[ stil @ 21.09.2002. 19:19 ] @
Koji je najbolji način da se instaliraju mali programi tipa :Akrobat Reader 5.0,Zone alarm,itd.Pri tome mislim na to da li aplikaciju koju pokrenemo i koja zatim uradi sve što treba treba pokrenuti sa nekog određenog mesta npr.Desktop ili to nema nikakve veze. Od kada sam instalirao AReader u event viewer-u mi javlja sledeće(The server service was unable to recreate the share Acrobat Reader 5.0 because the directory C:/Documents and Setings\User\My Documents\Acrobat Reader 5.0 no longer exist.) Od skora možda baš od kada sam instalirao AReader i od kad sam probao crack za zone alarm.Prijavi mi nešto što ne mogu da pročitam jer brzo nestane sa ekrana tipa (consistency trlala zatim vol se.. 334f-1507) počne da proverava nešto po hardu i restartuje se.Kada je prvi put to uradio napravio je u systemu C File folder (FOUND.000).Ako sam nešto zabrljao kako to da ispravim? I još nešto mada ne znam da li to ima nekakve veze sa svim ovim,skinuo sam bio neki crack zone alarm sa nekog sajta, pre nego što sam tražio na forumu.Kad sam ga startovao Norton ga je detektovao kao virus i javio (fajl ne moze da se sačuva itd).U activity logu piše~‚~ tle 11160808.exe is infected with the Backdoor.Sdbot virus.Aces to the file was denied.
[ Jbyn4e @ 25.09.2002. 15:44 ] @
Ocigledno si pokupio virus nekako - mozda cak i preko IRC-a... pokrenuo si ga i on se instalirao (ovo nema veze sto si koristio crack - osim ako je crack bio inficiran, a sad imas naravoucenije - skeniraj fajl na viruse pre nego sto ga pokrenes...)
Instrukcije za udaljavanje virusa i informacije o tome sta radi imas na
http://securityresponse.symant.../venc/data/backdoor.sdbot.html
Tojiko.
[ stil @ 29.09.2002. 07:46 ] @
Hvala ti na odgovoru.U vezi ovog virusa,interesantno je da ja u opšte ne koristim IRC.On se pojavio kada sam skinuo crack za zone alarm koji sam skino sa čini mi se sa astalavista zaboravio sam sada.Nortonom sam ga skenirao pre nego što sam ga pokrenuo,međutim tek posle sam saznao da Norton ne može da otkrije virus ako je zapakovan,sve jedno on ga je sprečio da se instalira kad sam ga pokrenuo,jer sam pročitao uputstvo koje si mi dao i ništa od onih stvari koje oni kažu kad si zaražen kod mene nema.Neke od onih problema sam uspeo da rešim;U vezi AReadera ja sam šerovao taj folder da bih ga svi nalozi videli jer su ga naloz sa amin. priv. videli a ostali nisu,(i posle ga greškom obrisao što nisam smeo jer ga je win posle tražio a nije mogao da ga nađe ) problem sam rešio tako što sam ponovo kreirao takav folder sa istim imenom i isklučio šerovanje,glupost ha. Moram da pohvalim Norton samo alata koji ima za održavanje sistema koji sam od skora instalirao .Kad sam instalirao w2k dao sam Norton2002 onim tipovima gde sam to radio i on mi je ubacio sam antivirus a nije i ostale alate system check itd.On skenira čitav sistem i ako nađe neku grešku to sam popravi. Od kada sam to uradio čitav w2k radi mnogo bolje.