[ mrkidivx @ 15.10.2005. 15:40 ] @
Interesuju me iskustva ostalih po pitanju xvid kodeka.

Naime priličan broj novih filmova koji je pakovan u xvid-u kod mene radi seckavo nekako neprirodno, dok sa onima koji su pakovani u divx-u nemam problema.Sam kad probam da pakujem u xvid-u takođe nemam problema, mada je meni lično omiljen divx kodek.
Taj problem se ne javlja uvek ali prilično često.

Da li ste i vi imali ovakvih problema (seckav rad) sa NOVIJIM filmovima koji su pakovani u xvid-u?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 16.10.2005. 00:27 ] @
Brate Mrkidivx, prvo da te pozdravim, a posle ću ti dati rešenje.

Ovako,kaži precizno koju konfiguraciju imaš, i koje si sve kodeke instalirao na kompu. Ako si slučajno instalirao neki codec pack, poput Mega Codec Packa, obavezno ga deinstaliraj.

Ja nikad nisam imao problema s tim.
[ mrkidivx @ 16.10.2005. 01:09 ] @
Što se konfiguracije tiče tu nema nikakvih problema jer je i više nego dovoljna za reprodukciju filmova.Konkretno ona je sledeća:

amd XP 2200 kloknut na 2133Mhz
microstar kt4av ploča
512Mb memorije
gf4 mx440 (64Mb) grafička

Što se instaliranih kodeka tiče tu već imam višegodišnju naviku instalacije koja mi nikada nije pravila probleme a to je:

1 kristal kodek (čisto zbog kompatibilnosti sa nekim starijim filmovima)
2 divx 5.11 ( nekako najviše volim tu verziju)
3 xvid

Sve instalirano redosledom kako je napisano.
Kod xvid dekodera sam menjao sve moguće kombinacije podešavanja da bih omogućio reprodukciju bez tog iritirajućeg seckanja ali bez uspeha.Znači opet-ima filmova pakovanih u xvid-u koji rade fantastično glatko ali mnogo više onih koji seckaju.
Ponovo kažem da to važi ISKLJUČIVO za nove filmove pakovane u xvid-u.

[Ovu poruku je menjao mrkidivx dana 16.10.2005. u 02:17 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 16.10.2005. 01:29 ] @
Hmmmm, čudno je to,ali mislim da ima leka. Kao što sam rekao, skini sve kodek pakove, jer oni samo prave problema i ne sarađuju dobro sa drugim kodecima. Kada ga deinstaliraš, mislim taj Kristal pack, onda instaliraj (naravno,prethodno deinstaliraj Xvid i ručno pobriši u registry bazi svuda gde se spominje ime Xvid) najnoviji Xvid 1.1 beta2. Nije bitno što je beta2,stabilan je i dobro radi.

Ako slučajno imaš od plejera Radlight 4 ili 3,takođe ga skini(jer on ima neke svoje integrisane alatke koje smetaju ponekad pri gledanju filmova), ali skini sa kompa i mv2 player, zbog iste stvari kao i Radlight 3 ili 4.


Nakon toga,instaliraj samo i jedino BSPlayer 1.36 Pro (skini ga s neta) i posle ove operacije, svi filmovi, ma koliko da su novi ili stari, trebalo bi perfektno da se reprodukuju.


Javi mi šta si uradio ili ovde ili na PP,ako ti trebaju još neki saveti.Takođe,možeš i da slobodno instaliraš najnoviji FFDSHOW 20051015 sa www.free-codecs.com


P.S. Da ne zaboravim, u fajlu Config.exe kod DivX 5.11 obavezno isključi opciju da dekodira druge tipove MPEG4 video fajlova, a isto isključi i kod Xvid 1.1.
[ mrkidivx @ 16.10.2005. 02:09 ] @
Citat:
u fajlu Config.exe kod DivX 5.11 obavezno isključi opciju da dekodira druge tipove MPEG4 video fajlova


E ovo je rešilo problem!!!
Tja, uvek to uradim kad reinstaliram sistem a sad sam to totalno zaboravio znači: divx-decoder configuration utility pa u quality settings odčekirati support generic mpeg-4.
Samo sam to uradio i prošljakalo je.

Hvala ti što si me podsetio i živ bio!