[ gorann @ 22.10.2005. 19:49 ] @
Imam string koji u sebi ima XML sadrzaj("XML version ...., "encoding UTF8", .....) kako da od tog stringa napravim XML file i smestim ga na disk.

hvala gorann
[ Toxter @ 22.10.2005. 21:53 ] @
Mozes li biti malo jasniji?
Gde imas String? Kakav je to String (primer)? Koji prog.jezik je u pitanju?

Ovako kako si postavio pitanje mogu ti odgovoriti i na ovaj nacin:
Mozes ga napraviti u Notepad-u.

Pozdrav!
[ gorann @ 24.10.2005. 07:28 ] @
String je u C#. Web method service-a prima string koji se kreira na drugoj masini u php-u. Taj string ima u potpunosti formu xml file-a. Ja mogu da parsiram XML document (to mi je puno lakse nego da obradjujem string) i zato hocu da string pretvorim u XML. Mozda cak pre u XML document koji cu odmah obraditi bez cuvanja na disku.

hvala poz.
[ jablan @ 24.10.2005. 07:53 ] @
XmlDocument.LoadXml

Lakše ti da parsiraš XML a ne znaš osnovne metode?
[ gorann @ 24.10.2005. 08:16 ] @
Taj XML je izuzetno komplikovan po svojoj strukturi tako da bi bilo dosta tesko da ga obradjujem kao string.

hvala
[ gorann @ 24.10.2005. 08:19 ] @
Zamisli da imas pasuse nekog teksta koji se prenosi XML-om pa jednom imas 3 pasusa, sledeci put 7 i jos dodatno gomila nekih elemenata?

poz.
[ jablan @ 24.10.2005. 08:24 ] @
Nisi me razumeo. Nemam ništa protiv XML-a samo mi je malo čudno što si naumio da ga parsiraš a ne znaš osnovne metode XML DOM-a.
[ gorann @ 24.10.2005. 10:07 ] @
Da, da, sad je super, nasao sam gomilu funkcija na netu koje moraju da se znaju. Vise nema problema (makar mi se tako cini u ovom trenutku). Problem je bio sto sam do sad uglavnom radio sa DataSet-om a sad mi se cini da ce biti lakse da obradim XML zbog slozene strukture XML-a koji mi dolazi Pomogao si mi svakako, mnogo ti hvala.

pozdrav gorann