[ darkoPOKLONCIC @ 19.09.2002. 09:48 ] @
zelim napraviti svoj portal. od a do ž. dakle, od content managera do layouta. recimo nesto kao [url]http://www.hej.hr[/url]. molio bih nekoga da mi ukratko objasni globalno koncepciju kako se to radi.

znaci, ispis prve strane mi je jasan /content manager vise-manje znam napraviti/. al kasnije, recimo, kliknem na neku vijest u jednoj kategoriji, to proslijedim preko GET varsa u skriptu koja objavljuje. kako to izgleda napravljeno u toj skripti? prikaz pojedinih kategorija, promjena lijeve i desne strane /sadrzaja/ ovisno u kojoj kategoriji se nalazi user... i takve stvari...


moze li se to objasniti u par recenica na razini koncepcije?

/kod cu znati napisati sam, to nije toliki problem.

hvala
[ Zoran Rašković @ 19.09.2002. 15:46 ] @
Odmah da ti kazem da nisi izabrao lak zadatak. Naravno, veoma je zanimljivo praviti portal system, ali stvari se iskomplikuju kako vreme odmiche i kako projekat postaje sve veci i glomazniji.

Ovo tvoje pitanje je bilo onako "zbrda zdola" takoreci. Najbolje bi bilo da za pocetak pogledas malo www.phpnuke.org ili www.myphpscript.com , sto sam ja pravio. Onda napravis nacrt sajta, pa onda malo razmislis kako bi to sve izgledalo u celini da se iskodira.

Druga strana medalje ti je admin system, jer bez njega nema nista.
[ darkoPOKLONCIC @ 19.09.2002. 16:18 ] @
moram priznati, ovaj tvoj www.myphpscript.com je fenomenalan. i upravo tako nesto mislim (ajde, nek budem tocniji => zelio bih :) ) napraviti. univerzalno, lijepo, brzo, jasno...da ne nastavljam.

reci mi molim te, koliko ti je trebalo da to razvijes? sta ti je predstavljalo najveci problem? sta podrazumijevas pod "admin system"? (content manager?)

jesi li omogucio content managerom dodavanje novih kategorija? ili je to mogucnost, ali da ti prosirujes kod?...kako si to rijesio?...ako si....


ma zapravo......imas ti pravo......vec mi koncepcija i nije tako nejasna.....

PS
a, 'zbrda zdola'...u pravu si. moje pitanje je i postavljeno bas zato da mi malo manje bude zbrda zdola.

'zato trebam vas.'

pozdrav

PS2
zasto nemas graficki rijesene poll rezultate? /sorry, moram te za nesto zezat; pojest ce me frustra sto ja to ne znam a ti znas:)

jos jednom -> FeNoMeNaLnO!
[ Zoran Rašković @ 19.09.2002. 20:41 ] @
Da, kad sam rekao admin system, mislio dam na content management system (CMS). Naravno, sve se mora raditi preko web interfejsa, sto znaci da se u okviru CMS-a mora odraditi dodavanje novih kategorija, novih skripti, editovanje raznih informacija, odobravanje da se neka skripta pojavi na sajtu (konkretno za ovaj sajt o kome pricamo) itd... Ne vredi ti da u okviru koda ti "rucno" dodajes neke stvari koje se pojavljuju hiljadu puta, npr ne vredi da dodajes rucno skripte i njihove opise vec se to mora raditi u okviru CMS-a, preko web interfejsa.

A ovo za graficki poll.... mrzi me da se bakcem s time, mozda i odradim jednom to.
[ darkoPOKLONCIC @ 20.09.2002. 09:47 ] @
shvacam. hvala ti na odgovorima.

zanima me jos: koliko ti je trebalo za razviti portal do ove faze u kojoj je sad?

[ Goran Rakić @ 20.09.2002. 11:53 ] @
računaj na 1-3 meseca posla ukoliko nećeš neku mnogo lepu administraciju. Inače, kada radim nešto za sebe, više volim da administraciju ne stavljam u CMS, jer mi je lakše da sve odradim iz mySQL klijenta, a i sigurnije je.