[ Radanko @ 09.10.2005. 18:49 ] @
Da li neko moze da mi kaze sta mi sve treba za izradu pozivnica(svadbe,ispracaji) osim dobre volje?Znaci zanima me cena opreme I gde se to moze naci,na sta treba obratiti paznju.
[ devil-666 @ 10.10.2005. 00:16 ] @
Treba ti dobra volja :)
Xa sala ...trebaju ti lasirski kolor stampac a moze i na indjet....a mozes daradis pripremu kao sliku pa da ih radis u fotografskoj radnji kao sliku....
[ Radanko @ 10.10.2005. 00:56 ] @
A na kakav papir da stampam
[ Mister_rap @ 10.10.2005. 16:54 ] @
Pa sve zavisi od toga koliko para si spreman da potrosis. Imas razlicite varijante masnog papira i slicno. Ako vec ne stampas kod sebe najbolje je da se oko svega dogovoris sa osobom koja ce da radi stampu.
[ syrena @ 11.10.2005. 22:40 ] @
au, ovo ti dodje kao tezga...
moj predlog>
dakle, mozes da imas samo komp, da radis u ilustratoru i fotosopu /mozes i u korelu / i da saljes sve to sto pripremis za stampu mejlom na adresu firme koja radi digitalnu stampu, a sa njima ces se dogovoriti o novcu i kako da ti dostave radove. mislim da je to najjednostavniji i najjeftiniji, a bogami i najkvalitetniji nacin.
naravno radis u punom koloru. ta stampa je isplativa kad nemas vise od nekoliko desetina ili stotina tabaka.
znaci- moras da znas velicinu pozivnice, da predvidis za nju odgovarajuci koverat,/ to posebno nabavljas/ da napravis pripremu i dizajn i jos da se dogovoris oko vrste papira. za obostranu stampu ti ide papir do 250 gr po tabaku, a jednostrana do 300 gr. imas sjajne i mat, a moze i plastifikacija i sl.
[ devil-666 @ 12.10.2005. 23:19 ] @
Ma mozes to sve da radis kuci pa cak i na obicnom injet stampacu.Papir je kunsdruk ovde u Nisu je 1 tabak B1 250gr 20 din....pa ti vidi....
[ cika007 @ 26.04.2007. 08:34 ] @
Kulturnu pozivnicu neces napraviti bez kombinacije zlatotiska i stancne!