[ amkan @ 07.10.2005. 12:47 ] @
Nedavno samo kupio gore navedenu karticu. Nemam nikakvih zamjerki na rad :) ali me brine temperatura GPU-a koja se nakon nekoliko loop-ova 3Dmark03 penje i do 95°C.
Treba li da se brinem ili ne?
[ musicmaster @ 07.10.2005. 19:06 ] @
Neke gigabyte,gr.kartice iz pretposlednjih atijevih serija imaju pasivce i heat cevi koje odvode temperaturu mnogo efikasnije nego obichni hladnjaci,a rade na mnogo visokim frekfencijama(X800 neki model,ne znam tachno koji).Kazu da dostizu kao takve i skoro do 100 stepeni,ali i dalje nemaju smetnje u radu.
Sve to zbog vece tishine.

Tako da,ako tvoja ima aktivno(sa ventilatorom),a ne pasivno,i ako je to shto kazesh tachno,ja bi se mnogo sekirao da sam na tvom mestu.
[ IcyImpact @ 07.10.2005. 19:36 ] @
To je stvarno vrlo visoka temperatura za GPU, pa stvar moras rjesiti hitno (!). Ako nisi od kupnje skidao hladnjak sa GPU-a to sad ucini jer se najcesce dobiva previse paste koja gotovo uopce ne radi svoj posao. Zato skini hladnjak, skini staru pastu, nanesi novu u tankom sloju (gotovo da se slova na cipu vide) i postavi hladnjak.

[ skijash @ 08.10.2005. 09:44 ] @
Ne bih rekao da je to problem, jer moj asus 6600gt radi na ~50-55 stepeni pri normalnom radu (desktop), a podeseno je (default) da pravi uzbunu tek na 145 stepeni. Odlicna kartica, samo me smara sto je malo bucna. Kod tebe?
[ IcyImpact @ 08.10.2005. 14:57 ] @
Ma i opcenito, kad se kupi graficka kartica odmah bi se trebala zamijeniti pasta jer kolicina koja se stavlja je prevelika. Par minuta posla i par (desetaka) stupnjeva niza temperatura.
[ monte32 @ 08.10.2005. 16:14 ] @
Leadtekovi model (narocito 6600gt) se preterano greju, postoji gomila tredova po forumima u kojima se ljudi zale na temperaturu i pregorevanje karti.
Ili reklamiraj za drugi model ili nadji bolji hladnjak.

Pozdrav!
[ *ZoRo* @ 09.10.2005. 01:13 ] @
Citat:
amkan: Nedavno samo kupio gore navedenu karticu. Nemam nikakvih zamjerki na rad :) ali me brine temperatura GPU-a koja se nakon nekoliko loop-ova 3Dmark03 penje i do 95°C.
Treba li da se brinem ili ne?


Posedujem istu takvu kartu i u idle stanju ne prelazi 35 stepeni Celzijusa a u load ne prelazi 63 stepena i to neka ti bude orijentacija.

Pitanje za tebe:
Odakle ocitavas temperature?
Da li si slucajno povecavao napon na GPU-u ili ako nisi proveri koliki je?

Mozda ti ovaj program moze pomoci u pravilnom ocitavanju:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1194
Citat:
monte32: Leadtekovi model (narocito 6600gt) se preterano greju, postoji gomila tredova po forumima u kojima se ljudi zale na temperaturu i pregorevanje karti.
Ili reklamiraj za drugi model ili nadji bolji hladnjak.

Pozdrav!


Odakle ti ta informacija?
Voleo bih da okacis thread link da i ja procitam to o masovnom pregorevanju Leadtek-ovih grafickih karti.
[ vidra @ 09.10.2005. 12:22 ] @
Temperatura jeste prilično visoka i problem je kao što je kolega naveo najverovatnije u lošem naleganju hladnjaka (ili višku paste, ili oba). Operaciju skidanja i vraćanja hladnjaka treba jaako pažljivo obaviti i paziti da se elementi (naročito oni malecki) ne oštete. Ako ne znaš sam to da obaviš, zovi nekog ko zna. Ako još pride možeš da nabaviš neku kvalitetnu srebrnu pastu (npr. Arctic Silver 5) upotrebi nju ali pazi dok je nanosiš. Stavi samo malo paste (pola zrna pirinča) i recimo prstom zavučenim u najlon kesu (da prstom ne umastiš GPU) razmaži pastu. Hladnjak pažljivo vrati (pazi da naleže). Staru pastu obavezno obriši skroz!!!
[ amkan @ 10.10.2005. 06:22 ] @
Hvala Vam na odgovorima. Tokom vikenda sam riješio problem. Malo sam prearanžirao kablove u kučištu i otvorio sa staznje strane otvore na kućištu za prazne PCI slotove. Inače imam dva 80 mm ventilatora na kucistu te sam sa ovim povećao protok zraka. Trenutno mi je idle tem: 42°C, a load 50-70°C zavisno od igre. Jedino nakon sat vremena 3Dmark05 temperatura se penje do 75-80°C.
Mislim da se sad lakse dise. :)

PS Takodjer sam sada napajanje karte spojio direktno preko jednog molex-a a ne zajedno sa napajanjem CDRW uređaja. Inače napojna mi je 350W no name.

[Ovu poruku je menjao amkan dana 10.10.2005. u 08:33 GMT+1]