[ The Mask AE @ 30.09.2005. 22:03 ] @
Procitali ste temu... 3, 4, sad!!!
[ R A V E N @ 01.10.2005. 23:01 ] @
Evo,"čisteći" neke CD-ove našao sam ovaj tekst koji sam dobio kao odgovor na pitanje "Kako izdati muziku na nekom psytrance labelu?" koje sam uputio ljudima jednog njemačkog psytrance labela čisto iz znatiželje i koji su(je) (gle čuda!) i odgovori(o)li.To je bilo jako davno(prije bilo čega,hehehe...).Evo sad ga prenosim ovdje,jer je tekst višestruko koristan:

1. You need to have well produced Music in a good soundquality, that's a big thing.Not that it have to be totaly new style, but good production quality. It's better to wait till the music is getting realy good before you release it, that will bring you more offers in the future.
2. Search for a Label with more or less similar releases like your production.
3. Don't put too many tracks on the Demo, max. 5 Tracks. Try to put the best on top.
4. Write your Artistname, Real Name, Adress, Tel. Number, Email Adress (important today), clearly on the CD case and Artistname, Email also direct to the CD. (Some Labels do recieve many CDs each week, it's cool to have clear labelled Demos.
5. Wait at least 3 or better 4 Weeks after you sent the demo, till you contact the label and ask it. If the music is good the label will contact you anyway so fast as possible cause it will be afraid to loose the music to another label.

Yep. I hope i could help you with that.


Best regards

Kilian





1.Trebaš imati kvalitetno produciranu muzike,visoke tehničke kvalitete,to je velika stvar.To ne znači da mora biti novi i originalni stil,već dobra producentska kvaliteta(barem pristojna,prim.prev:)).Bolje je sačekati sve dok muzika ne postane zbilja kvalitetna prije nego je pošalješ,što će ti donijeti više ponuda u budućnosti.

2.Traži label sa stilski više ili manje istim izdanjima kao što je tvoja produkcija.

3.Nemoj staviti previše radova na demo CD,najviše 5.Stavi one najbolje kao prve.

4.Napiši svoje umjetničko ime,pravo ime,adresu,telefonski broj i e-mail adresu čitko na kutiju CD-a i umjetničko ime i e-mail direktno na CD(neki labeli dobivaju masu CD-ova svake sedmice,dobro je imati čitko imenovane CD-ove).

5.Sačekaj najmanje 3 ili još bolje 4 sedmice nakon što si poslao demo,prije nego kontaktiraš label i pitaš šta je bilo s njim(demom,prim. prev.:)).Ako je muzika dobra,label će te kontaktirati što je brže moguće,jer će se plašiti da će izgubiti tvoje radove u korist drugog labela.

Da,nadam se da sam ti mogao pomoći s tim.

S poštovanjem!

Kilian

NAPOMENA:Moj post sa drugog foruma.
[ Ni ten ichi ryu @ 02.10.2005. 00:20 ] @
TheMaskAE, mozes malko samo da pojasnis na sta si mislio? Da li zelis da izdas svoj rad pod label-om (i da uploadujes svoj demo njima), ili da upload-ujes demo (isecak) tudjeg rada na svoj server iz bilo kog razloga, ili...?
[ The Mask AE @ 02.10.2005. 20:36 ] @
Ama bre pobogu ljudi imam svoj materijal koji bih upload-ovao na neki freehost server (tu vi nastupate sa preporukom ). Takodje me interesuje ima li ko neki label sa kim ima iskustva, mozda je neko snimio neshto i tako... Evo za pocetak sta mislite o labelu Marka Nastica Recon Warriors. Moje mishljenje je sledece: super, super, super cak i previse dobro za omalenu Srbiju... Vashe mishljenje je...
[ vindic8or @ 02.10.2005. 21:23 ] @
prvo ti je najbitnije da imas muzicki talent. da napises dobru numeru. onda je bitno da imas dobre inzenjerske vestine i dovoljno kvalitetnu opremu u svom studiju, da se snimak koji saljes uopste ne razlikuje po kvalitetu zvuka, od izdanja labela kome saljes.

onda je bitno da znas kome da saljes. neki A&R agenti prime po par hiljada demo CDova dnevno, a imaju vremena da preslusaju (na fast-forward, btw) samo 30-50. u tom slucaju, zao mi je da kazem, racunaj i na to kakav cover ces staviti na svoj demo. kako ce se on razlikovati od gomile drugih demo snimaka koje neko u labelu probira. najbolje je da se u pocetku afirmises preko manjih independant labela, da saljes tim ljudima svoje demo snimke (pazi DOBRO kome sta saljes, neki ce ti obecavati sve, a isporuciti nista). zato sto imaju manje ponuda od vecih i poznatijih, i generalno jure dobra potencijalna izdanja. ako nekoga poznajes, to ti je najsigurnije. ili po preporuci (jbg, tako je zaista najlakse).

inace, vrlo je bitno, da se ne stidis ili bilo sta slicno, i da svoju muziku pustas uvek i svima, i narocito da je uvaljujes DJevima koje znas da pustaju u setovima. to je zapravo pravi nacin da napravis ime brzo. naravno sve pod uslovom da pravis dobru muziku.
[ Ni ten ichi ryu @ 03.10.2005. 01:41 ] @
Pošto ogroman broj hostova zabranjuje mp3-ce na svojim serverima, a nemaju mogućnosti da proveravaju da li je pesma pod copyright-om ili ne, ja kad uploadujem svoje pesme negde stavim mali .txt fajl koji nije publicly viewable u kome objasnim o čemu se radi (ako neki admin naiđe u folder). Ja bih na tvom mestu umesto besplatnog hosta našao nekog jeftinog i podigao mali sajt na kome ćeš između ostalog postaviti i svoje radove.

Poslušaj šta ti je vind rekao.. Moje iskreno mišljenje je da za svaki fantastičan bend za koji sam čuo postoji 10 još boljih za koje nikad nisam čuo. Još jedno mišljenje, na svakog poštenog A+R agenta postoji 9999 koji su stoka.
[ The Mask AE @ 03.10.2005. 13:37 ] @
Evo za pocetak sta mislite o labelu Marka Nastica Recon Warriors. Moje mishljenje je sledece: super, super, super cak i previse dobro za omalenu Srbiju... Vashe mishljenje je... (ovaj deo ste svi preskochili )
[ Illiron @ 03.10.2005. 16:53 ] @
Ako zelis da se promovises na mala vrata otvori stranicu na soundclick.com i uploaduj svoje stvari i eventualno salji diskove A&Rovima.

A ako zelis da se probijes malo ozbiljnije, moras da nadjes dobrog menadzera a posle verovatno i dobrog advokata. To sve naravno ako zelis u instranstvu nesto da izdas ili da se bavis bilo kakvim autorskim radom.
[ vindic8or @ 04.10.2005. 22:37 ] @
za elektronsku muziku mu nece zaista trebati manager i advokat, bilo gde u svetu, cak i u americi. cinjenica je da cak i ako uspes da stignes do izdanja (ulozis puno vremena i truda u produkciju), pa sklopis ugovor za 12", verovatno neces uopste biti placen ni penija.

[ Illiron @ 05.10.2005. 11:29 ] @
Pa da, ali u svakom slucaju su mu cilj bar neke pare, da li ce ih uzimati preko izdanja ili ce izdanja koristiti da promovise dj ili live karijeru u nekom trenutku da bi uzimao pare kako treba mora da ima ili booking agenciju ili menadzera....
[ vindic8or @ 05.10.2005. 23:36 ] @
stoji. ali to tek kasnije dodje. kada vec postane poznat pa krenu da ga jure agenti za nastupe i to. pre nego sto se proslavis, uglavnom sve pozive sam zavrsavas. mislim, vecina izdanja, u el. muzici, ono za up and coming producente se danas zavrsava preko emaila i aima. kao i setovi ili nastupi. kad nakupis malo izdanja, obicno ti maticni label radi booking, tj primaju pozive za tebe.
[ Illiron @ 06.10.2005. 11:40 ] @
U pravu si, ja se bavim drugom muzikom u kojoj se drugacije radi sad se secam da mi je drug pricao kako se sad zakazuju setovi i to... Mislim da smo odgovorili decku ono sto je pitao. Na njemu je sad da isplanira kako ce da se promovise :)
[ vindic8or @ 07.10.2005. 13:15 ] @
axa :) najbolji savet je da sto vise vremena posveti studijskom radu, i da stalno prati svoju scenu :) to je to :)