[ sladjan23 @ 20.10.2005. 15:07 ] @
Zna li neko zasto cd citac preskace fajlove na win xp home editon i xp profesional
pokusao sam sa win 98 i uspeo sam da ga instaliram. Cd na kome je win xp je potpuno nov (originalan je). Racunar nije moj tako da ne znam koliko je hardverski ispravan. Posle formatiranja nikako nece da instalira xp morao sam da ga ostavim na win 98. Sta je u pitanju?
[ pctel @ 20.10.2005. 21:03 ] @
Mozda mu je memorija neispravna?
[ sasa022 @ 20.10.2005. 21:07 ] @
Ako si probao i Home i Pro verziju onda nije do citaca.Tu nesto drugo zeza.

Da li je mozda u masini AMD Athlon ???
[ StORM48 @ 20.10.2005. 21:15 ] @
Ne vidim kakve bi to veze trebalo da ima? :)

Pozdrav
[ pixell @ 20.10.2005. 21:19 ] @
Imao sam isti problem na jednom rachunaru i ispostavilo se da je uzrok Western Digitalov hard disk od 80 gb (wd800bb ako se dobro secam). Posle zamene hard-a sve je radilo ok. Mislim da je problem u mbr-u ali ni fdisk /mbr ni formatiranje nije upalilo na tom prvom disku.

Pozdrav
[ mleposavic_lepi @ 20.10.2005. 23:50 ] @
A zasto ne probas da prekopiras na HDD ceo disk iz Windows-a 98 i onda pokreni instalaciju sa hard diska!!!

Pozdrav!!!
[ separator @ 21.10.2005. 00:04 ] @
Ako ti se u toku instalacije desava da ti se pojavljuje poruka kako
ne moze da se procita neki fajl sa diska, a ti znas da je disk
apsolutno ispravan, onda je sigurno u pitanju memorija. Pozajmi od
nekog memoriju i probaj sa njom, a bez tvoje memorije. Ako imas
dva ili vise modula, probaj ostavi samo jedan. Ako ni tada nece, probaj
sa drugim i tako dalje.
[ StORM48 @ 21.10.2005. 21:27 ] @
Da, memorija ume da pravi baš takve probleme. Više puta sam iskusio. :(

Pozdrav
[ sladjan23 @ 22.10.2005. 07:58 ] @
Hvala provericu to sa memorijom. Ako to uradim u skorije vreme javicu sta je bilo.
Pozdrav
[ MicroScott @ 29.10.2005. 01:50 ] @
I meni je jednom memorija posle 3 godine rada napravila slican problem. Najpre sam imao puno problema sa restartovanjem racunara, pa povremenih problema sa instaliranjem nekih programa (Office, Java i slicno, sve sto se ranije najnormalnije instaliralo). Onda sam resio da reinstaliram OS. Windows XP bi poceo sa ucitavanjem fajlova neophodnih za postupak instalacije medjutim kada je trebalo da predje na sledecu fazu instalacije pojavio bi se plavi ekran smrti sa obavestenjem o gresci. Od instalacionog diska do diska prijavljivao je i razlicite greske. Windows 98 i Me sam mogao da instaliram ali ni oni nisu radili bas sasvim normalno. Odneo sam ga u servis, zamenili su mu memoriju i sve je proradilo kao svajcarski sat.

P.S. Pozdrav svima na forumu i bolje vas nasao!