[ time @ 18.10.2005. 18:40 ] @
hocu da se umrezim sa drugom da bi igrali red alert 2 u mrezi preko modema.situacija je sledeca.ja napravim incoming konekciju i on me nazove.veza se uspostavi i udjemo u loby od red alerta.e sad problem je u tome sto ja drugove poruke vidim sasvim ok a on moje ne vidi odnosno kada ja njemu posaljem poruku meni se pojavi kao da sam je dva puta poslao a on uopste nista ne primi.da li neko zna u cemu moze biti problem?kako da saznam koja mi je adresa racunara kada smo umrezeni pomocu ipx/spx protokola?kada igramo starcraft sve radi ok svaka pomoc je dobrodosla. u pitanju su 2 xp sistemas.

[Ovu poruku je menjao time dana 18.10.2005. u 19:42 GMT+1]
[ Gojko Vujovic @ 20.10.2005. 13:29 ] @
Ako se povezujete preko ugradjenog dialup sistema u igru, najverovatnije je da i ne koristite ipx/spx vec se direktno njegov klijent preko modema povezuje na tvoj server, ili obrnuto. Ne mora biti 100% tacno, mozda su bas u toj igri i dodali ipx na celu pricu, ali pre bih rekao da ipx koristi samo kad ste u lan-u.

Sto se tice adresa, ona se generise od broja ipx mreze koja se podesava u ipx podesavanjima za dati network adapter i mac adrese istog interfejsa. U ovom slucaju, ti ne moras znati koje su te adrese, vec moras obezbediti da su brojevi mreze isti na obe kartice. Ali sve to ako igrate preko etherneta, mislim da se na modem ne odnosi.