[ Ivand @ 19.06.2001. 16:18 ] @
Realtek 8139 PCI 10/100 Mb/s 20 dem
NE2000 BNC + UTP ISA/PCI 25 dem
D-Link DFE-530TX, 100Mbit, UTP, PCI 39 dem



ajde recite koje su bolje ili nesto bar o njima !
[ Gojko Vujovic @ 19.06.2001. 16:42 ] @
Prvu imam ja nista ne valja, radi sporadicno, nekad preko 3 MB/sec protok nekad padne na 300k, jako osetljiva na kablove i kvalitet hub-a/switch-a, na prikljucke itd itd.. I na operativni sistem i drajvere naravno.

A za D-Link svaka preporuka, tu ne mozes da pogresis.
[ m r v a @ 19.06.2001. 20:07 ] @
Citat:
Ivand je napisao:
NE2000 BNC + UTP ISA/PCI 25 dem

ovo govance ja imadem na slackware linuzu i radi besprekorno, jest' da je ISA, jest' da je na samo 10 Mb/s ... ali radi L;))

btw, ovo neko oce da te orabi za 25 DM, javi se na icq, znadem ja de ima to za 19 DM ( uuu velike razlike ) L;))

ps: i moje preporuke flajs tu DeLink
l;))
[ tOwk @ 20.06.2001. 09:07 ] @
Sve zavisi od toga za šta ti treba mreža.

Ukoliko želiš više računara da priključuješ na net preko mreže istovremeno i da koristiš NAT, ne treba ti ništa bolje od realtek-ovih kartica (i 300k je dovoljno za te potrebe). Ukoliko želiš bolju mrežu, možeš uzeti d-link kartice kako drugi preporučuju (ja nemam iskustva sa njima), ali ako ti je brzina od velikog značaja, a ne cena, možeš da razmotriš i razna gigabit ethernet rešenja.

Toliko.
[ Ivand @ 20.06.2001. 09:37 ] @
ok fala uzecu D-link ima neko mozda povoljniju varijantu od 39 dem ?
[ McKracken @ 21.06.2001. 14:55 ] @
Citat:
tOwk je napisao:

Sve zavisi od toga za šta ti treba mreža.



Ukoliko želiš više računara da priključuješ na net preko mreže istovremeno i da koristiš NAT, ne treba ti ništa bolje od realtek-ovih kartica (i 300k je dovoljno za te potrebe). Ukoliko želiš bolju mrežu, možeš uzeti d-link kartice kako drugi preporučuju (ja nemam iskustva sa njima), ali ako ti je brzina od velikog značaja, a ne cena, možeš da razmotriš i razna gigabit ethernet rešenja.




Uzmi D-link 530tx (ili txplus). Jako lepo rade. Mada ima malo zezalica sa drajverima (pod linuxom je kao via-rhine ali jedan novi) a pod Windozetom moras da pazis koji je revision...