje u fazonu windows sux a svi ga koriste...

i mislim da je glupo imati samo linux na kompu ukoliko oces licnu upotrebu... kako da igras igrice...
zatim ako ti oces da surfujes, ircujes, icqjesh, igras igrice koji ce ti k**** linux??

zasto bi radio u losoj graphici kad mozes u boljoj...
naravno ukoliko si programer bice ti bolje da koristis unixolike sisteme zbog vise razloga

takodje i ako drzis server

ali za licne upotrebe... sta fali windowsu ??
[ Vojislav Milunovic @ 26.01.2001. 22:39 ] @
evo da kazem sta mislim:

Naime zasto ja koristim Linux?
Zato sto volim da programiram i ucim to.A nekad ako mi je dosadno ja opalim Punishera,WOF,Blood Brothers,Metal Slug 1 ili 2 i tsa ti ja jos znam, i to sve na tom lepom UNIXolikom sistemu:o)
[ UroS @ 27.01.2001. 00:47 ] @
da ali sigurno je bolje igrati igre ne windowsu
[ Gojko Vujovic @ 27.01.2001. 09:41 ] @
hmm pa u zadnje vreme samo web design radim iz windowsa jer tamo jednostavno nema alata kao sto su dreamweaver i photoshop. gimp nije ni blizu PS-u ..
a posto nista ni ne igram osim tetrineta koga ima i za linux - znaci nema problema..
mada priznajem da ne mogu da se odvojim 100% od windowsa. za neke stvari ipak rulz.
[ gandalf @ 27.01.2001. 13:14 ] @
Ja na svom compu imam Linux (Slackware 7.1) i FreeBSD 4.1 Linux sam startovo zadnji put pre dese dana! Znaci ja sve radim iz FreeBSD-a jer sve sto mogu u Linuxu mogu i u BSD-u !

Vindowz mi netreba !
[ Vojislav Milunovic @ 27.01.2001. 16:35 ] @
Hehe ti ne razumes poentu.Poenta je ovo -> Danas skoro svaki idijot koristi Linux da bi se palio da je haker.Pogledaj ono www,hakeri.com pa to ne zna da upali Linux a meni nasli da sole pamet kako su mi na proFTPDu nasli buffer overflow za 1 byte ( v-i-p jel tako bilo:o)) znas ti koji si) I onda mi oni tvrde da vole Linux jer znaju da rade u njemu:o(( pa zatim pogledajte www.viruskrew.co.yu , pa ove idijote makehack.cjb.com pa dosta takoh hakerskih organizacija koje o hakovanju znaju koliko i ja o vanzemaljcima...Stavili ljudi Linux pa rekli "Sad smo hakeri imamo UNIXoliki system"...meni je zato zao Linuxa...Ne razumem naprimer hakere koji objave neki exploit na BUGTRAQ koji daje 100% root=a...To nije uopste lepo naprimer Michale Zalewski je objavio u roku od mesec dana 3 exploita koji su na RH sistemu uzimali root-a ladno,onda je tu exploit za xlock koji daje root-a na SLack,RH,Mandrake bez greske...

Objavljen je wu 2.6.0 exploit koji je imao los chroot kod ali se uz malo sredjivanja taj kod prepravi lako(mora da se zna asm) I taj exploit 100% daje root-a

E sad gomila idijota pokupi to i prica da su hakeri jel su taj exploit pokrenuli na Linuxu a ja vam garantujem da svaki od tih remote exploita moze da se prepravi za Windows samo ako se dodaju 10-15 linija koda koje pozivaj wsock32.dll i to je cela mudrost...I sad neka neko od tih lamera meni objasni zato je na Linuxu?

Evo odgovora zato sto ne znaju da preprave taj kod za Windows...Nebojte se gospodo to ce raditi na Windowsu ali vi to ne znate.Ja sam jedan exploit kompajlirao pod Winom za IIS (jedan od vas ce znati o cemu je rec) i uspesno smo nas dvojica koristili taj exploit jer je radio isto i u winu kao i na UNIX sistemu...

Hehe smorio sam zar ne?

Ajde sad ko je procitao nek kaze da ovo sto sam napisao nije tacno!
[ m r v a @ 27.01.2001. 16:38 ] @
ne razumem zasto se ispovedate ( u bukvalnom smislu te rechi ) ... ko shta koristi od OS-a ....
ja kod sebe imam RH, Win98 na jednoj masini i Slack 3.5 (trenutno) , NT 4 na drugoj masini ....

i nemam nikakvo lose misljenje ni o jednom ... da ga treba zabraniti ... niti da ga NE TREBA drzati na hdd-u
svaki ima svoje prednosti ...
[ m r v a @ 27.01.2001. 16:41 ] @
ebote predo ... uzo si mi mesto ispod gandalf-a >;((
[ Vojislav Milunovic @ 27.01.2001. 16:54 ] @
mrva nisi razumeo poentu:o(

[ Gojko Vujovic @ 27.01.2001. 19:08 ] @
pa mrva nije odgovarao tebi nego gandalfu
[ Vojislav Milunovic @ 27.01.2001. 20:06 ] @
mrva moje izvinjenje
[ m r v a @ 27.01.2001. 22:44 ] @
heh ... uvazava se L;))

pih ... toliko guzve oko nicega ....

[ Gojko Vujovic @ 28.01.2001. 09:53 ] @
kaze se "niokocega"
[ m r v a @ 28.01.2001. 14:20 ] @
yeye

[ Mikky @ 28.01.2001. 20:56 ] @
vidi se ko ide u gimnaziju a ko je banderash
ovaj htedoh reci...da se win i linux razlikuju po tome kako rade sa socketima
ne znam tacno sve detalje ali otprilike zato se i exploiti prave za linux jer pod windowsom ne bi uspeli da urade ono sto mogu pod linuxom
e sad verovatno postoje ti slucajevi kad se exploit moze prepraviti u da radi pod winom...verovatno nije slucajno sto je taj exploit sto si prepravio bas za IIS
[ Vojislav Milunovic @ 28.01.2001. 22:17 ] @
Pricas gluposti. Sam mrezni interfejs se mozda razlikuje u kernelu.Ali tebi kao programeu ne smeta nista.

Svaki ali svaki exploit koji skript kiddies pokrecu na Linuxu moze da se prepravi za Win.Bio on za wu,pro ili bilo koji drugi ftpd,za bind,za rpc,sendmail...ili za IIS

SAMO ali SAMO treba dodati 10 linija koda i to je cela mudros e sad sto neko ne zna koji su to 10 linja koda ja tu nista nemogu.I to je razlika jedina u exploitima koje skript kiddies pokrecu!!!!!

To nema veze sto je expl bio za IIS prepravio sam ga zbog toga sto sam na NTu imao vise alata koje NT koristi i koje sam mogao da testiram na sebi pre samog napada
[ Gojko Vujovic @ 29.01.2001. 00:03 ] @
predator je u pravu, lako se preradi exploit da kompajlira i pod winom..

nego predo - nije uvek 10 linija, vidjao sam exploite gde obrises 10 linija i dodas samo 2 na primer .. dakle sve zavisi
[ m r v a @ 29.01.2001. 09:16 ] @
pa yel mozete da nas prosvetlite kad vec znate ??
[ Vojislav Milunovic @ 29.01.2001. 09:42 ] @
Pa nema tu neke mudrosti imas u Borland 5.02 help potrazi WSAStartup i ubaci kod odatle na pocetak tog exploitia i voila:o)
[ Gojko Vujovic @ 29.01.2001. 12:38 ] @
aj ti to nadji predo pa stavi ovde na forum
nekome mozda i posluzi..
[ Mikky @ 29.01.2001. 14:33 ] @
Citat:
predator wrote:
Pricas gluposti. Sam mrezni interfejs se mozda razlikuje u kernelu.Ali tebi kao programeu ne smeta nista.

Svaki ali svaki exploit koji skript kiddies pokrecu na Linuxu moze da se prepravi za Win.Bio on za wu,pro ili bilo koji drugi ftpd,za bind,za rpc,sendmail...ili za IIS

SAMO ali SAMO treba dodati 10 linija koda i to je cela mudros e sad sto neko ne zna koji su to 10 linja koda ja tu nista nemogu.I to je razlika jedina u exploitima koje skript kiddies pokrecu!!!!!

To nema veze sto je expl bio za IIS prepravio sam ga zbog toga sto sam na NTu imao vise alata koje NT koristi i koje sam mogao da testiram na sebi pre samog napada


ok onda zasto se exploiti pisu uglavnom za *nix sisteme?....i tu i tamo se nadje neki za windows i to bas za IIS ili tako neku ms aplikaciju, nikad nisam video ni cuo exploit za npr sendmail uradjen za windows
[ Vojislav Milunovic @ 29.01.2001. 16:03 ] @
Hmmm pa nisam jos video nijednog hakera koji nadje bug u sendmailu a onda ide u windows da napise exploit pa se posle vraca u UNIX da proba!!!!!

Jel ti razumes srpski!!!!!!!!!

ZA UNIX ih pisu zato sto mu je tu lakse odma i da proba.Ali taj exploit moze da se prepravi ocas posla za windows.

Ali fora je u tome sto pola njih,ma k**** pola,preko 95% ne zna da prepravi pa prelazi na Linux da bi pokrenulo exploit.Ajde sad cik reci da nisam upravu!
[ m r v a @ 29.01.2001. 21:17 ] @
moja je uvek zadnja : TAKO JE predo !!!!
:PPP
[ UroS @ 29.01.2001. 22:27 ] @
e bre
nismo svi iskusni old school programeri ko predator !
[ Gojko Vujovic @ 30.01.2001. 12:15 ] @
hmm pa Predator nije bas oldskool programer on je programiranje naucio u zadnje 2 godine
[ Vojislav Milunovic @ 30.01.2001. 13:28 ] @
Bas ttako,doduse bilo je nekih pokusaja u 5om razredu sa BASICom i FORTRUNom ali kad mi je na kraju 7og otisao ceo HDD sa svim programcicima e onda sam popizdeo i batalio sve na 2 godine ali sam se negde oko sredine 1og gimnazije vratio u posao:o))
Pocelo je klasicno C/C++ a UNIX je doso malo posle bombardovanja:o) pocetak leta bese to:o)) i evo UNIX sistemima se bavim 1.5-2 godine:o) i odusevljen sam...
Eh gde su mi oci bile u 5om razredu:o))))

Uzgred Gojko predator se pise malim slovima

mrva moja da bude zadnja:o) Nije bas tako ali sam morao da kazem sta mislim i usta sam se uverio poslednje 2 godine:o)
[ m r v a @ 30.01.2001. 19:48 ] @
samo da dodam ... ja sam racunar koopio pre tacno 3 godine, modem pre 2 ...
i mislim da znam previse za toliku "dugu karijeru" ...
[ gandalf @ 31.01.2001. 12:18 ] @
Nisam dugo dolazijo na forum pa sad razledam sta ste sve ispisali. Ovo sto je predator rekao mi je poznato odavno ( da *nix exploiti mogu u vecin slucajeva da se prevedu i na win) ali ne znam zasto si to pominjao na ovom forumu ??
[ Gojko Vujovic @ 31.01.2001. 13:07 ] @
hmm dosta vi i znate svi ako se uzme u obzir kolika vam je karijerica
moj prvi komp je imao CP/M, ako neko i zna sta je to.. uglavnom - preteca dosa, na amstradu 6128..
[ UroS @ 31.01.2001. 15:23 ] @
moj prvi komp je bio 286 sa 10 mhz(cale nije hteo da kupi na 12 bilo mu je brzo suvise) nekih 128 kb rama i 20 mb hard disk

to je placeno 2600 maraka 89. u nemackoj

a ja sto se tice programiranja znam.... hm

html
[ MoHicAn @ 10.03.2001. 03:34 ] @
kretenizam !!!!!!
ima se borland 5.02 cpp
pa ce se proba
:PPPPPPPP
[ Illiron @ 08.04.2001. 17:07 ] @
mislim da corel,rh,caldera,...distribucije nisu samo za debile.npr. neki nisu nikad videli unix i zele samo da imaju nesto sto ce pucati svaka dva minuta.takvim ljudima ne teba jos dodatnih problema kao sto su instalacije i jebavanja sa hardverom koja su cesta sa slackware distribucijama.
ono sto sam hteo da kazem u ovome jeste da nisu ljudi debili ako nisu programeri ili hakeri ali jesu ako misle da su hakeri a nisu.Kako zamisljas omasovljavanje linuxa?Nema sanse da se to izvede bez totalne automaticnosti instalacije i olaksanih podesavanja.

To je ono sto je od gluposti kakav je windows postalo standardni (kucni)OS
[ Vojislav Milunovic @ 09.04.2001. 09:22 ] @
Jedno pametno pitanje za tebe kad tako pravicno zboris...
Sta ce nekom obicnom useru UNIX ako on ne zeli da se bavi administaracijom?
Nema igrice bez kojih pola ljudi ne moze(k**** pola barem 70%),nema Photoshopa,nema tako jednostavnog interfejsa,nema OE I IE,nema Microsoft Office 2000...mozete vi sad da pricate da je Netscape u rangu IE5 i da je Star Office 5.2 u rangu Microsoft Office 2000 ali evo odam da kazem...
Juce sam video IE 5.0 na svojoj masini(Win2k) i ne da je potukao Mozilla-u nego joj je opstio sve sa majkom...
Ako ti smeta Blue screen pa ti lepo stavi WinNT ili recimo Win2k jel oni imaju totalno drugaciju strukturu i sanse da se oni sruse je recimo kao sa nekim UNIXom.Uzgred sa njima mozes da naucis administraciju koja se placa i to dobro...
Ja zelim da znam oba jel para je para...
Kao sto je rekao jedan admin : "Brate dok meni masina radi posao mene boli k**** na kojem je OSu" i tu je potpuno upravu.Stavi na WinNT Apache + PHP i dobices svu snagu UNIXa koju si hteo da imas...tu je onda IIS koji je odlican software i veoma je lepo ukompovan ali najde se neki bug...UNICODE recimo :o) ali skines patch i resis sebi sve muke...
[ Illiron @ 09.04.2001. 15:24 ] @
da ali da li ja imam para da dajem 400-800dm za win2k ?
Pogledaj samo koliko kosta RH7 u onom nacickanom izdanju,sto bi neko kupovao nesto sto je skupo + sto ce da ti puca svakih 5min?M$ je napravio totalni monopol nad drugim operativnim sistemima tako da je nedostatak software-a opravdan.Evo kad si spomenuo igre,ja igram counter-strike-on postoji i za linux,ranije sam igrao Q3 i on postoji za linux,gomila ljudi ovde u jugi igra UT koji takodje postoji za Linux...Ovo deluje malo ali pogledajte koliko Linux postoji(kao kucna platforma za zabavu i posao) a koliko M$ win.Caldera,rh,Corel...distribucije nisu za debile vec je windows za debile.
[ madafaka @ 09.04.2001. 15:47 ] @
Elem, da ubacim i ja svojih 2 cents, nemogu se debilima proglasiti korisnici nekog os-a,recimo korisnike racunara mozemo i razvrstati po os-evima koje koriste,znaci postoje ljudi kojima je kompjuter samo pomocno sredstvo, nekima zamenjuje pisacu masinu, nekima dobro dodje Excell i slicno, znaci oni ne planiraju da postanu IT geekovi,
a u poslu za koji su se opredelili su (recimo) vrlo uspesni i to ih necini nikakvim debilima...
[ Vojislav Milunovic @ 09.04.2001. 22:21 ] @
Ilirion ne znas ti nista o win2k :o) Naime taj system se bazira na NT tehnologiji koja je mnooooogo dobra i ne rusi se system tako lako.NT je system koji je ljudski odradjen i stvarno svaka im cast i na NT i Win2k (aka NT 5)...Uzgred ako nisu u BG salji mi 5dm +3-4dm za postarinu i stize ti win2k :o)
Uzgred NT != win 9x oni koji su probali to dobro znaju,ali oni koji nisu probali mogu samo da pricaju napamet kao sto si ti radio...
[ Dusan Marjanovic @ 10.04.2001. 01:15 ] @
Slazem se za ovo oko wina 2000, stvarno je odlican, bas sam ga bio terorisao i super je iso, a trenutno nemogu nigde da ga nadjem... cd klub koji je imao
vise nema, maznuo im neko... shit
[ Riste Pejov @ 18.06.2001. 03:24 ] @
Pa u zadnjem vremenu sve vise ima exploita koji se komapjliraju bez problema i na win i na *nix .. samo uz pomocu #ifdef _WIN32 ....
sve se moze ukoliko se ima zelje za to :)
cross platform shit !

mozda i kad se popularizuje borlandova CLX library ce biti lakse :)

pa vec samo pisao ovo ...ali mislim da je trebalo da bude na kraja prve ili pocetka druge stranice .... izvinite :)

peace

[Ovu poruku je menjao PSx-9ne dana 06-18-2001 u 02:36 AM GMT]
[ MoHicAn @ 18.06.2001. 23:09 ] @
Citat:
UroS je napisao:
uu retko ko
predator mozda

a svi su baje u fazonu windows sux a svi ga koriste...

i mislim da je glupo imati samo linux na kompu ukoliko oces licnu upotrebu... kako da igras igrice...
zatim ako ti oces da surfujes, ircujes, icqjesh, igras igrice koji ce ti k**** linux??

zasto bi radio u losoj graphici kad mozes u boljoj...
naravno ukoliko si programer bice ti bolje da koristis unixolike sisteme zbog vise razloga

takodje i ako drzis server

ali za licne upotrebe... sta fali windowsu ??


O boze
pa ovako .......
zasto nebi ircovao icq-ova surfovao itd itd iz linuxa ? kad je stabilniji

Radio iz losije grafike ????
aloooooo si ti mozda video kako izgleda gnome + neka tema ....
znas sta je windoz za njega ...... kanta za otpatke !!!!!!!

PS:
to so ti ne umes graficku da namestis na vecu rezoluciju nisam ti ja kriv ...
ja kolko mogu u windozu da izvucem mogu i u linuxu/unixu ......
[ ventura @ 18.06.2001. 23:56 ] @
e bre predatore... zato je PERL zakon... u PERLu menjas jednu ili nijednu liniju... :)

[ c00l_daem0n @ 19.06.2001. 16:53 ] @
nevezano za ovu temu:
da li ovde ima neko iskustva sa python-on, i sta mislite
da li moze posluziti kao lepa zamena za perl
[ Vojislav Milunovic @ 19.06.2001. 17:55 ] @
ventura po recima nekih cygwin resava taj problem win/Unix programi ;o))
[ Gojko Vujovic @ 19.06.2001. 18:14 ] @
Ajde dosta prazne priče..