[ amko77 @ 19.10.2005. 10:25 ] @
Imam problem sa Asus 9550 256Mb grafickom karticom.Poslije instalacije iste na Asusovu maticnu plocu sa sempronom na 754 cesto mi javlja VPU recover.Ne znam dali ima neko rijesenje za ovo.Update biosa sam napravio ali nista.Dali ovo znaci da je graficka kartica hardware-ski neispravna ili je u pitanju kompatibilnost graficke i ploce.Ako neko zna neko rijesenje da se ovo sprijeci bio bih mu pravo zahvalan.Greska VPU se javlja kod igranja igrica.Pozdrav svima na ovom extra forumu.
[ musicmaster @ 19.10.2005. 16:54 ] @
Najbolje ti je da zamenish tu grafichku za 9550 sa 128 mb rama ako mozesh.Daleko su bolje za igranje od modela sa 256.Ako si isprobao sve kombinacije sa drajverima,itd,onda je vrlo moguce da je do grafike,posto te zeza samo u igricama(tu gde joj i jeste glavni posao).Mada za pochetak,ako je VIA chip-set u pitanju,probaj da iz biosa onesposobish 'fast-write' i 'agp apetature' stavi na 64.A naci cesh i deo u BIOS-u gde imash izbor za 'UC' ili 'USWC'.Neka bude 'USWC' i probaj onda.Naravno,instaliraj najsvezije VIA i CATALYST drajvere.Ako je nForce u pitanju,probaj sa opcijama u BIOS-u.Ako te zadesi da izmene u sistemu reshavaju stvar,shta da ti kazem,pozabavi se tvojom plochom.A ako se nishta ne reshava i dalje,onda lepo 'nakrkaj Misrosoft-ov softver' iznova i probaj josh jedared,chisto da se uverish da je 100% do grafichke pre nego shto je zamenish.

Nadam se da sam ti pomogao.
Za dalje nesnalazenje,pretraga na ES-u radi za tebe.
Good Luck.
[ amko77 @ 25.10.2005. 08:39 ] @
Hvala na informacijama bile su korisne.Izgleda da je do ploce podrzava sve kartice sa 128 mb a 256 odbacuje ali ne i Nvidia tako da sam napravio zamjenu za fx 5700 i sa njom radi savrseno.
[ zlatibor82 @ 01.11.2005. 14:21 ] @
Ako ti jos uvek nesto znaci, i ja sam imao tih problema samo sa Saphire 9600 pro 256mb i na nekom forumu sam nasao kako da resim problem.

Dakle ovako driver za primar sam stavio omega 2.6.71 a za secundary stavio sam catalist 5.9 i sve sada radi bez problema.
[ musicmaster @ 01.11.2005. 15:14 ] @
Citat:
zlatibor82: Ako ti jos uvek nesto znaci, i ja sam imao tih problema samo sa Saphire 9600 pro 256mb i na nekom forumu sam nasao kako da resim problem.

Dakle ovako driver za primar sam stavio omega 2.6.71 a za secundary stavio sam catalist 5.9 i sve sada radi bez problema.


A kako si to izveo majke ti??!!!????....da ti to tako radi i josh si i reshio problem?

Mislim,ajde kazi mi da probam i ja sa dva drajvera,jedan za pri. i drugi za sec. display,pa kad kliknem desni,pa properties,da me pita jel hocu da chachkam omegu ili catalyst....

Sinko trebao si samo da instalirash 5.9 il 5.8 i to je to.
[ StORM48 @ 01.11.2005. 16:02 ] @
O Bože, šta još neću pročitati ovde...

Možda bi i miš bolje radio, ako bih instalirao Catalyst Softmod umesto generičkog drajvera za miša?

Pozdrav
[ zokish @ 02.11.2005. 11:55 ] @
Citat:
StORM48: O Bože, šta još neću pročitati ovde...

Možda bi i miš bolje radio, ako bih instalirao Catalyst Softmod umesto generičkog drajvera za miša?


A je l' to samo za primarno dugme ili i za secundary? :P
[ musicmaster @ 02.11.2005. 15:08 ] @
Citat:
zokish: A je l' to samo za primarno dugme ili i za secundary? :P



To je samo za Mid.Button(z***o se storm) i hoce da radi ali samo sa sweex mishevima,laserskim.....kad ti ja kazem.....



[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 02.11.2005. u 16:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 04.11.2005. u 10:36 GMT+1]
[ StORM48 @ 04.11.2005. 18:02 ] @
Hej, hej...
dosta je bilo sa off-topicom. Malo smo se našalili i sad je dosta. Vratimo se temi :)

Pozdrav
[ leonardo @ 06.11.2005. 20:51 ] @
Dakle, kod mene sličan problem.
Ista kartica ali "MSI", na VIA KT400.
Drajver Catalyst 5.10
WinXP SP2
U 2D sve radi kako treba, čim udjem u 3D mod, tj. pokrenem igru zakuca se računar i naravno dobijem VPU recovery poruku.
Čak sam od prodavca uzeo drugu karticu, i ista stvar.

???? Šta je problem ???? pitaj Boga.

Zna li neko? Moja pretpostavka je da bi trebao promeniti još nešto u računaru jer se ta kartica ne miriše sa nečim, recimo memorijom?! Ima li to logike?
[ wacko_warrior @ 06.11.2005. 21:51 ] @
E ovako imam istu grafu i problem sam pokusavo rjesiti mjesec dana. Konacno sam dosao do zkljucka neki via chipseti dolaze u koliziju(sukob) sa ati karticama da bih bio 100% siguran da nije do meorije kupio sam potpun o novu-rezulta je bio isti. problem as uspio rjesiti recimo vrlo cudnim i smjesnim nacinom naime formatirajte disk i instalirajte svjez xp bez sp1 i sp2 . Zatim instalirajte sve drajvere (ukuljucujuci i one za graficku) i programe kad to zavrsite uninstalirajet sp2 (da unistalrijate) i problem bi trebao biti rjesen. Napomena u smartgartu ce vam pokazivati agp speed-off al nebrinite se to ej nemmguce vasa kartica i dalej radi na agp 8x :D. JAVITE MI JESTEL PROBALI I JESTEL PORAVILI PROBLEME !!!
[ maliradojca @ 11.11.2005. 08:16 ] @
A sta uopste znaci poruka VPU recover?Ja je nisam video nikada.Zna li neko?