[ dado_k @ 02.10.2005. 19:19 ] @
ajde da čujem komentare za stranicu
http://webprogrameri.hrhosting.net
nemorate biti blagi :)
[ gocca @ 02.10.2005. 23:05 ] @
Stranica ti je bas programerska (bez gresaka sto se tice html i css validatora), ali ti dizajn nije bas nesto posebno. Na prvi pogled sredisnji dio stranice mi se cini preuzak, a ovi stupci sa strane presiroki. Znaci prosiri sredisnji, a suzi ove sa strane. Isto tako polja za username i password su ti vizualno preduga (mislim da nitko ne koristi nadimak duljine 20 i vise znakova), a i po vertikali bi ta polja mogla biti manja.
Dalje, izbaci datum i sat i na to mjesto stavi onu ruznu trazi formu iz hedera (malo ju sredi; smanji po vertikali i horizontali, stavi ljepsi i manji search button, izbaci nisan :)
Sve u svemu, ima tu jos puno mjesta za napredak (sto dizajnerski, sto sadrzajno). Toliko od mene za sada.
[ dado_k @ 03.10.2005. 13:12 ] @
da hvala to je uostalom sve što sam i ja sam mislio!
stranica mi je naravno validna sav kod ionako pišem i sve provjeravam tako da tu nema frke što se tiče searcha to bum sredil a ovo preusko to je za rezolucije veće od 1024*768 jer mi je cijeli onaj div 800px pa zbog toga to bum probal srediti preko postotaka! a što se tiče gumba traži to je istina najslabija točka za inpute se isto slažem i mislim da obavezno za submit moram staviti drukčije to budem napravil ostale sugestije?
[ dado_k @ 04.10.2005. 15:54 ] @
Evo ispričavam se što je jučer stranica bila off nadam se da neće više! evo malo sam i popravio stranicu pa da čujem sada komentare! i da čujem kako reagira na razl browsere!
znam da u starijim browserima neće baš ići no u FF1 i u IE 6 radi dobro za ostale ne znam.
Stranica je tableless
[ oliver78 @ 05.10.2005. 08:36 ] @
Ne treba mi casovnik, imam ga u windowsu. Pa i datum mi nije od koristi.
[ LyoShi @ 12.10.2005. 03:59 ] @
evo ovako...

počele su da ti se pojavljuju greške u xhtml koodu ::))

-sa dizajnerske strane, ovaj header ti izgleda nekako prljavo...pogotovu ovaj tekst " web programeri ".... Gledajući iz opere 8.5, ta ista slika ti beži oko 5px u desnu stranu ...

-sa tehničke strane, kada kliknes na ovo "traži", rec traži treba da nestane, a ne da je posetilac ručno briše... to, čini mi se, može da se sredi uz pomoć java-script-a, a i nema slike pored "search" box-a... mogao bi da staviš naku lupu...

Inače...velika prednost, je što se sajt jako brzo učitava...

-sa marketinške strane, ima malo sadržaja, a zapitao sam se šta dobijam registracijom...to ne sme da se desi...moraš navesti ljude da se registruju, i da tačno znaju šta dobijaju registracijom...

[ dado_k @ 12.10.2005. 18:59 ] @
ne znam di si našao greške u xhtml-u? kolko ja znam stranica je valid css i valid xhtml i to nisam provjerio jednom!
što se tiče traži pa meni se izbriše! provjeri dal imaš uključen jscript!
što se tiče sadržaja još ga nisam ni počeo stavljati za sliku bum pogledal!
eto toliko!
još ko?
[ LyoShi @ 12.10.2005. 22:09 ] @

i bre...ne verujes mi... evo vidi :

Code:

This page is not Valid XHTML 1.0 Transitional!

Below are the results of checking this document for XML well-formedness and validity. 
Error Line 52 column 772: ID "vijest" already defined.

...jesti/php/stranica/1">php</a></h4></div></div><div id='vijest'><h3 style='tex

An "id" is a unique identifier. Each time this attribute is used in a document it must have a different value.
 If you are using this attribute as a hook for style sheets it may be more appropriate to use classes (which group elements)
 than id (which are used to identify exactly one element). 

Info Line 52 column 25: ID "vijest" first defined here.

<h1>vijesti</h1><div id='vijest'><h3 style='text-align:center;
 background-color:
Error Line 53 column 229: ID "vijestdolje" already defined.

...<a href="kontakt">kontaktirati</a><div id='vijestdolje'><h4><a href="./clanov

Info Line 52 column 636: ID "vijestdolje" first defined here.

...ije moja greška jer na ojem kompu radi dobro!<div id='vijestdolje'><h4><a hr


Al', vidi se da si radio na validaciji koda, zato sam i rekao da su POČELE da ti se pojavljuju greške ......
CSS je OK (valid)...

Sad nestaje tekst "trazi", juce nije htelo, ne znam, mozda su duhovi ;0

aj srećno...

[ dado_k @ 13.10.2005. 21:15 ] @
ne znam valjda su duhovi što se tiče traži... a što se tiče validatora da poslije kako sam dodao poruku e pojavljuje! pa nisam znao da nesmiješ imat više divova sa jednakim id-em
bah... nema veze to bum ispravil!
[ soman @ 13.10.2005. 21:48 ] @
Sredi onaj logo gore izostri ga, bas glupavo izgleda ovako zamucen jpg. Mislam da ti ova plava boja levo ne valja pozabavi se malo uklapanju boja.
[ LyoShi @ 14.10.2005. 16:56 ] @
Citat:
dado_k:  pa nisam znao da nesmiješ imat više divova sa jednakim id-em
bah... nema veze to bum ispravil!


Umesto "id" stavi "class" i rešićeš problem...

Isto tako, kada radiš "array" (petlju, niz) u nekom jeziku (PHP na pr.), takođe stavi "class" umesto "id" ako budeš koristio selektor u "array"-u...