[ panonski mornar @ 08.10.2005. 20:17 ] @
Sa move tool prenesem neki deo slike na drugu, ali ne uspeva mi da ga pozicioniram kako bih zelela, odnosno sa move tool mogu taj deo pomerati napred-nazad ili gore-dole, a ne i koso kako bih ja zelela da bi mi iseceni deo bolje nalegao na sliku na koju sam ga prebacila, zanci taj prebaceni deo se moze pomerati samo pravolinijski, a ne i koso. Kako to da izvedem?
[ Mmmmmmm @ 09.10.2005. 16:57 ] @
A koji je uopste program u pitanju?
[ panonski mornar @ 09.10.2005. 21:20 ] @
Da naglasim, u pitanju je abode photoshop 7.0. Photoshop profesionalci, javite se...
[ tforgo @ 09.10.2005. 23:17 ] @
Ovakvo kretanje sa move tool je moguce ako drzis shift i pomeras selektovan deo ili layer. Probaj da iskljucis snap, mozda ti to pravi problem ako je u pitanju veci deo slike.
[ panonski mornar @ 10.10.2005. 10:31 ] @
kod mene move tool radi odlicno, to nije problem, vec nesto drugo: kada selektovani deo prebacim na pozadinu on mi se bas ne uklapa pod tim uglom kako je prebacen, a ne mogu da ga malo iskrivim da bi bolje "nalegao na pozadinu", moze se pomerati samo levo-desno (primer: pod uglom od 90 stepeni, a ne i pod nekim drugim uglom), ja bih da ga rotiram na primer...ali nema veze izgleda je tesko objasnjivo to sto zelim da i drugima bude razumljivo a u pitanju je sitnica, jednostavna stvar, u svakom slucaju hvala svima koji su se trudili
[ tforgo @ 10.10.2005. 14:29 ] @
:) prvo hoces da pomeras, pa rotiras...

Napravi selekciju sa select tool, i koristi free transform (Ctrl+T). Ako hoces nepravilne doformacije koristi desni klik misa na selekciji za dodatne opcije (scale, rotate, skew...) To je ono najprostije.

Poz
[ panonski mornar @ 11.10.2005. 11:58 ] @
Hvala tforgo, to je ono sto sam trazila :)