[ gandalf @ 15.01.2001. 18:13 ] @
Sta mislite o otvaranju ovakvog sajta ? Koji ce da se bavi ne samo bsd-om vec i Slekicem i programiranjem (C, C++, Assembler ...) znam predo imas takav sajt ali bi mogli da napravimo nesto mlogo vece gde bi i drugi ljudi mogli da se ukljuce u pisanjem tekstova i pisanju programa.


[Edited by gandalf on 01-15-2001 at 06:15 PM GMT]
[ Vojislav Milunovic @ 15.01.2001. 22:22 ] @
pa koliko sam saznao otvara se www.freebsd.org.yu :o)))) skoro do kraja ovog ili pocetkom sledeceg:o)))
[ gandalf @ 16.01.2001. 11:40 ] @
Ko otvara taj sajt ??
[ Vojislav Milunovic @ 16.01.2001. 12:59 ] @
Veruj mi ne znam ali kad saznam javicu ti...
[ Gojko Vujovic @ 16.01.2001. 17:07 ] @
pa nadam se da ce biti dobar..
[ Vojislav Milunovic @ 16.01.2001. 18:48 ] @
Zapravo vec je cekiran domen www.bsd.org.yu a uskoro ce biti i www.freebsd.org a bice dobro veruj mi...
[ leka @ 20.04.2001. 16:44 ] @

HEHE! www.bsd.org.yu je vec na WEB-u, ali vec mesecima tamo nema nista... Ko je odgovoran za taj sajt... BTW. ja ga vec dodao na www.linuks.org ! I to odavno!
Dajte bre pokrenite se malo kad je taj BSD u pitanju. Ja ne volim BSD ali cu podrzati svaku OpenSource inicijativu kada su nasi ljudi u pitanju.

Citat:
predator wrote:
pa koliko sam saznao otvara se www.freebsd.org.yu ))) skoro do kraja ovog ili pocetkom sledeceg))

[ Gojko Vujovic @ 20.04.2001. 16:53 ] @
Jedan od moderatora ovog foruma, random je odgovoran za taj sajt i rece mi on da je dobar deo sajta spreman. Ali ne znam zasto se sad jos ceka sa postavljanjem. Inace random je dosta zauzet ovih dana tako da..
[ gandalf @ 20.04.2001. 17:36 ] @
Ma izgleda da ih nesto zeza hosting :o(
[ Vojislav Milunovic @ 20.04.2001. 18:24 ] @
Citat:
leka wrote:

HEHE! www.bsd.org.yu je vec na WEB-u, ali vec mesecima tamo nema nista... Ko je odgovoran za taj sajt... BTW. ja ga vec dodao na www.linuks.org ! I to odavno!
Dajte bre pokrenite se malo kad je taj BSD u pitanju. Ja ne volim BSD ali cu podrzati svaku OpenSource inicijativu kada su nasi ljudi u pitanju.


Sto gi bre nevolis?
[ Gojko Vujovic @ 20.04.2001. 18:27 ] @
Stvar navike a covek je navikao na Linux. I nemoj dalje da pricamo o tome jer ce da pocne OS war.. dakle brisem sve poruke o ovome dalje!
[ BORG @ 20.04.2001. 18:29 ] @
Za dejana lekica:
Lekicu jesili ti onaj sa one mailing liste?
Samo pitam...posto mi je nesto poznat nick....
Za ostale:
Taj FreeBSD jos nisam isprobao,a volio bih...Ovde kod nas samo rh 6.2 ima za kupiti...
Pa jel mozete mi ga opisati...mislim jeli slican linux-ima i tako...kakve slicnosti ima...

Pozdrav !
[ m r v a @ 20.04.2001. 19:24 ] @
Imas modem?
Roxaj sa nekog brzog ftp servera ISO image ... Ili neko da ti snimi pa da ga mail-uje ...
[ BORG @ 21.04.2001. 10:57 ] @
Imam modem,ali su ovde kod nas veze sa internetom uzasne.Trebalo bi mi 5 dana da skinem to....download mi je 2.0kb/s prosjecno...
Sada trenutno koristim debian koji su mi snimili u provajderu.Tata dobar sa njima.Ali sramota me traziti sada i ovo.
btw...koliko je velik taj ISO?
[ Gojko Vujovic @ 21.04.2001. 11:18 ] @
ISO je 650MB, a što se tiče protoka - ja sam u Pančevu srećan kad imam 2.0K protok..
[ caboom @ 21.04.2001. 11:26 ] @
[quote]leka wrote:

HEHE! www.bsd.org.yu je vec na WEB-u, ali vec mesecima tamo nema nista... Ko je odgovoran za taj sajt... BTW. ja ga vec dodao na www.linuks.org ! I to odavno!
Dajte bre pokrenite se malo kad je taj BSD u pitanju. Ja ne volim BSD ali cu podrzati svaku OpenSource inicijativu kada su nasi ljudi u pitanju.

pa ovaj... bsd community je malo zauzet prostom egzistencijom, placanje racuna, jedan deo sa fakultetom itd. glavni razlog zasto nista jos nismo izbacili je taj sto nemamo bash nameru da napravimo 'jos jedan od...' sto je kod nas postalo veoma popularno... izabrali smo da radije cekamo i 10 godina nego da... znas vec...
[ m r v a @ 21.04.2001. 11:28 ] @
preporuka za one koima treba ISO i dooooooooosta ostalog software-a ...
|||| ftp.fsn.hu ||||
Server je neverovatno brz, a i ISOs r very reliable... L;))
MoIkAnAC je odatle skino QNX.
L;))
[ MoHicAn @ 23.04.2001. 16:03 ] @
Citat:
m r v a wrote:
preporuka za one koima treba ISO i dooooooooosta ostalog software-a ...
|||| ftp.fsn.hu ||||
Server je neverovatno brz, a i ISOs r very reliable... L;))
MoIkAnAC je odatle skino QNX.
L;))


Pa znas kako
ponekad je brz al osta ga cesto neke budale ubijaju sa svojim verojatno t1 - t3 conectiama tako da ponekad ide 4.5 kb/s konstantno a ponekad nece da prebaci 0.1 kb/s
tako da ...............
[ m r v a @ 23.04.2001. 21:16 ] @
Heh,
Moikan, ne znam za tebe al' ja kad primam iso kroz proxy.yubc.net to se ne skida to letiiiii ... krene sa _30.0_ Kb/s ...pa zavrsi na nekih 7-8 Kb/s ( samo da mi sad ne pocnu oni matematicari ... "Kako moze 7-8 kroz 56k" ... molim vas )
[ random @ 25.04.2001. 03:38 ] @
ako je iso image, zasto ne bi moglo... ja sam imao 6.5 kBps na 28800 modemu, jerbo sorsovi se dobro kompresuju.

sto se bsd.org.yu projekta tice, caboom je sve rekao. sto je brzo to je i kuso, a sajt ce izaci onda kad bude spreman. istina je da je news portal 80% dovrsen, medjutim mora se prethodno uraditi dosta toga, izmedju ostalog, trenutno je najveci problem lokalizacija DSSSL stylesheetova, koja je neophodna da bi se zapoceo proces prevodjenja FreeBSD dokumentacije na srpski jezik. sto je najgore i lokalizovane stylesheetove sam uradio, samo nisam uspeo isprva da nateram jade da prevodi yu karaktere kako treba, a posle, nisam imao vremena. uglavnom ima jako puno posla.

ako ima zainteresovanih za pomoc, molio bih da mi se jave preko mailing liste ([email protected], lista je relativno malog volumena i nije je problem pratiti). trenutno, prednost imaju SGML eksperti :o), ali naravno, svi ljudi sa malko znanja i zelje da pomognu su dobrodosli. ako bude bilo dovoljno kompetentnih volontera, svako ce dobiti jedan problemcic na resavanje (prekopavanje po internetu, citanje dokumentacije i dokucivanje nedokucivog, kontaktiranje nekih ljudi emailom i send_pr :o)). mozete da pomognete i novcanom donacijom, npr. da platite meni da se mesec dana zezam sa tim, da ne studiram i da ne radim da bih zaradio za gitarski procesor :o)).

pored ovoga, takoje su potrebni prevodioci i ljudi koji bi pisali tekstove, tako da i oni sa manje tehnickog znanja mogu da se ukljuce, nece biti tretirani sa nista manje postovanja i zahvalnosti.

pozdrav svima,

rnd()