[ Lionac @ 19.10.2005. 11:26 ] @
Cao ljudi,

Da li neko nesto zna o misterioznom nestajanju mailova na telefonu?
Da budem kratak - podesio sam svoj 6630 da prima e-mailove sa Gmaila i sa tim nemam nikavih problema, setovanja su jednostavna.

outgoing: smtp.gmail.com
incoming: pop.gmail.com (treba na Gmailu enable-ovati POP u Settings)
Security port: On 993/995
itd...

Prvi put mi je skinuo sve headere bez problema.
Svaki sledeci put, poceo je da mi skida, odnosno da mi brise po jedan mail sa Nokie (pocevsi od najnovijeg maila koji sam dobio). Iako i kada obrises mailove, headeri ostaju u memoriji telefona (to cak i pise u manualu na ovaj model). Drugim recima, svaki put kada se konektujem na mailbox, jedan najnoviji po datumu mail mi jednostavno nestane??
Primetio sam i da se file UIDLS koji se nalazi na C:\System\Mail\0010044b_F svakog puta smanjuje (bio je 9.2kb, a sada kada mi je nestalo jedno 7 poslednjih mailova koje vise ne mogu da vidim, velicina mu je 9.0kb).

Sta se desava i zasto se najnoviji mailovi mogu videti samo jednom kad stignu i zatim misteriozno nestanu? Da li bilo ko zna nesto o tome i da li se jos nekome to desava.

Inace probao sam na Google-u da nadjem odgovor, i video da se to desava jos jednom nasem coveku, doduse na drugom modelu Nokie.

Da ponovim, svi headeri mailova mi i dalje stoje u mailboxu, ali svaki najnoviji mail, mi svakog puta kada se konektujem ponovo, jednostavno nestane?!?

Lionac
[ nikolac @ 20.10.2005. 00:20 ] @
samo da ti kazem, da bi mogao da saljes mailove sa bilo kog naloga, pa i gmailovog smtp server moras postaviti na smtp.063.mobtel.com za mobtelovu mrezu, a za telekom ne znam

a za ostalo ne bih ti znao reci....
[ adminGT @ 23.10.2005. 13:19 ] @
Kakve veze ima to sa onm sto je covek pitao!!!!!!!!!!!!!???
Uzgred moze i sa drugim smtp serverima ako ih podrzava mail provajder,u ovom slucaju google,a on daje free smtp tako damoze da salje i sa smtp.gmail.com,ja tako saljem...