[ rooby @ 20.09.2002. 19:46 ] @
Ima li iko kvalitetan tutorial za izradu auta osim Audi TT i WV Beetle.... Ako imate please saljite...
[ ||NeX|| @ 21.09.2002. 00:13 ] @
...kažeš osim, valjda imaš...
Ako je tako da me please pošalji ili daj url za download!
[ rooby @ 21.09.2002. 16:20 ] @
http://www.the3dstudio.com/
imas tu tutoriala i izmedju ostalog i audi TT.... Sa srecom :))
[ shaDy @ 27.09.2002. 23:44 ] @
Na www.3dluvr.com imas pored TT-a i BMW Z3.

Poz.
[ koja @ 10.10.2002. 12:43 ] @
www.3dtotal.com , imas na njemu vec tutoriale, a mozes da potrazis jedan link koji vodi do sajta na kome imaju samo tutorijali za kola sto je neki tip modelirao, mnogo dobro, ne secam se linka.

Poz
[ neutrino @ 25.12.2002. 13:12 ] @
Nećeš ništa uraditi bez dobrog blueprinta a sa dobrim blueprintom možeš uraditi skoro sve bez tutoriala i nauciti da radis na svoj nacin.

http://www.suurland.com/blueprints_archive.php

recimo:

Meni to nebi bilo tesko al nebi da radim takav silan (svaki 3d poso je time consuming) poso bez para.

[ djmaki @ 25.04.2004. 09:15 ] @
Kako da uradjen rad u 3D Studiu(6) exportujem kao sliku(jpg)?
[ reject @ 25.04.2004. 09:55 ] @
Ako mislimo na istu stvar, mozes da ripujes sliku nekim
programcetom kao Srip32 (http://www.progency.com/download/srip32.zip).

Ovo je veoma korisna metoda kada zelis da deo slike
"ucrtas" u postojecu UV mapu (tako su se radile texture za
sve Quakeove i za jos gomilu igara). Jednostavno se "ukrade" slika
UV mape i onda se preko nje nacrta sve sta treba da se nadje u
mapi.
[ djmaki @ 25.04.2004. 10:00 ] @
Nisam mislio na to, nego kada radim u 3Dsmax i kako da to sto sam uradio bude slika?
[ shaDy @ 25.04.2004. 11:35 ] @
Probaj da izrenderujes svoj rad. ako si na to mislio. znaci "Render"

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 27.04.2004. u 16:56 GMT]
[ djmaki @ 26.04.2004. 13:40 ] @
Hvala!!! Nasao sam i super je grafika.Ako znas domace linkove oko 3DSMax-a pisi.
Mladjan
[ pailhead @ 26.04.2004. 15:58 ] @
Exportujes u jpg?
Izvini junache, ali kakav si ti to rad uradio, ako jos neznas sta je render?
[ reject @ 27.04.2004. 09:46 ] @
Take it easy, nismo istrazna komisija
na takmicenju u koriscenju 3ds maxa,
tu da pomognemo svojim znanjem i
iskustvom.
"Exportujem u .jpg" jasno govori da
je rec o pocetniku. Zato je nepotrebna
tvoja reakcija - pa svima je jasno da se
neko ko ne zna da izrenda sliku sigurno
ne bavi time dugo.
[ djmaki @ 27.04.2004. 10:17 ] @
Rad nisam radio ja ali se jos uvek ucim. A 3D Max-om se bavim tek 5-6 dana, pa nije ni cudo sto ne znam. A sigurno znam da i ti ne znas nesto sto uzmes u ruke pre 2 dana!!! I zato nemojte da zezate, ako hocete da pomognete, pomozite i kazite mi gde mogu da nadjem tutorijale za pocetnike(domace), a ako necete ima mnogo boljih foruma od ovog gde ljudi se takorici "POLOME" da ti odgovore i stignu ti oko 10-ak odgovora na dan na mail.Pomozite ako hocete!!!
[ reject @ 27.04.2004. 13:53 ] @
Pa odma si dobio odgovor na konkretno pitanje.
Na prozivke se nemoj previse obazirati, izgubices
mnogo dragocenog vremena i zivaca.
[ shaDy @ 27.04.2004. 16:53 ] @
Citat:
I zato nemojte da zezate, ako hocete da pomognete, pomozite i kazite mi gde mogu da nadjem tutorijale za pocetnike(domace), a ako necete ima mnogo boljih foruma od ovog gde ljudi se takorici "POLOME" da ti odgovore i stignu ti oko 10-ak odgovora na dan na mail.Pomozite ako hocete!!!


Brate, ocito ne kapiras kako rade ovi forumi.

Ovde niko nije obavezan da ti odgovara na tvoja pitanja, i jos ako su to pocetnicka pitanja gde odgovor mozes da nadjes na svakom koraku. Dovoljno je da odes na www.google.com i pronaces sta oces. Treba da budes srecan kad ti dodje odgovor.

A ti da si bio malo vredan otvorio bi 3dStudio tutorijal koji ide uz program i procito nesto.

Nemozes sve da dobijes servirano na tanjir.

Sto se tice tutorijala za 3DStMax idi na www.google.com i kucaj "3d studio max tutorial", izbacice ti brdo linkova sa tutorijalima (naravno vecina na engleskom), domaci tutorijal ces tesko naci.

PS:Molim Moderatora da ne izrise odma ovaj post..

ajde pozdrav

[Ovu poruku je menjao SpelingMistakes dana 27.04.2004. u 23:15 GMT]
[ SpelingMistakes @ 27.04.2004. 21:10 ] @
Gledam Vas - samo Vas gledam -

Ajde malo da spustimo loptu na zemlju. Za sad necemo - barem ja necu brisati nista - ali svako bi trebalo da povede malo racuna o ponasanju - Zamolio bih pokretaca teme da se ne obazire na komentare pojedinaca, i da nastavi sa pitanjima, ako ih ima. Ima ovde ljudi koji ce mu odgovoriti, samo mora da bude precizan prilikom postavljanja istih, i malo strpljiv.

Coveka koji je pitao, nemam sta da kritikujem, jer ne zna, i lepo je dosao na mesto gde misli da ce dobiti odgovor na to pitanje i pitao, ali pojedine odgovore bih kritikovao. To sam vec i uradio, ali ti ljudi koji su to napisali nisu smatrali za shodno da promene svoje pisanije, jer su "profesionalci", pa smo se eto nasli u ovoj situaciji.

Zamolio bih da OVAKVIH ODGOVORA kao sto je "pailhead" napisao vise ne bude, jer kao sto se dalo videti dokle smo dosli, nista konstruktivo se ne dobija iz njih.

Svaki sledeci post koji bude u stilu oderdjenih iznad ce biti izbrisan - Voleo bih da se ovo smatra losom epizodom, koja nece pokvariti serijal, i da se nastavi u skladu sa pitanjima, bez LICNIH komentara.

Speling
[ pailhead @ 28.04.2004. 13:06 ] @
shaDy ti je najbolje rekao!
Ako nekakvih tutorijala ima online, to su tutoriali za modelovanje auta.
Ja bih zamolio pocetnike da procitaju prvo dokumentaciju od svog software-a gde je sve dovoljno dobro objasnjeno pre nego sto odluce da uzimaju nekome dragoceno vreme.
Ako nemas model, ne trebati ni render tj "export u jpg", zato sedi i uci osnove.
[ reject @ 28.04.2004. 15:04 ] @
Jeste sve to tako, ali prvo sto sam uradio kad sam startovao
LW prvi put bilo je File/Load Scene pa kad sam ucitao prvo
sta sam video - odma, ali odma sam trazio render. :)
[ SpelingMistakes @ 28.04.2004. 23:21 ] @
Au reject ala je to DAVNO BILO
STARIS - isto kao i ja

Kad smo vec kod toga, a ne vezano za temu, kad si poceo da se bavis "ovim"

Speling
[ reject @ 29.04.2004. 09:03 ] @
...C64 je imao program GigaCAD u kome sam pravio
low poly modele aviona slicne onima iz za to
vreme ne prevazidjene igre Fighter Bomber. :)
Onda sam 1993 nabavio Amigu 600 i Real3D, koji je
imao raytracing render i sa kojim se slika sa
nekoliko svetala i refleksiom rendala danima. :)
Zatim stize LW 3.5 za Amigu1200 negde oko 1998-99.
Nakon toga se koristio Tornado (koji najvise
lici na danasnji 3ds max) na Amigi1200 sa
PPC procesorom, a zatim je Amiga morala da
se batali i da se predje na PC...
[ Kupam_se_go @ 01.05.2004. 02:49 ] @
Citat:
neutrino:
Nećeš ništa uraditi bez dobrog blueprinta a sa dobrim blueprintom možeš uraditi skoro sve bez tutoriala i nauciti da radis na svoj nacin.

http://www.suurland.com/blueprints_archive.php

recimo:
http://www.suurland-media.com/...s/cars_sports/lancia_rally.gif

Meni to nebi bilo tesko al nebi da radim takav silan (svaki 3d poso je time consuming) poso bez para.



E brate, a da li bi ti bilo tesko kada bi mi objasnio sta je to blueprints, ako te ne mrzi mozes i na mail..... mislim kako hoces. tnx





[Izbacio sam ucitavanje slike jer samo bespotrebno opterecujemo thread]

[Ovu poruku je menjao SpelingMistakes dana 01.05.2004. u 10:01 GMT]
[ shaDy @ 01.05.2004. 04:43 ] @
Blueprint ti je skica modela iz vise perspektiva, kao sto si sigurno i video na slici, ako si iso na sajt koji ti je kolega preporucio.

Onda uzmes taj blueprint sredis ga u photoshopu ubasic u 3d aplikaciju i modeliras po tome.

Ima jedan dobar tutorijal za mayu, Modelovanje ford focus gde je objasnjeno kako se sredjuje blueprint i kako se stavlja u mayu,.....

pogledaj na www.learning-maya.com
[ pailhead @ 01.05.2004. 13:21 ] @
Uh pa nije bas tako... Blueprint je plan, ako si gledao tom i Dzerija, kad se jure na gradilistu, e to su oni planovi, bele linije na plavom papiru. Pojma nemam zasto se to tako radi, niti kako se to radi, ali to su planovi. I "blueprints" koji se mogu naci na suurlandu, nisu bas pravi blueprints, i kad god neko zatrazi "need blueprints for this and that" misli na planove, tako da, to sa suurlanda su izgledi i projekcije automobila, sa unetim nekim dimenzijama.
[ shaDy @ 01.05.2004. 19:45 ] @
Ok, ispravi me ako gresim. Verovatno poznajes ovu materiju bolje od mene, posto sam ja ne tako davno poceo da se bavim 3d-om iz hobija.

Medjutim gde god sam gledo slike "Blueprints" nekih objekata to su bile razne projekcije. Moze biti da se isti izraz koristi za 2 stvari.

Pozdrav :)
[ pailhead @ 01.05.2004. 20:09 ] @
pa to sam i rekao
projekcije

profil anfas osnova tako to

ne skice i perpektive
[ SpelingMistakes @ 01.05.2004. 20:12 ] @
BluePrints je izraz koji je vezan za projekcije (planovi bi bio najtacniji naziv - prevod)- tacnije tehnicke crteze. Cak mi se cini da je rodjen u boingu. Prosto - Koristili su plavi papir, i odatle naziv (i utvi sam imao prilike da vidim takve neke stvari). Znaci takoreci svi crtezi spadaju u to (barem za amerikance) ali kad govorimo o crtezima koji sa "npr Vama ili meni" potrebni da napravimo kola, ili nesto treca, onda se to svodi na poglede sa strane, od napred, pogled odozgo i mozda (a nisu viska) pogledi od pozadi i odozdo


Speling
[ shaDy @ 01.05.2004. 22:12 ] @
Citat:
pailhead:
pa to sam i rekao
projekcije

profil anfas osnova tako to

ne skice i perpektive



da moja greska, verovatno nisam bio na tom casu iz tehnickog. ;)

perspektiva je vezana za 3d pogled a ono su kao sto si i rekao projekcije, odnosno 2d pogled na model (bez dubine).