[ Nemanja Jakovljevic @ 22.09.2002. 23:29 ] @
Hm.... dosao sam na zgodnu ideju kad sam ustanovio da mi je halo govornica blizu. Naime hocu da idem na net sa desktop racunara a besplatno. razmisljao sam o tome da postavim radio primopredajnike jedan kod govornice, a jedan kod modem-a i da sve ide preko radio veze. Radio primopredajnik bi se snabdevao strujom iz baterija, ili na AC napajanje pod pretpostavkom da je ono u govornici u drugoj nozi, antenu bi izveo jednom tankom zicom, i posto jeoko govornice zemlja pokopao bi je u zemlju i izasla bi kod obliznjeg drveta, i tu bi je postavio u krosnji. sad sta mislite da li je to moguce uciniti?
(naravno to bih radio nocu)

HALO GOVORNICA
| | | |
| |
RADIO----------------------------------------------RADIO | | | |
| | | |Dalje u zemlju MODEM ILI TELEFON


[ Sale81 @ 23.09.2002. 04:37 ] @
HAHAHAH e cega se nasi ljudi nece sjetiti... Mislim da halo govornice nemaju dodatno napajanje... vidio sam jedno postolje bez aparata, i bile su samo dvije zice
[ Mexx @ 23.09.2002. 06:00 ] @
Zaboravi, previse faktora igra ulogu...

Najslicnija stvar sto mozes uraditi da se spajas na digipitor prekom radio veze, ali i to ti je smece na VHF-u... 1200 bps teoretski,a u praksi jos manje...
Jedino ako imas WBFM postaju, na UHF-u..onda bi mogao packet radiom spajati se na 38400 bps.

Da napomenem..u vezi packet radia...trebas imati radioamaterski ispit i dozvolu...
[ gnarfoleon @ 23.09.2002. 23:46 ] @
Lepa ideja (ima nesto slicno u jednom od boxova) ali kako mislis da zoves sa halo govornice? Ne verujem da je dovoljno da se samo prikopcas na kabl. Mnogi pominju neku autentifikaciju govornice u centrali itd. Kako bi odradio radio deo, pretpostavljam sa bezicnim telefonom?
[ Nemanja Jakovljevic @ 24.09.2002. 19:42 ] @
pa pazi imam seme za primopredajnike...... znam da se govornice autentifikuju kod kompa, ali nemaju veze sa centralom, jer sigurno nije zbog njih postavljena posebna centrala.....toliko.