[ Ivan Vasić @ 02.10.2005. 16:07 ] @
Imam sledeći problem: Napisao sam malu skriptu koja skida sa SVN-a (CVS-a svejedno) neke module. Pošto se autentikacija odvija preko public key-a, prilikom check-outa svih modula iz SVN-a (a ima ih više) svaki put moram da unesem password pa bih hteo da to izbegnem. Da li je moguće da skripta unese te podatke umesto mene?

Da banalizujem problem - recimo da imam program koji čita sa standardnog ulaza neki string i posle ga ispisuje. Da li mogu skriptom da pozovem taj program, upišem string koji će program posle da ispiše?
[ random @ 02.10.2005. 22:22 ] @
Ivane, autentikacija preko public-key-a i autentikacija interaktivnim passwordom su dve različite stvari. Ako ispravno podesiš public-key auth, ne traži se password (barem kod ssh-a).

Postuj konkretno parče koda pa da vidimo.
[ Ivan Vasić @ 02.10.2005. 23:15 ] @
Da znam da su različite stvari i koristim public-key medjutim odmah mi je bilo čudno da mi traži password. Prvi put sam koristio taj način autentikacije na CVS-u sourceforge.net i mislio sam da je u pitanju njihov server, medjutim posle sam primetio da je i na svn.kde.org identična situacija pa sam mislio da je tako normalno (iako mi je bilo nelogično da mi treba password).

Parče koda je npr. ova jednostavna komanda:
Code:
svn co svn+ssh://[email protected]/home/kde/trunk/naziv_modula

Prethodno sam administratorima SVN-a uredno poslao svoj public key tako da tu nema problema ja mislim.

Pretpostavljam da sam loše podesio public-key - da li možeš da me uputiš na neki tekst ili da mi objasniš kako i šta da proverim. Bilo bi lepo da ne moram da menjam key....
[ TiXo @ 02.10.2005. 23:20 ] @
a da password koji se traži nije lozinka tajnog ključa?

u tom slučaju je možda ssh-agent rešenje

[Ovu poruku je menjao TiXo dana 03.10.2005. u 00:20 GMT+1]
[ Ivan Vasić @ 02.10.2005. 23:47 ] @
Upravo jeste tako...
Code:
Enter passphrase for key '/home/ivan/.ssh/id_dsa':

Hvala ti na linku, tekst je odličan tako da sam rešio taj problem sa SSH.

Mada još uvek me zanima ono u vezi skripte - da li je moguća interakcija sa programom?
[ random @ 03.10.2005. 11:47 ] @
U ovakvim situacijama je to jako teško izvesti pošto program proverava da li je fajl deskriptor iz koga čita lozinku zaista vezan za tty. Morao bi nekako da ga "prevariš".
[ TiXo @ 03.10.2005. 21:08 ] @
nešto ovako?

ili na primeru

PS: počeo sam da zaboravljam, jedva se setih da je expect komanda :(
[ Ivan Vasić @ 04.10.2005. 00:23 ] @
Baš to mi je trebalo. Hvala puno obojici.

Pozdrav!