[ Mr.xXx @ 30.09.2005. 19:56 ] @
znaci potreban mi je nacin da izmodelujem pustinju sa sve dinama ali posto mi je potrebna velika povsina kako da izbegnem ucno radjenje jednu po jednu
[ sirnorthwood @ 30.09.2005. 22:19 ] @
Pomocu modifikatora Displacement. Da li znas da to koristis. Poenta je napravi ogroman plane, stavi mu 200x200 podela, density 2.0, primeni displacement. U Map slotu izaberi Mask map-u,U Materijal editoru klikni get materijal, u pretrazivacu selektuj Scene i odatle preuzmi Mask mapu, sada pravis mapu. Tu imas dva dugmeta Mask i Map, u polju Mask napravi noice map ali da size bude velika 100 - 500, fractal, U polju map selektuj jos jednu maou mask, ponovo u polju mask selektuj noice ali ova je sitnija 20 - 50 size , fractal, vrati se. Sada u polju map izaberes Celullar mapo .Kliknes na objekat das mu strenght. Napravices do jaja planine . Ako hoces dine moras da podesis kontrast u noice mapama sto veci to su ostrije pl ako je manji dobijas blaga uzvisenja , to podesavas pomocu Levela u mapi noice Low i High. Celullar sluzi za pesak. Na kraju dodas materijal boje peska sa bumpom celullar, veoma sitno...Dobro svetlo je tu vazno...
[ Mr.xXx @ 01.10.2005. 19:50 ] @
a reci mi za koji program si ti meni opisivao
[ sirnorthwood @ 02.10.2005. 21:42 ] @
3d studio max, R5 pa dalje
[ Mr.xXx @ 04.10.2005. 18:58 ] @
Aha pa hvala na opisu ali ja radim u Cinemi to jeste slicko i ja sam pokusao da uradim ali nije bas realno

ali ipak hvala

poz