[ atomant @ 04.10.2005. 19:24 ] @
Imam problem sa stampacem. U pitanju je model Lexmark Z602. Imam boje u kertridzu a mlaznica mi se zapusila. Nikako nece da stampa iako pustim test stranu za ciscenje mlaznica, ona ostane prazna. Sta da radim ?

Da napomenem da sam probao da ga ocistim destilovanom vodom i alkoholom ali nista. I dalje ne radi. Neke pametne sugestije?
[ damiru_2 @ 04.10.2005. 20:55 ] @
Koji kertridž je u pitanju - kolor ili crno/beli?
U svakom slučaju, ako imaš oba, zameni im mesta pa pokušaj ponovo. Ako imaš samo jedan kertridž, stavi ga tamo gde je prazno mesto. Tako ćeš biti siguran da li je u pitanju kertridž ili štampač. Tako sam ja radio nakon što mi je na starom Lexmark-u iscurio kolor, a ja kupio novi - koji nije hteo da radi. Zamenom mesta ustanovio sam da je novi kertridž ispravan, a štampač nije.
Ako je kertridž u pitanju, onda moraš biti strpljiviji. Kapni malo destilovane vode na papirnu maramicu i pritisni maramicu na dizne kertridža. Drži to malo duže (nekoliko minuta ako treba), a zatim odlučno (ali ne grubo) povuci maramicu u jednom od smerova štampanja i "svuci" je sa kertridža. Ovo se radi da bi maramica "povukla" eventualne vazdušne čepove, kao i zapečenu boju koja bi se mogla nalaziti na diznama. Vrlo je važno da ne trljaš i da ne vučeš u smeru u kom su postavljene dizne (dakle 90 stepeni u odnosu na ovo što sam objasnio) Tako su meni jednom objasnili u Lexmark-ovoj tehničkoj podršci.
Ako ni to ne pomogne, kombinuj potapanje u vrelu vodu (opet destilovanu) sa čišćenjem maramicom, ali da kontakti sa prednje strane ne uđu u vodu i ne duže od 10-tak sekundi (5-10 bi trebalo da bude sasvim dovoljno). Pokušaj to nekoliko puta, pa ako nema pomoći, kertridž je sigurno "mrtav". Javi da li si uspeo.
Pozdrav.
[ pctel @ 05.10.2005. 01:45 ] @
Kupi novi ketridz.