[ desperado @ 19.10.2005. 10:21 ] @
Zdravo

Redizajnirao sam sajt na: www.djole.com -sad je kao CSS

Interesuju me kritike i eventualni predlozi.

Unapred hvala
POZDRAV
[ duke @ 19.10.2005. 11:06 ] @
Nema veze sa CSS-om, ali jesu li oni apostrofi ispred s neka dizajnerska fora?
[ bojan_bozovic @ 19.10.2005. 13:24 ] @
Citat:
uredu je ba, dobro je, samo nemoj vise da dajes komentara

argument u attachmentu...


Pa i moj je validan, sta si hteo reci? ;)

Reci mi je li "WEB DESIGN'S" neko mesto gde se hamburgeri prodaju? ;)

Izlekturisi sajt bre!

Dalje, "WEB DESIGN'S" ;) ti je slab zato sto si 2 sajta napravio uz isti template:

http://www.hausdevetakovic.com/
http://www.plastik-info.com/

Sajt ti je dobro organizovan, grafika sa leve i desne strane je, medjutim, losa. Naslov je dobar.
[ desperado @ 19.10.2005. 18:58 ] @
Samo da neko ne pomisli da ne znam da prihvatim kritike ali ovo stvarno ne lici na korektnu kritiku, naime:

1. Nisam ja reko da moj sajt nema veze sa CSS nego ti, zato sam ti zakacio validaciju cisto da vidis

2. Web design's je gramaticki pravilno sastavljena prosta recenica. Ako ti nije jasno uzNi malo prelistaj udzbenike engleskog jezika i gramatike

3. To sto mi je web designs slab nije bilo pitanje kritike (zato je 3d/2d deo JAK, ako to nesto znaci nekome) , vidim da je tvoj portfolio jaci sa onim apartmanima u Crnoj Gori.

4. To sto su ta 2 sajta ista je razlog sto su radjena za istog klijenta, LOL, koji je zahtevao da bude isti "template", a kao dokaz tome imas link sa www.plastik-info.com ka www.hausdevetakovic.com.

5. Hvala za "sajt ti je dobro organizovan", a za grafiku, to je tvoje misljenje...


Pozdrav

[Ovu poruku je menjao desperado dana 19.10.2005. u 20:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao boccio dana 19.10.2005. u 21:41 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 19.10.2005. 20:31 ] @
Citat:
I molim te, reko si svoje misljenje, aj sad idi citaj drugu temu


Trazio si kritiku. Idi postuj na drugi podforum, iskreno.
To ti je gore cisti flamebait.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.10.2005. u 21:33 GMT+1]
[ boccio @ 19.10.2005. 20:50 ] @
@desperado: Jos jednom uputi nekog "da proseta malo", i pada katanac na celu temu.

Citat:
desperado: Samo da neko ne pomisli da ne znam da prihvatim kritike

Evo, upravo sam to pomislio.
Citat:
desperado: Nisam ja reko da moj sajt nema veze sa CSS nego ti, zato sam ti zakacio validaciju cisto da vidis

Pa pazi, tehnicki - ok jeste u CSS, ali gde je tu poenta kad je ceo centralni deo flash? Sta je tu CSS? jedan div#container? Daj, molim te...
Citat:
desperado: Web design's je gramaticki pravilno sastavljena prosta recenica

Hm... Da, kad bi se neka osoba zvala "Web" onda bi to bilo u redu, to je saksonski genitiv i moglo bi se protumaciti kao "Webov dizajn", ali posto svi znamo da nije, onda iskuliraj pre nego krenes druge prozivati da ne znaju engleski. Mnogo si bre nervozan. I prijateljski te savetujem da promenis sve te 's fore u headeru, smejace ti se ameri...

A sad malo trk do pravilnika, pa prostudiraj ovaj deo:
Citat:

NE očekujte hvalospeve. Želite kritike? Spremite se na njih. Povređena sujeta i komentari tipa “šta ti znaš, ajde pokaži nešto sto si ti radio” se neće tolerisati!

A to ti upravo radis Bojanu sa komentarom: "vidim da je tvoj portfolio jaci sa onim apartmanima u Crnoj Gori."

Smiri se malo, ili sve ide pod kljuc.

[ desperado @ 20.10.2005. 08:36 ] @
Jao Gojko, propasce ti forum zbog ovakvih moderatora, cccc

Citat:
Pa pazi, tehnicki - ok jeste u CSS, ali gde je tu poenta kad je ceo centralni deo flash? Sta je tu CSS? jedan div#container? Daj, molim te...

Prijatelju, jesi ikad cuo za(osim zakljucavanja tema) za page source. E pa pronadji to u browseru pa pogledaj.

A sto se tice flame-a, ovo nije to, ovo je branjenje rada, i trazenje nekih realnih kritika a ne lecenje kompleksa nekih glupaka.

P.S. Zakljucaj temu slobodno, ionako nista pametno u njoj receno
[ noviKorisnik @ 20.10.2005. 09:34 ] @
A šta ti je moderator kriv? Pa nije ti on pravio sajt.

Za pregled sajta nije dovoljna rezolucija od 800 x 600, iako se sadržaj nalazi u flashu 330 x 258.

Za divno čudo, ne nalazi se sve u tom Flashu, već je navigacija izvučena u horizontalni meni. Ne bih to nazvao srećnom kombinacijom. Ako već uputiš nekoga da prati sadržaj u Flashu, omogući tamo i navigaciju.

Stoji i pitanje zašto flash kada sadržaj ne koristi ništa više od rollovera koji se ionako već koriste u ovoj horizontalnoj navigaciji? Ali to je već detaljisanje, moglo bi se produžiti, ...
[ duke @ 20.10.2005. 12:38 ] @
Citat:
desperado:
1. Nisam ja reko da moj sajt nema veze sa CSS nego ti, zato sam ti zakacio validaciju cisto da vidis


Nisam ni ja rekao da tvoj sajt nema veze sa CSS, vec da moj komentar nema veze sa CSS. Stvar je prosto u tome, da cim sam video da pise AD'S, PRINTING'S i DESIGN'S, pomislio sam 'ovo je neki diletant' i nisam hteo dalje ni da gledam (a ima se sta videti).

Citat:
desperado:
2. Web design's je gramaticki pravilno sastavljena prosta recenica. Ako ti nije jasno uzNi malo prelistaj udzbenike engleskog jezika i gramatike

Kao sto je vec receno, jeste ispravno, ali ne oznacava mnozinu.

Citat:
desperado:
3. To sto mi je web designs slab nije bilo pitanje kritike (zato je 3d/2d deo JAK, ako to nesto znaci nekome) , vidim da je tvoj portfolio jaci sa onim apartmanima u Crnoj Gori.

Ocigledno nisi primetio da su postovi od dva razlicita usera: bojan_bozovic i duke. Ja ti za dizajn nista nisam rekao.

Sajt za apartmane u Becicima nije deo mog portfolia, posto se ja inace profesionalno ne bavim web dizajnom, vec sam to radio za sebe. Usput, sta mu fali?
[ boccio @ 20.10.2005. 13:01 ] @
Molio bih ucesnike da se fokusiraju na komentare sajta i sugestije kako bi mogao izgledati bolje.

Negativni komentari bez sugestija nisu pozeljni, kao ni dizanje nosa autora zbog dobijanja istih. Ako je zeleo hvalospeve, nek pokazuje sajt ortacima iz kraja, a ne ovde.

Ovde ce dobiti samo kritike kako da taj sajt izgleda sto bolje.
[ desperado @ 20.10.2005. 15:43 ] @
Hvala Bogu da se iz minusa vratismo na nulu (pocetak). Valjda ce sad neka pametna.

I LJUDI SAJT NIJE U FLASHU, SAMO JE NA INDEXU PARCE FLASHA ZBOG FEJDOVA I LOADERA. OSTALO JE CSS. JEAAAAAAAH


P.S. Bitno je da su svi "kriticari" videli "web design's" a jos ni jedan nije dao predlog kako bi taj deo stvarno mogao da se nazove


[Ovu poruku je menjao desperado dana 20.10.2005. u 16:47 GMT+1]
[ boccio @ 20.10.2005. 16:10 ] @
Ajd kad si zapeo...
Citat:
Bitno je da su svi "kriticari" videli "web design's" a jos ni jedan nije dao predlog kako bi taj deo stvarno mogao da se nazove

pa bez tog apostrofa, aman :) "web design" je sasvim dovoljno...sve ostalo bez apostrofa.

E, sad:

1. Content sajta ti zauzima smesno mali prostor u odnosu na celokupan sajt. Tipicna dizajnerska bolest - sajt u funkciji dizajna, a ne dizajn u funkciji sajta (nista licno, nisi jedini). Prosiri centralni deo, ovo je klaustofobicno.
2. CSS (ceo) i JS linkuj eksterno
3. Svoje ime u zaglavlju napisi slovima, taj image ionako koristi "normalan" font, pa ucini uslugu search botovima i sebi. Naravno, <h1>.
4. Portfolio:
- ponudi link ka sajtu, ako zelim da ga vidim moram da prepisujem u browser
- dodaj stavku "Client", da se zna za koga si radio
- male korekcije: "Project" -> "Type of Work"; "Time to produce" -> "Development Cycle"; "Software used" -> "Technologies" (ako su sajtovi), i batali "Dreamweaver", nego napisi tipa: HTML, CSS, JavaScript, Flash, PHP, etc... ostalo je ok
5. About: provuci text kroz Word, imas gresaka. Nije strasno, ali deluje neozbiljno.

Eto, to je otprilike to...

[ desperado @ 20.10.2005. 18:49 ] @
2 dana zivota smo pogubili da bismo dosli do solomonske kritike. Svaka cast, to ja zovem kritikom.

Pozdrav
[ desperado @ 20.10.2005. 18:59 ] @
A sad, imam par pitanja i komentara u vezi realizovanja nekih stvari pomenutih gore.

1. Apostrof menjam

2. Za content si apsolutno u pravu, i u prespektivi cu najverovatnije da ga izmenim kako si rekao.

3. E sad, ne znam kako da CSS i Java da linkujem externo i sta dobijam time, posto ja ipak nisam neki coder, vise designer :)

4. Ime nemam potrebe da upisujem u normalnim slovima jer me google i onako izbacuje na prvo mesto, a u sustini to mi nije toliko bitno.

5. Oko portfolia te nisam razumeo kakav link ka sajtu? Sta moras da prepisujes? Stavka Client je odlicna ideja, mada sam ja kao stavio to u commercials, ali bolja je ideja da dodam jos jednu stavku u meniju. Male korekcije su sasvim opravdane i to cu ubrzo izmeniti.

6. Tekst sam provlacio kroz dreamweaverov spelling and grammar i on je to kao pozitivno overio ali sve je moguce.

Toliko za sada, hvala na kritici