[ igor-ch @ 22.10.2005. 21:37 ] @
Naime, planiram da malo reklamiram na RTS-u moj online-shop pa bi mi u tu svrhu dobro dosla neka 2D (ili 3d) animacija ili sl. Posto nemam jos nikakvog iskustva sa reklamama, zanima me sa kojim programom moze najlakse da se napravi jedna jednostavna ali efikasna reklama i da li sa "tim" programom mogu da se zadovolje kriterijumi koje zahtevaju TV stanice (npr. http://www.rtvpink.com/pink/kompanija/tehnickiPink.php )?

Pozdrav!
[ lancia88 @ 23.10.2005. 00:19 ] @
Pozdrav,

moze sa svim programima koje zamislis, ne sekiraj se uopste. Bitno je samo na kakvom formatu doneses gotov proizvod, neophodno je da bude na kraju nekakav AVI format, kodek je manje bitan. Ipak, ukoliko zelis da budes siguran da nece doci do problema u reprodukciji, doneses je ili na traci (mini DV sve TV podrzavaju danas recimo) ili izrenderujes gotov proizvod u TGA sekvencu i tako predas na CD/DVD mediju pa oni izrenderuju kako im odgovara. Reklamu mozes raditi u vise programa, ja sam poodavno batalio sve i radim samo u Premier-u a animaciju u Max-u dok za 2D koristim vise njih. Still slike (i telope) radim u Corel-u ili obradjujem u Photoshopu a za efekte mahom koristim After effects, Boris, Hollywood, Particle ilusion, dance maker itd.