[ Darko Pipic @ 21.06.2001. 15:10 ] @
Evo ljudi, otvorio sam server srbija.sytes.net
Domen je **** ali sredicu neki drugi uskoro, voleo bih da dodjete u sto vecem broju i ako bi ga Gojko proglasio elitesecurity serverom i da ga malo reklamira ovde, sad nema puno usera, ali se trudim, ipak ima tek 2,3 dana. To bi bilo to
[ leka @ 21.06.2001. 17:30 ] @
Bez uvrede, ali zaista ne kapiram koja korist od toga da se dize poseban IRC server samo za EliteSecurity kad vec imamo nasu CELU IRC mrezu, koja je otvorena za saradnju i cije administratore poznajemo vec (st1nger, ja, steki, ...) ?

Na BalcanNET-u (irc.org.yu, irc.drenik.net, irc.co.yu, irc.yubc.net, irc.verat.net...) postoji vec #EliteSecurity koji radi super, postoji takodje #Linux, #OS, #UNIX, #Windows ...

Stvarno mi ne pada na pamet JEDAN razlog zbog koga bi tako nesto trebalo raditi...
[ Darko Pipic @ 21.06.2001. 19:15 ] @
Izvinjavam se, nisam ni znao da eLite Security ima svoju mrezu.
[ m r v a @ 21.06.2001. 21:27 ] @
TheGost: a yesi razmisljao da ga linkujes, na neku durugu vec postojecu mrezu ?? npr.BalcanNET ??
[ Mikky @ 21.06.2001. 23:43 ] @
Citat:
leka je napisao:
Na BalcanNET-u (irc.org.yu, irc.drenik.net, irc.co.yu, irc.yubc.net, irc.verat.net...) postoji vec #EliteSecurity koji radi super, postoji takodje #Linux, #OS, #UNIX, #Windows ...


radi on super ali nikad nikog nema!!!
[ Darko Pipic @ 22.06.2001. 02:44 ] @
E pa znash kako, ja jesam linkovao i ide nam bolje nego cela ta drenik,... mreza, ima tek nedelju dana a ima dosta usera, zato sam mislio ali nema veze, ako ste to izabrali, ok.
[ stinger @ 22.06.2001. 11:56 ] @
Citat:
TheGhost je napisao:
E pa znash kako, ja jesam linkovao i ide nam bolje nego cela ta drenik,... mreza, ima tek nedelju dana a ima dosta usera, zato sam mislio ali nema veze, ako ste to izabrali, ok.


nije to DrenikNet mreza vec BalcaNet mreza, i u njoj je DrenikNet server izmedju ostalih YU ISP servera, a mreza radi dobro i nasi korisnici su zadovoljni, ne znam odakle ti ideja da vasa mreza radi bolje od nase, da nisi mozda izvlacio neke statistike pa znas? aj decko obrazovanje pa se onda javi...
[ Darko Pipic @ 22.06.2001. 14:44 ] @
Nisam mislio da je u tome bolja, nego vasha mreza ima milion servera i 100 usera max, od cega su skoro svi operatori na kanalima, mislim meni je to bezveze, o linku da ne govorim da je bolja vasa, jer su to ipak provideri. Mislio sam samo na usere, jer vasa mreza koliko dugo postoji, 2,3 god, ne znam.
[ REPLI @ 03.07.2001. 12:34 ] @
hm ljudi mi sam chat.co.yu smo lansirali jedni ideju ... da se uijedine manje vise svi ozboljniji IRC serveri u jednu yu mrezu ... st amislite ... dali se vredi truditi imate neke stavke projekta na samom sajtu www.chat.co.yu kaoi neki nacrt pravilnika koji jos mnooooogo treba da se razvije ...

Mi imamo takodje novi server irc.allyu.net koji tek trebad as e razvije ... razmisaljmo o eventualnom linku sa irc.cg.yu ali ... ako bude zainteresovanih za stvaranje jake mreze neka se jave
a da da ne zaboravim da je prvi server sa koga je i potekla inicijativa bio irc.yu1.net koji je takodje zainteresovan za ostvarivanje takbvog projekta ...

a stose tice gore pomenutog servera to je smesno jer imaju dinamciki ip link sa njima nece prohvatiti niko ...

ajde reci te mi vase misljenje ...
[ stinger @ 03.07.2001. 12:46 ] @
ma ideja o YU IRC mrezi postoji odavno.... nazalost zbog nase srpske naravi je ideja pukla kao i mreza BalcanNet... osuli smo se na vise manjih delova zbog razlicitih stavova... videces uostalom i sam :)
[ frenne @ 03.07.2001. 13:25 ] @
Citat:
REPLI je napisao:
hm ljudi mi sam chat.co.yu smo lansirali jedni ideju ... da se uijedine manje vise svi ozboljniji IRC serveri u jednu yu mrezu ... st amislite ... dali se vredi truditi imate neke stavke projekta na samom sajtu www.chat.co.yu kaoi neki nacrt pravilnika koji jos mnooooogo treba da se razvije ...

Mi imamo takodje novi server irc.allyu.net koji tek trebad as e razvije ... razmisaljmo o eventualnom linku sa irc.cg.yu ali ... ako bude zainteresovanih za stvaranje jake mreze neka se jave
a da da ne zaboravim da je prvi server sa koga je i potekla inicijativa bio irc.yu1.net koji je takodje zainteresovan za ostvarivanje takbvog projekta ...

a stose tice gore pomenutog servera to je smesno jer imaju dinamciki ip link sa njima nece prohvatiti niko ...


bash si naivan,zar ce se mocnici sa balcaneta tu pridruziti ... hmm ?
[ m r v a @ 03.07.2001. 18:34 ] @
to je stara ideja ....
he kao sto stinger rece "to ti nikad nece poleteti" .....
i jos jedan dodatak, ne insistiraj da se ostali servi linkuju NA TVOJU MREZU, nego tezi ka tome da svi serv-i budu jednaki a servise ce da drzi onaj sa najvecim linkom ....

+
svojevremeno sam pokusao da plasiram tu ideju na irc.miss-serbia.com medj' stari SC "team" ( sta vec ) .... ali nisam naisao na dobar odziv, tada me je nemesis prosvetlio sa nasom srpskom tradicijom ...... tako da sam ja kao _korisnik_ odustao ...


btw, ako bi ikad se i naterali admini vecine IRCd-a da se linkuju to bi trebalo da se uradi uz obavezno koordinisanje ljudi sa Balcan NET-a ...
ovo ostalo su ovce ...
irc.cg.yu nemo' da smatras dostojnim partnerom za razgovor teKno has an +A flag LOL, tako da samo znas gde i sa KIME da pricas o linkovanju ... + irc.cg.yu i uopste ceo REBEL net siba na CR serverima (fujjjj)


[ OZONE @ 07.07.2001. 22:08 ] @
MA SAMO VI DOLAZITE NA SERVER
http://srbija.sytes.net:8000/
i UZIVAJTE
[ Lavina @ 16.07.2001. 12:53 ] @
djesi darko aka Ghost.... sto se cini... kako napreduje ona skripta... kad ces mi je bre poslat vise.. a sto se servera tice

*** Unable to connect (Connection refused)
-
*** Connect retry #2 srbija.sytes.net (8000)
[ Darko Pipic @ 16.07.2001. 13:49 ] @
OOOO, jeli moguce da si dosao napokon, pa brate ne radi vise server ;))) Ne zanima me vise, sad trazim neki dobar server na kome cu biti admin i to je to, a sto se scripte tice, nekako cu ti je poslati ne znam sad kako ali videcu.
P.S: Sanse nema da se spoje IRC serveri u jednu veliku mrezu, jer bi svi zeleli da budu gazde a to ne moze tako.

[Ovu poruku je menjao TheGhost dana 07-16-2001 u 01:53 PM GMT]
[ GirlScout @ 06.08.2001. 03:25 ] @
Citat:
leka je napisao:
Bez uvrede, ali zaista ne kapiram koja korist od toga da se dize poseban IRC server samo za EliteSecurity kad vec imamo nasu CELU IRC mrezu, koja je otvorena za saradnju i cije administratore poznajemo vec (st1nger, ja, steki, ...) ?

Na BalcanNET-u (irc.org.yu, irc.drenik.net, irc.co.yu, irc.yubc.net, irc.verat.net...) postoji vec #EliteSecurity koji radi super, postoji takodje #Linux, #OS, #UNIX, #Windows ...

heh:> ..pa bre leko zar ne vidis da smo dosli do toga.. u pocetku je bilo .. "ja imam svoju skriptu...a sad.. ako svaki drugi ne kaze .. JA IMAM SVOJ server.. ajde da ircamo .. " nista nisu uradili ...
nema druge.. svaka shusha tje da pocne da dize servere.. ko zna gde ... ijaoooo sto tje to strava da izgleda:)
Stvarno mi ne pada na pamet JEDAN razlog zbog koga bi tako nesto trebalo raditi...

[ misk0 @ 25.08.2001. 00:37 ] @
Citat:
leka je napisao:


E leka ... ima'l sanse da linkam svoj server iz Bih odnosno Mostara sa Balkan Net-om ??

Ako moze kome da se obratim ? ..mislim ako ti nisi zaduzen za to
[ sanel, muhamedagic @ 26.12.2005. 00:33 ] @
Šta bi sa IRC mrežom. Treba vidjeti sa Gojkom da digne irc server, mogao bi skoro sve to vam napraviti. Šta kažete? Al orginal da bude irc.elitesecurity.org,


živjeli, računam na Vas
[ ColdKeyboard @ 27.12.2005. 13:36 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/152037 <<


irc.elitesecurity.org
port 6667
kanal #es

http://www.elitesecurity.org/chat/

cekamo vas tamo
[ Nikola_100 @ 11.11.2010. 07:57 ] @
Od kad je ovo...pa niko nema na serverima...vise su ljudi zaboravili na to....ako hoce neko moze posetii da se druzimo irc.cyberwave.org
[ Simke74 @ 02.02.2013. 17:21 ] @
I ja sam otvorio irc server pa ko oce nek s epridruzi u sto vecem broju..

irc.simkehr.org kanal #SHR

ili ovako

http://chat.simkehr.org:9090/?channels=shr