[ dr ZiDoo @ 19.06.2001. 09:11 ] @
E ljudi posto seja bavim mIRC scriptingom i tako trazim razne stvari po netu nadje jedan skup DLL-ova koji cini cudi (nesto poput Isusa). DLL-ovi su besplatni i veoma se lako koriste, a uz malo pameti se naravno veoma lako zaobilaze reklame i tako to. DLL ubacuje dinamiku u prozor, neke strava elemente (*.avi animacije, scrollove, win98button....), mjenja boje slava, pozadina i pozadine slova u dialozima i edit boxovima i list boxovima... ma dll je BUM.. predlazem da ga skinete Link
[ Darko Pipic @ 19.06.2001. 13:50 ] @
Cu da probam, a imam jedno pitanje, posto se bavis IRC-om, vidjao sam na chatu da neki likovi oboje svoj nick, kako to rade? kad sam ih pitao kako, svi su rekli, uuuuuuuu, komplikovano, i niko nije hteo da mi kaze, :))
[ gagi @ 19.06.2001. 16:01 ] @
Ajde daj neki DLL da probam...izgleda inerestno

To za nick nikad nisam vidio, a vidjo sam kanale tipa "#s p a c e"
isto tako pitam kako urdias sa space..niko nece da kaze seru..probam /join #s p a c e ..a normalno udje na "#s" moras da vidis whois tog tipa pa da klines na kanal da udjes..a kako je on uso, napravio to s*****..nema blage
[ UroS @ 19.06.2001. 17:06 ] @
gagi to sa #s p a c e je glupa fora
u popups uradis ono tipa da te pita u koji oces kanal

e sad ne secam se kako to ide uglavnom se stavi posle $+ ili tako nesto

to je jedna fora a moze /join #kanalctrl+b ili ctrl+c
[ Darko Pipic @ 19.06.2001. 18:11 ] @
Ok to Urose, ali kako da imas obojen nick ?
[ somikayu @ 19.06.2001. 23:46 ] @
Citat:
TheGhost je napisao:
Ok to Urose, ali kako da imas obojen nick ?

slusaj brate ako to hoces idi na www.xcalibre.com i skini neku scriptu.....ok...
[ gagi @ 20.06.2001. 00:17 ] @
sto se ovaj pravi pametan....

ok Urose..a da ga registrujem?..mislis da ce server to da prihvati sve? mora se probati...

a to za nick da je obojen nick nikad nisam vidio...mozda ti skripte bila sjebana :) ..a bas me copka nesto..idem da vidim sta na google.com kazu ... ;)


[ Darko Pipic @ 20.06.2001. 02:01 ] @
Citat:
somikayu je napisao:
Citat:
TheGhost je napisao:
Ok to Urose, ali kako da imas obojen nick ?

slusaj brate ako to hoces idi na www.xcalibre.com i skini neku scriptu.....ok...


Vidi ovog, pa ajde nadji ti meni tu scriptu na xcalibre.com !!!
Serveri ne dozvoljavaju boje, to je neki program, kakva crna scripta
[ gagi @ 21.06.2001. 00:19 ] @
ma pusti te sto se prave pametni, mislio je sigurno na boje u nicklist-i sto i debil zna za to....
[ Darko Pipic @ 21.06.2001. 15:18 ] @
Alo ljudi, sto mi ne verujete, Imaju obojen nick na kanalu, kad pise nesto, sav je u boji, LICNO sam gleda nekoliko puta, a sa desne strane mIRC-a gde su useri, tamo mu je nick kao kad kucate ctrl+k pa broj pa text, a kad napise nesto onda je obojen tim bojama.
[ gagi @ 21.06.2001. 17:13 ] @
Ma nisam tebi covjece govorio, ovom drugom sto kaze "uzmi scriptu.." nesto bunca, pametuje a nezna sta prica..

A to nisam nikad vidio, sve je moguce... Na kojim serverima? Mozda je tip admin ili neke slicna faca, pa sebi podesio... Prije je isto bilo onih ASCII nick-ova mislim na nekim starim serverima SC-a. To Admin dao samo svojim botovima i nekim slicnima facama...
[ Darko Pipic @ 21.06.2001. 19:18 ] @
Pazi jeste admin, u tome i jeste fora, ali i pored toga, kako je to uradio, interesuje me.
P.S Mreza je na CR-u ( irc.tehnicom.net )

[Ovu poruku je menjao TheGhost dana 06-21-2001 u 07:19 PM GMT]
[ gagi @ 22.06.2001. 03:20 ] @
Pa to je onda fora..

Moze da podesi sebi sta hoce, njegov je server zaboli ga dupe...
Mozda bi mogo i za obicne usere da stava..ne znam imo sam isto neki svoj serever..mslim bila prba isto sa CR ma imas tonu neki opcija..sto i neznas da postoje....
[ dr ZiDoo @ 22.06.2001. 14:30 ] @
e ljudo nisam bio ovde par dana a vidim da ste senavutrali na nick i to. Nisam sve cito samo cu reci iduce : admin moze sve (skoro sve), da ubacije latinicna slova, da ubacuje boju nicka... sve.. eto toliko oko pitanja
[ tuzlaorg @ 22.06.2001. 17:52 ] @
za obojeni nick u mIRCU
ima jedan raw... ne znam broj onda ima komanda
nesto kao /colorctr ili tako nesto
:)
[ weB_KiLeR @ 29.06.2001. 21:09 ] @
Hehe e ovako ja sam video jednog lika koji je digo ceo server na njegovom kompu i pozvao me je...
On je ceo server sam isprogramirao tako da je namestio da njegov nick bude plave boje ja sam se zacudio kako???
Kaze on da je to isprogramirao pa verovatno samo tako moze....
Nisam sigoran ali ovo je najlogicniji odgovor.
[ pantelija @ 10.07.2001. 22:10 ] @
pa to mozhe server admin da ti namesti nick u boji ili da sadrzi ascii karaktere (ebem li ga kog god admina sam pitao za tu komandu nije znao...)

tako da ono nie to do skirpte...
[ tuzlaorg @ 11.07.2001. 09:09 ] @
lol!
hahaha
u mIRCU ima jedan raw koji sluzi za to!
a kolko ja znam to nije moguce da mozes staviti
/nick ctrl+k4nick LOL
To ne postoji nit moze :((
Slago te je taj neko :)
[ Darko Pipic @ 11.07.2001. 20:44 ] @
Ljudi, malo sam se raspitao kod admina, teorije nema da kazu, to je tajna tamo.
[ dr ZiDoo @ 12.07.2001. 15:34 ] @
Aj iako ovo nema veze sa temom ja bi iznjeo svoje misljenje

Mislim da za mudrost zvana otvaranje kanala sa acii kodoviam u imenu nema komadne nego :

napravi bota i kada ga uvodi na kanal napise ime u kojem se nalaze ascii kodovi. KAda bod udje u takav kanal on ga skine i registruje ga i to je to!

teorija nije probana samim tim ni dokazana :)
[ UroS @ 12.07.2001. 23:15 ] @
e bre vi ste prsli ljudi

moze nik da ti bude i uro$@!###!(*2!

al to je neka fora sa watchservom

mislim vi ste debili kad se smarate sa tim
[ Darko Prelic @ 15.07.2001. 19:09 ] @
Citat:
UroS je napisao:
moze nik da ti bude i uro$@!###!(*2!

al to je neka fora sa watchservom


Jedini pravi (tačan) komentar ovde. I kao što UroS reče - zašto se smarate sa tim glupostima?
[ wladahoe @ 25.07.2001. 20:38 ] @
Kako se instalira ovaj dll
[ dr ZiDoo @ 26.07.2001. 14:28 ] @
kada sines *.zip file odpakujes dll-ove npr u $mircdirdll . I to je sve sto se tive instalacije. Moras da procitas help file i da u alias ubacis :

mdx { var %dll = $mircdirsys $+ mdx.dll return $dll(%dll,$1,$2-)

to ti je osnova za izvrsavanje komandi tipa :

mdx MarkDialog $dname ,

koja je osnova za izvrsavanje drugih slozenih komandi kao mjenjanje pozdine editboxova, ubacivanje tree menija. Samo ne idu sve komande iz mdx.dll neke koriste i plug-inove kao npr. bars.mdx, dialog.mdx... ja ti predlazem da prostudirs help ! bez njega nista...
[ CONFIQ @ 08.09.2001. 01:38 ] @
Jeste malo da kasnim ali ipak i ja da se javim
Kao prvo niko ne moze da promeni nick sa $chr(3) (asscii za boju) sem admina
A kako se to radi?Ima bezbroj nacina i sve zavisi od CR-a
ima plug-in koji radi to ili neki exe fajl (sigurno nije skripta i btw da bi se promenio nick preko raw-a koristi se /raw nick Zenjeni|nick i nema nikakav broj za to)
Tako ako je neko admin neko i oce da promeni nick ili host ili ident nneka mi javi koji CR koristi a ja cu da protrazim program//plug-in
A sto se tice DLL nasao sam jedan najsavseniji DLL koji je najbolji ikad vicen.Radi se oko swamp.dll i sa njim moze se kontolisati Winamp
znaci mozes da u popus ubacis
Sledeca pesma:$winamp(next song)
i mirc sam pokrene winamp za sledecu pesmu
[ Toni @ 15.11.2001. 01:23 ] @
Citat:
TheGhost je napisao:
Ok to Urose, ali kako da imas obojen nick ?


pa to uglavnom mogu samo admini da ti promene nick da imash boje. Nick se boji isto kao i kada bojish TEXT koji ispisujesh u public chat ili priv. Samo sto da bi nesto obojio treba da stavish one specijalne karaktere koji oznachavaju boju. E to karakteri su zabranjeni u nicku i kada bi otkucao rekli bi ti da takav nick ne moze da se pravi. E sada ADMINI MOGU DA RADE STA HOCE ako im CR ili ircd [irc server] omogucavaju to. I tako posto moze tako oni tebi oboje to. Dok sam ja bio @ na Serbiancafe-u i dok smo bili na nekom prelaznom serveru svi smo se igrali sa tim ;)

bila je opshta panika i euforija oko normal usera da su sli hteli to. Posle smo to ukinuli hehe

sada vishe ne znam ni sta ni gde se deshava IRC :)
[ THC @ 08.12.2001. 13:32 ] @
Citat:
Toni:
Citat:
TheGhost je napisao:
Ok to Urose, ali kako da imas obojen nick ?


pa to uglavnom mogu samo admini da ti promene nick da imash boje. Nick se boji isto kao i kada bojish TEXT koji ispisujesh u public chat ili priv. Samo sto da bi nesto obojio treba da stavish one specijalne karaktere koji oznachavaju boju. E to karakteri su zabranjeni u nicku i kada bi otkucao rekli bi ti da takav nick ne moze da se pravi. E sada ADMINI MOGU DA RADE STA HOCE ako im CR ili ircd [irc server] omogucavaju to. I tako posto moze tako oni tebi oboje to. Dok sam ja bio @ na Serbiancafe-u i dok smo bili na nekom prelaznom serveru svi smo se igrali sa tim ;)

bila je opshta panika i euforija oko normal usera da su sli hteli to. Posle smo to ukinuli hehe

sada vishe ne znam ni sta ni gde se deshava IRC :)



Ovako, to se radilo bes problema na onim starim nesigurnim irc serverima, a sada je to "Zabranjeno" u cr-u... Ali hvala bogu programeri su umesali prste i sa programom koji je neko od njih na irc.tehnicom.net napravio zastita za ascii i obojane nickove je uklonjena, kao sto na primer check ima...
[ Darko Pipic @ 08.12.2001. 19:26 ] @
Citat:
THC:
Citat:
Toni:
Citat:
TheGhost je napisao:
Ok to Urose, ali kako da imas obojen nick ?


pa to uglavnom mogu samo admini da ti promene nick da imash boje. Nick se boji isto kao i kada bojish TEXT koji ispisujesh u public chat ili priv. Samo sto da bi nesto obojio treba da stavish one specijalne karaktere koji oznachavaju boju. E to karakteri su zabranjeni u nicku i kada bi otkucao rekli bi ti da takav nick ne moze da se pravi. E sada ADMINI MOGU DA RADE STA HOCE ako im CR ili ircd [irc server] omogucavaju to. I tako posto moze tako oni tebi oboje to. Dok sam ja bio @ na Serbiancafe-u i dok smo bili na nekom prelaznom serveru svi smo se igrali sa tim ;)

bila je opshta panika i euforija oko normal usera da su sli hteli to. Posle smo to ukinuli hehe

sada vishe ne znam ni sta ni gde se deshava IRC :)



Ovako, to se radilo bes problema na onim starim nesigurnim irc serverima, a sada je to "Zabranjeno" u cr-u... Ali hvala bogu programeri su umesali prste i sa programom koji je neko od njih na irc.tehnicom.net napravio zastita za ascii i obojane nickove je uklonjena, kao sto na primer check ima...


Ja prvi put cujem da postoji zabrana na to, elem, samo treba da imas enterpise key i da ukucas /os @raw svsnick starinick novinick i to je to.

[ Markoxxx @ 09.12.2001. 05:06 ] @
Citat:
dr ZiDoo:
e ljudo nisam bio ovde par dana a vidim da ste senavutrali na nick i to. Nisam sve cito samo cu reci iduce : admin moze sve (skoro sve), da ubacije latinicna slova, da ubacuje boju nicka... sve.. eto toliko oko pitanja


ajde, svega ti, reci mi na kojoj to mrezi.. ako je CR, molio bih te da mi objasnis kako..... HVALA
[ Markoxxx @ 09.12.2001. 05:12 ] @
uhhhhhhh

ftp.watchserv.com, pa ko se snadje..


btw, nije to samo irc.tehnicom.net, to je RebelNet IRC mreza
[ twix @ 08.07.2002. 16:28 ] @
Nick u boji ... pa sad znam na sta mislite, ... to moze.
Prvo moras da budes admin ... a zatim se digne WatchServ i preko njega, imas opciju da promenis nick ... i boju i sve ostalo ... toliko koliko sam ja upucen, jer sam i ja imao nick u boji ... ali ne bitno ;)
-sad kad si admin, mozes drugom useru (obicnom nick-u) da promenis nick ... i to mi se desavalo ...
[ kornovac @ 20.09.2002. 00:14 ] @
Ej ako moze malko detaljnije kako da se sve ovo nasteli..i instalira..
[ Darko Pipic @ 20.09.2002. 15:55 ] @
WatchServ se instalira kao i svaki drugi program... samo pazljivo chitaj neki help/readme fajl i sve ce ti biti jasno.
[ klopios @ 02.10.2002. 16:44 ] @
Hm, da!
Prvo da kazem nesto o vec pomenutim DLL-ovima. To su DLL-ovi od po mom skromnom misljenju, jednog od najboljih DLL skriptera ( ima ih jos par ali da im sada ne navodim imena ). Njegov nadimak je DragonZap i on radi na toj MDX seriji DLL-ova i plugina. Do sada sam obilato koristio njegove DLL-ove i mogu samo da kazem da je legenda jer je napravio DLL-ove za neke stvarno dobre i pre svega potrebne stvari za mIRC scripting. E sada, da ja vise ne bih tupio evo vam URL sa njegovim projektima pa vidite i sami http://www.dim-bulb.net/~dragonzap/dlls/
Cini mi se da sam negoa video da spominje xcalibre ili kako vec bese da se zove taj sajt i samo da kazem da ne idete tamo. Vecina skripti, addona itd... su *prepuni* backdoorova i nekih cudnih virii-a. Sad, nemojte mi traziti da to podrzim cinjenicama jer mi je mrsko ponovo se motati po tom sajtu i loviti lose kodove. Ako hocete neki zaista dobar sajt na kojem usput imate i gomilu DLL-ova, addona, skripti, tutorijala i cega sve jos ne idite na www.mircscripts.org mada ja mislim da moze i .com . Sajt koji je ako mene pitate na prvom mestu i kad ste vec tamo pogledajte eXtreme skriptu i videcete kako jedna skripta treba da izgleda, takodje pogledajte i sIRC, vredan paznje! Jos jedan sajt koji se bavi mIRC skriptingom a da je zaista dobar je www.scriptaz.org
Kad sam vec pomenuo eXtreme da kazem da u njemu imate ono bojenje nickova ali to je uradjeno u skripti, zapravo u obicnom mIRC-u. Samo podesite da recimo useri kojima je level 20 imaju crvenu boju i svi IRC admini na chatu ce u nicklisti biti crveni itd. Za vise informacija potrazite neke manuele ili tutorijale za mIRC ( nije to tako tesko :) a sto se tice komandi ne samo za CR vec i za bilo koji drugi IRCd, pa zaboga, nije to nikakva tajna da je admini cuvaju. Ima makar jedan FULL manuel na netu za svaki IRCd koji postoji jer ako nista drugo, onda firma koja ga je napravila stavi dostupnim i manuel na svom sajtu. Potrazite na recimo... google.com manuele za IRCd koji vas interesuje a nemojte dzaba smarati admine jer vecina njih i ne zna te komande zato sto su retke i bas ne vidim da su im potrebne.
ok, to je sve... ako sam nesto propustio javicu se ponovo a ako sam nesto pogresio feel free to say a mozete i da me kontaktirate na ovaj glupi mail koji sam dao prilikom regovanja :))

klopios
[ komsija @ 02.10.2002. 20:39 ] @
klopios,
sto se tice MDX dll`s to je najjaca stvar,jer je nevjerovatno sta sve moze da se uradi(trackbar,progressbar,.....),ma da valja pomenuti i dmu.dll i ove novije koji imaju samo po jednu funkciju (nhtml.dll -mirc web browser ,etc).Isto sto je vazno da ovi fajlovi imaju "bogat" help file,stoolaksava koriscenje,o dll fajlovima za mirc bi moglo mnogo da se pishe,ali i ovo je dosta !!!
[ MasterOfUndead @ 02.10.2002. 22:37 ] @
poZ

pošto sam ja NOV sam mIRC scriptingom tj. nikad do sada nisam radio sa .dll-ovima, jel može neko malo da poobjasni kako se tacno koriste i koja je svrha

HVALA unapred
[ klopios @ 02.10.2002. 22:58 ] @
Pa, mIRC dll-ovi zapravo ti pomazu da dodas ili izbacis neke stvari iz mIRC-a ili da neke stvari izmenis a da se to ne moze postici preko obicnog skriptinga, kako se koriste najbolje ces naci na nekom sajtu koji se bavi mIRC-om a ima ih na tone, za pocetak probaj www.mircscripts.org gde ima zaista puno tutorijala ne samo o dll-ovima vec i mnogo cemu drugom, zapravo o svemu :)= a za tebe komsija da kazem da sam tu naveo mdx samo kao osnovne ali ako te interesuje vise kao sto sam vec rekao idi na www.mircscripts.org ili da se ne patis evo ti jedna preporuka od mene. Pravi 37737 DLL-ovi za mIRC koji ti omogucavaju sve moguce, moj omiljeni je onaj za promenu NickListe jos posebno kada Epsilon u novoj verziji ubaci podrsku za NickList Menu, ma pogledaj pa ces videti ;) evo gde se nalazi elita na mircscripts.org http://www.mircscripts.org/arc...amp;ssort=desc&perpage=all ok, to je sve za sada.

klopios

ps. komsija, za "bogate" help fajlove za pojedine dll-ove potrazi njihov originalni sajt gde MORA biti i kako se koriste ili makar da se downloaduje help ili tako nesto. Mada, i na jacim scripting sajtovima ( koje sam vec spominjao gore ) uz svaki dll po nekom pravilu dolazi i iscrpan help, review i commands, mada nije zagarantovano, ali ako nista drugo, nadji skriptu gde se vec koristi taj dll i pogledaj source, pa sam skontaj kako se koriste ALI NE MOJ DA RIPUJES ( ma znam da to n radis samo to tako kazem da ne bi bilo da nisam rekao :))))))
[ olix @ 03.12.2003. 05:51 ] @
ok sve ovo, iscrpan i "zanimljiv" izvjestaj.... svidja mi se

ali kakve ovo veze ima sa vutrom ?!?!?!

[ igac @ 03.12.2003. 18:45 ] @
pa vutra je dobra, dll-ovi isto... :) koji ti dio nije jasan ?!