[ LyoShi @ 13.10.2005. 01:05 ] @
Ovaj sajt je već bio "kritikovan" pre par meseci :)

Sada sam ceo sajt uradio bez tabela, odnosno sve je rađeno uz pomoć CSS-a, XHTML-a, integrisao sam PHP + MySql, Cutenews, promenio dizajn (sam naslovne strane), itd...itd...

Kako vam se čini ?
Posebno me zanima šta mislite o navigaciji (ove narandžaste tačkice sa na rollover-u)... Kako bi ste Vi rešili navigaciju ?

http://kyokushinsrbija.org.yu

p.s. Nadam se da se moderator ne ljuti što otvaram novu temu. Prošla je bila puna offtopic-a...
[ Mister_rap @ 13.10.2005. 09:38 ] @
Navigacija mi je skroz ok. Posto sam vec ''kritikovao'' prethodnu verziju za ovu cu samo reci da mi se zaista dopada:)
[ vejin @ 13.10.2005. 15:15 ] @
Mozda fali knjga gostiju, ali je navigacija dobra kao i ceo dizajn sajt.
[ LyoShi @ 13.10.2005. 17:27 ] @
E, pa tu je knjiga utisaka... nisi je video ...

-->KONTAKT-->KNJIGA UTISAKA

edit: knjiga gostiju, knjiga utisaka, šta god...nadam se da mislimo na istu stvar:)

[Ovu poruku je menjao LyoShi dana 13.10.2005. u 18:46 GMT+1]
[ simone85 @ 13.10.2005. 20:52 ] @
Sajt je super organizovan,stvarno nema sta da se kaze.
Sve je pregledno i lako se snadjes na njemu.
Za dizajn ne mogu nikako da kazem da je los ali mi je previse jednostavan sto se.
Naslov na vrhu stranice mogao bi da promenis.Napravi neku sliku.I promeni dugmice za navigaciju.Uradi neki bolji dizajn(napravi dugmice sa nekim prelazima).

p.s. U principu ovo je moje misljenje,ali i da nista ne promenis sajt je stvarno kulturno odradjen tako da ne verujem da ce ti iko zamerati bilo sta.


[ bojan_bozovic @ 13.10.2005. 22:19 ] @
Ovo je dobro.

Jedino (i to u FF1, u IE6 je ok) link O NAMA-->Reprezentativci nije podvucen potpuno pri hoveru pointera. Ja sam veliki protivnik splash screenova, ali ni to nije lose u kontekstu sajta.
[ LyoShi @ 14.10.2005. 18:20 ] @
Citat:
bojan_bozovic:  Ja sam veliki protivnik splash screenova, ali ni to nije lose u kontekstu sajta.


Ako ja dobro shvatam termin "splash screen", to bi trebalo da bude neki, kao intro (ili welcome screen) za sajt, program i slično... U ovom slučaju, pretpostavljam da misliš na moj homepage (početnu stranu)

Da. Ni ja nisam ljubitelj istih... Pogotovu ako se stranica učitava par minuta, i na kraju vidim samo jednu veeeliku sliku, i link "ENTER" ... To stvarno nema smisla...

Danima razmišljam šta bih mogao da stavim na naslovnu stranu, i ništa mi pametno ne pada napamet... Nit ima mnogo značajnih vesti iz Kyokushin karatea, nit ima potrebe za "log in" varijantom, nit - ne znam ni ja šta više.. (čak sam se razmišljao da dodam nekog karatistu u Flash-u...dotle je došlo :)) ... Ako ima nekog pribranijeg, nek predloži nešto za homepage...
[ jablan @ 16.10.2005. 00:17 ] @
Ok...

Uvodni skrin jeste malo problematičan, ovako samo sa grbom i (nama laicima) mističnim simbolima, malo vuče na neko sektašenje (NHF ). Možda bi mogao neki vrlo kratak prigodan tekst da se doda o tome šta je uopšte taj kjokušinkai i osnovne podatke o savezu, nešto da čovek koji slučajno upadne na stranicu ne mora dodatno da klikće da bi saznao da ga dalje čitanje ne interesuje , ne znam...

Dizajn je dopadljiv i jednostavan, ideja sa tačkicama takođe. Ja bih samo malo nekako sredio te menije da budu svi elementi iste širine (onda bi i rollover tačkice ispod bile uvek iste širine), da se meni i podmeni "gađaju" vertikalno, možda bih malo eksperimentisao - da zamenim mesta podmeniju i naslovu (sad kako je, naslov sa underline-om između menija i podmenija malo nekako "lomi" navigaciju). Takođe bih eksperimentisao sa nekim separatorom između stavki u meniju - možda samo jednostavna vertikalna crtica, nisam dizajner i dok ne vidim ne znam šta bi bilo najbolje rešenje, možda je bolje i ovako bez.

Link za englesku verziju nekako štrči, jesi li probao da ga staviš kao dodatnu stavku u glavni meni?

Takođe, malo nakaradno dođe to što neke stavke u meniju počinju malim, a druge velikim slovom. Možda bi to trebalo da ujednačiš.

Ne znam kako tačno dizajniraš, probaj da radiš prvo u nekom paint programu dizajn (ma kako glupo zvučalo), tu dovedeš raspored elemenata na stranici do savršenstva, da se sve horizontalno i vertikalno gađa, simetrije, zlatni preseci itd itd...

Sve u svemu, odlično, ali može i bolje...
[ LyoShi @ 23.10.2005. 01:49 ] @
Epa, hvala svima na komentarima.... pomogli su mi...

Neke stvari sam već promenio (naslovnu stranu na primer)...

Inače, sajt prvo nacrtam na papiru, pa ga onda prenesem u Photoshop, pa onda u html (css), gde je podlozan sitnijim promenama...