[ biksi2222 @ 06.10.2005. 22:19 ] @
Recimo da hocu da narezem CD - snimak kamerom i da ga dam onome kome ja hocu , a da u isto vreme onemogucim druge - nezeljene korisnike da ga gledaju.

Pitanje: Mogu li narezati CD , tako da se ga moze koristiti samo vlasnik tacno odredjenog racunara- recimo da sve bude vezano za IP i to recimo preko interneta?

Ima li mozda ne neki drugi predlog ili ideju?

Pomagajte!
[ basic10 @ 06.10.2005. 22:41 ] @
Nemože to
To da je moglo i MICROSOFT BI TO ODRADIO
[ CodeZero @ 06.10.2005. 22:44 ] @
Zanimljiv si ti tip... nema sta...
[ basic10 @ 06.10.2005. 22:49 ] @
Šta hoćeš da kažeš da može ovo što on traži
[ AleksandarNS @ 07.10.2005. 16:57 ] @
pa mozesh da dignesh web server i da zabranish sve IP adrese sem tih kojima zelish da dozvolish pristup.
[ Srdjan_ts @ 07.10.2005. 17:01 ] @
Mozda moze neka kriptografija? Pa da se npr serijski broj harda uzme za referencu, ali to zahteva programiranje. Da li postoji gotov program za tako nesto - ne znam.
[ jablan @ 07.10.2005. 17:05 ] @
Ne znam da li može bez programiranja, ali sa programiranjem sigurno može. Kombinacija javni/tajni ključ - primalac pošalje javni ključ i pošiljalac njime enkriptuje fajl.

Možda možeš da iskoristiš neki PGP program.
[ SleepLess @ 11.10.2005. 21:13 ] @
ako imas neko znanje is programiranja mozes da naparvis neki mali autolader koji ce da se pokrece sa ubacivanjem CD-a koji ce da proverava id mashine (procesora ili biosa) i ako je unos ispravan onda da obezzbedi pristup cd-u.


samo sto moras prvo da pokupis id te masine na kojoj ce da se gleda taj snimak

onda ce samo ta osoba cija masina ima taj id (koji ubacis u loader) moci da gleda snimak.


sve fore sa passwordom su provaljene

ako se pojavi neka nova i ona ce da se provali
:))))



ako imas nekih problema oko programiranja mozes da mi se javis na moj mail .....



[ electrobuka @ 11.10.2005. 23:38 ] @
zipujes i stavis sifru

naravno kazes sifru onom ko sme da gleda