[ Goth_Reborn @ 21.10.2005. 00:42 ] @
Ako nekom treba internet na PDA, ovde ima dosta informacija:

Potreban mi je neki PDA uredjaj sa kojim mogu da se kacim na internet. Zanima me kakve sve vrste konekcija postoje i koliko provedeno vreme na internetu kosta,koje su brzine i tako to. Da li je to uopste isplativo? Koliko bi kostao takav pda? Bilo koje informacije su dobrodosle.

[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 28.10.2006. u 08:52 GMT+1]
[ petarta @ 21.10.2005. 23:26 ] @
Skoro sve te informacije vec postoje u forumu (ovom ili o GPRS-u, WF-u..) samo malo vremena i pretrage...
[ rapidlord @ 24.10.2005. 09:58 ] @
Najbolje ti je ili Bluetooth-om preko Mobilnog telefona ili Wi-Fi (Wireless), prvi slucaj: na mobilnom aktiviras GPRS a onda ga bluetooth-om konektujes sa PDA, a drugi slucaj je da imas PDA sa WI-FI u tom slucaju ti ne treba telefon vec se direktno kacis na wireless provajdera.
Po meni je prvi slucaj bolji jer svugde imas prijem GPRS a i PDA sa bluetooth-om je jeftiniji nego PDA koji ima Wi-Fi ,mana je cena interneta preko GPRS- 100kb je 4~5 din.
Wi-Fi ima prednost jer ti netreba mob. telefon a i cena internet protoka je mnogo povoljnija nego preko GPRS-a, mana je veca potrosnja baterije i los prijem signala a moze da se desi da u kuci uopste nemas prijem nijednog Wireless provajdera.
Znaci ako ti treba samo da bi proverio mail i nesto malo pretrazivao na internetu prvi slucaj je bolji a ako mislis da bas surfujes download-ujes i trosis megabajte interneta onda je Wi-Fi pravo resenja.
Bilo koji PDA koji ima Bluetooth uz Mobilni telefon koji takodje ima bluetooth (sada svi imaju) moze da ti posluzi. ili u drugom slucaju PDA sa Wi-Fi.
[ enigma66 @ 28.01.2006. 00:17 ] @
Da ne otvaram novu temu nego da se nadovezem ovde.
Dakle imam PDA sa BT i WiFi karticom,medjutim kartica nema domet do mog provajdera kod koga ja ima flat wirales internet koji dobijam preko Ap i rutera pa mreznim kablom do mrezne u laptopu.E sada bih ja da PDA povezem na laptop preko bluetootha(sto sam i uradio) i da nekako sharujem tu konekciju na LAN da bih preko LAN-a izasao na internet.Da li je to uopste moguce i ako jeste neka mi neko objasni kako,ja sam sve probao ali ne uspeva.
Unapred hvala
Pozdrav
[ borisbi @ 28.01.2006. 02:01 ] @
Ako imas pocket pc uredjaj ovde imas bluetooth upustvo http://www.aximsite.com/bluetooth/

Trebas da namestis activesync preko bluetooth-a i onda bi trebao da imas internet na pda uredjaju.
[ vladimirdj @ 21.02.2006. 17:04 ] @
A sto ne preko WiFi koga vec imas na PDA?
veci domet, brzina i sl.
a treba da podesis samo par osnovnih podesavanja i ActiveSync?
[ borisbi @ 21.02.2006. 18:42 ] @
A kako podesiti ActiveSync preko wifi,ja nikako ne mogu da uspem.
[ enigma66 @ 24.02.2006. 00:26 ] @
Citat:
vladimirdj: A sto ne preko WiFi koga vec imas na PDA?
veci domet, brzina i sl.
a treba da podesis samo par osnovnih podesavanja i ActiveSync?


Daj objasni kako,ja sam se povezao preko WiFi sa pda na WiFi od laptopa ali nemam nikako prolaz do LAN-a od laptopa jer preko njega izlazim na internet,sta tu treba da se uradi?
[ kevinsugar79 @ 03.04.2006. 18:59 ] @
ne znam da li sam dobro shvatio,ali
mislim da program koji ja koristim resava stvar

softick ppp
kaci moj palm putem blutootha na laptop i pomocu drugog programa

xiino

ja se setam netom,kao da sam na kompu,a zapravo lezim u krevetu dok drugi neko koristi isti racunar za svoje potrebe,zapravo dobio sam u kuci dva racunara za pristup netu.

da li je ovo dobar odgovor?
[ mstevic @ 03.04.2006. 20:20 ] @
Daj malo detalja. Ako imaš programče, pošalji mi na e-mai, hteo bih da sa Tungstena E2 preko blututa na PC-u izađem na net.
[ kevinsugar79 @ 03.04.2006. 20:31 ] @
ja izlazim na net preko usb kabla (momentalno koristim tungsten E,a sa T5 sam koristio blutooth)
trebaju ti dva programa za to putesetvije

softick ppp koji se instalira na komp,na kojem namestas sve parametre vezane za internet,id adresu isl.
i xiino,koji je zapravo web browser,oba programa zajedno kostaju oko 50dolara,znaci jednu cetvrtinu cene palm uredjaja,
izgleda da je hardware ovde ubedljivo najjeftiniji

mejlom se to ne moze poslati
shareovacu ga na rapidshare pa cu postaviti link za download,
soon


[Ovu poruku je menjao kevinsugar79 dana 03.04.2006. u 23:10 GMT+1]
[ kevinsugar79 @ 03.04.2006. 21:29 ] @
moze i ovako na internet ,

https://www.enfora.com/shop/detail.aspx?ID=36
[ kevinsugar79 @ 03.04.2006. 21:40 ] @

xiino,web browser za palm


Softick PPP was designed to establish PPP sessions over USB connections
but now it supports Bluetooth/Serial and Irda sessions.

By using Softick PPP Palm OS devices could access local network or
Internet from USB cradle or cable.


http://www.softick.com/files/SoftickPPP221-en.zip !!!skini trial verziju!!!


takodje detaljno upustvo,step by step ,za podesavanje programa je na istom sajtu
takodje jos podataka o povezivanju pda i neta:

http://www.winthrop.dk/zire/index.htm

uzivancijaaaaaaaa




[Ovu poruku je menjao kevinsugar79 dana 03.04.2006. u 22:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao rapidlord dana 12.04.2006. u 13:03 GMT+1]

nmilosev : Obrisani warez link!

[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 28.10.2006. u 08:57 GMT+1]
[ mstevic @ 04.04.2006. 12:19 ] @
Namestio dinoc, ali mi Xiino malo malo pa prijavi da ne moze da pristupi stranici. Upitanju je onaj trial Xino. Sa Operom to radi kao sat, a i ugradjeni Blazer lepo sljaka. Sad mi je jos problem onaj PiLoc za nasa slova na Palmu kad citam knjige. Nikako da nadjem crack!
[ kevinsugar79 @ 04.04.2006. 13:57 ] @
nema kreka za nas piloc nigde,
rusi su otkrekovali svoj,
a nas ceka da otkrekujemo nas
ne znam zasto ne otkrekujes xiino,kad sam vec poslao krekovanu verziju
[ mstevic @ 04.04.2006. 17:45 ] @
Ma probaću Xiino sigurno, sviđa mi se kako radi. Nego, kako si rešio problem naših slova? Stari krekovani programi za te svrhe, ne rade na OS 5+.
[ kevinsugar79 @ 04.04.2006. 20:10 ] @
sto ce mi nasa slova?
to bi mi bilo isto kao i kad bih insistirao da mi telefon ima srpski jezik,ili win xp na srpskom,
suvise dugo koristim engleski ,srpski prosto nije kompatibilan sa kompjuterskom tehnologijom,
to dokazuje i nedostatak hackera koji bi piloc za srpski(koji realno postoji i nisu ga srbi napravili i kosta oko 15dolara) otkrekovali pa da mozemo da ga koristimo.
postoje fontovi da se skinu pa da citas knjigu u wordu na srpskom ali necu brate da mi je celo programsko okruzenje na srpskom-ne mogu se snaci!
I treba da probas xiino
i jos toga
skini dobar backup program,
instaluraj sta ti dusa pozeli,evo ja upravo sa kineskog sajta skinuh shark attack-igru,pa ako padne sistem
ti uradi hard reset i ako bude sve izgubljeno imas backup(mislim na backup sa SD kartice a ne na ono s***** preko hotsync sa racunaraom)-meni se ovaj scenario desio samo 2-3 puta u roku 2 godine,a evo sad imam (ne lazem)preko 350mb programa na kartici a na ramu mi je slobodno samo6 mb.
koristim powerrun kojim svaki program mogu da startam sa kartice,sto nije bas moguce bez njega.

pitaj jos
[ mstevic @ 05.04.2006. 09:20 ] @
Ne treba mi kompletan OS na srpskom, ni na PCu mi nije tako. Imam gomilu knjiga na srpskom, pa hocu da citam ko covek, bez raznih nedefinisanih znakova umesto nasih slova. Kazi sta koristis za dinamicku memoriju, ono da Palm vidi memoriju na kartici kao svoju? Daj neki spisak najkorisnijih utilitija, ono sto sam koristio na Palm OS4 mi sad ne radi. Koji Hackmaster ili neka zamena? Nisam zadovoljan sa onim Teal-nesto.
[ kevinsugar79 @ 07.04.2006. 20:23 ] @
palm koliko ja znam ima jednu jedinu dinamicku memoriju,
ja mogu samo preko programa powerrun da natrapam na karticu programe ,ostavim dosta praznog rama (10-ak mb),koji mi je potreban kao prostor koji ce uredjaj da koristi za pokretanje svih aplikacija sa kartice.
imas li kakav file manager
to je najbitnije za sav rad na palmu i oko njega,
u launcherima(programima koji ti daju lepse i intereaktivnije okruzenje na palmu a i...)se nalaze uglavnom izuzetni manageri,i fajlova i muzickih formata,texta,slika...
najbolji su ,po meni,Zlauncher i megalauncher
knjige citam iskljucivo iz Isilo programa,i nesto iz worda
tebi za citanje srpskih slova
trebaju fontovi a ne piloc,kao sto je kompilacija fontova Fonts4OS,koja menja sistemske fontove u zeljene
ne rece iz kog programa hoces da citas knjige
ako je to adobe reader,onda u njemu samom pre konverzije u palm verziju treba verovatno uraditi neke promene da bi on zapamtio srpska slova i da ih ne bi pretvarao u hijeroglife.
fontovi nisu dzaba,tako da se potrudi da ih nadjes
sve sto ti padne na pamet da ti treba,za palm
idi na
www.palmgear.com
citaj opise programa,pa onda trk na
hakerske sajtove za krek
ali da bi mogao da brises-pises po palmu samo parcice aplikacija,citaj krek ili patch,trebace ti pre i iznad svega file manager,
tj *total commander*za palm
a oni su ,pored ostalog,u gore pomenutim launcherima
a ja sam stvarno vec stavio par linkova
za skidanje istih
tako da procitaj ostale teme na ovom forumu koje sam potpisao.
a da bih ti olaksao evo ti link sajta sto ga uradio klinac iz ceske
pa procitaj nesto brate dragi ,pa i downloaduj si nesto sto te zainteresuje
http://www.soul-draco.mysteria.cz/spirit56.htm

u zdravlje!
[ slalic @ 12.04.2006. 11:15 ] @
Postovani,
iz Vasih postova koje sam procitao, vidim da dobro vladate ovom problematikom. Imate li predlog, ili dobro iskustvo sa nekim PDA koji ujedno ima GSM opciju. Vidim da je sada na trzistu more modela i ko se tu može snaci...
U nacelu postoje HP-ovi modeli koji mi se dopadaju dizajnom, ali sam (doduse ranije) citao o problematicnom povezivanju i prebacivanju podataka putem blututa ili nesto sl. Jos jedna stvar: Funkcija kamere mi je apslutno nepotrebna. Dakle model koji nema kameru ali ima dobar softver, lep dizajn, dobru autonomiju, opciju prepoznavanja rukopisa...
Ukoliko Vas ne mrzi, a već ste razmisljali o ovome, zaista bi mi pomoglo par reci na ovu temu.
Hvala unapred, srdacno Vas pozdravljam
[ kevinsugar79 @ 12.04.2006. 18:00 ] @
kamera je najmanji problem,zato sto nije nizasta drugo sem malih uspomena koje nosis u samom uredjaju i za slikovno formiranje adresara(i to je sasvim zadovoljavajuce,zar ne?)
dve su ti opcije na raspolaganju koje kostaju isto para,
palm operativni sistem-koji je blizi mom srcu,otelotvoren u uredjaju palm treo 650
windows operativni sistem(za mobilne uredjaje)-koji ima bolje perfomanse i siri dijapazon aplikacija za njega,otelotvoren u hp,dell,....palm treo 700w uredjajima
sta reci
neces se zeznuti sta god da pazaris ,jer ova roba je visoko kvalitetna
citajuci za palm uredjaje recenzije ukapirao sam da se ljudi zale na izvesnu nestabilnost OS kod palm treo 650.
mada vremenom opipas puls svom uredjaju i naucis sta mu prija a sta ne.

ja imam palm uredjaj i volim njihov operativni sistem ,ali bih da sam na tvom mestu pazario hp
ne znam te njihove brojeve-sifre ali 6300 mi se cini sasvim pristojnim ,sudeci po recenzijama,
sta god da kupis neces se zeznuti,ali prvo moras znati da to nije samo telefon,vec ozbiljan uredjaj koji trazi stalno usavrsavanje ako zelis da siris krug njegovih funkcija.
ako zelis da se svedes na kalendar i ponudjeni adresar,office i 1-2 igre koje dodju sa njim,neces imati ama bas nikakvih problema sa njim,ali ako pozelis recnike ,enciklopedije,programe za pravljenje animacija,skype,internet na svakom koraku,muziku,emulatore za amigu,komodore ili mame,filmove,mnogo dobrih igara....javljace se problemi,ali njihovim resavanjem ti ces biti samo srecniji i srecniji
u svakom slucaju srecan si covek kad mozes u ovako nakaradnoj zemlji da razmisljas i posedujes takav uredjaj!

Uzivaj!!!
[ misko77 @ 14.06.2006. 16:02 ] @
mstevic:

mozes na netu pronaci piloc za hrvatski. ja sam ga instalirao zbog nekih recnika koji nece da se pokrenu bez toga. za sada nemam problema. imam tungsten e sa os 5.2.1 pa ne bi trebalo da ti pravi problem sa nekom drugom 5+ verzijom os.

kevinsugar79:

trazio sam po raznim forumima, ali jos uvek nigde ne mogu pronaci straightforward podesavanje za palm kako bi se kacio na net preko gprs za konkretno mts. u pitanju je ic veza tungsten e - telefon. probavao sam razna podesavanja kombinujuci njihovo uputstvo sa sajta za podesavanje racunara za isto i razne savete sa foruma. preko racunara mi radi pristojno, bilo bt, bilo ic (cisto probe radi da vidim da li je ic veza ok), ali preko palma ni makac. kao krene da se poveze, vidim na telefonu da ic veza radi, ali to je sve.



[Ovu poruku je menjao misko77 dana 14.06.2006. u 17:28 GMT+1]
[ kevinsugar79 @ 14.06.2006. 20:39 ] @
nazalost telefon koji imam trenutno nema ic,a da ima i ja bih se opasno zaletio da ih povezem,
a ic na palmu(TE) za sad koristim samo za remote control za tv i liniju!


[ Alex_Z @ 15.06.2006. 15:51 ] @
__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com
--0-1825249129-1150382868=:68413
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<br><br><b><i>kevinsugar79 &lt;[email protected]&gt;</i></b> wrote:<blockquote class="replbq" style="border-left: 2px solid rgb(16, 16, 255); margin-left: 5px; padding-left: 5px;"> nazalost telefon koji imam trenutno nema ic,a da ima i ja bih se opasno zaletio da ih povezem,<br>a ic na palmu(TE) za sad koristim samo za remote control za tv i liniju!<br>Skupo, i neprakticno sa IC portom. A sa plavim zubom takodje skupo i jede bateriju. Naravno,vrlo prakticno&nbsp; kad je frka... <br><br><br><br><br>--<br>http://www.elitesecurity.org/p...r><br>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/liste<br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:141344:f5f7a42bb9c093994fb878cd6bd748ef<br>
[ brusjr @ 21.09.2006. 03:39 ] @

xiino,web browser za palm


Softick PPP was designed to establish PPP sessions over USB connections
but now it supports Bluetooth/Serial and Irda sessions.

By using Softick PPP Palm OS devices could access local network or
Internet from USB cradle or cable.


http://www.softick.com/files/SoftickPPP221-en.zip !!!skini trial verziju!!!


takodje detaljno upustvo,step by step ,za podesavanje programa je na istom sajtu
takodje jos podataka o povezivanju pda i neta:

http://www.winthrop.dk/zire/index.htm

uzivancijaaaaaaaa"""

Ako bi netko opet mogao podignuti file-ove, bilo bi jako lijepo.

nmilosev: Obrisan link, nemojte ostavljati warez linkove!

[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 28.10.2006. u 08:54 GMT+1]
[ nmilosev @ 28.10.2006. 08:01 ] @
Ova tema može vam pomoći oko konfiguracije!

http://www.elitesecurity.org/t193328
[ aleksa0805 @ 04.12.2006. 21:25 ] @
kako da konfigurišem gprs/mms/e-mail na hp ipaq ppc h6340 na 064 .Tražio sam pomoć u poslovnici MTS-a i u korisnički centar , naravno nisam dobio informacije , tačnije nisu znali parametre . Sa telenorom nisam imao problema ...
[ milosnikolic @ 06.12.2006. 21:04 ] @
Pogledaj ovo pa analogno podesavanjima unesi parametre za 063.

http://www.promonte.com/images/podes_tel/pdf/iPAQ_h6365.pdf

Nadam se da sam pomogao.
[ rapidlord @ 09.12.2006. 00:30 ] @
Ili probaj ovako nesto:
http://www.pdadevelop.com/content/view/33/50/
[ nolem @ 11.12.2006. 22:54 ] @
Kako da podesim Pocket ipaq1940 da mogu da se povezem blututom sa mobilnim i idem na internet. HVALA
[ logistic @ 16.12.2006. 17:08 ] @
Cao svima,
uzeo sam rw 6815 i imam malih problema sa podesavanjem GPRS i Wireless-a. Dobio sam informaciju da konekcijom na net on sam skida podatke ali mi nesto ne uspeva. Ima li neko neki predlog???
[ nmilosev @ 17.12.2006. 16:19 ] @
Sumnjam da sam skida podatke, već je bilo reči o podešavanju GPRS potraži malo po forumu i naći ćes 99%, onaj 1% smo ti mi ako ne nadješ!

P.S. Možda ovo pomogne što je Vladan napisao http://www.pdadevelop.com/content/view/33/50/
[ hrizantema @ 09.02.2007. 17:18 ] @
da li wi fi uredjaj raid na istom principu kao i na laptopu?drugim rijecima, posto imam bezicni ruter, da li se hp kaci na njega ili ide preko nekog odredjenog provajdera(pitam zbog racuna, da me ne bi rebnulo)?
[ nmilosev @ 09.02.2007. 18:02 ] @
Ja sam to probao sa Wi-Fi routerom linksys i aximom preko Wireless provajdera u Rumi i radio je isto kao laptop. Ako si to hteo da pitaš .
[ ivcha1976 @ 09.02.2007. 18:18 ] @
Najklasicnije se kaci i radi savrseno sa wireless routerima,imam i router i ppc i radi extra!!!
[ genesys @ 09.02.2007. 19:10 ] @

Uz malu napomenu da za WM ne postoji PPPoE klijent, tako da moze da radi samo na hotspotovima ili kucnim ruterima gde se ne trazi PPPoE. PPPtP postoji ali ga ja nikad nisam uspeo podesiti ...
[ hrizantema @ 09.02.2007. 19:44 ] @
E super, jedva cekam da dodje da to malo prostudiram...Ova telefonska kuca mi je , uz doplatu, nudila i internet paket(+10 E MJESECNO), i odbio sam to jer sam pretpostavljao ako ima wi fi da mogu koristiti wireles..Cijena mu je uz telefonski prikljucak i 200min razgovora 24 eura mjesecno na godinu dana i to mi se cinilo vrlo jeftino...
[ genijeurazvoju @ 05.03.2007. 18:32 ] @
Ljudi imam i ja jedan problem,kupio bih PDA koji ima podrsku za sim karticu i kasnije bih se konektovao na internet preko GPRS,zanima me da li kad otvara neki sajt ,otvara ga celog znaci i animacije radjene u flashu i plugin.Posto sada kad se konestujem preko gprs sa obicnim telefonom te stvari ostaju crne


hvala za resenje
[ herzog @ 02.04.2007. 14:10 ] @
Hm, ja koristim mobile Operu i otvara mi sve animirane gifove i isto izgleda kao na desktop racunaru.
Za flash nisam siguran. Ovakav vid surfa preko Gprs , neverovatno trosi kredit i stoga uopste nije preporucljiv, mozda ako bi se nekako sve to iskljucilo u browseru....Da li neko zna gde da iskljucim otvaranje slika u Operi
[ nmilosev @ 02.04.2007. 14:28 ] @
Mini Opera (JAVA), tools > Settings > otkaciti load images
Opera (WM), menu > Display > Load Images

Pozdrav.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.04.2007. 15:17 ] @
Opera Mobile -> Setting -> Show Images -> All/Cached/None

Ovo je sa Symbian telefona. Slično bi trebalo da je i na PDA.
[ bambola026 @ 02.04.2007. 17:04 ] @
Hajde, molim nekoga ko ima palm T5, da mi se javi na mail : [email protected] ili na pm, ustvari, ako nije problem, neka mi posalje broj mobilnog, treba mi neke instrukcije oko podesavanja palma sa racunarom i izlaska na net...Pozdrav!
[ herzog @ 02.04.2007. 20:37 ] @
E, da sam ovo znao pre koji mesec, ushtedio bih sebi iljade dinara
Fala
[ nmilosev @ 05.04.2007. 12:16 ] @
Jako koristan tutorijal kako zakaciti PDA na internet..
How To Connect Your Pocket PC To The Internet - Article
[ slalic @ 06.04.2007. 01:14 ] @
Uz listanje svega do čega dođoh, najviše mi se dopao HP 6915 po svojim karakteristikama. Onda ga nađoh u Comtrade-u u Beogradu, sa cenom od 700 eur, i izgledom koji ne odaje nikakav kvalitet. Tražio sam opciju za surfanje po netu dok sam van kuće, da ima integrisan telefon da ne nosim pune ruke raznih aparata dok se krećem, ali ni GPS nije na odmet kada postoji. Razočarao me je preplastičan dizajn aparata, ne deluje solidno urađen...
Ima li neko ideju gde se ovi PDA kupuju? Da li su u nekoj od okolnih zemalja bolji sa cenama? Ovako je jeftinije otići Ryanairom za London, kupiti HP6915 za upola para no što je ovde, ako je verovati cenama koje se na internetu mogu naći.
Vrlo bi me radovala mogućnost da PDA kada dođem kući prikopčam na regularnu tastaturu i normalan ekran. Ima li neko predlog i da li ta mogućnost za neki model postoji?
[ nmilosev @ 06.04.2007. 18:02 ] @
Citat:
slalic: Vrlo bi me radovala mogućnost da PDA kada dođem kući prikopčam na regularnu tastaturu i normalan ekran. Ima li neko predlog i da li ta mogućnost za neki model postoji?


Na tastaturu mozes da prikljucis svaki PDA sa BT-om. A sto se tice prikljucka na veci ekran, i to je moguce npr. Dell Axim X51v
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.04.2007. 09:04 ] @
Najjeftinije ti je kupiti ih u pola cene od ljudi koji ih donose iz inostranstva. Naravno, tada nemaš garanciju (možda za HP ili Dell i imaš, ukoliko imamo nekog zastupniku za njihov program u zemlji i pod uslovom da postoji internacionalna garancija za PDA uređaje, kao za laptopove).

Cene na netu su obično tačne, samo je problem dostupnost robe, koja često nije na lageru, pa sedi čekanje.
[ nmilosev @ 07.04.2007. 11:48 ] @
@VOYAGER
I ja sam mu isto predlozio preko PP. Isto razmisljamo, hehe
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.04.2007. 13:22 ] @
Hehe, zdrava logika :)

Pa stvarno, ovo je mnogo realnija cena, da ne kažem i da je konkurentnija i bliža svetskim, jer neki proizvodi su zaista preskupi u CT-u. Odnosno, kad sam kupovao Maca kod njih, desio se onaj pad dinara, kada je 1€ bio 90din i cene u CT, vezane za € su neverovatno pale :) Mašinu sam dobio 200-300€ jeftinije nego što sam je mogao dobiti igde u zemlji :)
[ slalic @ 08.04.2007. 12:14 ] @
Hvala ljudi,
pročitao sam karakteristike x51v, odličan, nažalost nema integrisan telefon...a to mi znači.
To je jedini PDA koji se može zakačiti na klasičan ekran?
Možda Vas smaram sa pitanjima...
Hvala unapred.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.04.2007. 12:58 ] @
Ako ti se taj model sviđa, onda pogledaj po oglasima za GSM SDIO modul, koji ubacuješ u SDIO slot na uređaju (pogledaj da li dotični PDA podržava SDIO, a to je mogućnost ubacivanja input/output uređaja u SD slot na pocketu).

Mislim da sam poslednji put ovde na ES-u video da ga je neko prodavao za 60€.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.04.2007. 12:59 ] @
Evo rezultata pretrage za GSM SDIO, pa pogledaj o čemu se radi.

http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Celog+sajta
[ M_E @ 08.04.2007. 14:23 ] @
Pozdrav svima

Nedavno sam dobila PDA iPAQ-ov..i jos se učim nekim osnovnim stvarima pa pitanje koje cu postaviti ..nadam se...neće izazvati reakciju kolutanja očiju, nekontrolisanog smjeha i sl.

Ovako..sa PDA-om se na internet kačim preko USB kabla i ActiveSync-a ..
U sustini kod kuće i ne koristim PDA za net..ali eto isprobano i radi preko USB kabla..

E sad moje pitanje je sljedeće..
Na koji način se mogu konektovati na net u slucaju kada imam utičnicu sa internet pristupom , PDA i nista vise..
Putujem u Njemacku i bit cu u studentskom smjestaju gdje svaka soba ima internet pristup ( pomenuta utičnica )
Necu nositi laptop pa me zanima kako da PDA povezem na net bez USB kabla i BT-a..?
Jel postoji neki uredjaj koj mogu spojiti na cradle mog PDA-a pa da se tako konektujem..?
Ili nesto sto bi mogla spojiti na utičnicu pa da transmituje BT..?

Hvala unaprijed na odgovorima
[ nmilosev @ 08.04.2007. 14:34 ] @
Najjednostavniji nacin je da kupis CF modem (ako tvoj PDA ima CF). To je ustvari... jedini nacin za konekciju .
Pozdrav.


P.S. Ako kupis CF modem, pisi kad stignes!
[ nmilosev @ 08.04.2007. 14:39 ] @
Stani ti imas 3900 ?
Pogledaj ovo : http://www.elitesecurity.org/p1430355
Covek ima isto 3900 i dobio je uz njega CF modem?
[ M_E @ 08.04.2007. 16:36 ] @
Hmm uredjaj sam dobila na poklon (serija 3900 ) ali nisam dobila CF modem uz njega
hvala na informaciji , sad bar znam sta da trazim
[ nmilosev @ 11.04.2007. 10:59 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ako ti se taj model sviđa, onda pogledaj po oglasima za GSM SDIO modul, koji ubacuješ u SDIO slot na uređaju (pogledaj da li dotični PDA podržava SDIO, a to je mogućnost ubacivanja input/output uređaja u SD slot na pocketu).

Mislim da sam poslednji put ovde na ES-u video da ga je neko prodavao za 60€.

Tek sad sam video ovu poruku!
Tu ima samo jedan problem, uostalom kao i sa svim Axim uredjajima a to je sto im je mikrofon gore a zvucnik dole pa bi morao da drzi PDA naopacke dok telefonira!
Da nije toga ja bi kupio SDIO vec 100 puta

Pozdrav.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.04.2007. 15:06 ] @
Haha, trip :D

Al znaš kako..kad vidiš vlasnike N-Gage-a kako okreću telefon postrance kada razgovaraju, ogretanje telefona naopačke i ne izgleda toliko blesavo :)
[ M_E @ 17.04.2007. 16:45 ] @
Pozdrav! :)

Samo kratko pitanje
Koju Wi-Fi karticu preporucujete za iPAQ h3900 ?
[ ROLER @ 20.04.2007. 01:54 ] @
Da li neko moze da mi odgovori?
da li cu za otvaranje iste internet stranice utrositi vise Kb koristeci mini operu ili internet explorer ?
uz sve moguce iskjlucene opcije- bez ucitavanja slika , java script (sto nudi opera) .
koristim Dell Axim X30 sa Windows Mobile 2003 SE ,mada mislim da nije bitan OS .(tj.mozda je nesto drugacije na WM 2005, ali mene interesuje za ovaj moj slucaj)

pitam zbog troskova GPRS ,jer mi se cine veliki

koji program predlazete za merenje protoka?
[ nmilosev @ 20.04.2007. 18:06 ] @
Isto ti je išao sa operom ili sa IE, možda čak i postoji razlika ali je neprimetna...

Pozdrav.
[ ROLER @ 28.05.2007. 00:23 ] @
Koristim internet na PDA putem GPRS sa mobilnog preko BT.

Koji broj se podesi za konekciju na internet U ROAMINGU ?

ili ako treba da se menjaju neka druga podesavanja ?

ako ima veze ,zanima me za Italiju,Madjarsku i Grcku ?



WM 2003 SE , 063 mreza -ako nesto menja

[ nmilosev @ 28.05.2007. 18:52 ] @
Mislim da je najbolje da pozoveš Telenorov centar i pitaš ih, iskreno mislim da to tako ne može a ako može jako (JAKO!!!) je skupo. Više ti se isplati ili uzeti neku običnu karticu kod operatera iz države u koju ideš ili čak i neki tarifni paket koji je namenjen za internet!

Pozdrav.
[ Miroslav Jeftić @ 28.05.2007. 22:18 ] @
Odustani od gprs roaming-a dok je još vreme, osim ako imaš para na bacanje (a i onda. ). Kao što reče Nemanja, kupi karticu u toj zemlji gde ideš i teraj.
[ Lord_Master @ 05.01.2008. 18:22 ] @
Imam FS Loox t830, on ne podrzava PPoE konekciju za Wireless ?

Jel postoji neka mogucnost da pocne da podrzava? :)
[ dusan80 @ 20.02.2008. 18:35 ] @
Da li moze neko da mi pomogne,imam axim x30 i 6630 na
telenoru i nikako ne mogu da se zenecim na net preko gprsa???
Izbacuje mi sledecu gresku "no path could be found to destination"?
Hvala unapred mnogo bi mi znacila pomoc
[ nmilosev @ 23.02.2008. 20:12 ] @
Objasni malo više, šta si i gde sve podešavao, da li na telefonu uopšte radi GPRS itd. Nemožeš očekivati da kažeš "Pomozite meni ne radi ŠŠŠ, u vezi sa ŠŠŠ. Pomagajte."
[ dusan80 @ 23.02.2008. 21:47 ] @
GPRS na telefonu funkcionise besprekorno.Sto se tice podesavanja na PPC
prvo sam upario uredjaje a zatim start>settings>connections>add a new
modem connections(bluetooth settings) izaberem bluetooth dialup modem
ukucam za broj *99# user i pass(telenor i gprs).To bi trebalo da bude to
ali ipak nesto hvali.Pri pokusaju da se konektujem izbacuje gresku
[ nmilosev @ 24.02.2008. 14:00 ] @
Znam u čemu ti je problem . Obriši konekciju koju si napravio, i kreiraj je ponovo kao što si napisam sa tim da kod prozora gde kucaš user/pass idi na Advanced i kucaj "+cgdcont=1,"IP","gprsinternet"" bez prvog i zadnjeg navodnika. (U polje Extra Dialing)

Radiće ti.
[ dusan80 @ 03.03.2008. 22:12 ] @
Malo sam zakasnio sa odgovorom,hvala na pomoci
Sve je odradjeno kako si napisao i sada mi javlja sledecu gresku
"The answering modem has disconnected.To check your connection
settings...".Da li je to neki problem sa podesavanjem telefona?
[ dakipro @ 05.03.2008. 08:18 ] @
Meni se ovo sinoc desilo na 063 sa qtek 9100 po prvi put. do tada je grps radeo besprekorno (valjda i sa edge) i evo jutros, sad bas gledam, lepo radi ponovo... moguce da je do njihovog servisa nesto...
[ dusan80 @ 08.03.2008. 13:37 ] @
uf poludecu od ovovga,nikako da proradi
jedinu nova stvar koju sam primetio je da se na telefonu u connection menageru
na kratko upali modem pise connecting i onda nestane??
ako neko ima resenje vodim ga na pivo
[ hokus-pokus @ 14.03.2008. 01:42 ] @
Planiram da uzmem ccist PDA uredjaj uskoro. Zanima me jedna stvar: ako uzmem PDA sa bluetooth-om, da li cu mochi preko bluetootha na laptopu, koji je povezan na ADSL preko rutera, da se kaccim na internet. Imam obiccan ruter zziccani, pa ne bih da uzimam bezziccni ako ne moram, tj. ako PDA mozze i preko bluetootha da se povezze sa laptopom i izadje na net.
[ nmilosev @ 14.03.2008. 11:44 ] @
Može naravno, a imaš uputstava na forumu.
[ hokus-pokus @ 14.03.2008. 13:20 ] @
E hvala ti!
Da li je u tom smislu HP Ipaq 100 dobra investiija?
[ nmilosev @ 14.03.2008. 19:20 ] @
Pa, po meni je OK ali ti treba da odlučiš .
[ hokus-pokus @ 15.03.2008. 03:59 ] @
Ma ja se lomim izmedju njega i Asusa EEE. Znam da Asus nije PDA, ali ima bolje karaktristike i priliccno je mobilan. Cena skoro identiccna, zato se vrlo vrlo dvumim. Neki savet?
[ nmilosev @ 15.03.2008. 12:55 ] @
Zavisi šta ti treba, ako su ti potrebne sve funkcije PC-a onda uzmi EEE. Ako ti treba organajzer, velika izdržljivost baterije itd. onda uzmi HP.
[ hokus-pokus @ 15.03.2008. 22:49 ] @
Mislim da chu uzeti HP.
Imam vech macbook, koji je priliccno mobilan i nije problem poneti ga za neki "ozbiljniji zahvat" jer ima displej od 13 incha, tako da mi se ccini da nema potrebe uzimati joss jeda laptop, ssto eee prakticcno jeste bez obzira na dimenzije.
[ zoran13 @ 17.07.2008. 16:50 ] @
Ja imam HTC TYTN II i imam problem Sa wifi-om, telefon nadje mrezu konektuje se i nece da radi u 90% slucajeva...nekada mi proradi na nekoliko minuta i onda nista...da li je neko imao slicnih problema i kako reseti ovaj "sitan" problemcic? Inace probo sam na preko 10 mesta gde ima wifi, ali uvek isto....pozdrav
[ shone.kameni @ 11.03.2009. 21:07 ] @
Da pitam ja nesto iz gluposti. Planiram da kupim PDA iz razloga sto mi stalno treba internet ali mobilni. Kod mene u okolini nema Wireless-a a GPRS je nesto skup, pa me zanima dali mogu da uzmem na primer jedan Telenorov paket za internet (onaj modem i karticu) pa da preko te kartice idem na net, i da mi to bude malo jeftinije od GPRS. Meni to treba samo za internet i nije bitno sto necu moci da telefoniram i saljem poruke preko njega. Ako neko zna dali je to moguce i dali funkcionise, neka mi dogovori molim.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.03.2009. 21:26 ] @
I kod Telenora i kod MTS-a (mislim da je MTS jeftiniji) bi trebalo da možeš uzeti samo karticu, bez modema, pa je onda koristiti u tom PDA..ako je to to što pitaš :)
[ shone.kameni @ 13.03.2009. 11:06 ] @
Jeste, hvala. Nisam bio siguran samo dali je to moguce, mislim da se koristi ta kartica u PDA.
[ MILIC @ 03.05.2010. 13:56 ] @
Molio bih da mi neko odgovori na jedno pitanje.
Dali mogu karticu koju koristim za USB 3G da bi surfovao na internetu, koristiti tako da je u moj HTC HD2 ubacim i koristim sam HTC kao komp za surfovanje. Ujedno posto HTC HD2 ima modem ruter WiFi da li mogu da ga koristim u istom smislu kao i USB 3G kljuc.
Ne mislim da telefoniram sa istom jer bi bilo poprilicno papreno. Trenutno sam uzeo opciju (paket) 15 € mesecno od 07H00 ujutro do 19h00 uvece bez ogranicenja vremena. Pre toga sam imao za 5€ tri sata sto mi je bilo za pocetak malo a uvek sam morao da se konsultujem da ne predjem granicu od tri sata jer ukoliko predjem u sledecem mesecu mi automatski povecaju na 6 sati i 10€ sto mi se nije isplatilo.
[ MILIC @ 05.05.2010. 20:11 ] @
Eto posto nisam dobio odgovor od forumasa (mozda je preuranjeno da postavljam ovakva pitanja) ali cu da vam odgovorim posto sam proverio kod mog operatera, sa istim pitanjem. Odgovor je da ne moze da se koristi kartica sa 3G USB kljuca vec za to postoji posebna kartica i ovde kosta 25€ mesecno kao postpejd.
[ hjasko @ 10.05.2010. 20:06 ] @
Provjeri opet jer ja karticu dobijenu od BH Telekoma koristim i na PDA (HTC),na Nokia E90 komunikatoru,na USB 3G stiku
te na PCMCIA 3G kartici ... bez ikakvih problema... samo sto je ogranicen govorni saobracaj tj. moze samo net i SMS
poruke ... Inace placam cca 7 EUR za 500 MB prometa



HJasko
[ MILIC @ 12.05.2010. 20:36 ] @
Nisam bas upucen u taj sistem ali po nekoj logici ukoliko kljuc 3G koristi karticu, trenutno SFR provajder, a taj kljuc je u stvari modem ruter samo sto koristi USB ulaz na kompu. Posto moj telefon PDA HTC HD2 ima sistem da moze da se koristi kao modem ruter ali sa WiFi bez zicnom vezom onda ustvari mogu koristiti tu isti karticu (normalno samo za internet) sve ostale opcije su u tom ,recimo, paketu su mnogo skuplje od normalno koriscene kartice koja se nalazi u mobilnim telefonima. Mozda bi neko mogao da mi potvrdi jesam li u pravu.