[ Ilija Studen @ 25.09.2002. 19:11 ] @
nic.yu zahteva da podnosilac zahteva za registrovanje domena bude pravno lice. Moj problem je u tome sto zelim da imam .co.yu domen, ali nemam firmu. To i nije tako strasno da mi tetak nije umro pre dva meseca tako da stanje njegove firme (koju bih najverovatnije stavio kao vlasnika) nije svojinski reseno (cekaju se rezultati ostavinske rasprave).

Prezentacija je posvecena Object Pascalu i RAD alatima zasnovanim na njemu. Sav materijal prezentacije (tutorijali, neke komponente ciji sam razvoj opisao u tutorijalim i recenzije knjiga) je besplatan. Ne zelim da izvucem pare iz te lokacije, vec da napravim mesto koje ce Delphi programeri nevicni engleskom koristiti kao izvor informacija.

Neki ce mi preporuciti free hosting. Na Veratu imam standard paket tako da ta opcija otpada (mislim, koji ce mi).

Moze li mi neko pomoci? Ako je neko ovde zainteresovan da domen navede kao svoje vlasnistvo bio bih mu veoma zahvalan (mozemo se dogovoriti na koji bih mu se nacin oduzio).

Ako znate neko jednostavnije resenje javite mi.
[ Trunks @ 25.09.2002. 19:57 ] @
Registruj neprofitabilnu organizaciju, pa možeš i .org.yu.

Usput, kad već imaš hosting kod verata, mogao si od njih tražiti da ti registruju domen (besplatno).
[ Sale81 @ 03.10.2002. 00:18 ] @
A to oko registracije neprofitne organizacije, da li se placa i kakva je regulativa :)
[ torbica @ 03.10.2002. 01:48 ] @
prijavite se na www.hosting.co.yu
[ broker @ 03.10.2002. 13:58 ] @
Torbice a kakve veze ima ta firma koju guras? Covek vec ima hosting samo mu treba registracija domena. Ne moze mu pomoci niko ko vec ima registrovan .yu domen.

MarQs, ako ti odgovara, ja imam domen datavoyage.com, mozes sa Veratom da dogovoris da ti setuju poddomen ispod ovoga, nesto kao objectpascal.datavoyage.com. Sto se mene tice nece te kostati nista, samo treba da regulises sa Veratom.

[ Ilija Studen @ 03.10.2002. 18:15 ] @
Resio sam problem tako sto sam cimnuo prijatelja iz USA i on mi registrovao .com domen za manje od 24 sata (8.95$).

Ne kontam ove nase? Sa registracijom domena su napravili takvu ceremoniju da se tri puta okrenes oko svoje ose.
[ UroS @ 03.10.2002. 20:12 ] @
pa glavni problem je placanje kreditne kartice i tako to inace bi i to islo brze i jednostavnije
[ Ivan Dimkovic @ 03.10.2002. 20:17 ] @
Ne, glavni problem je sto se .co.yu NE PLACA pa ljudi koji to volonterski rade to odradjuju kao hobi, pa jos i besne (Mirjana Tasic) kad im neko kaze u oci kakav je kvalitet njihovog posla.
[ broker @ 04.10.2002. 09:58 ] @
A meni nikao nisu uspeli da objasne sta je to toliko komplikovano u njihovm poslu... jedino sto moze da ima dosta prijava...

Evo o vise od dve nedelje kako sam poslao zahtev da promene DNS za jedan domen i nikakve reakcije od njih... a to je 10 sec posla...