[ Mikes @ 14.10.2005. 13:41 ] @
Imam Accessovu bazu, instalirao sam ODBC drajvere i bez problema pristupam u lokalu mysql bazi (localhost) tj. linkujem tabele iz Accessa preko ODBC-a do MySql baze i to je uredu.


Problem je sledeci: zelim takodje iz MS Accessa da linkujem tabele preko ODBC do MySql baze KOJA SE NALAZE NA ISP (na provajderu). Kako se to radi?
Lokalni ISP mi ne moze pomoci jer njihova pdorska to ne zna.

Ja imam sledece: na ISP gdje drzim sajt postoji MySql baza koja ima dodjeljene svoje korisnike i preko php pristupam MySql bazi sa hostom “localhost” i php kod radi kako treba.
Imam takodje ftp adresu “nesto/nesto.net” sa Login “nekoime” i Password ”nekasifra” i tako preko ftp mogu da azuriram stranice i mijenjam sta treba na sajtu.

Sta treba da ukucam kod ODBC drajvera kada ih pravim, koji Host/server name, koji User koji Password, koji port....?
Da li tu ftp adresu da kucam ili www adresu sajta da kucam ?

Nije mi nista tu jasno! Molim za pomoc.
[ misk0 @ 14.10.2005. 19:32 ] @
Puno nepoznatih :)

Da li ces i kako ces prebaciti sajt, nije tema ove emisije. Znaci FTP ti moze koristiti samo za prebacivanje fajlova.
Kako ces se sa svog racunara preko ODBC-a povezati na provajderov server? Pa koliko se sjecam treba bi da definishes DSN sa host/user/pass parametrima. Medjutim moguce je da i poslije toga nece raditi jer provajder recimo ne dozvoljava konekcije na svoju bazu sa spoljnih adresa tako da ti dzaba trud.
[ Mikes @ 17.10.2005. 13:52 ] @
Nas sajt se nalazi na odvojenom racunaru na provajderu, ima svoju web i ftp adresu preko koje mogu direktno da pristupim MySql bazama preko ftp-a.

Kada bi znao sta treba podesiti na MySql bazi ili bilo cemu drugome, otisao bih do provajdera i zamolio da to licno uradim. Ovako ne znam ni sta da trazim od provajdera.


Problem mi je kod ODBC podesavanja System DSN :
Host / Server name (or IP): (NE ZNAM STA DA STAVIM, PROBAVAO SAM SVASTA)
Database Name: (stavim neku bazu koju imam na provajderu)
User: (stavim usera kojeg imam definisanog u mysql na provajderu)
Password: (stavim password za toga usera)
Port:(stavim onaj default)

Kada stavim za Host/Server name www adresu sajta, uzmem neku postojecu bazu, usera i password javi mi sledece: MySql(ODBC 3.51 driver) Access denied for user : MojUserkojiSamKucao@mojaIPAdresa (using password:YES)

Sta da radim?
[ Mikes @ 18.10.2005. 07:58 ] @
Rijeseno!

Da se zna ubuduce kome bude trebalo:
Za host se stavlja www adresa gdje je mysql baza kao sto sam i sam pokusavao.

Grijesio sam u user name jer sam kucao mala slova a user je definisan velikim slovima.

Hvala na pomoci.