[ kopca @ 04.10.2005. 14:06 ] @
Imam RANDOM vrednosti za buducu tabelu. Te vrednosti NUZNO generisem prvo za prvu kolonu, pa za drugu... Posto ih ima mnogo, dugo mi traje operacija da te vrednosti stavljam u 2D niz, pa ponovo da trcim kroz taj niz SAD red po red i od njig pravim DataRow-ove i dodajem u tabelu. Da li ikako mogu te vrednosti da ubacujem tako sto:
1. Napravim prvu kolonu sa vrednostima
2. Ubacim kolonu
1....
2....
Meni je padalo na pamet: tables[0].columns["UporabnikID"][4] da je referenca na cetvrti red u koloni "UporabnikID" sto ne moze zbog prirode Columns kolekcije i Column klase... Mozda sa spajanjem 5 tabela sa po 1 kolonom da bih dobio tabelu sa 5 ubacenih kolona?
[ spartak @ 04.10.2005. 18:48 ] @
Da li ti je unapred poznat broj kolona u tabeli? Ako jeste, ne vidim razlog za lepljenjem punih kolona da bi nastala tabela.

Ako punis jednu po jednu, napravi tabelu pa joj prvi put dodaj red po red u petlji sa vrednoscu za prvu kolonu, a kasnije u petlji puni kolonu po kolonu iznova.

Ako bas ne moras, nemoj to da radis jedno za drugim. Ajde malo nam obrazlozi ideju zasto to tako radis, mozda postoji i bolji pristup.
[ kopca @ 05.10.2005. 09:07 ] @
Radim tako zato sto mi SQL server vrati random vrednosti za jednu kolonu u RANDOM redosledu mnogo brze nego da uzmem RANDOMcol1,row1 RANDOMcol2,row11... i napravim red (RANDOMcol1,row1 RANDOMcol1,row2... su mi RANDOM vrednosti prve kolone). Ako sad se razumemo... I drugi, jos zanimljiviji problem. Uspeo sam da napunim PARENT A tabelu sa AID kljucem tabelu kako sam zamislio i kako ste vi rekli... A sad spektakl: KAKO NAPRAVITI CHILD TABELU B sa RANDOM vrednostima (kljuc je PFK AID + PK BID) da se ne narusi referencijalni integritet?