[ highlander82 @ 06.10.2005. 22:40 ] @
Dali asus radeon 9550 ge (128mb 128bit) i asus fx5700 mogu da rade na via kt133 (fic az11e) agp4x ploci i dali neko ima iskustva sa ovakvim konfiguracijama (starija ploca + novija graficka)?
[ filo @ 06.10.2005. 23:37 ] @
ja to ne bi stavljao
ne zato sto nece da radi - oce u agp x4 modu
vec zbog toga sto je procesor suvise spor za (relativno) moderne graficke karte
[ sasa022 @ 07.10.2005. 00:52 ] @
Bilo bi dobro da si naveo koji procesor imas.Snagu ove kartice mozes da iskoristis tek sa AMD Athlon 1700+ ili jacim procesorom i vrlo pozeljno je imati 512MB RAM-a.
[ StORM48 @ 07.10.2005. 01:10 ] @
Provereno radi na Palomino 1800+ (MSI K7T Turbo (KT133A) i Radeon9800XT).
Još bolje - odlično radi.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 07.10.2005. u 02:13 GMT+1]
[ filo @ 07.10.2005. 13:38 ] @
ako je kt133 ploca u nju NE moze da se utakne athlon xp
tako da je tu neki duron
u najboljoj varijanti ~1ghz
a ja ,opet da ponovim, tu ne bi stavljao nista preko ati r9000
al ko jos mene slusa?
[ musicmaster @ 07.10.2005. 16:12 ] @
@flo

A zashto nishta preko i zashto bi te zaista i slushao neko,kada nema istine u tome shto govorish?

Mislim bez ljutnje care,ali evo ti mog primera:

Imao sam celerona na 850 mhz,shuttle plocha sa agp 2x(bog te pita koja oznaka VIA chipset-a) i 128 mb rama(kasnije doshlo josh 128).
Grafichka je bila GeForce 2 mx 400 na 32/64.Neki krsh je bio u pitanju koji je chas davao 32 mb,chas 64(iz windoze).Ne znam na koju foru,ali kao shto i napisah!
Mislim da je bila Eagle-ova.To je nekako shljakalo,ochajno,ali je shljakalo.
Jednog dana se pohvalio komshija sa Chaintec-ovom GeForce 3 Ti500 modelom.TO je bila na izgled stvarno shtampana plocha do bola,kartica je imala(plavi)pasivni hladnjak preko cele povrshine sa jednim propelerom iznad gpu-a...Mislim,naizgled strava!!....u to vreme,ne secam se koja je godina bila....Probamo je kod mene na rachunaru kad ono .... 'bi-bi-bibip!' ....Zapishta mi komp tri puta?Pogledam u manualu i vidim da je taj zvuk ustvari za 'prazan agp slot' ili pokvareni adapter.Na svu srecu plocha je imala 2 jumper-a pored agp slota za promenu voltaze istog.

Premestim 1 i 3 na 2 i 4,i posle toga 'bip'!... :))

Podig'o se Windows millenium,upalim ti ja Jedi Outcast II, i kad je ono proradelo breeeee,......ide ona igrica,leti kao mutava,prosto nisam mogao da verujem da nema seckanja!!Koja god setovanja da stavim,ono radi,ubija na mesto od lepote.Zamolio sam ga da mi je ostavi dok je ne predjem i tako je i bilo.Posle toga samo shto nisam pocheo da plachem kada sam vratio moj krsh nazad....

@highlander82

Ne zaboravi da,ne samo da ce da radi kako valja,nego ce josh i da ti rastereti sistem veoma vidno,ja garantujem 100%.

[ lancia88 @ 07.10.2005. 17:42 ] @
Pozdrav,

pa filo dobro pise sto se tice procesora i chipa na ploci, kt133 ima 100Mhz magistralu a tek A verzija ovog chipa dozvoljava 133/266 pa je zato i napisao da je neki Duron mozda resenje. Ja bih eventualno pogledao ima li kakvih varijanti flashovanja jer je Abit svojevremeno "prekrstio" neke svoje KT7 ploce upravo flashovanjem BIOS-a i to tako sto je prethodno izasla verzija neoficijelna od neke grupe entuzijasta za plocu deklarisanu kao A chipset ali bez realne mogucnosti citanja 133 Mhz magistrale a kasnije su neke Abit ploce flashovanjem dobijale ovu mogucnost iako su imale cistu oznaku KT133. U sustini, ukoliko procesor usled ovog ogranicenja ne moze ispratiti samu VGA kartu, onda je u pravu i za preporuku za samu karticu kao i za procesor.
[ highlander82 @ 07.10.2005. 21:35 ] @
joj ljudi izvinjavam sel; procesor je duron (morgan jezgro) 1,15ghz (overklokovan sa 1ghz)
netrazim ja cuda od ove konfiguracije vec samo igranje starijih igara (COD, halo, NWN, morrowind) u razumnim rezolucijama (800x600 32bit) i kvalitetnu sliku na mom samsungu 700p+ (dok sam imao diamond viper V330 slika je bila ZILET, sad na eaglu nije losa ali to nje to)
[ filo @ 07.10.2005. 23:37 ] @
Citat:
musicmaster: @filo A zashto nishta preko i zashto bi te zaista i slushao neko,kada nema istine u tome shto govorish?

Mislim bez ljutnje care,ali evo ti mog primera:

Imao sam celerona na 850 mhz,shuttle plocha sa agp 2x(bog te pita koja oznaka VIA chipset-a) i 128 mb rama(kasnije doshlo josh 128).
Grafichka je bila GeForce 2 mx 400 na 32/64.Neki krsh je bio u pitanju koji je chas davao 32 mb,chas 64(iz windoze).Ne znam na koju foru,ali kao shto i napisah!
Mislim da je bila Eagle-ova.To je nekako shljakalo,ochajno,ali je shljakalo.
Jednog dana se pohvalio komshija sa Chaintec-ovom GeForce 3 Ti500 modelom.TO je bila na izgled stvarno shtampana plocha do bola,kartica je imala(plavi)pasivni hladnjak preko cele povrshine sa jednim propelerom iznad gpu-a...Mislim,naizgled strava!!....u to vreme,ne secam se koja je godina bila....Probamo je kod mene na rachunaru kad ono .... 'bi-bi-bibip!' ....Zapishta mi komp tri puta?Pogledam u manualu i vidim da je taj zvuk ustvari za 'prazan agp slot' ili pokvareni adapter.Na svu srecu plocha je imala 2 jumper-a pored agp slota za promenu voltaze istog.

Premestim 1 i 3 na 2 i 4,i posle toga 'bip'!... :))

Podig'o se Windows millenium,upalim ti ja Jedi Outcast II, i kad je ono proradelo breeeee,......ide ona igrica,leti kao mutava,prosto nisam mogao da verujem da nema seckanja!!Koja god setovanja da stavim,ono radi,ubija na mesto od lepote.Zamolio sam ga da mi je ostavi dok je ne predjem i tako je i bilo.Posle toga samo shto nisam pocheo da plachem kada sam vratio moj krsh nazad....

@highlander82

Ne zaboravi da,ne samo da ce da radi kako valja,nego ce josh i da ti rastereti sistem veoma vidno,ja garantujem 100%.


pa gf3 je tu negde rame uz rame sa ovim sto sam ja predlozio ako si pazljivo procitao o cemu se ustvari radi
moze on naravno da stavi npr. radeon x850 u agp varijanti sa sve 512mb ram-a na njemu i imace citavih 10 frejmova vise nego sa r9000.
j**e ga prvenstveno spor procesor
provereno. ko bas ne veruje nek proba pa nek nam iznese iskustva
a sad ako bas oce da iskesira par stotina € onda je najbolje resenja defintivno najskuplja agp kartica koju mozes naci u prodavnici pa ako nekom odgovara....

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 08.10.2005. u 01:24 GMT+1]