[ Valerij Zajcev @ 21.10.2005. 09:27 ] @
E.e.... kolko nisam bio na zoni u 3D-u, evo vam malo parite oci novom zastavom ;))





[ forgotten @ 21.10.2005. 14:52 ] @
Fenomenalno.
[ manijac @ 22.10.2005. 00:12 ] @
Svaka cast care !!!
[ i-design @ 25.10.2005. 00:23 ] @
Odlicno!

Samo promeni materijal na tabli da ne bude kao da je presvucen plishem, i stavi nesto u haubu da se ne providi, mislim na ovu najgotivniju slicku 3-cu od gore!

Odlicno si savladao vinile, ajd zavrsi to modelovanje i bice jos bolji. Znaci- brisaci, i unutrasnjost haube i zadnjeg dela kod spojlera. Rokni samo neke boheve i malo modifikuj, cisto da svetlo ne prolazi
[ ljilja 82 @ 28.10.2005. 13:20 ] @
e jel bi mogao da mi uradis nekog ficu ovako
[ x3m_sv@bo @ 09.11.2005. 10:21 ] @
nije lose. ali gde je motor? i kakve su to texture? i sedista ti nisu neka mogao si bar recaro sedista da napravis!!!! ali dobro imas ti jos mnogo toga da naucis. sve ostalo je solidno!!!
[ emisamko @ 11.11.2005. 17:14 ] @
Sa kojim programom si ovo napravio ako nije tajna, posto nisam upoznat oko 3D modeliranja a ni rada sa programima...
[ profynele @ 01.12.2005. 18:31 ] @
Sa kojim programom si ovo napravio ako nije tajna, posto nisam upoznat oko 3D modeliranja a ni rada sa programima...
MOLIM TE RECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ abishai @ 01.12.2005. 18:53 ] @
(nadam se da nije problem sto sam ja odgovorio)

3Ds Max
[ Zoombull @ 02.12.2005. 23:36 ] @
Felne su super ali ostalo malo ne doreceno.
Imali te na 3d totalu?
[ SaleSk @ 03.12.2005. 11:30 ] @
Ovo je auto mojih snova :)))) Jos kad bi mogao neki "majstor" umetnik da ga odradi bilo bi sjajno...Svaka cast dizajneru.... Mogli bi da ti podzavide i oni iz Ital dozajna...oni su gola voda...savrsheno,,,,,,
Pozdrav
[ Valerij Zajcev @ 10.12.2005. 17:05 ] @
Citat:
(nadam se da nije problem sto sam ja odgovorio)

3Ds Max


kako nije problem ;D :D

E nije problem da se napravi ima likova raspitao sam se sto rade sa fiberglasom prave valjda i kalupe za sve sto ti treba samo sto je skupo tralalalla...
nego ovde je novo prednji bumper, side bumper, spojler, za to sve moze da bude fiberglass, a boja ko boja, jedino sto treba limar da se isece prednji deo kod farova da se produzi i ubaci ova lajsna preko sredine i to je to kec na kvadrat l)
[ manijac @ 04.06.2006. 09:00 ] @
Valerij ima li jos ideja ?
[ 3D-generik @ 04.06.2006. 22:09 ] @
Odlicno, ali samo onaj prvi model (na vrhu), posto si koristio FG.
[ M-84 AB1 @ 11.06.2006. 21:41 ] @
Kad smo vec kod Zastave, ja sam se zaglibio kod mog modela, pa sad ne znam kako da ga zavrsim. Posto imam Stojadina licno, planiram da ga izslikam sa svih strana, i nalepim texture. Ovo sada je preeliminarno. Ili da na neki drugi nacin resim pitanje textura?
[ reject @ 11.06.2006. 22:42 ] @
Najbolje je da uslikas stojadina pa da to koristis za texturu, ali moraces i to da izeditujes.
Inace, uslikaj ti stojadina da dobijes sto bolje reference po kojima bi radio model.
Citat:
Valerij Zajcev: i to je to kec na kvadrat l)

Hehe, ovo sam zaboravio. :) Kec na kvadrat je i dalje kec. :)
[ bokisha @ 12.06.2006. 09:41 ] @
znaci,nemam reci,extra je. Svaka ti cast!!!
[ M-84 AB1 @ 12.06.2006. 11:03 ] @
Evo! MALECNI napredak, (Branik je bezveze, uradicu ga ispocetka). Inace, zaboravio sam da se nadivim ovim tvojim nafuranim kecevima. Fascinira me textura. MNOGO JE DOBRA. Mislim, presijavanja, refleksije i sve to tako....Gde da naucim to sa texturama? Zavrsio sam celu jednu knjigu za pocetni i srednji kurs, ali to nije dovoljno.




PS. Koju masinu imas, pa si i enterijer kola uradio? Meni bi komp piko samo tako.
[ 7p33d_K1ng @ 12.06.2006. 13:18 ] @
Valerij, svaka cast!!! Pokazi ovo u fabrici Zastave pa da revitalizujemo industriju :))) Jel znate onaj vic kad je neki Italijan dosao u Zastavu i pitao sefa proizvodnje da li u Yuga moze da se ugradi abs, klima... ful oprema?

M-84, skini neke tutorijale sa neta koji se bave texturisanjem, ali uglavnom su sve to stvari koje moras sam da provalis. Ucitavaj gotove modele, gledaj kako su oni radili texture, izucavaj parametre, eksperimentisi. Vremenom i praksom ces doci do zeljenih efekata. I mani se knjiga, nema nista konkretno u njima. Bolje uzmi i citaj help koji ti program nudi (ne znam u kom programu radis) tu je sve obicno podrobno objasnjeno.
[ KOPECKY @ 21.06.2006. 10:41 ] @
Daj uradi nekog Yugisu.
[ DJ_IGGY @ 22.06.2006. 16:38 ] @
Pozdrav svima! Slike su vrh!!! :-) Svaka cast!

edit:Izbacen deo poruke koji se kosi sa pravilnikom foruma

[Ovu poruku je menjao reject dana 22.06.2006. u 19:29 GMT+1]
[ i-design @ 01.07.2006. 23:15 ] @
Odlicno je, a kao sto neko rece - daj tako tuniraj nekog Jugishu, ipak je njega i Brus Vilis vozio :)
[ DjNemesiS @ 07.07.2006. 19:28 ] @
Nije da sam cepidlaka, ali fali motor
U svakom slucaju sto kec je FULL!!!!!!!
Mora da ti je trebalo kusur vremena da kompletiras sve ovo... mislim vrata u RAZOR fazonu su EXTRA.
Ako budete videli u gradu isti ovakav - to ce biti MOJ! hihihiihi
Pozdrav, i josh jednom - strava uradjeno...
[ De La Noche @ 08.07.2006. 18:42 ] @
Vidim da si stavljao neke reklamice (tigar, etc).
Kazi mi je si li radio za svoju dusu, ili po nekoj narudzbini, pa cemo mozda i videti na ulici nesto slicno ?

Pozdrav,
DLN
[ Valerij Zajcev @ 08.07.2006. 22:14 ] @
ne bre, bezveze tunirano, mada javilo mi se dosta ljudi posle i rekli da ce kada urade isto u stvarnosti da mi posalju slike ali niko do sada nije nista slao tako da mozda se radi a mozda i ne :)
[ Nickix9001 @ 30.07.2006. 15:36 ] @
Koliko ti je veliki fajl,ovaj kec sto si napravio? Ako bi mogao da mi posaljes na PM...
[ k.i.z.a @ 20.09.2007. 21:20 ] @
Fotke su extra...
Krajnje je vreme da se na ovim kolima nesto promeni. Samo sto kec ostaje kec.
[ ripkid @ 21.09.2007. 14:59 ] @
Sada sam tek video ovo....nije lose kao ideja za tune ali je sam model los....skoljka i njene dimenzije su lose i nisu proporcionalne u odnosu na original....ima tu jos dosta posla a i materijali su losi...
[ Valerij Zajcev @ 24.09.2007. 17:20 ] @
Citat:

Sada sam tek video ovo....nije lose kao ideja za tune ali je sam model los....skoljka i njene dimenzije su lose i nisu proporcionalne u odnosu na original....ima tu jos dosta posla a i materijali su losi...

Izgleda da sam negde zaboravio da napomenem da su mi ovo prva i poslednja kola koja sam radio dok sam radio sa 3d-om. Ovo je prvo bio stock mozda deluje zbudzeno jer je odignut dosta kada je modelovan budvalno sam stavio za 15% vece tockove. Istina origninalan model je morao drasticno da se promeni. Ali kakav je to umetnik ako ne baci originalan model u neki svoj trip. Ja potpuno razumem ljude koji ukrste dve sipke i kazu da je to isus :) ok po tvome jeste po mome nije :D.
Verujem da se nekome model ne svidja, ali kupcu koji je model otkupio se bogami svideo itekako.
poz
[ labicko1 @ 24.09.2007. 20:03 ] @
Slazem se Ripkid-om rad daleko od 10, ali sa obzirom da se cisto rekreativno bavis sa 3d nije lose. Promeni materijale za unutrasnjost auta, i daj mu malo bolje osvetljenje i izgledace mnogo bolje. Takodje stavi nesto ispod haube, cisto da ima nesto.
[ TalRasha @ 03.10.2007. 00:58 ] @
Citat:
x3m_sv@bo: nije lose. ali gde je motor? i kakve su to texture? i sedista ti nisu neka mogao si bar recaro sedista da napravis!!!! ali dobro imas ti jos mnogo toga da naucis. sve ostalo je solidno!!!

...cudo da se iko pojavio sa iskrenim stavom. Koliko ovde ima odpadnog materijala >> djubretari bi trljali ruke (time ne mislim na radove)

@Zastava
Da se nadovezem - detalji, bolje osvetljenje, shading i mozda bi mogao nanisaniti dalje od 4-5 ;) Zadovoljavanje kupca je nesto drugo, kupci obicno nemaju pojma o 3D dizajnu i 99% njih zine na ovakve radove.