[ Ph03NiX @ 21.06.2001. 13:48 ] @
Vec 2 mjeseca koristim Mandrake 8.0 na RaiserFS particijama i do sada nisam imao nikakvih
problema. Od mnogih sam cuo da je RaiserFS jos u nestabilnoj fazi pa me interesuje da li
jos neko upotrebljava to cudo.
[ alex @ 21.06.2001. 15:25 ] @
Citat:
Ph03NiX je napisao:
Vec 2 mjeseca koristim Mandrake 8.0 na RaiserFS particijama i do sada nisam imao nikakvih
problema. Od mnogih sam cuo da je RaiserFS jos u nestabilnoj fazi pa me interesuje da li
jos neko upotrebljava to cudo.


Prvo, pise se ReiserFS, a ne RaiserFS.. No, to nije toliko bitno..

Elem, prvo da te pitam od kojih to mnogih si cuo da je nestabilan? Verovatno od
ljudi koji ga i ne koriste.. Ja ga koristim na nekoliko masina + na svojoj radnoj stanici
vec duze vreme, i nemam nikakvih problema.

idi na http://www.reiserfs.org/ pa procitaj informacije o njemu, narocito Testimonials
(http://www.reiserfs.org/testm.html)

Onda mozes da kazes tim mnogim ljudima da ne izmisljaju price o necemu sto ne poznaju.


Poz, alex.
[ frenne @ 21.06.2001. 16:23 ] @
kako prevesti ext2 u reiserFS?
[ nemesis @ 22.06.2001. 14:36 ] @
Citat:
frenne je napisao:
kako prevesti ext2 u reiserFS?


chinimi se:) ...
ni ni nikako :) ...
[ nemesis @ 22.06.2001. 14:41 ] @
Citat:
Ph03NiX je napisao:
Vec 2 mjeseca koristim Mandrake 8.0 na RaiserFS particijama i do sada nisam imao nikakvih
problema. Od mnogih sam cuo da je RaiserFS jos u nestabilnoj fazi pa me interesuje da li
jos neko upotrebljava to cudo.


:) ... reiserfs :)
elem ... ako imash veeeelikiiii news server sa recimo 10.000.000 fajlva i stotinama gb :) ... kao shto je news.tehnicom.net on je totalno kewl ... ali samo ako su ti diskovi LOKALU :) ... ali ako su ti diskovi mapirani preko
mreze ... [NFS naprimer] onda se javlja problem jerbo nije podrzan FS :((( ...
zato sam se ja vratio na EXT2 :(((( ...
inache reiser je do bola jak kad su u pitanju gomile maaaalih fajlova (1-16kb) ... :))) ... i kad imash gomilu direktorijuma :))) ...

[ m r v a @ 22.06.2001. 23:44 ] @
dap, to pise i na njihovom sajtu

zakljucak: taj fs koristiti iskljucivo na file serverima, sa mnogo podataka i gde je loss of data -- iskljucivo !!!