[ indy @ 19.09.2002. 01:51 ] @
Pozdrav,
ima li ko doti;nu karticu, i ima sledeći problem:
Kada se startuje sistem, emu-script se poziva iy modules.conf, ali kada pustim bilo koji zvuk, sve se čuje na desnom (ili levom, zavisno kako okrenete) zvučniku. I Tako dok ne uradim emu-dspmgr -z, što 'čisti' programe...

E sad, drajveri su 0.19, sistem je Slack 8.1, ali to nema nikakve veze... Mislim da su ovde biti oni silni PCM koji se pojavljuju na emu-dspmgr -d ili -u, ali šta da im radim nemam pojma, a ne bih pokušavao ručno, jer ima mnoogo mogućnosti...

I najvažnija stvar. Zvučnisi su pasivni, i ima ih samo 2.

[ luner @ 19.09.2002. 18:53 ] @
Prijatelju, ista kartica i Slack 8.1:
/etc/rc.d/rc.modules:
/sbin/modprobe emu10k1

i sve radi kao pucka.
E sada, ukoliko si ti isao na naprednije resenje sa boljim drajverima - ne mogu da ti pomognem - meni i ovako vrsi posao i to odlicno (mada ja samo gledam filmove i slusam MP3 kada je u piranju zvuk sa moga racunara :)).
[ indy @ 19.09.2002. 20:09 ] @
Ma sve je to OK, i kod mene je tako, s'tim da ja imam i dodato post-install i pre-remove.

E ono sto mene buni je zasto sve to zezne stvar?
Inace, na kraj emu-script fajla sam stavio $DSPMGR -x -z i kao da se nista nije desilo. Dok ne nadjem odgovor...
[ indy @ 19.09.2002. 20:09 ] @
Ma sve je to OK, i kod mene je tako, s'tim da ja imam i dodato post-install i pre-remove.

E ono sto mene buni je zasto sve to zezne stvar?
Inace, na kraj emu-script fajla sam stavio $DSPMGR -x -z i kao da se nista nije desilo. Dok ne nadjem odgovor...