[ srdjansto @ 16.10.2005. 08:21 ] @
Imam dial up vezu na digitalnoj telefonskoj centrali, brzine 50.6 kbps (barem tako pise ) i zeleo bih da uplatim kredit i da zovem po svetu. Znam da su ovi programi dosta zahtevni sto se brzine linija tice, tako da me interesuje koji je za moju situaciju najbolji, odnosno kod koga ce glas najmanje kasniti, prekidati itd.
Unapred se svima najsrdacnije zahvaljujem.
[ Adri @ 17.10.2005. 15:04 ] @
po meni je SKYPE ubedljivo najbolji
[ Walker @ 17.10.2005. 17:54 ] @
Hm ne znam za ove gore sto si naveo,ali znam da google talk definitivivno radi
i to na modemu se lepo cuje danas sam sa ortakom probao ,s tim sto je bilo mojih 256 kbps vs modemska veza iz bloka 19. i izuzetno se lepo culo bilo je malo prekidanja ali mislim da je to zbog toga sto smo u jednom trenutku pricali u isto vreme,za google talk ti je potreban samo gmail nalog i eto ,program nije velik samo 900 kB i to je to.
[ BluesRocker @ 17.10.2005. 18:23 ] @
Citat:
zeleo bih da uplatim kredit i da zovem po svetu

Mislio je na pc -> telefon vezu.
[ crews_adder @ 17.10.2005. 22:54 ] @
Ako si mislio na pozive sa PC-a na telefon, onda bi te najmanje kostalo da probas Skype, svega €2.5, ako kupis vaucer za SkypeOut na: http://skype.hgcbroadband.com/en/skypevoucher.htm (€2.5=HK$25).
[ filo @ 17.10.2005. 23:32 ] @
evo ja malo
uplatio skype i to celih 10€
visa internet karticom Vojvodjanske banke, naravno koristeci strani proxy da bi mi uopste dali varijantu visa uplate
zvao sam Peking 2x do sad i radi pristojno
brzina veze - dial up, oko 50k
prvi put sam pricao oko pola sata i kostalo me celih 0,42€
[ srdjansto @ 18.10.2005. 21:37 ] @
Ja sam danas uzeo visa virtuon karticu raiffeisen banke i, molim te objasni mi kako da uplatim preko stranog proxy-a, nije mi najjasno kako, a bas mi se nesvidja varijanta da im preko neta saljem skeniranu licnu kartu i jednu i drugu stranicu visa kartice, jer je onda na "izvolte" bilo kome.
Hvala ti unapred
[ crews_adder @ 19.10.2005. 11:38 ] @
Kupi vaucer za SkypeOut na: http://skype.hgcbroadband.com/en/skypevoucher.htm (€2.5=HK$25) i ne treba ti proxy.

Ako te buni sto je Hong-Kong u pitanju, budi bez brige: na stranici http://www.skype.com/company/news/2005/hgc.html ces videti da je Hutchison Telekom zvanicni Skype-ov partner (koji je u oblasti telekomunikacija aktivan i na trzistu Nemacke, npr.).

Vec sam nekoliko puta placao i sve je bilo ok.

Sto se proxy-ja tice, probaj preko: http://www.guardster.com/subscription/proxy_free.php

Znaci ukucas adresu www.skype.com (ili koju vec hoces) u polje Address: i surfujes kao i obicno, samo ovog puta preko proxy-ja.
[ srdjansto @ 19.10.2005. 15:13 ] @
Hvala Vam zaista puno na odgovorima, meni jedino smeta da ne ostavljam skeniranu visa karticu bilo gde.
[ srdjansto @ 19.10.2005. 16:43 ] @
Uspeo sam da uplatim 2,5 eura, i pise na "services" da imam toliko, ali kad okrenem neki broj izbacuje mi:
"You need Skype Credit to call to standard telephone numbers"
Dali neko ima ideju sta treba da uradim.
Unapred hvala
[ crews_adder @ 20.10.2005. 10:28 ] @
Ako si dobio kod, tj. broj za svoj vaucer, uloguj se preko Skype-a na svoj nalog i u polje Redeem Voucher, koji se nalazi na https://secure.skype.com/store/voucher/redeem.html , unesi taj kod.
[ huegus @ 22.10.2005. 10:00 ] @
Citat:
brzine 50.6 kbps

zavisan koji protokol koristis
G.723 ide, ali slabo ce ti bit svuk


[Ovu poruku je menjao huegus dana 22.10.2005. u 11:00 GMT+1]
[ Sjajko @ 05.11.2005. 10:27 ] @
Dal je moguce da niko ne koristi Voipbuster ??
Ili ima neke nedostatke ili se od nas ne moze
besplatno zvati ??
[ crews_adder @ 05.11.2005. 12:26 ] @
Ja koristim Voipbuster. Znam da sam u manjini, ali je za mene bolji od Skype-a. Bar za onu vrstu poziva koja meni treba, a to je PC-2-Phone. Radi onako kako bi trebalo, doduse sa 64kbps. Prvi kredit je 5e ili 10e, a svaki sledeci je 10e. Da ne bude zabune, koristim i Skype, ali kod mene Skype jednostavno ne radi kako valja.


[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 05.11.2005. u 13:39 GMT+1]
[ zmanojlovic @ 11.11.2005. 07:14 ] @
Ja koristim Voip Buster, radi odlicno ali je zahtevan jer trazi brzu vezu i u uploadu i u downloadu, negde sam procitao da je to po 128 Kb/s. Moja brzina je 256 Kb/s. Od nedavno su smanjili broj zemalja koje mogu da se zovu besplatno ali i ovo sto je preostalo je sasvim zadovoljavajuce bar za moje potrebe.
[ smark @ 12.11.2005. 00:47 ] @
I ja koristim VoIPBuster. Sto se tice brzine koja je potrebna za njegov rad, kod mene ona iznosi 6-7KB/s, mereno DU Meter-om. Skype mi je radio na 4-5KB/s ako se dobro secam i kvalitet je bio losiji, a i bilo je kasnjenja. Uplata kredita za VoIP Buster prolazi bez nekih vecih problema, broj zemalja koje se mogu pozivati besplatno je veliki, tako da moj glas definitivno ide za VoIPBuster (bar za sada:)).
[ bomark55 @ 15.11.2005. 10:19 ] @
Imate i varijantu VarPonexa, uplacijes ga klasicnim nalogom za uplatu na bilo kojoj posti ili banci....
Ok je varijanta
[ Nele studio @ 24.11.2005. 20:10 ] @
Moze li nesto vise o tom VarPonex-u. Ima nas kojima varijante staromodne uplate najbolje leze. Kakve su ima cene, kolika je potrebna brzina veze za normalan razgovor i sl.
[ bomark55 @ 04.12.2005. 01:47 ] @
VarPhonex -ovo predstavnistvo imas u BG. i na osnovu toga je obezbedjena jednostavna uplata. Trenutno ne postoji portal u SCG, naravno zbog zakona.

Vise info. ces naci na www.saturnline.net
[ GORKI-ZH @ 13.12.2005. 18:15 ] @
Skype naravno! Samo sto ima velikih problema sa placanjem Skype-Out-a zato sto smatraju SCG nesigurnom za viza kartice a i imali su velikih problema sa naplatom od SCG!
[ crews_adder @ 13.12.2005. 22:28 ] @
Nisam imao problem sa uplatom, jos ni jednom. Tj. jesam, ali sa Yahoo!-om (za domen). A sto se kvaliteta VoIP usluga tice, Voipbuster.com (mozda cak i OpenWengo.com) radi daleko bolje od Skype-a (mislim na PC-2-Phone).
[ bomark55 @ 15.12.2005. 01:48 ] @
Bas volite da se mucite sa viza virtual....
[ crews_adder @ 15.12.2005. 11:44 ] @
Citat:
bomark55: Bas volite da se mucite sa viza virtual....


Pre bih rekao da je razlog nesto drugo, a ne VISA Virtuon (doduse, sve je moguce, mada ja koristim VoBan VISA Internet karticu). Licno, obozavam da se "mucim" sa njom sve dok radi. Bolju nemam. Radi za Skype i Voipbuster i to mi je i vise nego dovoljno . Openwengo omogucava besplatno telefoniranje, samo ne znam koliko jos dugo

Sto se tvog komentara tice, da li bi preko tih Varphonex mogao da platim domen preko Yahoo!-a?

@GORKI-ZH:

Jesi li probao ovde da platis kredit za Skype?

[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 15.12.2005. u 13:15 GMT+1]
[ amadeuss @ 15.12.2005. 22:30 ] @
Citat:
Openwengo omogucava besplatno telefoniranje, samo ne znam koliko jos dugo


Pretpostavljam da mislis na PC to PC,jer kod PC to Phone skida sa accounta onih
startnih 3 evra?





[Ovu poruku je menjao amadeuss dana 15.12.2005. u 23:33 GMT+1]
[ sikter @ 24.12.2005. 18:43 ] @
Koristim i Skype i VoipBuster kao i MSN messenger.
U zadnje vrijeme mi je tesko utvrditi koji je bolji od ova prva dva jer rade dobro oba.
Puno se popravio zvuk u zadnje vrijeme.

Naravno da VoipBusterom zovem vise u zadnje vrijeme jer mi je vecina kontakta u zemljama koje je besplatno zvati.
Ipak je moja konekcija prilicno dobra (ADSL) tako da je tesko i ocekivati neke probleme.
Znaci PC -> Kucni telefon = VoipBuster

PC -> PC koristim skype i upravo testiram novu Beta verziju sa video callom

Za sada samo pohvale.


MSN messenger koristim najvise za chat sa prijateljima. Rijetko zvuk i video.



[ Ronald @ 16.01.2006. 10:58 ] @
Moze li se jedan skype out racin dopuniti sa razlicitim karticama?

U Decembru sam uplatio 2 vaucera na onom HGC sajtu i sve je proslo bez problema, medjutim kako mi je ta VISA kartica istekla sada u Januaru sam dobio novu karticu od iste banke.Neznam dali je broj kartice isti kao i na predhodnoj koja je istekla...A negde ovde na forumu sam procitao da se sa jednom karticom moze dopunjavati samo jedan skype Out racun, pa mi sada nije jasno , dali posto imam novu karticu (verovatno sa novim brojem) moram da otvorim i novi skype out nalog da bi mi HGC prihvatio uplatu...Posto mi vec nekoliko dana odbijaju karticu.
U pitanju je RF Visa virtuon kartica...

I jos jedno pitanje ....za VoipBuster....kada se uplati depozit od 10 eura i ako pozivam brojeve koji nisu na free listi tj trosim kredit dali cu moci da obavim besplatne pozive i kada potrosim odredjenu svotu sa kredita...Tj dali ta rec depozit podrazumeva stvarno depozit koji ne moze da se trosi ili?

Pozdrav
[ Jagnjeca brigada @ 16.01.2006. 11:44 ] @

Meni Google Talk radi bez problema i preko DialUp-a

http://www.google.com/talk


prezadovoljan sam.
[ v.marko @ 17.01.2006. 09:23 ] @
nekih 3 meseca sam koristio voip buster za pozive na fixni telefon u Kanadu..onako, bio sam zadovoljan samo ako se uzme u obzir koliko sam ustedeo..pre neki dan sam uplatio skype out i podosta je bolji, zvuk je jasniji, nema kasnjenja, eventualno dodje do prekida od par sekundi ali nekim cudom se onda prica nastavlja tacno gde se stalo :)

jos jedna malo cudna stvar, skupeout mi bolje radi od pc-pc poziva !?!?!?!?

ajd u zdravlje

marko
[ v.marko @ 17.01.2006. 09:27 ] @
i jos jedan dodatak, odgovor na pitanje u vezi depozita na voip busteru..
besplatni razgovori vaze sve dok imas kredita, dakle, u pitanju je kredit a ne depozit..

pozdrav
[ Ronald @ 17.01.2006. 15:12 ] @
Ok Hvala na odgovoru ,

Inace uplatio sam skype out sa novom karticom ...banka je nesto zezala pa su zato bile odbijene transakcije...

Pozdrav
[ sbajic @ 07.04.2006. 23:33 ] @
Vidim da niko ne spominje Net2Phone servis koji je ako se dobro secam jedan od najstarijih, tj i jedan koji je najduze opstao na trzistu.

Trenutno, mogu reci da mi se Net2Phone cini kao najbolje resenje prvenstveno za firme i to najvise iz razloga sto se dopune mogu regularno kupiti od firmi predstavnika u Srbiji. Ja koristim Net2Phone duzi period i mogu reci da je veza kako vreme prolazi sve kvalitetnija, nije neophodan prebrzi internet i dosta su jeftine cene poziva.

Za razliku od Net2Phona, sa drugim servisima sam imao dosta problema, sto zbog firewall-a i drugih stvari na strani ISP, kao i sto je potrebna brza veza sa internetom, ali takodje imao sam dosta prilika i da vidim kako u odredjenim delovima dana se desi da pukne servis (verovatno zbog preopterecenosti sistema).
[ smark @ 09.04.2006. 22:41 ] @
Kao sto ste mogli procitati moj glas je do skoro isao za VoipBuster...Medjutim oni su uveli politiku da posle odredjenog vremena skinu sav kredit sa racuna, a nova uplata je u visini od min 10 eur, tako to bas i nije povoljno. Pogotovu sto su im skoro sve zanimljive destinacije besplatne i prakticno ne mogu da stignem da potrosim svih 10 eur :).

Kako se desilo da ostanem vez VoipBuster-a, opet sam danas probao Skype i stekao sam sasvim drugaciji utisak. Proslog puta kada sam pokusao da pozivam iz Skype-a zvuk je toliko kasnio da je bilo nemoguce razumeti sagovornika, medjutim danas je sve bilo ok. Mozda je caka u tome da sam prvi put zvao mobilni u Stbiji, a danas fixni u Austriji.
[ bomark55 @ 10.04.2006. 13:22 ] @
I dalje sam na SaturnLine-u i dalje funkcionise sve ok, i ne skidaju ti kredu ako ne uplacujes ili ne koristis....
[ smark @ 10.04.2006. 15:43 ] @
Ovaj SaturnLine je koliko sam uspeo da vidim bar duplo skuplji od Skype-a.
[ bomark55 @ 10.04.2006. 20:35 ] @
Pa nije bas duplo skuplje, ali si siguran da ces za 10e koje uplatis imati 12$ i niko ti ne skida kredu niti ti pravi bilo kakvu frku...

Registracija je besplatna i prilikom registracije dobijes 0,10$ sa kojim mozes da isprobas servis...
[ Duche @ 21.06.2006. 13:38 ] @
Ovaj VoipBuster je dobar, ako ga podelis na primer sa prijateljem u inostranstvu. Tako da on zove Srbiju po ceni od 2 centa po minuti a ti njega zoves besplatno i tako je dobro svima.
NEgo ovaj Google Talk, nigde ne mogu da vidim cenu poziva niti kako se uplacuje. Niti kako radi.
Zna li neko nesto o njemu?
[ bomark55 @ 22.06.2006. 18:27 ] @
Ljudi ja vam opet kazem idite preko X-Lite lako se uplacuje, ne razumem sto ste skepticni tako!!!!
[ whitie2004 @ 22.06.2006. 21:33 ] @
Gugle je trenutno prvenstveno namenjen slanju govornih poruka i medjusobnom komuniciranju. Koriste neki otvoren standard i videcemo koliko ce ih firmi podrzati. Jahu pokusava da standardizuje protokol sa skajpom, a betamaks vec sada dopusta medjusobnu komunikaciju korisnika kod voipstund i voipbastera npr.

Kada gugle kaze da je nesto besplatno, ne misle na jeftino - misle na dzabe! Niko im nije verovao kada su obecavali 2 giga, a ipak su uspeli. Tipujem da ce i ovde izgurati. Kazu da ce cenu platiti reklame. Nesto kao: okrenes broj, onda 30 sekundi slusate neku reklamu, pa tek onda moze dalje. Ako druga strana nije dostupna posle reklame tvoja govorna poruka odlazi na njegovu postu...

I kod globe-ta mozes zaraditi dosta love za telefoniranje ako si spreman da popunjavas upitnike i razmnozavas kolacice po kompu ...
[ goran638 @ 23.06.2006. 22:17 ] @
pokusao sam se registrovati na google talk ali ne uspijevam dobijam poruku kao da je to samo za odredjen broj korisnika..a recite mi je li ovaj program dozvoljava pozive sa neta prema fiksnom telefonu?
[ cbozo @ 24.06.2006. 13:01 ] @
Citat:
goran638:a recite mi je li ovaj program dozvoljava pozive sa neta prema fiksnom telefonu?


ne moze se zvati na telefon, samo pc-pc
[ goran638 @ 27.06.2006. 13:05 ] @
steta
[ gajo2 @ 28.06.2006. 08:39 ] @
Skype. Uplatio sam preko onog sajta u Hong Kongu i 10 sekundi kasnije sam zvao sebe na mobilni i radio je bez problema :)
[ gojnik @ 01.07.2006. 10:25 ] @
Gizmo je dobar za ljude sa losijom konekcijom. Radi bez ikakvog seckanja na dial-up. Mereno sa DU meter, oko 3kB/s dl i 3kB/s ul.
http://www.gizmoproject.com/
[ Andalus @ 02.07.2006. 17:17 ] @
ljudi jel skype radi da dial up? mislim na pozive sa pc to phone?
kako se cuje...jel prekida?
imam visa karticu vojvodjanske banke..preko kojeg sajta da uplatim kredit za skype?
Neki kazu Gizmo radi ok na dial up-u...kako se uplacuje kredit jel ima neko iskustva sa gizmom?
pozdrav!
[ srdjansto @ 11.07.2006. 16:16 ] @
Skype radi na 3-5 kbps dl i ul, meni je dial-up radio dosta dobro, a sada na wirless radi bezprekorno. Voipbuster i voipstunt rade na oko 9-10 kbps dl i ul, tako da je za njih potreban malo brzi internet. Uplata direktno na Skype-ov site nekad ide, nekad ne, ali preko Hong Konga na
http://skype.hgcbroadband.com/en/skypevoucher.htm
uvek ide (bar 12 meseci koliko ja koristim ovu adresu za uplatu) i to legne na racun vec posle par sekundi.
Za Gizmo ne znam, ne koristim ga.
Pozdrav
[ cbozo @ 11.07.2006. 20:58 ] @
Meni skype neradi dobro, imam kablovski net 64/32 kbps,(evo rezultat speed testa You 67kbps,8.36KB/sec) i pokusavao sam zvati na telefone, ja cujem sagovornika dobro ali on mene ne, stalno mu sjecka moj glas.
Isprobao sam i onu stariju verziju skype-a,1.4.o.84 i ovu novu 2.5.0.113, tako da me cudi ovo da na dial-up radi dosta dobro.

pozdrav!
[ whitie2004 @ 12.07.2006. 07:25 ] @
To seckanje glasa se toliko cesto pominje da treba objasniti problem. U zelji da sto vise ustede na protoku, kodeci pribegavaju raznim smicalicama. Jedna od prvih i najefikasnijih je upravo to seckanje. Kada jedan od sagovornika cuti, kodek ne prenosi tisinu nego odsece skroz. Sagovornik cuje ekstremno tihu tisinu, misli da je nesto puklo, pocne da zamuckuje, ceka da cuje neki sum ....

Ako imas dovoljno siroku internet konekciju nije problem iskljuciti to odsecanje ili izabrati drugi kodek. Ja licno imam ok konekciju, ali sam ipak "vaspitao" sagovornike da ignorisu tu tisinu i vrlo brzo je vise i ne cuju. Nazalost voip provajding u ovim piratskim uslovima rade svakakve "firme" sa svakakvom opremom pa vam nista ne znaci vas top sistem. Kvalitet lanca odredjuje najslabija karika ...
[ goran638 @ 13.07.2006. 12:13 ] @
ja koristim voipstunt, imam adsl konekciju, veza je stvarno fantasticna nema razlike izmedju obicnog telefonskog razgovora i stunt-a, pricao sam sa crnom gorom, spanijom, njemackom, holandijom na fiksnu telefoniju a usa na moiblnu telefonije..svi razgovori osim cg su besplatni..strasna stvar za nekoga ko ima u ovim drzavama nekoga... e sada kakva je situacija sa sporijim konekcijama ne znam..mozete probati registrovati se dobijate 5 puta po 1 minut besplatno da zovete zemlje koje su oznacene kao besplatne
[ smark @ 13.07.2006. 12:45 ] @
Da li VoIP Buster,Stunt i ostali jos uvek skidaju kredit nakon 3 meseca?
[ amadeuss @ 13.07.2006. 12:55 ] @
U FAQ odeljku Voipbuster sajta pise 120 dana.


[ Andalus @ 13.07.2006. 15:42 ] @
uplatio sam kredit na gizmo 10 dolara skinuo je oko 7,60 eur sa kartice i radi ok.
samo ljudi ipak je ovo skupo...ne isplati se da zoves evropu ni na kucu ni na mob...
ovo je ok samo ako zovete USA...
[ goran638 @ 15.07.2006. 14:07 ] @
isto i na stunt-u 120 dana
[ vojjin @ 18.07.2006. 00:14 ] @
Meni je na VoipStuntu dao samo prvi dan da pricam besplatno, posle mi nije nikako dao da zovem??? kaze You do not have a permission to call?? Cetiri puta sam im pisao i nikad nisam dobio odgovor, tako da mi je i kredit propao. Ali zato Skype radi fantasticno - i Skype out i Skype In. Otkad sam kupio broj u Santa Monici, gde mi je gazda, pricamo po nekoliko sati dnevno Zadnjih godinu dana skoro da nikad nije bilo problema. Prednost je sto moze i konferencijska veza da se uspostavi i to radi odlicno. Gazda kad je bio u Bg morao je od kuce da zove LA, sto je jako skupo, tako da sam ja zvao preko Skype njega na fiksni, u isto vreme zvao i njegove druge radnike u LA, i ukupno je kostalo oko 13 centi minut, sto je bilo mnogo jeftinije nego da je on zvao - i radilo je fantasticno.

Skype Rulez!
[ boki99 @ 19.07.2006. 07:23 ] @
Gore nevedene adresa za placanje na skype ne radi (SOLD OUT). Ima li neko jos neki sajt gdje mogu uplatiti skypeout?
[ uros2203 @ 01.08.2006. 11:47 ] @
Hajde da se učlanimo na Gizmo (imaju varjantu beplatnih poziva ka običnim telefonima i ka mobilnim za određene zemlje.)Rekli su mi kad nas bude dovoljno iz Srbije učlanjeno u projekat ubaciće nas na listu zemalja za besplatno pozivanje.Evo sajta :

http://www.gizmoproject.com/learnmore-allcallsfree.html
[ crews_adder @ 07.08.2006. 19:58 ] @
Je l' Voipbuster i Voipstunt jos uvek ne rade iz Srbije?
[ Demoritus @ 07.08.2006. 23:15 ] @
Ja koristim Skype i VBuzzer i sasvim sam zadovoljan. VBuzzer je, doduše, jeftiniji.. A je l' Voipbusterov program funkcioniše kad se depozitira 10 evra? Mislim, ona fora 300 minuta nedeljno za fixne širom sveta?