[ Sergej_ @ 23.10.2005. 22:50 ] @
Naime želim si priključiti kabelsku televiziju,a to napraviti tako da jednostavno isključim standardnu zemaljsku antenu koju sad mo sada koristio i spojim kabelsku.
Danas sam bio na vrhu zgrade i tamo se nalazi ormarić u kojemu je ELRAD 411c (glavni uređajj) , razdjelnici p833 u u koje su spojeni po jedan crni deblji kabel i 3 obična antenska kabela. Postoji i jedan p833 na kojemu je jedno mijestu slobodno, pa me zanima da li je dovoljno da samo svoju antenu spojim u taj "slobodni" dio?
Postoji još i FA 4-24 tap sa jednim ulazom,jednim izlazom i 4 tap utora, ali pretpostavljam da je to za one koji plačaju mjesečno neku naknadu za gledanje dodatnih programa ali me to sad ne zanima...
Znači je li dovoljno da se priključim u slobodni utor na p833?
btw moram li isključit glavni uređaj prije spajanja (postoji sklopka za koju smatram da je on/of) ?


Hvala
[ skull @ 24.10.2005. 00:18 ] @
da dovoljno je, i nema potrebe iskluciti celi ured,samo ti prikluci tvoju antenu i sve bice ok
[ Sergej_ @ 24.10.2005. 01:16 ] @
Ok , hvala . Nadam se da će sve bit ok :)
[ sakam @ 24.10.2005. 08:14 ] @
ali ti nije skull rekao kod njega na tim sta to rade sta im se desava.
hehehee pitaj ga.
[ Sergej_ @ 24.10.2005. 19:28 ] @
Citat:
sakam: ali ti nije skull rekao kod njega na tim sta to rade sta im se desava.
hehehee pitaj ga.


Nisam skužia baš bazu :). Kome se šta dogodi? ;)

Živia
[ sakam @ 26.10.2005. 10:52 ] @
pa kod skull-a u prilep makedonija decki koje rade u kabloskoj kad otkriju nelegalni prikljucak iskljuce ga a sledeci put ako se ponovo sam ukljuci dobija napon preko kabla u tv i ode tv.hehehe.shvatio li si sada?
[ skull @ 28.10.2005. 00:57 ] @
Ma ne bre nije tako lose ,oni ti prvi put samo isklucu kabel,onda drugi put ti krate neki 60cm,da ne bi mogao ga opet priklusiti,itd...A za napon,pa TV ima svoj blok C,pa muke nema...hi-hi,nisu ovi decki iz kablovske tako losi hihihiihiii,imaju oni razumevanja.Ali se kod nas vise koristi metoda sjebi pa uzivaj,Prvo im ostetis "malo" kabel,pa nasocis antenu u njega i gledas (mozda ne vrvnim kvalitetom ali ipak...ne placas).I mislim da je kablovska kod nas tako ocanja da im nikada necu dati ni denar
[ sakam @ 28.10.2005. 07:38 ] @
ima nacina hehehehe

[Ovu poruku je menjao sakam dana 28.10.2005. u 11:03 GMT+1]