[ Branko Ivic @ 03.10.2005. 14:49 ] @
Pre dva dana sam kupio Shockwave DW 330 u jednoj od prodavnica .Cena ovog uredjaja je 69 EUR.Nakon detaljnog testiranja,a imajuci u vidu da sam pre ovog plejera imao oko 6 meseci Mustek VLM56 2E o njemu mogu da iznesem sledeca iskustva:
Cita medije u standardnim formatima ddvd,divx,mp3,svcd,vcd,audio,super karaoke...Veoma se dobro snalazi sa svim medijima,pa i onima koje Mustek nije hteo da procita.Titlovi su veoma citljivi,beli,podebljani,bez pozadine i outline-a,sto predstavlja mali problem.Takodje ispod titlova su prisutne sitne bele tackice koje nakon duzeg gledanja mogu da zasmetaju.Cita samo sub. i srt.,mada se u reklami tvrdi da cita i txt. sto jednostavno nije tacno.Titlovi ne moraju biti u istom folderu gde i film a takodje je moguce birati titl ako ih na disku ima vise.Uputstvo je nedovoljno detaljno,ali prilicno jasno.U svakom slucaju mnogo je bolje resenje od Mustek-a,mada i malo skuplji,ali je svakako u rangu iza brand name plejera,prvenstveno zbog mehanike,lezista za disk,displeja i samom estetskog izgleda koji deluje pomalo kicerski.
Nisam uspeo da pronadjem ni podatke o procesoru ni o firmware-u niti o mogucnosti njegove nadogradnje u cilju ispravljanja nekih sitnica te bih bio veoma zahvalan onome ko bi o tome mogao nesto vise da mi kaze.

[Ovu poruku je menjao Branko Ivic dana 03.10.2005. u 15:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 03.10.2005. u 16:40 GMT+1]
[ koko75 @ 07.10.2005. 00:00 ] @
Javi se u Skoplju.Samo oni mogu dati detaljnije objasnjenje o tom proizvodu jer se tamo sklapa.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 07.10.2005. u 01:49 GMT+1]
[ Zoran Marceta @ 20.12.2005. 10:22 ] @
Pre neki dan sam dobio doticni player. Spravica lepo radi, ali imam jedan problem. Titlovi za DivX se pojavljuju samo kada sub ili srt fajl imaju isto ime kao i avi fajl u istom direktorijumu (sub ili srt fajlove uopste ne vidim u listi fajlova), tj. nisam provalio kako da selektujem sub li srt fajl, a koliko vidim iz prethodnih poruka to ocito moze da se uradi. Da li bi neko mogao da mi objasni kako to uradim?

Unapred hvala

Zoran
[ gileii @ 20.12.2005. 13:54 ] @
Postoje dve vrezije Shockwave DW 330 plejera koji su vizuelno potpuno identicni i sa istim nazivom ali sa razlicitim chipovima. Jedan ima MTK 1389 FE a drugi ESS. Model sa ESS chipom nisam imao prilike da testiram a sto se tice modela sa MTK chipom stvari stoje ovako.
Sa originalnim f/w-om sve je kao i kod ostalih plejera sa MTK chipom.
Sa sredjenim f/w-om ima krupan font u prevodu bez pozadine sa outline-om. Cita .srt i .sub ako su u istom folderu i ako nisu istog naziva. U listi fajlova prikazuje fajlove sa titlom ako su .srt i .sub ali se nad njima ne moze izvrsiti nikakva akcija..

Pozdrav,
Gile
[ Zoran Marceta @ 20.12.2005. 18:56 ] @
Ovaj moj player ima subtitle (sad ne znam da li je veliki ili mali, ali je po meni velicina fonta je pristojna) bez pozadine i bez outline (malo je problem kad je u pitanju neka svetla scena). Kako da skontam da li je u pitanju MTK ili ESS cipset, da li ima neki test koji bi to utvrdio bez otvaranja uredjaja?
[ lancia88 @ 20.12.2005. 20:27 ] @
Pozdrav,

narezi film tako da se subtitle nalazi u drugom folderu i pokusaj da ga ucitas.

Znaces......;)
[ Zoran Marceta @ 22.12.2005. 10:51 ] @
Juce sam skinuo DivXTestCDv2.0.by.bbdoc i uradio test za video codec-e. Uspeo sam da sto se tice MPEG4 testova (DivX, Xvid, ..) pustim sve i one sa Qpel-om i GMC-om, broj B frameova koji je podrzan je 3, a za GMC sam dobio 3 WP. Sto se bitrateova tice oni idu do maksimuma (6000kbps za DivX, 4500kbps za MPEG4 ASP). Ne znam da li ovo moze da pomogne u identifikaciji cipa?

Pozdrav
Zoran
[ tosokr @ 27.12.2005. 12:53 ] @
Otvorio sam player ali unutra jaka zafrkancija - na chipu je zalepjen pasivni ladilnik. Audio chip je ESS-ES6603S. Jel zna neko koji model (vlajda ESS) je glavni chip? Na plochicu do chipa pishe: RC6688-C. Hvala puno
[ Integral Alfa @ 30.12.2005. 20:17 ] @
Aleksandre,

Imash ESS chipset.
[ tosokr @ 09.01.2006. 08:29 ] @
Da, ali koi model?
[ masivko @ 10.01.2006. 09:39 ] @
Ista plocica se nalazi u plejeru pod nazivom ELIT PDVD-096.

Da li postoji firmware za ovo cudo ?

Neke titlove ne prikazuje.
[ masivko @ 10.01.2006. 09:40 ] @
A drugi primjerak prikazuje titlove ?????
[ tosokr @ 10.01.2006. 10:00 ] @
Player koi ja imam ne prikazue titlove (za divx) na kirilicom i za Central European. Zato mi treba tochni model na chipom (valjda ESS) koji je unutra. Bidejkji nisam iz Srbije, veoma bi bio zahfalan ako neko se javi i pita za firware.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 10.01.2006. u 13:16 GMT+1]
[ 6919 @ 12.01.2006. 10:51 ] @
Zvao sam telefonom uvoznika Shockwave DW 330 plejera i on tvrdi da se sada u Beogradu iskljucivo sa MTK 1389 FE chipom prodaje doticni plejer. Kada sam ga pitao u vezi sub titlova on kaze ovo:".... cita .sub i .srt titlove, nije potrebno da se zovu isto kao i sam film. A i vise nema potrebe da u istom folderu budu i sub title i film..." Prateci ovaj forum, shvatio sam da MTK chip cita sam sub titlove ako su u istom folderu gde i film. Kada sam i to pitao uvoznika, on kaze su ispravili to u f/w i da sada cita bilo odakle....
Da li je neko imao prilike da proba Shockwave DW 330 sa tim f/w i da li je zaista sada moguce da se titl procita, a bilo gde da se nalazi .....
Hvala puno unapred

[Ovu poruku je menjao 6919 dana 12.01.2006. u 12:09 GMT+1]
[ calexx @ 12.01.2006. 11:42 ] @
Ohoho, ova poruka pokazuje da je rešeno nešto što je do sada bilo nerešeno ... ili pokazuje da su uvoznici i dalje ono što su uvek bili.
[ lancia88 @ 12.01.2006. 12:45 ] @
Pozdrav,

pokazuje ovo drugo ustvari.
Dakle, koliko mi je poznato, jos uvek nije resen problem MTK cipa sa ucitavanjem titla iz drugog foldera i pomenuti uredjaj koji je sada u prodaji je baziran na tom cipu i tom ogranicenju. Moja jutrosnja informacija govori o tome da se nista nijhe napravilo po ovom pitanju (bas za ovaj player) te da je moguce da ce naredna kolicina playera biti uvezena sa ESS cipom u sebi bez obzira na ogranicenja po pitanjima kodeka.

[ 6919 @ 12.01.2006. 13:00 ] @
Pa i meni se cini da uvoznik pokusava da proda robu sa jednim chipom kao da ima drugi..... Pitanje je sada, da li moze nekako da se utvrdi, bez otvaranja samog plejera u radnji, da li plejer ima jedan ili drugi chip ....
Metoda sa pustanjem filma koji ima sub title u razlicitom folderu nego gde je film, ovde nece pomoci, jer po uvozniku, sada plejer pusta titl iz bilo kog foldera ( isto kao i ESS chip)...
Licno sumnjam da je u Shockwave DW 330 sada MTK 1389 FE chip.... ;-)
[ tosokr @ 12.01.2006. 13:24 ] @
Meni su mi ispratili firmware za player sa MTK chipset. Disc label mora biti MTK a na cd-u (za update na firmware) treba biti dva fajla: MTK.BIN i MEDIATEK.BIN
Ako neko hoche, mogu da mu poshaljem ova dva fajla. Sprema ovo, mislim da kod vas gore se prodaju samo player-i sa MTK chipsetom. E moj problem je to shto ima player sa ESS chipsetom, a nemam firmaware za prikazivanje na srpsko-hrvatski slova. Takodze, player neprikazuje neke Xvid filmove (slika je katastrofa - ne podrzhuje neka verzija na Xvid). Pozdrav
[ lancia88 @ 12.01.2006. 14:11 ] @
Pozdrav,

6919, sad me bez potrebe teras da citam Tvoj post dva puta a svoj cak tri puta.

Kako ta metoda nece pomoci? Ja napisah jasno da je rasprodata verzija sa ESS cipom i samo ukoliko imas tu verziju moci ces da ucitas prevod iz drugog foldera a ako imas MTK cip neces moci, pa stvar je zaista prosta bez obzira sta neko napisao da mu je uvoznik rekao ili sta mu je zaista neko ko se predstavio kao uvoznik rekao. Ja ne znam dokle cemo odraslim ljudima objasnjavati kako se prevozi koza, kako vuk a kako kupus.
[ Miča @ 21.01.2006. 08:33 ] @
Juče sam kupio ovaj player. U kompletu je bio jedan kabl za kompozitno povezivanje, koji sam povezao sa Philips televizorom koji takođe ima kompozitni ulaz (unapred se izvinjavam ako nešto što napišem zvuči bez veze, jer sam totalni laik po pitanju multimedijalnih uređaja, ali će se to promeniti). Kada sam sve to uradio, na televizoru nisam dobio nikakvu sliku sa playera. Pošto on nudi različite načine povezivanja sa TV-om, u veoma šturom uputstvu piše da treba IS/PS dugme staviti na kompozitni izlaz. Gde je dođavola to IS/PS dugme? Takođe me interesuje da li je potreban još jedan kabl kojim bi povezao audio izlaze TV-a i playera? Hvala unapred
[ lizard14 @ 01.02.2006. 13:13 ] @
Ja sam doticni uredjaj kupio pre 20-ak dana i sasvim sam zadovoljan ali postoji par stvari koje ne razumem pa bih najljubaznije molio za pomoc.

1.) Sto se tice slika. Ubacim CD sa slikama na kome se nalaze 10-ak foldera. Udjem u prvi i oznacim da mi otvori prvu sliku. Automatski krece SLIDE SHOW sto je po meni super. Kada pritisnem STOP prebaci me u THUNBAIL MODE. E sada ja imam zelju da se vratim u glavni meni sto je, koliko sam ja uspeo da primetim, nemoguce. Moram da odem do poslednje slike, nju da pustim u SLIDE SHOW-u i tek kada prodje njeno vreme za gledanje vraca me na pocetni meni sa direktorijumima. Moje pitanje glasi da li postoji neko dugme na prokletom daljinskom upravljacu koje ce direktno da me vrati na glavni meni?
2.) Recimo da isto ubacim CD sa slikama na kome se nalazi 10-ak foldera. Pritisnem dugme GO TO i ukucam npr. 006. Ocekujem da ce se direktno otvoriti folder br. 6. Ali ne. Uredjaj se zablokira. Moram da ga iskljucim i ponovo ukljucim da bi se odblokirao. U okviru ovog problema desava mi se da kada oznacim folder br. 1 da mi otvori npr. folder br. 7. Svaki broj veci od 1 (2,3,4,...) kada ukucam u GO TO u zelji da mi otvori bas taj folder uredjaj zablokira.
3.) U SETUP-u postoji deo sa sifrom koji ja nisam dirao od kako sam kupio uredjaj. Ta sifra je meni trenutno ukljucena i ja ne znam koja je. Zanima me da li postoji neka fabricka sifra ( o ovome nista nisam nasao u uputstvu koje je veoma jadno :( !!!) kao i to cemu uopste sluzi ova sifra?
4.) U uputstvu se pominje dugme MENU koje ja nemam na daljinskom. Da li je meni meni uvaljen neki fals daljinski ili je nesto drugo u pitanju?

U nadi da ce neko procitati moj post i pomoci mi u resavanju ovih problema ja se jos jednom unapred zahvaljujem!
[ gileii @ 01.02.2006. 15:21 ] @
Dobro si primetio da nema Meni dugme na daljiskom zato i ne mozes da se vratis u meni sa direktorijumima jer Meni za to i sluzi. Takav je daljinac tu nema pomoci. Sto se tice sifre kod velike vecine plejera sa MTK chipom je sifra ukljucena izgleda da je bug u firmverima ali svejedno ta opcija je po meni bezveze pa i ne smeta.

Pozdrv,
Gile
[ VUJTA @ 11.02.2006. 09:38 ] @
Tosokr,druze,upravo sam naleteo na tvoju poruku gde si napisao da imas firmeware za shockwave dv330 sa mtk chipom !? Bio bih ti veoma zahvalan ako bi nekako mogao da mi posaljes (ili da javis kako si dosao do njega) da resim taj problem sa subtitlovima !!! Unapred hvala !!!
[ calexx @ 11.02.2006. 10:56 ] @
Ako misliš da će taj firmware da ti pomogne oko čitanja titlova iz drugog foldera (a imaš MTK čip) ... još uvek ništa od toga.
[ BakiD @ 22.02.2006. 11:55 ] @
kupio sam ga pre neki dan u skoplju.... medjutim kad sam poceo da ga testiram.... on pokazuje titlove... samo tamo gde su slova ŠĐČĆŽ, on pokazuje ŠĐŽĆČ..... jel to moze biti zbog toga sto je za makedonsko trziste.... ili?
i jel moze neko ukratko da kaze.... sa kojim cipom titl mora da ide u isti direktorijum sa filmom, a sa kojim ne....


aj,aj.....


[ BakiD @ 22.02.2006. 12:13 ] @
pardon...
sto se tice slova.... tamo gde su ŠČĆĐŽ, pokazuje ćirilična slova ...
[ gileii @ 22.02.2006. 14:57 ] @
Imas cirilicnu ferziju firmvera. Trazi od Smarta da ti daju latinicnu verziju firmvera.

Pozdrav,
Gile
[ BakiD @ 24.02.2006. 13:46 ] @
10x na odgovoru ... jel ima neko ko to radi u beogradu ... da mi sredi latinicnu verziju firmvera....

Pozdrav
[ gileii @ 24.02.2006. 19:16 ] @
Daj mi mail da ti posaljem latinicnu verziju.
Pozdrav,
Gile
[ BakiD @ 25.02.2006. 12:42 ] @
gileii , poslao sam ti privatnu poruku....


pozdrav...
[ dakipn @ 25.02.2006. 13:45 ] @
Pošalji i meni,ako nije problem na [email protected]

Pozdrav!! i Unapred hvala!
[ BakiD @ 25.02.2006. 21:37 ] @
pa dobro.... neka svi ljudi kojima treba latinicna verzija. ostave mailove.... da covek zna kome sve da posalje....

meni pored toga treba i verzija za citanje nemackih titlova....


:)
pozdrav....
[email protected]

[ BakiD @ 25.02.2006. 21:39 ] @
nadam se da cu dobti i upustva kako to treba da odradim....
:)



pozdrav...
[ BakiD @ 28.02.2006. 10:35 ] @
da li posle flashovanja se dobija central europien font... ili jos krace... da li cu moci da cita nemacke titlove...




pozdrav...
[ nenadig @ 04.04.2006. 15:09 ] @
Cemu sluzi dugme Pbc na daljinskom i kao se koristi opcija program, i kako da mi bude aktivna cetvrta stavka u setapu ima kao neki ekrancic. Da li font menja boju i u divx ako moze u opste da se nastavlja gledanje jao kod DVD-a.
[ nenadig @ 27.04.2006. 22:27 ] @
Kako da uskladim da mi na Tv-u i na kompjetorskom ekranu bude normalna slika? Kad podesim na Vga kompozitno poveziuanje na tv-u na pola a na kompu ok. I dalje ostaje kako da bude dostupno podesavanje Tv u setup-u (pored ekrana za sifru).
[ slavcesmart @ 08.05.2006. 08:24 ] @
za svako pitanje u vezi cipseta samo posaljite seriski broj pleera i dobicete informaciju koji cip je unutra a dobicete i firmvare
[ VUJTA @ 08.05.2006. 15:43 ] @
Druze,ja ovde imam bar kod nalepljen na prostoru gde treba biti upisan serial no. Ono sto na bar kodu pise (a predpostavljam da je serial no.) je : DW330/42240 . Jedino sto me nervira na ovom plejeru je sto ne moze da ucitava titlove iz drugih foldera i sto kad ubrzas film posle pritiska na play dugme prvo se ukljuci pauza pa ponovo moras play da bi nastavio gledanje ! Posalji mi firmvare na [email protected] . Nadam se da ce bar nesto resiti ! Unapred zahvalan ! Pozdrav !!!
[ dakipn @ 08.05.2006. 19:48 ] @
Čip je, ESS Vibratto II

ES6688FA F194

TSWDQ4989A

Plejer je SABA dvd-divx 020.

Da li moguće ubaciti firmware o nekog drugog plejera sa istim čipom, i koji?

Plejer nije loš čita sve formate, ali divx titl veoma mali i ne vidi se svim pozadinama.

Unapred hvala za bilo koji savet.
[ tosokr @ 09.05.2006. 11:23 ] @
Slavce druzhe,

Mojot player e so S.No: dw-330/02199. Nemozhe da pushta srpsko/hrvatski prevodi. Daj prati firmware ako imash ili kazhi mi go samo chipot koj e vgraden vo nego (ima zalepeno pasiven ladilnik nad nego, pa nemozham da go vidam)

Aj pozdrav,
Aleksandar
[ johnny_014 @ 22.05.2006. 19:43 ] @
Za sve vlasnike ( a i one koji znaju) ovog playera jedno pitanjce:

Koliko kod vas ovaj player cita karaktera u nazivu mp3 fajla, i da li cita i id3 tagove.
Postoji li neka mogucnost (podesavanje ili firmware) kojim se ovaj broj povecava posto je kod mene cita samo 18

Puno pozdrava i unapred HVALA svima na dobroj volji
[ gileii @ 23.05.2006. 14:30 ] @
Za sada mora da ostane na 18 karaktera jer se kod novog ShockWave-a ogranicenje nalazi na dva mesta u f/w-u (jedan u 8032 bloku i jedan u ARM bloku) dok je kod starog bilo samo na jednom mestu (8032) i veoma se lako menjalo na 50 karaktera.

Pozdrav,
GIle
[ mrkidivx @ 23.05.2006. 16:30 ] @
A ima li možda rešenja sledećeg problema http://www.elitesecurity.org/t...lova-kod-plejera-shockwave-330
[ johnny_014 @ 23.05.2006. 20:23 ] @
Opet u vezi duzine naziva mp3 fajla

Gile rece: Za sada mora da ostane na 18 karaktera jer se kod novog ShockWave-a ogranicenje nalazi na dva mesta u f/w-u (jedan u 8032 bloku i jedan u ARM bloku) dok je kod starog bilo samo na jednom mestu (8032) i veoma se lako menjalo na 50 karaktera.

O, postujem, ali kako je onda moguce da moj kolega sa posla na istom takvom playery cita preko 24 karaktera iz naziva
(nisam siguran u tacnu cifru, ali u svakom slucaju preko tih 18 koji se vide kod mene)

Ovo mi je poprilicno veliki problem jer godinama arhiviram pedantno muziku u formi "ime izvodjaca" - "broj numere na albumu" - "naziv pesme" sto je naravno imalo svrhu udok sam samo koristio comp
Sada mi to sve ne samo pada iu vodu vec i nemam pojma nu nekim situacimama ni prvo slovo od naziva stvari
npr: "Eros Ramazzotti - 13-Cose Della Vita.mp3" se na njmu vidi kao "Eros Ramazzotti -"
Uzas!
Ocajnicki mi treba resenje
[ lancia88 @ 24.05.2006. 06:03 ] @
Pozdrav,


pa sta je sad problem: Gileii nece iz nekog razloga sada da traga po FW-u gde je na drugom mestu zakljucana duzina naslova i to je ta prica. Uvek postoji mogucnost da saznas od ili preko tog svog druga kako je dosao do svog FW-a i da istim bacis u svoj player. Gileii samo govori o svom vlastitom radu na FW-u.
[ gileii @ 26.05.2006. 07:54 ] @
@johnny_014

E pa vidis tvoj drug ima staru verziju ShockWave-a kod koga je vidljivo 42 ili 50 karaktera ne secam se tacno.Plejeri su vizuelno isti i sa istim MTK chipom ali nisu medjusobno kompatibilni sto se tice f/w-a.

Pozdrav,
Gile
[ mrkidivx @ 01.06.2006. 15:20 ] @
Čisto da dodam da novi shockwave dw330 plejeri sada mogu da čitaju i subtitlove sa ekstenzijom .txt
[ johnny_014 @ 08.06.2006. 01:27 ] @
Povodom naziva fajla i broja karaktera:
Zvao sam uvoznika i distributera za ShockWave za Srbiju i iz njihovog servisa dobio sledecu informaciju: " To nisu dava indenticna player-a"
Tacnije nemaju isti chipset. Ovaj koji ja posedujem ima noviji chipset ( sto je apsurd) i kako on kaze ne postoji nacin da se produzi tj poveca broj karaktera u nazivu fajla :(((( . Bedak

Ali sada imam novi problem koji sam danas ustanovio.
Uzmem da postim Da Vinci Code i film krene kako treba, sa njim i prevod samo na totalno nepoznatom mi jeziku
Ja u soku. Otvorim cd na caompu prevod u srt formatu i to srpski.
Ja opet na Shockwave .... on isto kao i prvi put. Posle par sekundi provalim u cemu je fora:
On prikazuje titl koji i treba da prikaze samo sto ga prikazuje OBRNUTO !!!!!! Da ne poverujes!!!
Znaci ako je linija koju treba da pokaze npr : "To je cuvana tajna." on je pokaze obrnuto kao u ogledalu:
".anjat anavuc ej oT"
Poskidao sam jos nekoliko prevoda sa neta .... ista prica. Sve prikazuje obrnuto.
Promenio sam extenzije u sub....isto
Onda uzmem da pustam redom divx filmove koje imam u arhivi i ustanovim da mi recimo od 10 filmova daje takav problem na 2 filma.

Otvarao sam sve te prevode i pokusavao da pronadjem razlogr i zakononitosti zbog kojih se to desava i ne ide mi
Jedan titl koji ne radi je u srt, drugi koji radi je opet u srt formatu
Jedan film je Divx5 codec drugi koji takodje ne radi je Xvid

Zna li iko molim vas u cemu ovde moze da bude problem i kako to moze da se resi?
Unapred zahvalan

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 08.06.2006. u 07:52 GMT+1]
[ lancia88 @ 08.06.2006. 06:53 ] @
Pozdrav,

potrazi Gileii-ev FW za resenje svog problema a ne shvatam sta je apsurdno u cinjenici da se zaista radi o razlicitim cipovima/verzijama sa sve svojim ogranicenjima.
[ johnny_014 @ 08.06.2006. 13:15 ] @
@lancia88
Verovatno si u pravu si. Zasto bi bilo apsurdno da noviji proizvod generalno ima losije karakeristike nego stariji... to u ovom vremenu odavno ne predstavlja nista cudno :))
Mislis da bi firmware resio problem obrnutog prevoda? Zbunjuje me razlika u chipset-ovima, tj da li postoji firmaware za novi chipset.
Pozdrav
[ gileii @ 08.06.2006. 15:17 ] @
Vec sam ranije objasnio ybog cega je ogranicenje na 18 karaktera

Citat:
gileii: Za sada mora da ostane na 18 karaktera jer se kod novog ShockWave-a ogranicenje nalazi na dva mesta u f/w-u (jedan u 8032 bloku i jedan u ARM bloku) dok je kod starog bilo samo na jednom mestu (8032) i veoma se lako menjalo na 50 karaktera.

Pozdrav,
GIle


Onog trenutka kada provalim zasto pojedine titlove prikazuje naopako resicu problem a do tada mora ovako.

Pozdrav,
Gile
[ johnny_014 @ 10.06.2006. 22:50 ] @
@gileii
Samo da dodam i ovo:
Stvarno sam bio resen da probam da provalim zasto se ovo desava pa eto da napisem sta sam sve pokusao:
Prvo sam hteo da eliminisem codec kojim je film konvertovan kao potencijalni uzrok te sam isti prebacio u divX 4 i kao drugu varijantu u Xvid
Nista se nije promenilo
Uzeo sam program Subtitle Studio ( stara verzija 2.01 R jer sam samo nju i imao u tom trenutku) i uvezao taj isti prevod i iz njega ga konvertovao u druge extenzije.
Napravio sam oko 12 prevoda (*.sub *.srt *.txt * i ne znam ni sam sta jos) sve to sa filmom narezao na novi cd i pustio
Prepoznao je 9 prevoda i od tih 9 je uspeo da procita jedan normalno!
Da napomenem i da sam prevode i drucije nazivao npr DaVinciCode, pa Da_Vinci_Code, i Da Vinci Code, tako sam i dobio te silne varijacija.
Na zalost ne mogu da provalim zakonitost po kojoj je prethodnih osam flipovao a pa kom je taj 9 procitao kako treba.
Nikako mi nije jasno.
Ako hoces mogu da ti prevode posaljem na private pa da ako ti mozes ukacis u cemu je fora.
U svakom slucaju procitao je procitao je prevod sa extenzijom *.srt koji sam nazvao The Da Vinci Codee (sa dva e na kraju)
Koliko se secam to je prvobitni prevod koji sam samo drugacije nazvao pa da mi se ne bi duplirao dodao sam mu e na kraju.
Cak nisam siguran ni da sam taj prevod pustio kroz subtitle studio.
Nista mi na kraju nije bilo jasno
Film sam odgledao ali kako i zasto je doslo do toga da je jedan prevod procitao......nemam pojam
Eto toliko

Puno pozdrava
Nikola
[ gazdaperic @ 12.06.2006. 15:43 ] @
Odnedavno posedujem SW330 koji je povezan sa TV-om kompozitnim kablom. Kablove sam dobio u paketu sa DVD uređajem. Titlovi su odlični, beli obrubljeni, idealne veličine. Jedina zamerka za titl je kada ima previše karaktera u redu on prebacuje višak u sledeći red, s tim da ne izbriše oznaku za novi red na kraju.

Na primer:

0123456789 0123456789 0123456789 0123456789 0123456789.
0123456789 0123456789 0123456789 0123456789

prikazuje se kao (Nisam siguran koliko prikazuje karaktera u redu):

0123456789 0123456789 0123456789 0123456789 012345
6789.
0123456789 0123456789 0123456789 0123456789

a bilo bi zgodno da prikaže kao:

0123456789 0123456789 0123456789 0123456789 012345
6789.0123456789 0123456789 0123456789 0123456789


No, moj problem je što glavni meni uređaja ima neko neprijatno treperenje. Čini mi se da je treperenje u manjem intenzitetu zastupljeno i prilikom reprodukcije dvd i divx filmova.

Zanima me da li je ovo karakteristika svih uređaja ili sam ja dobio "falični" primerak? Ukoliko je problem u kablovima da li se dobija na kvalitetu ukoliko se koristi SCART?
[ Serious @ 03.07.2006. 18:15 ] @
Moze li neko da mi posalje FW za shockwave dw 330, koliko sam procitao trebaju mi fajla a na gileii sajtu ima samo jedan fajla u zip-u, mail je [email protected]
Inace cip je MTK 1389DE
[ Kalina @ 08.07.2006. 13:47 ] @
Kod svih titlova Koji pocinju sa THE .Cita titlove naopacke.
Ostavio sam ime filma The davinci code dok sam ime titla napisao kao davicijev kod,
i onda mi je sve normalno ucitavalo
Kalina...
[ mikoni @ 13.07.2006. 21:10 ] @
Za nekoliko poslednjih dana pročitao sam većinu onoga što je vezano za ovaj forum - temu, a kao budući kupac nekog od ovih uređaja posebno ono što se odnosi na Sky vision IP 966 i Shockwave DW 330.
Iz svega sam zaključio da je bolja varijanta drugi, ali i dalje ostaje dilema da li je Shockwave dobar izbor ili ne. I još nešto, da li je dobra kombinacija sa zvučnicima SW 250 ( ne vezujem to za odnos cena / i ostalo ).
I da ponovim pitanje - da li vredi imati Shockwave DW 330 + SW 250, ili čekati jesen padnu cene ili se pojavi nešto novo?
Pozdrav svima, Mikoni
[ prica_jr @ 14.07.2006. 11:50 ] @
Kalina, nisam siguran da cita samo naopacke titlove koji pocinju sa the, jedino mozda ako sadrze the, posto mi je naopako citao i where the truth lies....
Inace ako neko pronadje jedinstveno resenje, da titlovi idu kako treba, a ne u ogledalu, neka mi javi na mail... HVALA!!!
[ erazer @ 22.07.2006. 10:47 ] @
I ja imam isti problem sa "mirror" titlovima, za sada samo sa: The Da Vinci Code, The Deal, The Pink Panter. Izgleda da "the" stvarno pravi probleme.
[ dng72 @ 24.07.2006. 20:37 ] @
Problem se moze resiti na sledeci nacin.
Prebacite film na hard disk, promenite ime fajla u kome se nalazi titl. Na primer ("The Fan" promenite u "Fan"), onda ponovo narezete film na disku i titl ce biti normalan. Zasto je to tako, stvarno ne znam ali funkcionise bez greske.
[ Vick @ 09.08.2006. 21:12 ] @
Zdravo braco srbi, zdravo brakja makedonci, pise vam jedan bugarin. Kupio sam takav plejer na 17.08.2005, ne znam sa koji je cip, cita titlovi ako gi izaberes, nisam probao da li cita iz drugog foldera, ali ja uvek koristim isto ime filma i titlovima u jedan folder. Moj najveci problem je to sto nema cirilicu... i jos jedan mali problem ispod titlovoma ima nesto kao tocice ili crtice i to malo smeta, ali navika je dobra ponekad. Bih zamolio ako neko zna da li sa nov FW mogu dobiti cirilicni titlovi bih bio veoma zahvalan.

slavcesmart - bio sam nekoliko puta u SMART, ali vasi radnici nisu bili bas ljubazni drugog puta kad sam dosao, jer prvi put netko mi stavio nov FW i rekao mi da je to to.....sad mogu da ga gasim iz daljinskog, to je bilo novo mislim...

gileii - procitao sam na tvoj sajt da mozda ima neki dan nesto na cirilicu, ja gledam filmovima sa bugarski prevod i mi je bas potrebno to.

Zahvalan svima i izvinite radi moj srpski ;) Pozdrav iz Skoplja i Plovdiva !!!

[ divxgenius @ 17.08.2006. 10:56 ] @

Gileii, mozes li da mi posaljes na mail firmware za Shockwave DW 330 jer ne mogu da ucitavam titl ako je u drugom folderu. Kupio sam ga pre 2 dana, pre pretpostavljam da je MTK cipset. Serijski broj je 602360 ako ti to nesto znaci.

Mail je : [email protected]
[ calexx @ 17.08.2006. 11:12 ] @
Nisam Gileii ali mogu da ti kažem da to nećeš da dobiješ jer ne postoji, pod uslovom da je stvarno u pitanju MTK čipset. To je i jedan od načina da saznaš da li je taj čipset, ako čita titl iz drugog foldera onda nije.
[ lancia88 @ 17.08.2006. 15:05 ] @
Pozdrav,

ustvari moze da cita ali jos nismo nasli nacina da to artikulisemo nazalost :(
[ divxgenius @ 17.08.2006. 16:26 ] @
Pa ako moze da cita i to je vrsta dobre vesti, valjda ce da neko sredi firmware u medjuvremenu...
:(
[ calexx @ 17.08.2006. 16:59 ] @
U stvari pretpostavlja se da može da čita i mnogi rade da otkriju kako da to srede ali za sada nema rešenja a kada će da bude ne zna se ... Ja kao da sam znao i ono nešto malo divx filmova sam sebi prerezivao tako što sam na cd kopirao samo avi i titl, eventualno omot i sve sa istim imenom. :)
[ lancia88 @ 18.08.2006. 08:29 ] @
Pozdrav,

ja cak pouzdano znam da moze da cita (meni je uspelo to sasvim slucajno, ne mojom zeljom vec sam konstatovao da tece prevod od filma koji sam prethodno izbacio iz uredjaja) ali najverovatnije sem znanja nedostaje i volje da se sa ovako necim covek igra, moguce kada dodje zima, sada svi imamo sta drugo da radimo :)
[ dng72 @ 18.08.2006. 20:43 ] @
U tvom pleyeru se nalazi MTK 1389FE chipset. Ovaj chipset ucitava bez problema titlove iz drugog foldera. Nadjes u kom folderu ti je titl, selektujes ga(stanes na njega i pritisnes "ENTER" na daljinskom), sacekas jedno 10 sekundi. Onda lepo odes na fajl gde ti je film koji ima taj prevod i opet selektujes na isti nacin avi fajl sa filmom(selektujes ga i pritisnes "Enter" na daljinskom). Titl je svo vreme u internoj memoriji uredjaja, i na taj nacin biras titl iz drugog foldera.
[ calexx @ 18.08.2006. 21:12 ] @
Sve bi ovo bilo lepo kada bi MTK čipset pokazivao titlove na spisku fajlova. Možda nešto previđam pa ću kasnije da probam ali nisam siguran da ovo prolazi.
[ lancia88 @ 19.08.2006. 08:22 ] @
Pozdrav,

ne, opisano uputstvo je za ESS familiju, na MTK ne reaguje tako i to jeste problem sto ne mozemo da nadjemo kako naterati uredjaje na bazi ovog cipa da tako reaguju.
[ divxgenius @ 19.08.2006. 09:36 ] @

> Sve bi ovo bilo lepo kada bi MTK čipset pokazivao titlove na spisku fajlova.
> Možda nešto previđam pa ću kasnije da probam ali nisam siguran da ovo prolazi.

Ma ovaj lepo prikazuje titlove u spisku fajlova ali nista se ne desava kad pritisnem Enter kad je titl oznacen. U medjuvremenu sam ja lepo vratio player prodavcu zbog laznih informacija (tipa "Sigurno cita titl iz drugog foldera") ali ako se ovaj problem resi, uzecu ga ja ponovo, jer je uredjaj za te pare korektan. Sky je poprilicno skuplji a imaju slicne mogucnosti.
[ calexx @ 19.08.2006. 10:56 ] @
Izgleda da si uneo zabunu pretpostavkom da je u pitanju MTK pošto on ne prikazuje titlove. Probaj još jednom, ako možeš, ali titl biraj Angle a ne Enter dugmetom. Tako je kod mnogih plejera koje sam probao.
[ dng72 @ 19.08.2006. 21:56 ] @
Zadnji ShockWave DW 330 koji je imao ugradjen ESS chipset, se prodavao jos novembra prosle godine. Od tada svi DW330 pleyeri imaju MTK Chipset. U sve modele koji imaju serijski broj 50xxxx ili 60xxxx, se ugraduje najnovija familija chipsetova kompanije MTK sa oznakom MTK 1389FE. Ovi chipsetovi citaju srt, sub i txt format titlova.
Zaista ne znam kako to tvoj pleyer ne vidi foldere sa titlovima, mozda ti nije nesto u redu sa diskovima gde su ti filmovi.
Kad stanes na folder gde ti je titl i pritisnes "Enter" na daljinskom, uredjaj ucita titl u svoju internu memoriju. Kad posle toga selektujes avi fajl na koji se odnosi titl, titl ide iz memorije i sve to funkcionise kako treba.
[ calexx @ 19.08.2006. 22:20 ] @
Plejer vidi foldere ali sa Enter uđe u taj folder i ne prikaže titl. Možda je ovako kako kažeš, mislim da imam jedan disk gde titl nije u istom folderu pa ću da probam. Naravno, nemam Shockwave plejer već Pioneer ali bi trebalo da ima taj čipset.
Od kog MTK čipseta je ovo moguće?
[ dng72 @ 20.08.2006. 12:35 ] @
Idi na sajt, http://www.mpeg4-players.info/index_eng.php?page=players_eng.php Tu imas spisak velikog broja pleyera, sa tacnim nazivom chipseta koji je u njega ugradjen, verovatno ces naci i tvoj Pioneer, pa ces razresiti dilemu koji chipset imas u njemu.
Cak i da imas MTK od firmware-a koji je ubacen u tvoj pleyer zavisi dali ces moci da citas titlove iz drugog foldera. Chipset MTK to sigurno moze, ali to pre svega i jedino zavisi od firmware-a.
[ calexx @ 20.08.2006. 16:32 ] @
Proverio sam, moj Pioneer je malo stariji i ima 1389EE. Na spisku sam video da LG DVX9900 i Pioneer 380 imaju baš 1389FE. Koliko znam, nijedan od njih ne može da koristi subtitlove iz drugog foldera ni da ih uopšte prikazuje u disk navigatoru. Čak je do pre nekoliko meseci Pioneer 380 bio ograničen ne samo na titlove u istom folderu već i na obavezno isto ime. Baš za ove modele sam na više mesta čitao da tek sa modifikovanim firmwerom podržavaju recimo .txt titlove kao i imena titlova i uopšte fajlova koje mogu da prikažu ako imaju preko čini mi se 14 karaktera.
Za Pioneer se zna čiji firmware se koristi a i LG sada ima takoreći jednog autora koji izvlače najviše što može, nekoliko puta više no što je sa originalnim. Ne mogu po ovoj vrućini ;) da malo bolje pretražim pa da nađem informacije da MTK još uvek ne može ovo što tvrdiš pa bi eventualno ti mogao da me demantuješ (što bi me baš obradovalo) linkom ka F/W koji ovo omugućuje za neki od pomenutih plejera. Naravno da bi bilo dobro da negde i piše da je to moguće.
[ dng72 @ 20.08.2006. 18:46 ] @
Na zalost u vezi firmware-a za Pioneer ne mogu da ti pomognem. Posedujem firmware za ShockWave DW330 koji je adaptiran za nase trizste, i koji apsolutno omogucava sve ovo sto tebi treba. Cita sve titlove, iz bilo kog foldera, meni je na srpskom jeziku, ...
Budi vrlo oprezan ako budes trazio firmware po internetu, bilo koja verzija f/w koja nije bas za taj pleyer, moze da ga ubije.
[ calexx @ 20.08.2006. 19:21 ] @
Daj link odakle si pokupio taj F/W, znam neke koji imaju taj plejer pa da probam a siguran sam da će i mnogima odavde da bude od koristi. Ako nema linka, možeš da mi pustiš na mejl.
[ lancia88 @ 20.08.2006. 19:31 ] @
Pozdrav,

a ne, moze se adaptacijom FW-a dobiti opcija prikaza titla ali ne moze se posle toga nista uraditi sa time. Dakle, vidis titl sa MTK cipom ali nista artikulisano ne mozes uraditi sa njime, sto povuce automatski, povuklo je. Mislim da cak svi FW-i by Gileii imaju ovu opciju u svojim najnovijim verzijama iako bas za SW nisam siguran.
[ calexx @ 20.08.2006. 19:40 ] @
Ja nisam shvatio da se radi samo o tome da se titlovi prikazuju i da ne može ništa dalje.
Citat:
dng72: Kad stanes na folder gde ti je titl i pritisnes "Enter" na daljinskom, uredjaj ucita titl u svoju internu memoriju. Kad posle toga selektujes avi fajl na koji se odnosi titl, titl ide iz memorije i sve to funkcionise kako treba.
[ dng72 @ 20.08.2006. 21:06 ] @
Svi ShockWave DW330 koji se prodaju na nasem trzistu imaju u sebi ubacenu najnoviju verziju f/w, koja ima sve gore nabrojane mogucnosti. Tako da nema potrebe da ljudi sami traze f/w po internetu, jer nista bolje nece naci od onog sto vec imaju.
[ divxgenius @ 23.08.2006. 07:12 ] @
Pa moze li neko da mi kaze, ima li sanse da taj f/w za ovaj Shockwave DW 330 bude prepravljen da moze da cita i titlove iz drugog foldera, ili da ja ipak odustanem od njega i da kupujem SkyVision?!?!

btw, moze li mi neko reci ima li SkyVision nekih problema, posto znam da sve lepo cita, ali sam nacuo da se mnogo cesto kvari?
[ Vick @ 23.08.2006. 10:04 ] @
Zdravo, i ja sam trazio FW za ShockWave DW 330 ili drugi dobar plejer koji cita sve, ali ne postoji takav! Pa sam odlucuo da napravim sam: stari celeron na 700Mhz .....i http://GeexBox.org. Evo ga cita sve zivo i divo! Pozdrav svima!
[ zex_rad @ 23.08.2006. 15:16 ] @
@calexx
Da li se kod tebe nesto desi kad pritisnes Enter na neki titl?

Ja sam kupio DW330 pre par dana pa se tek upoznajemo!
Da li negde ima malo opsirnije uputstvo (Engish)?
[ calexx @ 23.08.2006. 17:09 ] @
Ne desi se ništa jednostavno zato što ne mogu da pritisnem Enter na titl pošto moj plejer ne prikazuje titlove. To je opštepoznato za MTK plejere, kao i da originalni firmware uglavnom ne ume da koristi .txt subtitlove pa to rešavaju ispravljeni.
U celoj ovoj priči je za mene zagonetka da li je Shockwave o kome se priča stvarno MTK ili ipak ESS. Da li bi neko kome sve funkcioniše mogao da malo otvori plejer i uslika čip? Eventualno da pošalje screnshot (ili sličicu) sa podešavanjima, možda odatle može da se provali. O njima ima info na možda par stranica, od toga jedna na kojoj predstavljaju par modela koja nude.
Ili da neko uz Skoplja ko je u direktnoj vezi sa njima napiše detalje. ;)
[ zex_rad @ 23.08.2006. 20:42 ] @
Kao što rekoh, kupio sam player pre par dana, SN:60xxxx, i kad pritisnem ENTER na neki titl ne desi se bas ništa. Ne bi ga baš otvarao zbog garancije, ali me ne mrzi da isprobam par varijanti pa postujem rezultate.
[ dng72 @ 23.08.2006. 20:55 ] @
Kad stanes na titl i pritisnes Enter ako pazljivo slusas cuces kako se motor koji pokrece laser cuje. U tom trenutku se kompletan titl ucita u unternu memoriju uredjaja. Sacekas petnaestak sekundi i onda lepo ucitas avi fajl, i titl se prelepi preko njega, i ti normalno gledas film. Za sve druge informacije pozovi uvoznika, imas besplatni info telefon firme koja ih uvozi. Naci ces ga na sajtu www.shockwave.co.yu
[ zex_rad @ 23.08.2006. 22:09 ] @
Probao, meni ne radi. Do duše probao sam samo sa *.sub titlom i neće.

@dng72

Sa kojim Firmware-om radi taj player koji otvara titl iz drugog foldera?
Da li sa isporucenim ili sa update-ovanim firmware-om?
Ako je update-ovan, gde ga mogu naći?
[ divxgenius @ 24.08.2006. 08:16 ] @
Citat:
Vick: Zdravo, i ja sam trazio FW za ShockWave DW 330 ili drugi dobar plejer koji cita sve, ali ne postoji takav! Pa sam odlucuo da napravim sam: stari celeron na 700Mhz .....i http://GeexBox.org. Evo ga cita sve zivo i divo! Pozdrav svima!


Ma jeste da je to dobro resenje, ali kad saberes koliko te kosta (MB+kuciste+zvucna 5.1+graficka sa TV izlazom+DVD-ROM+IrDA adapter+daljinski) to izadje poprilicno vise od cene ovih DVD plejera o kojima raspravljamo. Ja vec imam racunar na kome mogu sve to da gledam, ali mi treba plejer gde klinka moze da gleda crtace ;)

Plus sto takva masina pravi mnogo vise buke i zauzima vise mesta.
[ Vick @ 24.08.2006. 10:05 ] @
Citat:
divxgenius :Ja vec imam racunar na kome mogu sve to da gledam, ali mi treba plejer gde klinka moze da gleda crtace ;)

Bas to je bilo i moja ideja, ali osim crtane i ja zelim da pogledam neki film pre spavanje. U Bugarskoj moze se kupi stari Compaq sa DVD-Rom, mali HDD,(odma menjam HDD za graficka sa TV izlazom, ATI Rage sa 4 ili 8 Mb je super) 128-256 RAM, 700-1000Mhz, a ti mozda sam znas da nisu toliko bucni, jer nemaju fan na procesoru... za neki 40-50 Evra. Pa dodades samo homemade IR reciever, to te kosta ne vise 5 evra i daljinac iz starog VHS. Jedino tu je minus velika kutija.
Inaku jer sad zivim u Skoplu sam se zenuo sa tim Shokwave, jedan Elite sa USB priklucak, kosta iste pare i bi zavrsio dobar posao, jer imam USB HDD Rack i unutra 40 Gb disk.
Pozdrav!
[ priest77 @ 25.08.2006. 09:05 ] @
sad smo otisli u offtopic :)
Recite kako da nateram GeexBox da prikaze nasa slova "čćšđž" kod divx subtitlovima?
Bilo bi dobro da se otvori jedan thread (ali ne znam gde) o tome kako napraviti sam masinu za gledanje filmova jer ovi standalone plejeri uvek ce imati problema sa novim codecima i dok ne izadje na trziste neki plejer na kome imas vecu kontrolu sto se tice update-a, ovakva masina je trenutno najbolje resenje.
Kao sto i Vick kaze ti stari brand racunari mogu da se nadju za male pare a veoma su tihi.

[Ovu poruku je menjao matrix77 dana 25.08.2006. u 12:38 GMT+1]
[ Vick @ 25.08.2006. 10:19 ] @
evo ovde ISO generator: http://www1.geexbox.org/releas...xbox-generator-1.0.i386.tar.gz
i tu objasnjavanje: http://www.geexbox.org/en/generator.html

Ima ukljucen Srpski jeik, ali ne znam da li je cirilicu ili ne, ako je, onda mislim ako zelis latinica mozda Slovak ili Czech!

I moze neki moderator da otvori nov topic i da prebaci ove teme tamo!
[ divxgenius @ 25.08.2006. 11:20 ] @
Ima li neko informacije o ovom novom Shockwave DW 110 uredjaju ?!?!
Upravo ga Smart izbacio na trziste, kazu da radi sve sto i 330, samo je manji po dimenzijama, i razlika je u tome sto su mu vratanca za disk odozgo...
[ paxrex @ 25.08.2006. 17:43 ] @
Kupio sam Shockwave DW330 juče i ne prestaje da me nervira.
Uputstvo nikakvo. Ne bi ništa škodilo uvozniku da plate nekome da napiše 10 strana iz kojeg bi čovek mogao da zaključi neke stvari.
Ja imam par pitanja za vas koji imate ovaj player duže vreme:

1. Da li može slika sa ovog uređaja da se dobije na monitoru? Vidim da ima neki VGA izlaz pozadi.

2. Da li je moguće priključiti zvučnike od kompjutera (par najobičnijih) na njega i da se dobije zvuk?

3. Da li mogu nekako da pustim MP3 CD bez slike na TV-u? Inače kada sam mu ubacio jedan CD na kome su samo MP3 fajlovi na displeju je ispisao VCD. Da nije negde pogrešio.

Moja ideja kada sam ga kupovao je da uglavnom slušam muziku, a povremeno pogledam i poneki film.
Dakle ne želim da slušam muziku preko TV-a, a ne bih da dajem pare na neke risivere, pojačala itd.

Hvala unapred.
[ divxgenius @ 26.08.2006. 09:42 ] @
Citat:
paxrex
1. Da li može slika sa ovog uređaja da se dobije na monitoru? Vidim da ima neki VGA izlaz pozadi.

Moze, na daljincu treba da izaberes sta ti je izlaz (Valjda bese P/C taster)

Citat:
2. Da li je moguće priključiti zvučnike od kompjutera (par najobičnijih) na njega i da se dobije zvuk?

Moze, treba ti samo adapter za cinc konektore, na stereo izlazu.

Citat:
3. Da li mogu nekako da pustim MP3 CD bez slike na TV-u?

Moze, ako je plejer prikljucen na externo pojacalo (tipa tih zvucnika za kompjuter.)

[ divxgenius @ 26.08.2006. 09:48 ] @
Citat:
divxgenius: Ima li neko informacije o ovom novom Shockwave DW 110 uredjaju ?!?!
Upravo ga Smart izbacio na trziste, kazu da radi sve sto i 330, samo je manji po dimenzijama, i razlika je u tome sto su mu vratanca za disk odozgo...


Juce sam ga testirao, i stvarno radi sve sto i 330, po izgledu lici na kasetofon od Comodore 64 (ko ga se jos seca ;), ni on ne moze da pusti titlove iz drugog foldera (zasad, nadam se da ce to da rese), i nema VGA izlaz, velicina imena fajla je ista kao kod 330 (znaci mala), ostalo je korektno. Neznam jedino koliko je kvalitetna plastika od koje su napravljena vratanca za disk, jer prilikom Eject poprilicno lupe nagore (jaka opruga?!?) pa je moguce da se upotrebom to osteti...
Inace za tu lovu prilicno korektan plejer i mali po dimenzijama, pa ce verovatno poprilican broj ljudi da ga pazari.
[ priest77 @ 26.08.2006. 20:59 ] @
Citat:
Vick: evo ovde ISO generator: http://www1.geexbox.org/releas...xbox-generator-1.0.i386.tar.gz
i tu objasnjavanje: http://www.geexbox.org/en/generator.html

Ima ukljucen Srpski jeik, ali ne znam da li je cirilicu ili ne, ako je, onda mislim ako zelis latinica mozda Slovak ili Czech!

I moze neki moderator da otvori nov topic i da prebaci ove teme tamo!

Prebacio sam uspomoc generatora na iso-8859-2 i cita sva nasa latinicna slova osim slovo "š" koje ne znam kako da uradim da je prikaze.
Da li da prebacim na windows-1251 ili ne znam koji je pravi za nasa slova.

P.S. Molim i ja moderatora da otvori novi thread za geexbox i da prebaci i ove postove tamo.
[ lancia88 @ 27.08.2006. 10:54 ] @
Pozdrav,

pa zastod a moderator otvara nove teme? Moderator samo uredjuje forum, slobodno otvarajte teme koju su interesantne za diskusiju, moderator ce ostalo :)
[ Vick @ 27.08.2006. 20:59 ] @
Citat:
Da li da prebacim na windows-1251 ili ne znam koji je pravi za nasa slova.

Windows-1251 je bugarski encoding, ali mislim da prikazuje sva cirilicna slova (nisam bas siguran, jutra ako imam malo vremena testirat cu). Ali sko je problem slovo Š, obrati se forumu: http://www.geexbox.org/forum/ Pozdrav!
[ calexx @ 28.08.2006. 18:14 ] @
Windows-1251 nije bugarski raspored već Windows ćirilica za one koji je koriste. Ipak, čini mi se da je mislio na CP-1250 po kojem je naša latinica.
[ priest77 @ 29.08.2006. 08:32 ] @
Da 1250 je bio u pitanju, sa njim se vide sva nasa latinicna slova ispravno
[ zex_rad @ 30.08.2006. 10:30 ] @
Moderator bi mogao da opomene kad se ode u Offtopic! Otvorite novu temu za GeexBox i prebacite postove tamo!

Imali neko opširnije uputstvo za DW330?
[ davidpn @ 01.09.2006. 17:27 ] @
Pozdrav momci. Ja imam sledeci problem: Neke filmove kao sto su Minhen ili Narnia cita ali se boje prelivaju i prikazuje ga sa nekim kockicama, taj isti film odnesem kod druga koji ima neki drugi dvd i on ga pomocu progresive scan-a procisti i film se vidi lepo. Na ovom mom daljincu ne postoji dugme za p-scan a nemam pojma kako da ga ukljucim. Da li uopste shockwave ima p-scan? Pomozite...
[ dng72 @ 01.09.2006. 21:14 ] @
ShockWave ima funkciju progressive scan, imas je na daljinskom upravljacu, dugme p-scan. Da bi koristio tu funkciju moras da imas televizor koji podrzava progressive scan. Na obicnom tv-u kada ukuljucis tu funkciju, dobices duplu sliku.
[ erazer @ 02.09.2006. 17:18 ] @
Imam ovaj plejer oko 2 meseca. Danas sam pustio jedan film (DVD-Video) i imao sam problema sa zvukom. Naime, zvuk se povremeno prekida i krci, a to se desava bez nekog pravila. Npr. kasnije sam pustio taj isti film i nije bilo nikakvih problema. Disk je MCC 004, nema ogrebotina, rezan je na 4x na Samsung rezacu. Isprobao sam jos neke rezane diskove i utvrdio da nema nikakvog pravila da li ce se i kada problem javiti. Problem se ne javlja prilikom gledanja divx filmova (bilo na cd-u ili na dvd-u), niti prilikom slusanja mp3 muzike. Da li je neko imao slicno iskustvo?
[ davidpn @ 02.09.2006. 17:53 ] @
Na mom daljincu ne postoji dugme p-scan. Da nije drugacije nazvana funkcija? Ili mozda postojie razlicite vrste daljinaca? Cemu sluzi dugme pbc?
[ gileii @ 02.09.2006. 23:58 ] @
Evo prelaznog resenja. Uradio sam f/w sa kojim ne okrece prevode ali ne ucitava prevode koji su razlicitog naziva u odnosu na naziv avi fajla.
http://www.geocities.com/gileii/ShockWave2.zip

Pozdrav,
Gile
[ bage @ 19.09.2006. 11:57 ] @
Zdravo Svima, Zanima me dali neko od vas koji poseduete ovaj DVD ShockWave DW 330 ima problema so linija koja se pojavue na dolnu levu stranu na ekranu za vreme gledanje na DVD ili Dvix filma. I Dali ima FirmWare za ovaj problem ? Kupio sum ga pred nedela dana.
Linija se pojavue kada koristim volume up or down isto i kad koristim key taster se pojavuva vertikalna mala linija :(
Hvala puno i pozdrav svima

P.S. Izvinjavam se za moj Srpski

[Ovu poruku je menjao bage dana 19.09.2006. u 22:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bage dana 19.09.2006. u 22:07 GMT+1]
[ gileii @ 19.09.2006. 22:04 ] @
@bage Ubaci f/w sa linka iznad. Sa njim ces resiti te probleme.

Pozdrav,
Gile
[ bage @ 19.09.2006. 22:27 ] @
Gileii A koja e verojatnost da ja zamrznem cip na dvd. i ga unistim
Mislim ovo e stvarno glupavo pitanje no sepak pretpazlivost je moja slaba strana i dali ako ga unistim moze da povratim nekako nazad :)

Hvala mnogo
[ bage @ 19.09.2006. 23:03 ] @
Gileii uradio sam toa izbacio mi disk i sada cekam na displey ima samo load a slika nema koliko vreme trae upgrade

[Ovu poruku je menjao bage dana 20.09.2006. u 01:47 GMT+1]
[ CikaCrni @ 02.10.2006. 16:51 ] @
ma player je izuzetan, postoje neke skrivene komande zavisno od toga dali slusas mp3 ili gledas slike itd....
Ako neko zna ima li negde detaljnije uputstvo od ovog koje se dobija uz player neka da link, koristilo bi svim vlasnicima.
moj player sam uzima sve titlove koje nadje u folderu sa filmom bez obzira kako se zovu, a onda preko daljinskog mozes da ih menjas. Cita gotovo sve, ne vidi .wmv fajlove. Ser.num 50-xxxx.
A kako se moze saznati koji firmware je u player-u?
[ lavlado @ 03.10.2006. 23:48 ] @
Imam ured shockwave 330 mislim da je ESS. Nema Vga izlaz. Ima problema sa YU slova. Prevod moze da se pozove i ako je na drugom CD-u. (Umesto stop pritisnes eject i ubacis drugi disk). DVD disk ima nekolika DIVX filmova. Autorun startuje jedan i on je ok. Ako pritisnem next za sledeci film onda se odbacuje prevod. Pitanje je kako da na shockwave 330 isklucim autorun.
[ damil @ 08.10.2006. 20:30 ] @
molim vas za fw za shockwave dw330 sa ess chipom!
hvala!
[ CikaCrni @ 14.10.2006. 21:09 ] @
Izgleda da je ovaj plejer pao u zaborav, iako je za njega garancija 2 godine i u svakoj bolje snabdevenoj prodavnici tehnicke robe moze jos uvek da se nadje.

[Ovu poruku je menjao CikaCrni dana 21.10.2006. u 16:49 GMT+1]
[ Fuzz @ 17.10.2006. 09:05 ] @
Pa hoce to kod tehnicke robe starije od dve godine...
[ CikaCrni @ 25.10.2006. 00:34 ] @
ukoliko izadje neki novi firmware nadam se da ce neko o tome obavestiti javnost na ovom forumu
[ gileii @ 25.10.2006. 07:07 ] @
Ima novi firmware koji ispravlja desinhronizaciju izmedju filma i prevoda kao i problem okrenutih prevoda ali mogu da ga postavim tek veceras.

Pozdrav,
Gile
[ zex_rad @ 25.10.2006. 08:15 ] @
Živeo nam Gile još 100 godina (i pravio nam uvek nove firmware-ove)!
[ gileii @ 25.10.2006. 21:21 ] @
Evo firmware-a za DW330 sa ser.br. 5xxxxx i 6xxxxxx. Uputstvo imate na www.shocwave.co.yu

Pozdrav,
Gile


[Ovu poruku je menjao gileii dana 18.11.2006. u 10:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gileii dana 27.11.2006. u 12:36 GMT+1]
[ CikaCrni @ 26.10.2006. 12:59 ] @
Citat:
gileii: Ima novi firmware koji ispravlja desinhronizaciju izmedju filma i prevoda kao i problem okrenutih prevoda ali mogu da ga postavim tek veceras.


moj dw330 jedino ima onaj problem sa miror titlovima. Dali ova ispravka zadrzava mogucnost otvaranja svih titlova u istom folderu i dali je reseno ucitavanje titlova iz drugog, kao i povecanje broja karaktera kada se pregledava mp3 spisak na disku koji je dosada bio ogranicen kao sto znamo na 18car

Pozdrav
--------
[ gileii @ 26.10.2006. 13:46 ] @
Ispravlja okrenute titlove, otvara sve titlove stim sto prvo proverava da li ima titl sa istim nazivom i ucitava samo njega, a ako nenadje prevod sa istim nazivom ucitava sve prevode iz foldera(bitno kada ima u folderu vise filmova odnosno serija).Ucitavanje titilova iz drugog foldera je nemoguce kod plejera sa MTK chipom. Povecan je broj karaktera na 42. Resava i desinhronizaciju prevoda i filma koja se ponekada javljala.

Pozdrav,
Gile
[ CikaCrni @ 26.10.2006. 23:18 ] @
OK

[Ovu poruku je menjao CikaCrni dana 29.10.2006. u 22:46 GMT+1]
[ mstevic @ 08.11.2006. 15:17 ] @
Imam problema sa jednim DW110, nece da cita DivX filmove kada su narezani na DVD. Znaci imam DVD sa vise filmova i nece da ih procita. Vrti disk i izbaci na displeju da nema diska. Normalno reprodukuje CD sa DivX filmom i klasicne DVD. Flesno sam ga sa novim, onim sa sajta, firmverom i nista. Neko resenje ili da ga saljem na servis?
[ nenadig @ 09.11.2006. 14:08 ] @
Posedujem shockwave sw330 ser.no 503715 da li mogu da ga flesujem onim firmwarem sa zvanicnog sajta, posto po prvi put jedan divx film mi secka a i titl je naopak ( mirror). Ako sve uradim kako je opisano kako treba hoce li doci do ispravke inace titl pocinje sa TH. A sta ako nesto podje po zlu nestane struje i ne ocita disk u potpunosti. Sta onda posto je jos pod garancijom kupljen u maju ove godine u Bg-u. Nisam bas upoznat sa tematikom sta posle bolje da pitam nekog ko zna. Hvala unapred.
[ dng72 @ 10.11.2006. 19:44 ] @
Slobodno ga flesuj, samo ispostuj proceduru koja je opisana na sajtu.
Resices probleme vezave za titlove,a sto se tice seckanja DiVX filmova, verovatno ti disk nije dobro narezan ili je ostecenjen, to se firmware-om ne moze resiti.
[ zex_rad @ 10.11.2006. 22:47 ] @
Pozdrav,
Flash-ovao sam svoj player sa poslednjim (gileii) firmware-om i javlja mi se sledeći problem. Kod većine filmova (DivX) desi se da počne da koči poslednjih par minuta, tačnije poslednjih 7 minuta počne da koči, najpre stane slika dok ton još uvek ide, da bi na kraju stao i zvuk.
Da li se to još nekome dešava ili sam ja baš baksuz. Nisam imao tih problema sa originalnim firmware-om.
[ Boboje @ 23.11.2006. 12:23 ] @
Citat:
erazer: Imam ovaj plejer oko 2 meseca. Danas sam pustio jedan film (DVD-Video) i imao sam problema sa zvukom. Naime, zvuk se povremeno prekida i krci, a to se desava bez nekog pravila. Npr. kasnije sam pustio taj isti film i nije bilo nikakvih problema. Disk je MCC 004, nema ogrebotina, rezan je na 4x na Samsung rezacu. Isprobao sam jos neke rezane diskove i utvrdio da nema nikakvog pravila da li ce se i kada problem javiti. Problem se ne javlja prilikom gledanja divx filmova (bilo na cd-u ili na dvd-u), niti prilikom slusanja mp3 muzike. Da li je neko imao slicno iskustvo?



ja sam kupio player pre dva dana i krci mi zvuk kod DVD filmova snimljenih sa satelita SkyStar 2 karticom i autorizovanih u DVDlab-u. kod vecine drugih playera ovi diskovi rade savrseno. bilo je problema kod nekih starijih playera ukoliko je nestandardna rezolucija, ali sa zvukom nikad nije bilo problema. kako bi se to moglo resiti? kakve formate zvuka cita da pokusam da promenim podesavanja u dvdlab-u?
[ cromodora @ 23.11.2006. 12:53 ] @
Pokusao sam da preuzmem novi fw sa site-a ali izgleda da im site ne radi nesto.
Da li ima neko fw da postavi.
Naime imam sledeci problem sa citanjem pojedinih dvd-ova,nece uopste da mi prikaze subtitles i u proseku na svakih par minuta se zakoci pa nastavi i to se iskljucivo desava sa diskovima na kojima na moze da procita prevod...probao sam na jos nekim dvd-ovima i slicna se stvar desava jedini koji je u stanju da procita naslov je neki dvd za koji nikad nisam cuo,a i kad cita slova su vlabo vidljiva.
Zna li neko sta je razlog tome?

Hvala unapred
[ rmush @ 26.11.2006. 09:56 ] @
Citat:
Boboje: ja sam kupio player pre dva dana i krci mi zvuk kod DVD filmova snimljenih sa satelita SkyStar 2 karticom i autorizovanih u DVDlab-u. kod vecine drugih playera ovi diskovi rade savrseno. bilo je problema kod nekih starijih playera ukoliko je nestandardna rezolucija, ali sa zvukom nikad nije bilo problema. kako bi se to moglo resiti? kakve formate zvuka cita da pokusam da promenim podesavanja u dvdlab-u?

Isti problem imam i ja ali sa snimcima sa kamere takodje autorizovanim u DVDLab-u.
[ rmush @ 26.11.2006. 15:15 ] @
I definitivno je krivac DVDLab autorizacija sa recimo DVDArchitektom nema tih problema!
[ Boboje @ 26.11.2006. 20:36 ] @
skinuo sam verziju DVDlab-a 2.22 ali i dalje ostaje isti problem.
[ rmush @ 27.11.2006. 13:29 ] @
Jedino nisam probao da zvuk odradim u AC3(Lab koristi inache plugin za tmpeg encoder za ac3).
Ako i to ne pomogne definitivno prelazim na Maestro ili Dvd Architekt ili pak nesto trece!

[Ovu poruku je menjao rmush dana 27.11.2006. u 14:50 GMT+1]
[ rmush @ 03.12.2006. 14:21 ] @
Citat:
Jedino nisam probao da zvuk odradim u AC3(Lab koristi inache plugin za tmpeg encoder za ac3).

I problem je resen , mislim jeste malo off topic ali korisna informacija nadam se!
[ sasa78.e @ 14.12.2006. 20:07 ] @
ima problem: naime, zvuk se povremeno prekida i krci, a to se desava bez nekog pravila. Npr. kasnije sam pustio taj isti film i to se nedesav na istok mestu kao prosli put, desava sa bilo kojim disko ili filmom, original ili ne.ima neko resenje
[ dng72 @ 15.12.2006. 20:30 ] @
Brzo u servis. To je kvar koji se relativno lako otklanja (jedan od elektrolita u mreznom stepenu je los), ali to mora da se odradi u ovlascenom servisu da nebi izgubio garanciju na uredjaj.
[ borissmoje @ 24.12.2006. 19:44 ] @
ljudi,

jedan mali hint:

upravo sam uzeo shockwave 330 DW i pored hrpe sitnih podesavanja, provali sam konstantnu "distorziju" na zvuku. zesce sam se iscimao, misleci da je neki od zvucnika probio, pa sam ih rotirao, pokusavao da menjam ekvilajzere..... na kraju sam provalio da je zvuk na samom player-u bio otpanjen do daske, pa je to pred-pojacalo izazvalo i odredjenu distorziju u zvuku.
LM, smanjite malo zvuk na player-u i pojacajte na zvucnicima, zaista bolji kvalitet.

by the way, posto mi je ovo vec drugi DW 330 u familiji, sa svojim sam bio izuzetno zadovoljan, a vec u samom meniju ovog novog vidim izvesnu razliku, a opasno su mi se polupala i slova šđčćž... u subtitle-u, pa sada moram da proverim o cemu se radi i eventualno instaliram giletov FW.

ne znam proceduru za instaliranje/menjanje FW, pa ako neko moze malo da me uputi, neka pise.

hvala unapred!
[ daceetf @ 24.12.2006. 23:05 ] @
Uputstvo za update Dw 330/Dw 333

Ovaj fajl koji ste skinuli sa našeg sajta narežite na obi;an CD (CD-R ili CD-RW).
Predla\emo Vam da za rezanje koristite program Nero Burning Rom.
U polju za naziv diska unesite naziv "MTK" bez znakova navoda.
Brzinu rezanja podesite na 4x ili na 8x. Obavezno zatvorite disk (No multisesion).
Disk sa firmware-om koji ste narezali ubacite u uređaj. Sačekajte par trenutaka, uređaj ce izbaciti poruku na Ekranu TV-A da se vrši UPGRADE i otvorice fioku sa diskom.
Izvadite disk iz loadera i sačekajte. Posle 60 sekundi zatvoriće se fioka i izaći poruka na srpskom "Nema diska". Ugasite uređaj, sačekajte 60 sekundi, ponovo ga upalite i time je proces update-ovanja gotov.
U toku procesa ubacivanja firmware-a NE SMETE ISKLJUČITI UREĐAJ IZ STRUJE.
U koliko Vam posle ubacivanja diska na ekranu TV-a izađe poruka, "Nepoznat Disk", znaci da disk nije lepo narezan, verovatno niste upisali naziv diska, pa ponovite postupak rezanja.
Za sve dodatne informacije u vezi ovog postupka, možete kontaktirati našu sluzbu tehničke podrške na besplatan info-telefon 0800/105-105.

Oficijalni Firmware imas na:
http://shockwave.co.yu/download/dw330/MTK.BIN

dok ovaj drugi giletov FW imas na:
http://static.elitesecurity.org/uploads/1/3/1333476/DW333.ZIP

By the way, jel mozda netko zna koji je MASTER password za DW 330 ili DW 333

[ kimm @ 30.12.2006. 17:23 ] @
Koje povezivanje sa TV je bolje - scart ili činč? Od nedavno imam ovaj plejer ali mi nije jasno da li je bolji scart ili činč. Uputstvo je previše skromno da bi našao objašnjenje i za dugme PBC na daljinskom. Any hint?
[ calexx @ 30.12.2006. 19:03 ] @
Ja u principu više volem činč pošto se bolje drži, scart ume i da ispadne. Ako je potrebno još nešto osim video i audio out, onda mora scart, mislim na eventualni okidački pin ili nešto slično. Običan audio/video out ima isti signal na oba konektora.
[ kimm @ 31.12.2006. 06:54 ] @
Citat:
calexx: Ja u principu više volem činč pošto se bolje drži, scart ume i da ispadne. Ako je potrebno još nešto osim video i audio out, onda mora scart, ...


OK, i meni je ovako lakše al reko da nema neki štos sa kvalitetom slike kada je na scartu. Nego, ser no 503287 ima koji čip?



[Ovu poruku je menjao kimm dana 31.12.2006. u 08:18 GMT+1]
[ kUjKoJa @ 24.01.2007. 14:34 ] @
da "oživimo" malo ovu temu...
Imam sledeći problem. Shockwave dw330... radi lepo... čita sve živo... divx, xvid isl... do nedavno... (
Kolekcionar sam filmova, i do skora su mi radili filmovi i xvid formatu, medjutim, u zadnjoj "turi" filmova koju sam dobio, većina je konvertovana u xvid, a shockwave neće da čita nijedan (kompjuter normalno čita sve). Pritisnem "play", on kao krene.. i tako stoji ona slika iz shockwaveovog browsera, zvuk iz filma se čuje, a slika se ne vidi...
[ istefanovski @ 24.01.2007. 17:55 ] @
E pa eto i to se desilo, Mislim da sam ubio moj Shockwave 330 . Pitanje do svih ,a osobito do Gileta :-)
Ubacio sam MTK CD sa firmwareom koji je skinut sa sajta www.shockwave.co.yu ali nisam obratio paznju na to Upozorenje, ....
Moji nije radio prevode u ogledalu , ali sam ipak reshio da ga fleshujem , i on je uredno detektovao UPGRADE , ali nakon izbacivanja vratice s diskom , nishta se nije desilo ni nakon 10 minuta , a ekran je ostao crn, a na displeju je pisalo
"Load"
Nakon 10 minuta ja sam ga ugasio , i vishe ne mogu da ga startujem, i nikakve znake zivota ne pokazuje ... Shta dalje ?

[ kUjKoJa @ 25.01.2007. 07:42 ] @
Citat:
da "oživimo" malo ovu temu...
Imam sledeći problem. Shockwave dw330... radi lepo... čita sve živo... divx, xvid isl... do nedavno... (
Kolekcionar sam filmova, i do skora su mi radili filmovi i xvid formatu, medjutim, u zadnjoj "turi" filmova koju sam dobio, većina je konvertovana u xvid, a shockwave neće da čita nijedan (kompjuter normalno čita sve). Pritisnem "play", on kao krene.. i tako stoji ona slika iz shockwaveovog browsera, zvuk iz filma se čuje, a slika se ne vidi...


Mislim da sam našao u čemu je problem. Naime, ova zadnja "tura" filmova koja mi je stigla je urađena u nešto većoj rezoluciji nego do sada. Svi filmovi su preko 700x400, a izgleda da shockwave ima problem sa širinom slike preko 700 pixela (ili čega već)
Kad ih "rekompresujem" u nižu rezoluciju (ispod 700), rade bez problema.
Tek toliko da se zna :)
[ kimm @ 25.01.2007. 08:47 ] @
Da li postoji neko ograničenje broja sesija na dvd koje Shockwave DW 330 ume da pročita? Dešava mi se da plejer ne čita novu sesiju ako ima recimo već snimljene 2-3. Dakle, na dvd imam neke divx filmove, i kada nešto novo na isti dvd narežem, on vidi samo ono što je ranije rezano. Nero 7.2.7 Any hint?
[ gileii @ 25.01.2007. 09:33 ] @
@istefanovski

Trebao si da obratis paznju na serijske brojeve uredjaja za koje je namenjen firmware.
Uskoro cu postaviti f/w-e za sve ShockWave uredjaje po modelima i po serijskim brojevima da ne bi bilo zabune koju firmware u koji uredjaj.

Pozdrav,
Gile
[ istefanovski @ 26.01.2007. 00:52 ] @
Hvala Gileii,
Znam da sam ispao magarac , ali nisam imao sve u vidu! Danas sam odneo playera u smartov servis ovde kod nas , i rekli su da nema problema da ce ga oni reprogamirati , i to bi bilo to ! Javi cu posle 5 dana
[ giger @ 29.01.2007. 14:20 ] @
I ja imam problem sa novijim filmovima. Npr. Batman Begins,.... isto ide samo zvuk, a umesto slike ide onaj welcome screen od plejera. Samo sto ja imam dw333.... Rezolucija filma je 640x272


Da li mozemo ocekivati da ce se pojaviti novi firmware kao resenje za ovaj problem???
[ FLeKa @ 22.02.2007. 10:31 ] @
Da ne bih odvajao posebnu temu, iznecu ovde moj problem vezano za Shockwave DW 333.

Dakle, na moju preporuku, a citajuci forume, preporucio sam drugaru da kupi DW 333 u kombinaciji sa 5.1 zvucnicima SW 550 jer je hteo pouzdan (gar. 2 god.) kucni sistem sa radiom (sw333) koji cita i pusta sve.

Avaj, kao prvo, da bi se ista culo, sistem mora da se pojaca preko polovine svoje snage (na preko 40 podeoka od 79 mogucih). Da, sve je dobro povezano i da, plejer je pojacan na max (20). Hteli smo da zamenimo zvucnike, probali ih u radnji gde smo kupili i ubedili su nas da je to sasvim normalno i da sve radi kako treba u sta i dalje sumnjam.

Drugo, verovatno ja ne znam kako da podesim plejer da se uvek zvuk cuje sa svih 5.1 zvucnika jer se pri reprodukciji audio diska cuju samo dva (moj triotec uvek koristi sve), dok dvd filmovi sa 5.1 podrskom rade ok, pa bih i za to zamolio objasnjenje.

Hvala.

[ gileii @ 22.02.2007. 11:48 ] @
@FLeKa

U audio podesavanjima za plejer imas opciju dolby prologic II gde treba da namestis kada slusas muziku na music i onda ces imati zvuk na svim kanalima. Isto vazi i za Divx filmove izaberes movie da bi imao takodje zvuk na svim zvucnicima (za divx moze samo ako je audio kompresovan u 128 ili sa vecim bitrateom. Alo se gleda film koji je sa original 5.1 zvukom u opcijama obavezno staviti Prologic II na off.


Pozdrav,

Gile
[ FLeKa @ 03.03.2007. 15:28 ] @
Hvala Gile na brzom odgovoru. Zahvalio sam se jos istog dana ali sad vidim da poruka nekako nije prosla.
Elem...zamenio sam Shockwawe 333 i uzeo Skvision 966. Sve sam odmah namestio (kao sto sam i zeleo sa 333).

Jos jednom hvala.
[ slyyls @ 07.03.2007. 17:04 ] @
Imam DW333. Kad kliknem na "prog" taster dobijem spisak svih mp3 pesama na disku. Disk ima nekoliko foldera.
Hteo bi da napravim playlistu. Znaci da menjam redosled pesama koje ce se pustati i da brisem neke iz tog spiska. Mislim da je svima jasno sta znaci playlista :)
Procitao sam teme za DW330 i DW333 na vise foruma ali nisam nasao nista o tome. Zvao sam ovlasceni servis (Smart) i oni takodje ne znaju.
Molim za pomoc
[ mike69p @ 12.03.2007. 10:29 ] @
Vec duze vreme pratim forum vezano za 333dw, a koristim ga od Nove godine. Ja sam hteo uredjaj koji ce osim sto cita sve imati i FM i izlaz za slusalice, pa zato nisam uzeo neki od poznatijih uredjaja (a najvise sam pratio Panasonic modele). Ovde se najcesce pise o reprodukciji divx-ova i to je ok, ali koliko sam primetio niko ne pominje reporodukciju DVD-ova. Ja imam uzasnih problema i to sa rezanim DVD-ovima. Nikad nisam rezao preko 8x, ranije obavezno 4x, ali svi imaju problema: Ubacim, on zakoci pa secka. Kasnije sam primetio da kad izvucem i ponovo vratim DVD, nastavi bez problema (posle prvog,nekad 2. ili 3. vracanja) i to je ono sto me nervira. Nikad ne znam da li ce DVD koji je juce pustao, danas da pusti bez problema, kao da ne uhvati DVD dobro pa jednom ne moze da ga procita a drugi put moze. To mi se desava i sa slikama. Odgledam lepo neke slike, sutra nece da procita disk. A sto se FM radija tice, vrlo lose hvatastanice, uspeo sam da memorisem samo nekoliko.
[ dng72 @ 12.03.2007. 19:27 ] @
Pa odnesi ga u servis, tamo ce ljudi da pogledaju o cemu se radi, ako postoji problem, a ocigledno da postoji resice ga.
Uredjaj generalno nema nikakvih problema sa citanjem bilo koje vrste medija, i po tom pitanju je bez premca na nasem trzistu.
Ocigledno je tvoj uredjaj neispravan.
[ slyyls @ 12.03.2007. 20:33 ] @
Ja sam prikljucio FM antenu koja dolazi uz dw333 - bela zica. Stanice hvata dobro iako ne stoji na nekom sjajnom mestu - ispod televizora. Od 15 stanica jedna malo susti. Ostale su odlicne. Ja zivim u Nisu i to su lokalne stanice tako da je mozda to razlog dobrog prijema. U principu prijem pored jacine signala stanice zavisi i od polozaja zgrade ili kuce i od antene. Sa boljom antenom verovatno i prijem moze da bude mnogo bolji.

Sa DVD-jima nemam iskustva. Javicu kad probam.
[ zex_rad @ 13.03.2007. 07:31 ] @
@ Gileii
Da li se negde u bliskoj budućnosti nazire novi FW za DW 330, koji će recimo da radi Shuffle sa MP3 file-ovima (ili ja to ne znam da uključim na svom playeru)
[ duck@ @ 23.03.2007. 00:25 ] @
@gileii
imam isti problem kao i fleka ali nisam uspeo da nadjem nigde podesavanja koja navodis
Dolby prologic II - jednostavno to ne postoji kod mene u podesavanjima!?! Neki hint?
Dw330 je u pitanju
thanks in advance
[ jabadaja @ 23.03.2007. 08:48 ] @
Evo jednog pitanja: Moj DW 330 nece da cita odredjene filmove. U nekoj freware aplikaciji za detektovanje codeca otkrio sam da je rec o filmovima MPEG1 Layer II. Da li neko moze da mi kaze kako se resava ovaj problem? (Inace, sa istog diska - rec je o DVD mediju sa DiVIX fajlovima, cita filmove MPEG1 Layer III)
[ dng72 @ 23.03.2007. 20:16 ] @
Aman ljudi, pa ne mozete da ocekujete od pleyera koji kosta nekoliko hiljada dinara, da cita sve moguce i nemoguce kodeke kojima su radjeni filmovi koji se skidaju sa interneta. To su pre svega DVD pleyeri koji citaju najpopularnije kodeke (XvID, DiVX3,4,5) i to je to.
[ CikaCrni @ 24.03.2007. 11:01 ] @
@ jabadaja

a jesi li posetio w w w . shockwave.co.yu , tamo imas najnoviji firmware za dw330, mozda ti to resi problem sa filmovima sa nestandardnom kompresijom
[ sasa78.e @ 31.03.2007. 12:53 ] @
imam problema sa titlom, dobio sam preyer iz makedonije. pa mesto čćšđž pojavlju se ćirilična slova.
da li može neko da mi posalje na mail firmweri za promenu titlova
[ dng72 @ 31.03.2007. 13:40 ] @
Na sajtu www.shockwave.co.yu imas firmware za DW 330 i to je latinicna verzija. Taj firmware mozes da koristis za uredjaje ciji su serijski brojevi 5xxxxx,6xxxxx,9xxx,061xxxxx.
Dato je i detaljno uputstvo kako se to radi.
[ sasa78.e @ 31.03.2007. 15:04 ] @
moj seriski broj 20193 za DW 330
da li mogu da koristim firmware za DW 330 sa sajta www.shockwave.co.yu
[ dng72 @ 01.04.2007. 21:11 ] @
Nazalost ne, u tvom pleyeru se nalazi ESS chipset. Firmware-i koji su objavljeni na sajtu su za MTK chipset.
[ grid_mkd @ 09.04.2007. 08:06 ] @
Jedno pitanje
Imam DW330 model koj pocine sa seriskim brojom 6XXXXX. Pratim ovaj forum vec duze vreme i resio sam da flesujem firmware sa onaj koj je na sajtu www.shockwave.co.yu. Sledio sam upatsvo i sve je proslo ko sto tamo pise, ali nastao mi je jedan problem. Sad DW330 nema nikakav zvuk i ne cita neki od DivX-a sto je pre citao. Pokusao sam da ga flesujem jos jedanput ali sad ne cita ni disk sa firmware ko je pre procitao. Sta da radim i gde bi mogao da nastane problem ?

Pozdrav
[ dng72 @ 09.04.2007. 13:26 ] @
Posle promene firmware-a, neophodno je iskljuciti uredjaj na mrezni prekidac. Ostaviti iskljucenog jeedno 1-2 min, i ponovo ga ukljuciti.
Ukoliko se ne ispostuje ova procedura, nece biti zvuka.
Sto se tice citanja, pojedinih diskova pre i posle promene firmware-a, to sa istim nema veze.
Sve sto je uredjaj citao pre zemene firmware-a citace i posle.
[ jorgos @ 10.04.2007. 12:13 ] @
ja imam slican problem zamenio sam firmware na dw333 pre jedno cetiri meseca da bi korigovao titlove u ogledalu i sve je jedno tri meseca super radilo a onda uedjaj nisam koristio jedno mesec i po a kad sam ubacio disk sa nekoliko dvix-ova koji sam ranije gledao nije mogao da ga ucita kao ni dvd ni mp3 koji sam posle probao samo pise ucitavanje cuje se da ga okrece ali nece da ga ucita... moze li da se laser zaprlja ili nesto slicno... on je u garanciji ali je problem u tome sto sam ga ja kupio u comtrade-u po ceni kao dw330 jer je tako zaveden u popisu ali mi je na garanciji napisan serijski od 333 pa se pitam da li ce mi praviti problem zbog toga i zbog promene firmware-a... izvinite ako smaram
[ dng72 @ 10.04.2007. 18:13 ] @
Vrlo je moguce da je doslo ulaska prasine u mehanizam koji navodu glavu lasera na trag zapisa na disku. Posto tu ima i specijalne masti koja sluzi za podmazivanje tockica i sina po kojima se krece glava lasera, moguce da sa nakuplia prljavstina koja onemogucava pravilan rad uredjaja.
Uredjaj je svakako za servis, a ako su napravili takvu gresku u prodavnici, neka ti udare pecat i potpis da su oni pogresili, pa ne bi trebalo da ima problema da ti uredjaj prime na servis.
[ jorgos @ 12.04.2007. 09:05 ] @
a da li ce mi praviti problem sto sam menjao firmware? pogotovo ako se radi o zaprljanom laseru valjda nece praviti problem bar da to ociste..
[ UnderLander @ 12.04.2007. 11:58 ] @
Evo mog problema sa ovim plejerom:
Dakle, epizode serije (Babylon 5 ;) ) narezane na DVD
Na jedan DVD stane desetak epizoda, za svaku epizodu po titl, sve u jednom folderu (root).

Problem je u tome sto mogu da ucitam samo prvih 5 (ili je 6?) titlova, ostale ne prepoznaje. Znaci kad pustim npr trecu epizodu na disku, na daljincu menjam titlove dok ne nadjem koji je i to radi, ali ako hocu da gledam sedmu epizodu, ne mogu da ucitam titlove za nju (pise da ima ukupno 5 titlova i to bude prvih 5, ove ostale ne registruje)

Bas velik problem, s obzirom na to da su u pitanju sve epizode narezane na velik broj DVDova, sad kopiram sve na RW pa onda gledam, ali to nije bas neko resenje

e, da, moj plejer uopste ne vidi bilo sta sto je dodato kasnije na disk (multisesion), kao da ne postoji..
[ dng72 @ 12.04.2007. 19:07 ] @
Pravilno rezanje je da svaka epizoda ima svoj folder u kome se nalaze AVI fajl i titl za tu epizodu, i onda nece biti nikakvih problema. Selektujes epizodu ucitas titl i gledas.
Promena firmware-a je potpuno uobicajena operacija, pleyer je predvidjen za tu mogucnost, i ta operacija ukoliko se izvede pravilno ne moze da osteti uredjaj.
[ gileii @ 12.04.2007. 22:29 ] @
@UnderLander

Daj neki podatak o plejeru serijski broj, kada si ga kupio, koji model i sl. mislim da je za sve serije Shockwave-a osim prve serije ispravljen taj bug da moze da ucita samo 5 prevoda a i za prvu seriju ima resenje. Sto de tice multisesion diskova to ti ne preporucujem da radis jer MTK chip generalno ima problema sa tim. Mislim da kod RW-diskova multisesion radi dok kod R ne.

Pozdrav,
Gile
[ kimm @ 13.04.2007. 04:59 ] @
Citat:
UnderLander:
e, da, moj plejer uopste ne vidi bilo sta sto je dodato kasnije na disk (multisesion), kao da ne postoji..


Isti problem sam i ja imao, postovao ovde, niko nije znao šta i kako. Bar nije bilo odgovora. Sada sve narezujem u jednoj sesiji i sve je ok. Bilo bi dobro da neko ko zna sve tips&tricks baci to u forum. Ili toga možda ima već negde.
[ UnderLander @ 13.04.2007. 19:39 ] @
Citat:
gileii:
Daj neki podatak o plejeru serijski broj, kada si ga kupio, koji model i sl.


serijski je 40529, kupljen u maju 2006, model? pa dw330.. ESS ili MTK? nemam pojma, ali kad biram titlove ni jedan ne bude iz nekog drugog foldera, tako da je verovatno MTK?
[ gileii @ 13.04.2007. 21:33 ] @
@UnderLander

Trebalo bi da je prva serija sa MTK chipom, on jedino ima ogranicenje da ucita samo 5 prevoda. Provericu kod Smarta ovih dana po serijskom broju pa cu ti poslati firmware.

Pozdrav,
Gile
[ trucic @ 14.04.2007. 19:11 ] @
...konačno, da li postoji FW za ovaj uređaj sa kojim nema izvrtanja teksta kod nekih titlova i koji je FW u pitamju(na kojoj se adresi moze skinuti ili oznaka istog...)! Hvala!
[ dng72 @ 14.04.2007. 19:43 ] @
Postoji, na sajtu www.shockwave.co.yu, firmware-i su dati po modelima (DW330, DW333, DW110).
Treba samo voditi racuna o serijskim brojevima pleyera (dato je na sajtu).
[ trucic @ 23.04.2007. 07:36 ] @
...sta donosi novi Shockwave DW-360?! Ima li sta novo od opcija, kodeka..? Pozz
[ dng72 @ 24.04.2007. 18:42 ] @
Novi DW360, je u osnovi DW330, samo je malo drugacije dizajniran. Ima mnogo bolji fluorescentni displej za razliku od DW330 koji im LCD. Koliko sam primetio i daljinski upravljac je modernijeg dizajna, siv je za razliku od crnog koji se isporucuje uz DW330.
Sto se tice unutrasnjosti DW360, je baziran na istim komponentama kao i DW330.
Unutra je MT1389 chipset, laser je Sanyo.
Sve u svemu solidan uredjaj za te pare.
[ UnderLander @ 30.04.2007. 14:52 ] @
Citat:
gileii: @UnderLander

Trebalo bi da je prva serija sa MTK chipom, on jedino ima ogranicenje da ucita samo 5 prevoda. Provericu kod Smarta ovih dana po serijskom broju pa cu ti poslati firmware.

Pozdrav,
Gile


Jesi našao firmware?
[ Cveckica @ 04.05.2007. 20:32 ] @
Pozdrav forumasi!
Nova sam na forumu i molila bih vas da mi pomognete oko jednog problema.Moj dvd player je shockwave dw333 i kao i mnogi od vas imam problem sa titlovima. Naime, prevodi sa extenzijom .sub zure u odnosu na sliku. Samo oni koji imaju extenziju .srt su u redu. Da li postoji neko resenje za to?
Hvala
[ dng72 @ 05.05.2007. 18:58 ] @
Naravno da postoji, mozes da skines firmware sa sajta www.shockwave.co.yu za DW333 koji resava taj problem. Ili da odes u centralni servis firme gde ce ti ucitati novi firmware za par minuta.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.05.2007. u 00:50 GMT+1]
[ ogabric @ 07.05.2007. 11:41 ] @
Pozdrav svima,

javljam se prvi put na ovaj forum i naravno imam problem.

Kupio sam pre prvomajskih praznika Shockwave dw330 i sve je radilo lepo nekoliko dana. Sada imam problem sa nekim divx filmovima. Naime kada sam prvi put gledao neke divx filmove narezane na dvd nije bilo nikakvih problema u reprodukciji, a sada kada ubacim iste te diskove u dvd u gornjem delu ekrana po celoj sirini se javljaju neke kockice kao da je slika skremblovana. I sada imam situaciju da mi svi dvd diskovi rade, neki divx na dvd-u rade a neki koje sam vec gledao i koji su bili u redu sada imaju te smetnje u gornjem delu ekrana.

Meni se cini kao da mu se neki software poremetio. Da li moze dvd da se nekako resetuje? U cemu moze biti problem?

Pozdrav, Ognjen.
[ dng72 @ 07.05.2007. 21:40 ] @
Tesko da je u pitanju problem sa softverom, pre se radi o nekom hardverskom problemu.
Pod uslovom da su filmovi koje si gledao bili ok a da sada ne rade.
Moguce da je doslo do nekog strujnog udara (grmljavina, varijacije napona, itd..).
Verovatno je doslo do ostecenja ili naponskog stepena ili procesorske ploce.
Najbolje je da uredjaja odneses u ovlasceni servis, da ga oni pogledaju i da ti rese problem.
[ ogabric @ 07.05.2007. 22:31 ] @
Interesantno je to sto kada stisnem dugme slow ili premotavam film napred ili nazad slika je perfektna. Problem je kada film ide normalnom brzinom. Ne preostaje mi nista drugo nego da ga nosim u servis.

Ognjen.
[ tomatons @ 10.05.2007. 15:49 ] @
Uzeo sam danas dw 330, ali sam malo zbunjen serijskim brojem, koji je na nalepnici, a ispod nalepnice nema ništa. Elem, serijski broj je DW-330/5XXXX znači posle petice ima još 4 cifre, a koliko vidim, svuda se pominju serijski brojevi koji imaju 6 cifara, tako da mi nije baš jasno da li player može ili ne može da se flešuje.

Ako bi mogao neko da mi odgovori na ovu moju nedoumicu
[ dng72 @ 10.05.2007. 21:51 ] @
U tvom pleyeru se vec nalazi najnoviji firmware, koji trenutno uvoznik ima na raspolaganju i on ne moze da se flesuje sa firmware-om koji je na sajtu www.shockwave
Za flesovanje i nemas potrebe zato sto ovaj pleyer nema problema sa okretanjem titlova kao prethodne verzije.
U njemu je vec ubacena unapredjena verzija firmware-a.



[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 11.05.2007. u 08:41 GMT+1]
[ tomatons @ 11.05.2007. 09:49 ] @
Hvala na odgovoru!
[ UnderLander @ 19.05.2007. 13:43 ] @
sta bi sa onim firmware-om koji moze da prikazuje vise od 5 titlova (na sajtu ga nema)? nesto mi se ne reze ponovo 20+ diskova...
[ zex_rad @ 21.05.2007. 10:52 ] @
Pozdrav,
Zbog čega okreće titlove?
Stavio sam novi FirmWare, ali i dalje (do duše retko) okreće pojedine titlove, pa me zanima da li ih okreće zbog samog titla ili ima veze sa codec-om filma.
Konkretno okreće mi sub kod Prestige i The Fountain od aXXo-a.
[ dng72 @ 22.05.2007. 22:23 ] @
Ukoliko u imenu titla postoji rec THE iza koje stoji tacka, aktivira se neka rutina koja aktivira titl kao u ogledalu odnosno kao u hebrejskom ili arapskom pismu.
Ako je ime na primer THE.PRESTIGE obavezno ce okrenuti titl.
Ako narezes disk sa imenom THE PRESTIGE, bez tacke onda ce titl biti normalan.
[ alek_jov @ 30.05.2007. 20:58 ] @
@ gilei @ dng72 ili bilo ko zna

ima li firmware za kirilicnu podrsku za MTK cipove za DW 330? Daj pomozi brate ako mozes prati i na mail i takodje daj objasnjenje kako da ga instaliram dali kao sto je pojasnjeno na oficijalnom sajtu za taj firmwear. Daj pomozite molim vas!

e-mail je [email protected]

[Ovu poruku je menjao alek_jov dana 30.05.2007. u 22:21 GMT+1]
[ stojmen @ 09.06.2007. 12:00 ] @
Imam SW-DW330. U zadnje vreme imam problem sa gledanjem pojedinih filmova. Kod tih filmova ton ide normalno, ali se slika ne vidi, i pokazatelj proteklog vremena stalno pokazuje 0:00:00. Pomocu GSpot-a sam proveravao kojim codec-om su filmovi kodovani i utvrdio da su kodovani sa XVID 1.1.0 Final. Na racunaru rade bez problema. Da zabuna bude jos veca pre par dana sam snimio jedan film koji je kodovan istim kodekom i koji se prikazuje na SW-u bez problema. Da li neko ima ideju u cemu je problem?
[ dng72 @ 10.06.2007. 12:29 ] @
Postoje razlicite varijante XVID kodeka. Moguce je da su filmovi koji ne mogu da se prikazuju na SW-u radjeni u nekom od tih "egzoticnih" kodeka, pa ih zato ne podrzava. Ako imas dobar internet mozes da skines sa sledeceg sajta( http://divxtest.surdvd.com/What-is-DivxTest-Where-can-I-find.html ) test i da vidis koje sve kodeke podrzava ShockWave.
[ j_ilija @ 03.07.2007. 20:38 ] @
Zdravo jas sum nov vo ova go kupiv pleerot pred 3 dena i imam problem so latinicniot prevod. I plus ako prevodot ne e vo istiot folder i ne e so potpolno isto ime kako filmot ne go prepoznava. Ve molam za pomos.
Inaku jas sum od Skopje i ako znaete nekoj koj se razbira od ova vo Skopje posocete go.
Inaku seriskiot broj na mojot pleer e 8xxxx. Dali ima F/w za nego.
[ dng72 @ 03.07.2007. 20:58 ] @
Ne u tom pleyeru je takav chipset koji ne podrzava ucitavanje titla ako sene zoveisto kaoi avi fajl.
Tu nema pomoci.
[ calexx @ 03.07.2007. 21:25 ] @
Ako misliš na MTK chipset, kod njega titl može da se zove drugačije ali je najčešće potreban novi firmware. Za sada ne znam da je rešen onaj drugi deo, da se titl ne nalazi u istom folderu gde je film.
[ Vick @ 04.07.2007. 10:16 ] @
Zdravo svima, pre nekoliko dana sam bio sa zhenom na shoping, pa sam primetio da ima neki Shockwave DU - 300, ali nisam mogao da vidim nishta vishe, osim USB priklucak i Card Reader. Na sajtom smarta nema nista, da li neko zna neshto ? Pozdravi!

[Ovu poruku je menjao Vick dana 04.07.2007. u 11:40 GMT+1]
[ j_ilija @ 04.07.2007. 17:26 ] @
Sega tek ne razbrav nisto. Ima li nekoj F/W koj moze da go resi problemot so ćžč i so nazivot na titlot ili ne?
I dali go imam toj MTK chipset.
Naprimer da li mozam da go koristam F/W na Gile. Za da ne se vika titlot kako avi fajl.
seriskiot broj na mojot pleer e 8xxxx.

pozdrav Ilija
Fala za brzite odgovori




[Ovu poruku je menjao j_ilija dana 04.07.2007. u 19:44 GMT+1]
[ stojmen @ 05.07.2007. 07:03 ] @
A sta je sa problemom kod kočenja na zadnjih 40-ak sekundi? Slika počne da se zamrzava a ton ide normalno. Isti disk na kompjuteru radi bez problema.
[ denisprodesign @ 02.08.2007. 18:27 ] @
Imam kupeno dw333 player, i ima mal problem.
Se e vo red so nego samo pri pokazuvanje na titlot se pojavuvaat pr,
ko#a To##s Mo#am d# od#m.
ser. br 5xxxxx.
postoi li takov firm koj ke go resi ovoj problem
[ CikaCrni @ 06.08.2007. 19:21 ] @
meni plejer radi odlicno, firmware sam stavio pre nekoliko meseci, verovatno da nema noviji, nisam proveravao na sajtu, ali javio se problem sa fiokom koja kad izadje njen mehanizam i dalje zuji unutra i posle 9-10 sec. fioka se sama zatvara. LUDOO. ali ako se povuce napred za 1cm, problem nestaje. Dali jos neko ima ovako ludu fioku i dali je to dovoljan razlog da ga nosim u servis? ;-)

PS. inace cita SVE i zadovoljan sam 100% !
[ mile1971 @ 07.08.2007. 00:39 ] @
Ikaj mene se slucuva isto Imam kupeno dw333 player, i ima mal problem.
Se e vo red so nego samo pri pokazuvanje na titlot se pojavuvaat pr,
ko#a To##s Mo#am d# od#m.
ser. br 5xxxxx.
postoi li takov firm koj ke go resi ovoj problem
[ kimm @ 07.08.2007. 03:51 ] @
Citat:
Da li jos neko ima ovako ludu fioku i da li je to dovoljan razlog da ga nosim u servis?


Isti simptomi plus što se fioka zaglavljuje. Spreman je za servis.
[ bup @ 08.08.2007. 09:17 ] @
da li je neko eksperimentisao sa scartom na shockwave dw-330? konkretno me zanima da li na njemu postoji ulaz. u upustvu se spominje samo izlaz, ali scart kao standard podrzava i jedno i drugo.
na tv-u imam scart, to bih povezao sa plejerom (znaci dvosmerno, video iz plejera u tv i audio iz tv-a u plejer), onda bih cinc kablovima audio iz plejera spojio na pojacalo, tako da mi se cuje i zvuk sa plejera i sa tv-a na zvucnicima od pojacala.
ako plejer ne moze da propusti zvuk iz tv-a morao bih scart kabel iz tv-a deliti na nekih sest cinceva, tri za ulaz, tri za izlaz, ne znam da li to ima da se kupi. u tom slucaju bi zvuk iz tv-a isao direktno na pojacalo, ali bi bilo mnogo vise kablova po stanu. pa ako imate neki savet...
[ Dj_Losmi @ 28.08.2007. 22:24 ] @
Hoce li biti nesto od FW-a za staruju verziju playera, da bi mogao da cita vise od 5 prevoda u istom folderu?
Konkretno s/n je: 3xxxx
[ Kempi @ 29.08.2007. 06:46 ] @
Meni se desava da kad pustim neke narezane diskove (DVD) nema boje,a sa originalnim ima.U cemu je problem? Da li to ima veze sa firmwareom ili sa cime?
[ davidpn @ 01.09.2007. 17:54 ] @
Ja imam plejer sa oznakom s202.... da li je onaj firmvare i za ovaj dvd... posto pise da nije... I da li firmvare obuhvata i nove kodeke. posto na mom ne postoji q-pel i jos neki kodeci pa se novi filmovi vide mutno i imaju prelivanje boja... Ili se kodeci mogu instalirati posebno... Posto ako ne moze moracu da ga razbijem i bacim u djubre.... Pozdrav svima i hvala
[ davidpn @ 01.09.2007. 17:56 ] @
Inace na mom cita sve titlove koji su narezani... mozes izabrati bilo koji titl iz bilo kog foldera... ne okrece titl naopako... ali me kodeci unistavaju...
[ Silver Freya @ 17.09.2007. 13:39 ] @
Treba mi pomoć...

Koji shockwave player da kupim, a da može da čita više titlova za isti film i da ne moraju titlovi da se zovu isto kao i film?
I da li je važno da pogledam koja je serija, čitam ovde da postoje neke razlike?
[ lancia88 @ 17.09.2007. 14:40 ] @
Pozdrav,

a pa citaj malo po forumu, na sta lici sve ovo sto je ispisano ako ce svako da trazi da mu se sazvace ispocetka jer ga mrzi da cita?
[ brankovicv @ 18.09.2007. 05:11 ] @
Ja imam dw360 i ne radi nikako, na nekim filmovima mi slika usporava i filmovi ne mogu da se gledaju, titlove ne mogu da odaberem sam (uzima sam iz foldera onaj koji se zove isto kao film), doziveo sam da jedan original DVD ne vidi uopste. Inace dw360 je kupljen nov pre par nedelja.

Pitanja glase:
-da li je ovo normalno ponasanje za njega?
-ako nije, da li se to resava updateom firmwarea?
-gde da nadjem dotican firmware?

pomagajte i hvala :)
[ kimm @ 18.09.2007. 06:37 ] @
„Ja imam dw360 i ne radi nikako, na nekim filmovima mi slika usporava i filmovi ne mogu da se gledaju...“

To nije normalno ponasanje ni za jedan dvd player. Dakle: ako je u garanciji, servis. Ako nije, opet servis.
[ nariton @ 12.10.2007. 09:44 ] @
dw 330
ne čita mp3 sa dvd-r.
Da li neko ima ideju kako ovo rešiti.
Sa starim, dobrim i na daleko poznatim AMSTAR-om ovaj problem nisam imao
[ arandjele @ 27.10.2007. 20:17 ] @
Moj SW 330 ima serijski 8XXXX. Koji čip kod njega? Kupljen je pre nedelju dana. Unapred hvala na odgovoru!
[ poppfc @ 01.11.2007. 15:34 ] @
Imam Shockwave dw330. Kazu mi da mi je riknuo laser za DVDove (kazu da postoje 2) sto mi je nekako i logicno jer sve CDove hoce da cita... Gde je servis u NSu zna li neko?
[ SEKRETAR30000 @ 15.03.2008. 10:02 ] @
Pozdrav ljudi!!!
Interesuje me gde mogu da nadjem firmware za SW330 jer imam problem da umesto latincnih slova pojave mi se cirilicna ser.no. plejera je 7****...gledao sam na zvanicnom sajtu ali tamo nema uopste firmware-a...,
Unapred zahvalan !!!
[ zex_rad @ 19.08.2008. 09:32 ] @
Pozdrav,
video sam pre par dana novi Shockwave DW330.
Ima drugačiji software, preciznije ima u setupu podešavanje vezano za MP4 file-ove uključujući i podešavanje vezano za titlove.

Pitanje: Da li može da se nađe ovaj firmware i dali bi odgovaro za prethodne verzije?



P.S. Primetio sam da više ne radi ni zvanični Shockwave site na kojem je bila download sekcija za preuzimanje firmware-a. Zna li neko nešto o tome (dali su promenili adresu ili ...)
[ dng72 @ 20.08.2008. 09:56 ] @
To nije moguce, zato sto je drugi chipset unutra. Skoro sve serije koje su uvozene su imale razlicite podvarijante MTK 1389 chipseta. Kako stigne koja serija tako je drugacija elektronika unutra.
Shock Wave inace vise ne postoji kao brend, odustalo se od toga zbog katastrofalnog kvaliteta uredjaja koji su stizali.
[ barcode @ 18.09.2008. 17:49 ] @
Ako neko ima problem sa daljinskim, odnosno ako mu slabo radi, a nisu baterije, probajte sledece:

Nemojte da uperite daljinac direktno u plejer, nego ispod njega. Dakle, recimo sa 5 metara daljine 'gadjajte' metar ispod plejera. Definitivno radi. Ako usmerim direktno u plejer, onda moram da se priblizim JAKO blizu. Ovako, ako se gadja ispod, onda moze i sa nekoliko metara.
[ sisicm @ 01.10.2008. 18:50 ] @
Jel moze neko da mi objasni zasto na nekim filmovima koje imam izlazi obrnut prevod kao na ogledalu. Inace imam ShockWave Dw330. Pa ako neko moze to da mi objasni kako da namestim. Znam da je ranije bila ta tema ali ne znam na kraju dal postoji odgovor na ovo pitanje. Tek sam se sada registrovo pa bi bio zahvalan za odgovor. Inace sam laik pa bi molio opsiran odgovor . Hvala. Model je 5xxxx


[Ovu poruku je menjao sisicm dana 01.10.2008. u 20:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sisicm dana 01.10.2008. u 20:08 GMT+1]
[ Vick @ 24.04.2009. 09:55 ] @
Cao, pitao sam i na drugi temu, ali cini mi se, da su obe mrtve:

Zdravo opet. Nekad sam pitao za taj ShockWave DW 330 ali ispalo da mi je chip nije MTK. Pre par dana hteo sam da vidim tachno koiji je chip, ali ima hladnjak.
Znam da je ESS, ali ne znam koja verzija, hocu da probam sa neki drug firmware. Vec te pleeri nisu bas skupi, pa i da ga ubijem nije neki veliki problem. Pa probacu sa FW Xoro ili neki drugi ESS, jer imaju ciricu na divx-om. Ako zna neko, bicu veoma zahvalan. Pozdrav!
[ dng72 @ 24.04.2009. 11:43 ] @
>

--0016364ed7a873e2d804684aab18
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<div>Ne pokusavaj, ubices ga sigurno, nema mu pomoci, mora da bude tako...Budi srecan sto uopste radi, nisu se pkazali bas kvalitetno...<br></div><div><br></div><div class="gmail_quote">2009/4/24 Vick <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">Cao, pitao sam i na drugi temu, ali cini mi se, da su obe mrtve:<br>
<br>
Zdravo opet. Nekad sam pitao za taj ShockWave DW 330 ali ispalo da mi je chip nije MTK. Pre par dana hteo sam da vidim tachno koiji je chip, ali ima hladnjak.<br>
Znam da je ESS, ali ne znam koja verzija, hocu da probam sa neki drug firmware. Vec te pleeri nisu bas skupi, pa i da ga ubijem nije neki veliki problem. Pa probacu sa FW Xoro ili neki drugi ESS, jer imaju ciricu na divx-om. Ako zna neko, bicu veoma zahvalan. Pozdrav!<br>

<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2261965" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2261965</a><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#138493" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#138493</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:138493:a08e685f2691b0bb077df7e24007488a<br>
[ Vick @ 24.04.2009. 14:38 ] @
Hvala puno, ali ja ga ne koristim, ne cita skoro nista novo, moja mala cerka ponekad pusti muzika, jer vise i crtaci ne cita kako treba, mislim da su neki novi formati divx i xvid... Sada posedujem 4 divx/xvid plejeri (od onih jevtinije) Xoro HSD 2100 (Sunplus chip, secka na veliki bitrejt), Vivax k-230 (Zoran Vadis ?) za sada cita sve, ali divx titl je mali i nije dole izpod film, Neo F-61 (Zoran Vaddis 962) skoro isti karakteriski kao i Vivax ali ne cita neki multiaudio i jos nesto, dobri golemi titlovi na cirilicu, ali opet mali i necitljivi na latinicu, isto mana mu je da titl nije dole na crno prazno mesto ispod film, Fuego FG DVX 9900S (ESS Phoenix) mislim da ovoj chip e jako slican Sunplus, i radi apsolutno isto kao i Xoro sa sunplusom, a taj Shocwave mi je malo visak ;) Nisam kupio jos neki skupi, jer zivim i u Bugarsko i u Makedoniju, a jos imam i vikendice... pa mislim da jos ne vredi... i mala svugda zeli gleda crtace... Svi imaju USB, ali sam veoma dovoljan Vivaxu k-230, on jedino ucitava usb 8gb...

Bar ako pokusam i forum ce sazna da li radi ili ne!
Jos jedan put izvinite zbog mog jezik ;)
[ dng72 @ 24.04.2009. 21:01 ] @
>

--0016364c74b740c30d0468527568
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<div>Pa kako, hoces, probaj ali iz nekog svog iskustva znam da ni jedan drugi firmware nije kompatibilan sa ovim. U Shockwave plejere je uglavnom ugradjivan MTK chipset. Samo u prvu seriju koja je stigla je ugradjen ESS. Naravno zato sto je MTK kasnije bio jeftiniji. Sa svakom novom serijom je stizao drugi MTK (razlicite varijante), i cak i oni nisu bili kompatibilni izmedju sebe.I nazalost bili su sve gori. U poslednjoj seriji je napravljen firmware, kod kojeg se moglo menjati, velicina fonta, boja pozadine, itd. Ali brend je napusten, i to je to.<br>
</div><div><br></div><div class="gmail_quote">2009/4/24 Vick <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
Hvala puno, ali ja ga ne koristim, ne cita skoro nista novo, moja mala cerka ponekad pusti muzika, jer vise i crtaci ne cita kako treba, mislim da su neki novi formati divx i xvid... Sada posedujem 4 divx/xvid plejeri (od onih jevtinije) Xoro HSD 2100 (Sunplus chip, secka na veliki bitrejt), Vivax k-230 (Zoran Vadis ?) za sada cita sve, ali divx titl je mali i nije dole izpod film, Neo F-61 (Zoran Vaddis 962) skoro isti karakteriski kao i Vivax ali ne cita neki multiaudio i jos nesto, dobri golemi titlovi na cirilicu, ali opet mali i necitljivi na latinicu, isto mana mu je da titl nije dole na crno prazno mesto ispod film, Fuego FG DVX 9900S (ESS Phoenix) mislim da ovoj chip e jako slican Sunplus, i radi apsolutno isto kao i Xoro sa sunplusom, a taj Shocwave mi je malo visak ;) Nisam kupio jos neki skupi, jer zivim i u Bugarsko i u Makedoniju, a jos imam i vikendice, i mala svugda zeli gleda crtace... Svi imaju USB, ali sam veoma dovoljan Vivaxu k-230, on jedino ucitava usb 8<br>

�gb...<br>
<br>
Bar ako pokusam i forum ce sazna da li radi ili ne!<br>
Jos jedan put izvinite zbog mog jezik ;)<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2262200" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2262200</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#138493" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#138493</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:138493:a08e685f2691b0bb077df7e24007488a<br>
[ Vick @ 24.04.2009. 21:53 ] @
Hvala na razumevanju. Do sada nisam probao to "crossever" firmware, ali bar sam mislio da ima neki nacin. Sada Smat ne radi i ne mogu da nadjem bar originalni firmwer za Shockwave DW 330. Znam ovo:

RC6688-C - board
ESS-ES6603S - mali chip
AV2188E - jos jedan mali chip
Sanyo - loader
i mislim da je glavni chip
ESS Vibratto II ES6688...

Danas sam probao, ali nisam uspeo, ne znam kako da ga stavim na CD. Probao sam ESS.ROM, ne znam kako je bilo sa originalnim u smartom?!
Ako neko zna kako da ga imenujem neka rece slobodno.
[ sanjke @ 31.03.2010. 11:14 ] @
Nestao mi je ton na Shockwave DW330.Sestričina je dirala daljinac i od tada nema ton na nijednom filmu koji pustim.Zna li neko šta da radim?
Pozdrav
[ CikaCrni @ 03.04.2010. 14:25 ] @
Ima li nesto novo za ovaj stari player koji se jos drzi. Ja sam zadovoljan, toliko dugo me sluzi a svi se izivljavaju na njemu, filmovi, muzika do zore. Pitanje za gileta znam da je player mator ali ako ima jos neki noviji firmware posle onog iz 2007, jer postoje divix filmovi sa malo vecom rezolucijom slike koje gledam samo preko kompjutera a verujem da hardver player-a moze i to da podnese. Ako moze neki link za download bilo bi super. Hvala unapred
[ mijatovic_86 @ 08.07.2010. 13:31 ] @
narode, ima li neko da moze da slika napajanje ovog DVD playera... imam jedno koje je prilicno stradalo, i ne vide mi se mnogo oznake :) Znaci mreza otisla u djavola :)