[ juventus021 @ 01.10.2005. 08:18 ] @
Odmah da napomenem da nikad nisam radio sa mrezama.
Imam notebook i desktop koje bi hteo da umrezim.Notebook je Toshiba SA 50 sa windows XP home a desktop ima MSI KT6V plocu i windows XP pro. Znaci oba racunara imaju integrisane mrezne karte. E sad, dali se ova dva racunara mogu umreziti(imam crossed kabel) i kako. Hteo bih neke podatke da prebacim sa jednog na drugi ali ni to ne znam kako da izvedem ako ih i umrezim tj. ne znam kako da pristupim drugom racunaru.
Da dodam da mi desktop ima prikljucen i wireless na cijoj kartici vec imam podesen IP, workgroop i sl. pa me interecuje da li ove dve kartice imaju neke veze jedna sa drugom ili ne.
Ako neko ima vremena i zivaca da mi pomogne bio bih mu zahvalan.
[ Milan Andjelkovic @ 01.10.2005. 08:39 ] @
Wireless kartica ti nije ni od kakve koristi ako nemaš wireless adapter i na drugom računaru.

Pogledaj TOP teme u ovom forumu, sve je detaljno objašnjeno. Ne pravi nikakvu razliku to što je jedan od računara laptop.
[ juventus021 @ 01.10.2005. 08:59 ] @
Nisi me razumeo. Ja sam pitao zbog wireless kartice zbog toga sto i na njoj kao i na mreznoj kartici postoje podesavanja za IP, workgroop... pa sam pitao da li na jednoj kartici moze jedan IP a na drugoj drugi.
A kako da znam da mreza funkcionise tj. kako da podatke prebacim sa jednog na drugi, znam da treba namestiti sharing ali kako dalje?
[ electrobuka @ 01.10.2005. 09:21 ] @
stavis lepo da i notebook bude u istoj radnoj grupi i sve radi. naravno desktop ce imati pristup wireless-u i notebook-u , a notebook samo desktopu. eventualno mozda da stavis staticke adrese na te dve lan kartice (desk,noteboo). i naravno nemas potrebu da cackas bilo sta oko wireless-a .


---usput . mrezna karta nije u radnoj grupi vec windows. a mrezne karte imaju svoje adrese i naravno da se nece videti ako su ima adrese u razlicitim klasama ili sta vec. tebi wireless kartica moze da ima jednu adresu a lan drugu. i kakve uopste veze ima ta wireless kartica sa kucnom mrezom. jedino sto ces na notebooko morati da podesis workgroup prema tom desktopu i to je sve..

[Ovu poruku je menjao electrobuka dana 01.10.2005. u 10:25 GMT+1]
[ Milos Stojanovic @ 01.10.2005. 14:05 ] @
Wireless kartica se na tom nivou ponaša kao i bilo koja druga mrežna kartica. Bilo je već dosta tema o ovome + TOP tema.
Lock.