[ istrazivac @ 20.09.2002. 18:48 ] @
Imam Lucent soft modem,pokusao sam da ga "poteram" da radi na BSD-u ali nisam uspeo pa sam resio da kupim hardwerski modem,pa me interesuje,da li hardwerski modem bez problema radi na svim windowsima ,linuxima i Bsdiima ? Odnosno da li to sto nosi na sebi oznaku da je hardverski,bez obzira da li je interni ili externi znaci da ima sve delove odnosno ne fale mu "komadi" koji fale soft modemima? Reci te mi da li gresim ili ne,da bih mogao da odaberem pravi modem.Hvala unapred.
[ Dragoslav Krunić @ 20.09.2002. 18:58 ] @
Ma kad budeš kupovao, samo pitaj da li je hardverski. Ako jeste, za tebe neće biti nikakvih problema. Evo, moj Rockwell 33600, radi ko zmaj. Ako nadješ neki takav polovan, biće odlično :)
[ Dusan Marjanovic @ 20.09.2002. 19:00 ] @
pa danas dileri i na lucenta stavljaju oznaku "hardverski"...tako da...bolje ovde napisi koji modem planiras da kupis...pa da vidimo...btw postoje i externi win modemi, tako da...watch out!...generalno...najsigurnije reshenje je neki USR model...ali prilichno je skupo...jebiga
[ Goran Rakić @ 20.09.2002. 19:53 ] @
recimo da hoću da kupim modem do 80€, neki hardwerski, šta mogu da uzmem i da ne pogrešim.
[ istrazivac @ 21.09.2002. 03:17 ] @
Pa ovako konkretno me interesuje model : INTEL 56K v90,Lucent chipset,interni hardverski,PCI, i cena,ako jos nekoga zainteresuje 1490 din + 20% poreza.Da li je to to,ili ne?
[ Dusan Marjanovic @ 21.09.2002. 03:51 ] @
istrazivac: to definitivno nije hardverski modem vec klasichan lucent...to je njihova cena...