[ bukovski @ 01.10.2005. 14:43 ] @
1. Ovako da li postoji legalan nacin da posedujem kreditnu karticu iz USA , i ako postoji koja bi procedura otvaranja bila tekuceg racuna i izdavanje kartice ( naravno ne licno :) :) . Da li neko ima iskustava ili zna nacin. Neka kombinacija preko ambasade kozulata ? ( mislim da je za nemacku moglo nesto slicno zato pitam ) .
2. Manje povoljna solucija . Da mi neko otvori racun ( samo ko ? ) i posalje karticu postom na kucnu adresu. Da li bi ja mogao iz Srbije da uplacujem novac na racun ( najverovatnije uz neku proviziju al da pitam ) Da li bi tada bilo problema ili mogucnosti zamrzavanja racuna jer se placanja vrse uvek iz Srbije ( mada sto otiso Amerikanac na odmor u Srbiju , moglo bi se tako nesto izmuvati a? )

Hvala na odgovorima unapred !
[ dinke @ 01.10.2005. 15:31 ] @
Pogledaj ovo, mozda ti bude interesantno.

https://www.epassporte.com/
[ bukovski @ 03.10.2005. 12:00 ] @
hvala . Da li si koristio posto me iskreno strah da nije neka prevara jer traze CVV2 number prilikom registracije ! A koliko znam taj broj nikako nebi trebali da traze za otvaranje naloga ( mnogo mi mirise na prevaru ) .

e sad za placanje mi nije sve jasno ,
pise:

FEES OF EPASSPORTE PERSONAL ACCOUNT
ePassporte Virtual Visa Amount
Virtual Card Activation Fee FREE ( ok znaci dz )
Virtual Visa Annual Fee FREE the first year and $5 each subsequent year ok prva godina posle odjavim creditnu karticu i nemogu da mi skinu 5 $ za sledecu )
Load/Reload Fee $5 per $100 or portion thereof *** ( e ovo mi nije jasno svakog puta kad zelim da prebacim pare na racun naplacuju 5 $ ??? )
Peer-to-Peer Transfer Fee 25 cents (Five transactions a day, and then $1 per transaction for each subsequent transaction in the same day) * e ovo tek nemam pojam sta znaci )

Hvala unapred na odgovoru !
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.11.2005. 16:16 ] @
Pretpostavljam da si do sada i odustao od ovoga :)

Citat:
bukovski
Virtual Visa Annual Fee FREE the first year and $5 each subsequent year ok prva godina posle odjavim creditnu karticu i nemogu da mi skinu 5 $ za sledecu )


Možda..ali takođe nećeš više moći otvoriti novu, jer na tvoje ime se već vodi jedan račun (koji je zatvoren u tom nekom "grace" periodu), a sumnjam da su prevideli ovako nešto.

Citat:
bukovski
Load/Reload Fee $5 per $100 or portion thereof *** ( e ovo mi nije jasno svakog puta kad zelim da prebacim pare na racun naplacuju 5 $ ??? )
Peer-to-Peer Transfer Fee 25 cents (Five transactions a day, and then $1 per transaction for each subsequent transaction in the same day) * e ovo tek nemam pojam sta znaci )


Da, provizija na dopunu računa je 5$ na svakih 100, ili procentualno 5% na sumu koju uplaćuješ.
A ovo poslednje je da plaćaš za prvih 5 transakcija u istom danu po 25 centi za svaku, a svaka 6. i dalje po 1$.
[ MorenoArdohain @ 08.11.2005. 20:55 ] @
Sto je prevara ako traze CVV2 broj? Mnogi eshop-ovi ga isto traze..

Inace, epassporte provereno radi, iz licnog iskustva


[Ovu poruku je menjao MorenoArdohain dana 08.11.2005. u 22:03 GMT+1]
[ radovic @ 09.11.2005. 00:11 ] @
http://www.card444.com/ --- interesantno je da pominju da se ova kartica njihova moze koristiti da se otvori paypal account.

Kosta: 50$ + 10$



[ bukovski @ 10.11.2005. 01:57 ] @
Hvala svima javicu uskoro sta sam uradio i sta odlucio
[ MorenoArdohain @ 10.11.2005. 18:52 ] @
Citat:
radovic: http://www.card444.com/ --- interesantno je da pominju da se ova kartica njihova moze koristiti da se otvori paypal account.

Kosta: 50$ + 10$


Koliko znam, svaka validna visa kartica moze da se upotrebi za otvaranje paypal-a..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.11.2005. 21:27 ] @
Slažem se sa Morenom. Problem je crna rupa u jugoistočnoj Evropi :)
[ bukovski @ 29.11.2005. 05:59 ] @
Citat:
MorenoArdohain: Koliko znam, svaka validna visa kartica moze da se upotrebi za otvaranje paypal-a..


NE MOZE jednostavno probaj pa ces videti. Nijedna kartica iz Srbije ne moze, btw nemozes ni srbiju odabrati prilikom izbora :( Zalosno veoma zalosno. A inace one kartice sto ste preporucili se vode na neke ostrvske zemlje znate i sami kakve kompanije. Kontaktirao sam ljude i rekli su mi da ne prihvataju njihove kartice, samo kartice banaka cije je sediste u USA !

Ima neko ideju kako doci do takve kartice ?
[ bukovski @ 11.12.2005. 10:14 ] @
Najtuznije u svemu da jos nisam nasao nacin da resim svoj problem :(
Jednostavno nemogu posedovati USA k.k.
A pay pal nemogu koristiti iz Srbije bar ne bez nocnih mora koje su neki imali.
Neznam dal kombinacija sa K.K. Iz nemacke banke i otvaranje racuna sa tom K.K. na pay pal-u moze da bude sigurna varijanta ? ( u nekom postu sam citao da moze da se dobije K.K. Nemacke banke )
[ websizain@ @ 16.12.2005. 22:33 ] @
www.netbank.com

imas i info telefon koji je besplatan (ali ako se zove iz Bosne i Hercegovine ili Hrvatske).
[ bukovski @ 17.12.2005. 15:06 ] @
:( hvala ali i dalje bez pomoci za mene
[ radovic @ 14.02.2006. 10:42 ] @
Bukovski koliko sam primetio na forumu svi to traze i da postoji bilo kakvo resenje sigurno bi ti neko napisao. :(
Inace ovih meseci je potera cak i za E-Goldom kao sredstvom placanje...

Pogledaj samo peticiju. 730 ljudi se potpisalo
http://www.petitionspot.com/petitions/e-scg

:)))

[Ovu poruku je menjao radovic dana 14.02.2006. u 11:45 GMT+1]