[ random @ 24.09.2002. 15:59 ] @
Opera priprema verziju 6.1 svog browsera u verziji za FreeBSD! Preview release je ovde:

http://web.opera.com/download/...l-freebsd/248-20020923-6.1-P1/

Dinamički linkovana verzija je linkovana sa Qt-om 3.0.5. Pošto je u pitanju PR, očekujte bagove.

Na žalost, jedini razlog zbog koga koristim ponekad Operu (za Linux) na FreeBSD-u je Macromedijin Linux Flash plugin, koji neće raditi sa native FreeBSD Operom.
[ Pauli @ 27.09.2002. 01:43 ] @
Mogao bi koristiti linux-mozillu.
[ random @ 27.09.2002. 13:14 ] @
Pa mogu, ali mi glomazna da je downloadujem, a i zgodno mi je što Opera može da se predstavlja kao IE, pa je koristim samo za flash sajtove, a u Mozilli mi se onda ne učitavaju glupave flash reklame.
[ mekani @ 07.11.2002. 02:46 ] @
A da li je iko naterao Javu da radi pod Operom. Naravno, mrzi me da skidam celu Javu samo da bih imao podršku za nju. Kako sam procitao, potreban je samo libjava.so i dati putanju do njega (a mozda i libawt.so, ali nisam siguran).
[ axez @ 08.11.2002. 21:19 ] @
Eh mekani, ti bi sve mufte...e ne može tako...:)
[ anon315 @ 26.12.2002. 10:06 ] @
Opera je vec portovana i postoji konacna verzija, no, moje pitanje je serijski broj koji je potreban za registrovanje iste.

Ovo moram da postavim ovde jer je "pametni" "tehnical consultant" Mihailo obrisao moju poruku sa istim pitanjem smatrajuci je losim primerom i ostale nebuloze.

Najgore od svega je to sto mi je izgleda neko odgovorio, a ja nisam uspeo da procitam jer je doticni gospodin vec pobrisao poruke ...

Pitanje uopste nije lame, jer svi koju budi instalirali operu na fbsdu imace isto pitanje, znaci dobro je znati koji je to broj, pogotovu sto se broj ne moze naci na mrezi, bar ga ja nisam nasao. Zato molim onog koji je odgovorio na moje obrisano pitanje da to ponovo uradi.

A ti gledaj pa mi ponovo obrisi poruku, keve ti ...
[ Dusan Marjanovic @ 27.12.2002. 15:35 ] @
jbg...slažem se da ne valja držati na forumu s/n i slično...ko ima nek ti baci na mail ili nek ti pošalje private message
[ Pauli @ 28.06.2003. 06:30 ] @
Probao 'flashpluginwrapper' i radi izvrsno.

Ako nekom treba flashplayer, a ne zeli koristiti linux browser, neka pogleda ovde:

http://www.freebsd.org/doc/en_...handbook/desktop-browsers.html