[ pedja_fr @ 13.10.2005. 10:54 ] @
Molim vas za konstruktivnu kritiku u vezi
http://www.francoiseklein-mobiliste.com
Unapred hvala

[Ovu poruku je menjao pedja_fr dana 13.10.2005. u 11:54 GMT+1]
[ Mister_rap @ 13.10.2005. 11:02 ] @
Pa kombinacija boja mi se ne dopada. Ideja mi je zanimljiva. Sto se tice slika u dnu ''strce'' mi od ostatka stranice ista situacija i sa centralnim flashom... Font mene licno jako nervira:) a sto se ucitavanja tice cak i na adsl-u nije bas idealno...
Pozdrav
[ LyoShi @ 13.10.2005. 18:42 ] @
Pa, meni je sajt OK, kao i kombinacija boja...

Zameram što je korišćen html 4, umesto Xhtml-a, i što su korišćene tabele, umesto CSS-a za pozicioniranje... a samom upotrebom CSS-a, sajt bi se brže učitavao... a kasnije bi ti bilo lakše da ga održavaš, i dopunjavaš...

Font je baš "francuski" :) i ne smeta mi što je "serif", iako je na lošem glasu kada se radi o web dizajnu ... Dobro je što je "sans-serif" u navigaciji...ali, onda bi po meni i onaj tekst ispod naslova "Video" mogao da bude "serif"...

Sviđaju mi se fotografije na celom sajtu, pogotovu ona najveća na naslovnoj strani...

Flash je upotrebljen baš tamo gde i treba da bude, ali uklonio bih onaj običan tekst koji ide s'desna na levo jer malo zamara toliko animacije na naslovnoj strani...

edit: E, da... ispravi(validuj) malo html kOd...pun si grešaka >>>

http://validator.w3.org/

Css ti je OK...


[Ovu poruku je menjao LyoShi dana 13.10.2005. u 19:49 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 13.10.2005. 19:00 ] @
Citat:
Pa, meni je sajt OK, kao i kombinacija boja...

Zameram što je korišćen html 4, umesto Xhtml-a, i što su korišćene tabele, umesto CSS-a za pozicioniranje... a samom upotrebom CSS-a, sajt bi se brže učitavao... a kasnije bi ti bilo lakše da ga održavaš, i dopunjavaš...


Ajde ajde, nije bitan XHTML - ima firmi sa sajtovoma koje zaradjuju milione pa nemaju validan kod sajta - nije bitno dok to sljaka u browserima...

@pedja_fr

Animacija=s*anje, mnogo animacije=mnogo s*anja... Svidja mi se izbor boja, ali animacije izbaci...
[ LyoShi @ 13.10.2005. 19:38 ] @
Citat:
bojan_bozovic: Ajde ajde, nije bitan XHTML - ima firmi sa sajtovoma koje zaradjuju milione pa nemaju validan kod sajta - nije bitno dok to sljaka u browserima...


U potpunosti se nebih složio sa ovim...

To što neke firme zarađuju milione na sajtovima a pritom nemaju validan kOd, ne znači da je OK pisati trash od koda... A, to što se one manje-više vide lepo u browserima je IZMEĐU OSTALOG zbog toga što pojedini browseri TOLERIŠU određene greške u istom...(što ne znači da će ih budući browseri tolerisati)...

Ovde se ne radi o zaradi, već o web dizajnu... Nemoj pogrešno da me shvatiš, ne želim se svađati...naprotiv...

Ako ima još nekoga ko bi dao svoj komentar na ovu temu - samo izvol'te...

Doduše, u prilog tvojoj tvrdnji, meni se dešavalo da napišem validan k0d stranice, a da se izgled stranice razlikuje od browsera do browsera...

Al, ajd' sad...da ne zalazim više u offtopic....

edit: Tek sam sada (iz FireFox-a) video da su skoro sve slike na naslovnoj strani u stvari animirani gif (izuzimajući Flash) Zaista mnooogooo animacije, moj savet je da makneš neku...

Inače, gledajući iz Opere 8.5, jedina animacija koja se vidi je Flash + tekst (s'desna na levo)...

Možda je baš NE-validan k0d uzrok ovome ::))

[Ovu poruku je menjao LyoShi dana 13.10.2005. u 21:04 GMT+1]
[ pedja_fr @ 13.10.2005. 22:50 ] @
Hvala svima ..
Znam da mi je kod ocajan i to cu da popravljam pod hitno. Bio sam uzasno u manjku vremena tako da sam napravio kompromis sa vlasnicom sajta da to sve obavljamo u hodu. Sto se tice CSS-a, naravno da bi bilo mnogo bolje jedino sto jos uvek ne vladam vestinom :( Ali ozbiljno radim na tome....
A sto se animacije tice slazem se potpunooo, medjutim dobro je i ispalo kako je vlasnica htela hmmmm... znaci opet kompromis...ali cu polako da je "spustam" i menjam to, ali moram polako. yebi** kad nemam bas 100% odvezane ruke sto se toga tice.
U svakom slucaju hvala svima...Pozdrav