[ Mihail Andrejevic @ 18.10.2005. 19:58 ] @
Zanima me kako da na isecenim delovima nekog filma sacuvam titl.Inace koristim Virtual dab,i nakon izdvojenih scena koje spojim u fajl,obavezno ostajem bez kompletnog prateceg titla koji je bio prisutan pre isecanja.
[ Cileinteractiv @ 19.10.2005. 14:32 ] @
A kakav je film DVD ili DivX...???
[ Mihail Andrejevic @ 19.10.2005. 19:52 ] @
Pa evo ovako... Prvo konvertujem DVD film u DivX format,i tako dobijem
ceo film sa pratecim titlom;zatim u Virtuel Dub-u skratim i spojim
zeljene delove filma.Nakon svega toga dobijem skracenu verziju
filma,ali bez ikakvog prateceg titla.Pokusavao sam da kopiranjem
postojeceg fajla koji sadrzi titl,i njegovim smestanjem u isti folder
sa novonastalim proizvodom postignem nesto..ali bezuspesno.Pokusavao
sam i da kratim titl izbacujuci one delove teksta koji vise nisu
aktuelni,ali opet nista.
Valjda ces znati sta i kako... Hvala ti,cao:)

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 22.10.2005. u 12:59 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 19.10.2005. 20:30 ] @
Prebacivanjem filma u DivX sa SLEPLJENIM TITLOM (titl je u samom avi fajlu a nema posebnog srt fajla..) njegovim secenjem mora ostati i titl u secenim delovima!!! Ja sam razumeo da slepljujes titl, kako onda opet nece??? U ovom slucaju to je kao kad skines film sa TV-a sa titlom pa posle kad ga seces titl ostaje jer je i sam deo slike!!!
[ Mihail Andrejevic @ 19.10.2005. 20:36 ] @
Onda se ne radi o slepljenom titlu.Sta da radim u svim onim slucajevima,kada je titl posebno izdvojen,kao sada napr.?
[ Mihail Andrejevic @ 19.10.2005. 21:13 ] @
lepo si mi objasnio sta je slepljeni titl:) Samo,ja probleme imam
upravo sa drugom varijantom,kod onih koji to nisu! Ne znam brate,da li
Virtuel Dub uopste moze da odradi skracivanje filma,a da pri tom ostane
i sacuvan titl na onim delovima koje sam ostavio.
Pozdrav


[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 22.10.2005. u 13:00 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 20.10.2005. 01:26 ] @
Ne preostaje nista drugo sem da titlove slepljujes za film! Pa onda ad seckas. Pretrazi po temama ima informacija! Moze sa Gordian Knotom ...
[ Mister_rap @ 22.10.2005. 12:13 ] @
Pazi ovako... Kao prvo kad odgovaras putem maila prati instrukcije jer u protivnom moderatori su radi estetike prinudjeni da mjenjaju tvoje poruke. Dalje nemoj otvarati dva puta istu temu. Bolje formulisi pitanja. I shvati da mozda zaista niko nije u mogucnosti da ti da odgovor. Ipak na kraju treba postovati svacije vrijeme, trud i naravno zelju da ti pomogne. A sad da probamo:
U Vrtualdubu mozes isjeci divx film kako ti god odgovara (postupak mozes pronaci koriscenjem pretrage a ako se bas ne snadjes onda pitaj). E sad kada se radi o titlu posto nije slijepljen... povezivanje istog ne zavisi od virtual duba. Vec da bi uklopio titl sa isjecenim filmom neophodno je da izmjenis i titl pomocu odgovarajuceg alata za to (recimo workshop).
Malo logicno pojasnjenje: Ako isjeces recimo prvih 10 minuta filma neophodno je odstraniti i prvih 10 minuta titla i nakon toga izvrsiti sinhronizaciju. Ovo bi bilo to u kratkim crtama ako sam shvatio tvoj problem.
Pozdrav.