[ Gojko Vujovic @ 17.09.2002. 15:37 ] @
http://www.enterprisemission.com/ir_analysis.html

Infracrveni snimci sa poslednje misije na marsu su ipak procureli..

Zahvaljujemo se domin8r-u (crsn.com) na informaciji.

Bas se pitam koliko su ovi 'istrazivaci' ozbiljni:
[ Mario @ 17.09.2002. 23:15 ] @
CCC, Gojko, tebi treba zabraniti da pijes, pice bas loshe utice na tebe! LOL
[ djordje @ 21.09.2002. 21:03 ] @
Gde si nasao tu travu, hocu i ja !!!!!!!!!!
[ Gojko Vujovic @ 21.09.2002. 21:23 ] @
Vi ne verujete da mali zeleni dolaze? :)
[ DUNADAN @ 23.09.2002. 02:43 ] @
pa "mali zeleni" definitivno postoje ali zashto bi dolazili na Zemlju...beats me
[ Illiron @ 24.10.2002. 18:02 ] @
heh, pa imamo najgotivniji alkohol u kosmosu...:-)
[ drdrksa @ 24.10.2002. 18:43 ] @
Da, imamo PIVO, imamo SLJIVOVICU ........
[ djordje @ 25.10.2002. 07:56 ] @
Imate li pic.. , pa da dodjem i ja tamo?
[ drdrksa @ 25.10.2002. 08:51 ] @
Misli se globalno, na planetu ......
[ 5h0ck @ 03.11.2003. 02:48 ] @
Doci ce samo da isprate izbore i da ispune svoje gradjansko pravo, mi cemo ih docekati vrlo dostojanstveno i pokazati kako nasa zemlja razvija medjuplanetarne odnose i kako smo na putu stvaranja jedne sasvim nove politike izmedju dve visokointelektualne vrste...

Nenad Novkovic, Vas predsednik



:)
[ Doc @ 03.11.2003. 04:50 ] @
To mora da se radi o onom brodu Enterprise, iz Nove generacije.

Pozdravite Jean Luc Picard-a u moje ime! ;)
[ Ivan Dimkovic @ 03.11.2003. 10:33 ] @
Pa vi se podsmevate a u pitnju je NASA-ina 3ABEPA :)

Na primeru Hoaglanda (poznatijeg Hoaxland) se vidi kako takvi likovi kao Richard Hoagland mogu da stete nauci - naime Hoagland je radio u NASA-i i imao pristup fotografijama Viking 1 i 2 modula sa Marsa.

NASA je generalno obradjivala slike pre izlaska u javnost, iz vise razloga a prvi je sto to nisu opticke slike, vec IC/UV/Opticke slike kojima treba dosta doterivanja da bi vizuelno licile na nesto - da ne duzim, nekoliko editovanih fotografija su od strane Hoaglanda preuzete u "raw" formatu i filtrirane tako da izgledaju kao ona gore. Onda je pocela da radi pseudo nauka, teorije zavere o masonstvu i sl - da bi danas svaka ideja o tome - bas zbog ovog lika - bila a priori odbacivana pre istrazivanja :(

1998 NASA je fotografisala isti predeo sa novom i dalekom modernijom tehnologijom, i objavila seriju novih fotografija - prva je ponovo bila filtrirana previse nego sto "javnost" ocekuje (tj. Hoagland & Co) a onda je vrlo brzo objavljena i nefiltrirana fotografija, i najnovija iz 2001...

http://www.msss.com/mars_image...tended_may2001/face/index.html (nefiltrirani GIF ima oko 10 MB)

Malo vise o Hoaglandu:

http://members.aol.com/garypos2/Hoagland.html


U svakom slucaju - problem koji je Hoagland svojim senzacionalistickim "zona sumraka" pisanjem stvorio je da danas, niko ko bi hteo da se bavi bilo kakvom vestackom korelacijom na novim fotografijama ne bi dobio "research grant" ili bi bio ismevan u medijima kao sarlatan.

Bilo kako bilo, trenutno su aktivne 2 Mars misije tako da ce uskoro verovatno biti prezentovano jos mnogo interesantnih podataka.
[ CybeR BEAST @ 03.11.2003. 20:08 ] @
CIA snajka, CIA...

Sve to oni pokušavaju da zataškaju ali neće im vala uspeti, jer pravda uvek pobeđuje :)))))