[ DjOlO @ 10.10.2005. 01:09 ] @
Treba mi pomoc oko dizanja ircd servera, tacnije treba mi informacija o brzini linka koji bi bio potreban da se digne jedan pristojan ircd server?Znaci ircd koji ce podrzavati veliki broj korisnika a da masina ne ubadne u lag ili slicno.
Interesuje takodje gde je najbolje drzati server, da li kod kuce ili zakupiti neki server?
Ako neko zna nesto vise oko toga neka kaze, bio bih veoma zahvalan.
Pozdrav
[ LaMpiR @ 10.10.2005. 16:14 ] @
Najbolje bi ti bilo da zakupis server kao npr www.blacklotus.net koji ima ddos zastitu a i zbog brzine linka. Takodje serveri dolaze uz 10 mbps uplink i mislim da bi ti to bilo vise nego dovoljno za pocetak. Naravno mozes doplatiti za 100 mbps uplink i onda nece biti problema :)
Sto se tice konfiguracije servera e to ne znam jer nemam svoj server pa da testiram. Na to ce ti morati odgvoriti neko ko ima shell hosting :)
[ Mitrović Srđan @ 10.10.2005. 20:00 ] @
Kakva zastita od ddos-a?
Promaja i mlacenje slame.
[ LaMpiR @ 10.10.2005. 20:19 ] @
Citat:
aleksandrin: Kakva zastita od ddos-a?
Promaja i mlacenje slame.


Zasto to mislis ?
Staminus.net je u stanju da blokira 5 gbps ddosa bez problema. Nisu to balkanci da kad rade gledaju samo da uzmu lovu(u vecini slucajeva).
Ljudi se bave profesionalno tim, i firma se zasniva na prodaju IRC based dedicated servera koji vecinom sluze za shell hosting ili ako neko zeli da mu web hosting bas ima zastitu :)

[Ovu poruku je menjao LaMpiR dana 10.10.2005. u 21:21 GMT+1]