[ Patriota @ 19.06.2001. 22:21 ] @
Imam win me i perl 560 za win!!E sad kako da podesim da moze da kad se na primer startuje neka pl extenzija tj. perl
skripta automatski ucita u perl.To hoce samo to traje 1 sec!!Zasto??????Zasto nece daostane otvorena ta perl consola???
Nego se odmah ugasi.??Sad bih vas molio da mi kazete sta treba da radim???
[ tOwk @ 20.06.2001. 08:52 ] @
Mogu samo da preporučim šta da probaš pošto trenutno nemam gde da probam:
- napravi PIF fajl ili kako se već to zove (možda je to sada samo "shortcut") i podesi kao MSDOS program kojem treba da ostane konzola po završetku, a naravno da poziva Perl.exe gde se već nalazi i da prosleđuje odgovarajuće parametre. Na kraju, edituj akcije za ekstenziju .pl i promeni direktno sa perl.exe na perl.pif ili kako već.

Toliko.
[ m r v a @ 20.06.2001. 11:34 ] @
ako sam dobro razumeo problem,
resenje moze biti i ovakvo:
Otvoris MS-DOS prompt, predjes u dir gde se nalazi .pl fajl ...
kucas perl.exe file.pl
i ako ti je pl extenzija registrovana u windows registriju kao perl.exe, onda bi output trebao da vidis na "konzoli" ( smeh ), bez zatvaranja ili sta vec ...
[ tOwk @ 22.06.2001. 05:11 ] @
Samo da dodam još da se, ukoliko se koristi WinNT i ActiveState distribucija Perl-a, Perl program sa pl ekstenzijom može startovati kao i svaki drugi exe iz konzole: kucanjem imena programa (npr. "proba.pl" pa ENTER).

Toliko.
[ Gojko Vujovic @ 22.06.2001. 14:33 ] @
Pa nije samo toliko, može se startovati i bez extenzije, dakle kucaš samo "proba" u tvom slučaju :)

E sad toliko. ;)