[ djolek @ 17.09.2002. 23:32 ] @
Legalizacija softvera

Imam jedno pitanje vezano za legalizaciju softvera kod nas. Naime, vec su se pojavile neke renomirane firme koje nude legalne proizvode firmi Microsoft, Adobe, Corel, Autodesk.... itd, itd... ali po bezobrazno vecim cenama. Uzmimo recimo CET, koji nudi softver po dva puta vecoj ceni od cena u Americi i Evropi. Npr. Corel 10 se u mnogim online shopovima prodaje za oko 500 dolara, a CET ga nudi za 960 dolara!
Posto imam firmu koja se bavi kompjuterskom pripremom za stampu, imam u planu da legalizujem par paketa ali po normalnim cenama.
E sad da li je moguce da ja uzmem sad neku kreditnu karticu ili da preko nekog prijatelja na moje ime kupim putem interneta direktno od proizvodjaca sav potreban softver a da ne bude nekih eventualnih problema sa inspekcijama koji budu proveravali da li se koristti legalan softver ili ne?
Mislim, imacu instaliran legalan softver, valjda i neki papir na moje ime, koji ce pokazivati da sam platio toliko i toliko, valjda ne bi trebalo da bude problema sto nije kupljen kod nasih distributera?

Djole
[ Ivand @ 18.09.2002. 00:19 ] @
Sav legalan software mozes da kupis kod komsija
u madjarskoj i to po "normalnim" cenama .
Inace vazno ti je da imas originalnu licencu nije vazno da li si to kupio na buvljaku ili kod "distributera" !


[ Predrag Damnjanovic @ 18.09.2002. 00:24 ] @
Pre nego sto legalizujes Corel Draw, probaj prva OpenOffice Draw.
To vazi i za MS Office, probaj OpenOffice.
[ djolek @ 18.09.2002. 01:02 ] @
Open Office Draw je dobra alternativa ali je problem druge prirode. To ne vredi nikom ko radi usluznu kolor laser stampu, pa sve fajlove dobija u Corelovom formatu jer je to standard na ovim prostorima. Tu je i problem koriscenja starih .cdr fajlova....