[ Sunday @ 05.10.2005. 14:03 ] @
Neki smarac me zivka i salje neke poruke,ja nit' znam koje,nit' znam sta 'oce....Ja sam 064 pa ako neko zna kako da mu zabranim da me zove,ili preusmerim njegove pozive,nek kaze.Imam nokiu5100 ako to ista znaci...
[ spikac @ 11.10.2005. 13:06 ] @
Znam kako to mozes sa SE-om ali mislim da nokia nema tu opciju...Izvini ako sam te iznervirao ovim postom ali sta znam mozda imas i SE.

btw: mozes da odes kod svog operatera i prijavis uznemiravanje.Mislim da je to najpametnije.
[ symbian_6p @ 12.10.2005. 01:53 ] @
postoji jedno jako prosto resenje,zameni tvoj telefon za neki mobilni koji podrzava symbian operativni sistem(sada ih vec ima brdo)nokia,motorola,se,simens...i samo ubaci program,recimo`black list`on ima opciju da odbija sve pozive koje ti navedes(mislim na brojeve telefona)a ako zelis da odbijas i sms,onda ubaci program `veto`,
ja koristi motorolu a925 i veruj mi da nemam tih problema
pozdrav
[ pajaja @ 12.10.2005. 02:00 ] @
Lakse mu je da ode u korisnicki servis ili da promeni broj, nego da kupuje nov telefon zbog toga.
[ gojnik @ 12.10.2005. 16:46 ] @
Ma nek uzme Symbian tel, lakse je i nece posle imati zezancije. Sve se to to odradi iz Blacklist ili Blackballer ukoliko je u pitanju s60.
[ ton_majstor @ 12.10.2005. 20:12 ] @
Kontakte koje ne želiš da te cimaju, stavi u posebnu grupu u imeniku, a zatim tu grupu turi pod "call screening", ili nešto slično, te te telefon neće uznemiravati kada oni zovu. Ako nemaš te funkcije, ili je vreme da promeniš telefon ili da okreneš call service tvog operatera i pitaš šta da radiš!

Pozdrav!
[ gojnik @ 13.10.2005. 11:01 ] @
Citat:
ton_majstor: Kontakte koje ne želiš da te cimaju, stavi u posebnu grupu u imeniku, a zatim tu grupu turi pod "call screening", ili nešto slično, te te telefon neće uznemiravati kada oni zovu. Ako nemaš te funkcije, ili je vreme da promeniš telefon ili da okreneš call service tvog operatera i pitaš šta da radiš!

Pozdrav!


To ima kod Siemens-a. Ne znam za 5100.
[ pajaja @ 13.10.2005. 11:29 ] @
Moze nesto slicno i na Nokii..
Stavis kontakte u grupu, i u podesavanjima profila imas "alert for" [ ili tako nesto, ne secam se napamet tacno ] tu biras grupe za koje ce telefon da ti zvoni. Za ostale ti telefon nece zvoniti [ samo ce prikazati na ekranu da te zove ]

Za sms vec ne moze nesto tako na s40. Za to pozovi korisnicki servis i zali im se.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 13.10.2005. u 12:31 GMT+1]
[ Nuklearni Vojvoda @ 26.10.2005. 16:00 ] @
Nemoguce je da blokiras fiksni broj sa koga te neko zove. Mozes samo da ugasis sve, sa call barring sto naravno nema smisla. Ja sam na nokiji to resio tako sto sam napravio grupu koju sam nazvao 'Ignore' (npr.) i za nju sam stavio prazan midi da bude melodija. Kad me zove neko iz te grupe, a telefon je postavljen na vibraciju, telefon ni ne zvoni ni ne vibrira (samo svetluca). Jedino sto smara je sto pise missed call. U pitanju je nokia 6100 ali moze bilo koja koja ima grupe ili dodeljivanje zvona imenu(broju).
Na ovim nokijama je glupo sto ima da selektujes grupe ZA KOJE HOCES da ti zvoni, a nema da oznacis grupe ZA KOJE NECES DA TI ZVONI, ali eto moze i ovako da se resi.
Pozdrav