[ Dejan Bizinger @ 24.10.2005. 22:47 ] @
Kao sto se i ocekivalo, Telekom Srbija ce pokrenuti svoj opsti web portal. Ono sto je zanimljivo je njihov pocetak promocije sa "Daj mi ime" pristupom. Ovo je zaista odlican i originalan (barem na nasim prostorima) nacin da se dobije dobro ime za portal a napisali su na sajtu da ce najbolji i biti nagradjeni. Ja pretpostavljam da oni vec okvirno imaju nekoliko mogucih naziva za web portal ali na ovaj nacin mogu dobiti neki super predlog. Takodje, vrlo bitna stavka je da ce na ovaj nacin ispitati svoju ciljnu grupu o njihovim interesovanjima i na taj nacin definisati sadrzaj buduceg portala.

U svakom slucaju dobar primer buzz marketinga. Drago mi je sto se za osnivanje portala i kod nas prave promotivne kampanje, kao sto je bio slucaj sa coolinarika.com

Dobro je sto se jaca konkurencija na polju opstih web portala, ovo ce samo doprineti kvalitetu.

Pa sta cekate...dajte mu ime

http://www.dajmiime.com

[Ovu poruku je menjao Dejan Bizinger dana 25.10.2005. u 00:14 GMT+1]
[ Buum @ 25.10.2005. 05:59 ] @
Ne samo da je u pitanju interesantan pristup, već i veoma koristan!

Ja sam juče konkurisao i evo u čemu je štos. Padne mi na pamet predlog br. 1 i ja po'itam da proverim da li je zauzet .com domen, kad ono neko već bacio šapu na njega. Razmišljam malo, setim se šta bi još moglo da bude interesantno, ali hoćeš – opet zauzet domen! Tako mi je propalo nekih 4-5 veoma dobrih sugestija, ali sam na kraju smislio jedan originalan koji je free.

Dakle, suština je da je ogroman broj dobrih domena zauzet i ljudi iz Telekoma će nakon konkursa imati na srebrnom pladnju servirane najbolje slobodne domene. Vrlo pametan pristup!
[ dusanissimus @ 27.10.2005. 16:50 ] @
bumm
apsolutno tacno osim sto potpuno gresis
telekom SIGURNO nece to postaviti pod .com domen vec sasvim izvesno pod najvisi .yu domen (npr. dajmime.yu) zasto?
upravo da ne bi dosli u tu situaciju.
drugo
gotovo niko ne moze dobiti taj navisi .yu domen, tako da je manje vise sve tu slobodno, tako da oni uopste ne moraju da trljaju glavu (recimo tu su uprvao portali drzavne zajednice, telekom i poneki provajder internet usluga, ali retko koji)
[ srlexic @ 27.10.2005. 21:45 ] @
Nemoj da unosis zabunu, iz dva razloga: prilikom popunjavanja forme, obavezno se mora ponuditi .com domen, i to potpuno jasno navedeno, cak i predlozi gde se moze zauzetost proveriti (pogledaj FAQ.


[Ovu poruku je menjao srlexic dana 27.10.2005. u 22:46 GMT+1]

// edit (nK) - samo sam skinuo citat prethodne poruke - suvišan je

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 27.10.2005. u 22:49 GMT+1]
[ noviKorisnik @ 27.10.2005. 21:55 ] @
Citat:
Buum: Dakle, suština je da je ogroman broj dobrih domena zauzet i ljudi iz Telekoma će nakon konkursa imati na srebrnom pladnju servirane najbolje slobodne domene. Vrlo pametan pristup! :)

Koliko sam razumeo, nagrade su 3 x 200.000 dinara. A samo ime ne vredi ako se ne uloži u njega. Jedino ukoliko bi dilovali imena za koja nisu direktno zainteresovani - a to ćemo još videti . . .
[ Goran Aničić @ 27.10.2005. 23:54 ] @
Ono što se sada može konstatovati je da će telekom u "avanturu" zvanu portal, samo za naziv domena "utući" nekoliko miliona dinara (pogledajte dnevne novine, bilborde...i na raju krajeva, nagrade). Pitanje je samo koliko će sve to biti uspešno, a da o samom portalu sada i ne govorimo. Činjenica je sa su za tih nekoliko miliona mogli i da kupe (pa čak i preplate) neki od postojećih registrovatnih, ali atraktivnih domena.
[ Dragan Varagic @ 28.10.2005. 07:15 ] @
Kada neko hoće da "stuče" puno para (a nije vlasnik istih) u neki projekat, uvek postoje razlozi za to. Ti razlozi ne moraju uvek da imaju bilo kakve veze sa marketinkom logikom. "Interesi su čudo"...

Ono što se zna već duže vremena u obaveštenim krugovima jeste da će se za novi projekat portala (ali i za druge Web projekte koje će pokrenuti, ili su pokrenuli - npr. Webstrane.com) uložiti veoma velika suma para.

Još će uskoro biti interesantnih vesti o novim projektima, nevezano za Telekom u narednom periodu do kraja godine.

Počinje... :)
[ pyc @ 28.10.2005. 08:40 ] @
Citat:
Dragan Varagic:
Počinje... :)


.....ultra kradja :)

Hajde kada sam vec tu... Kako objasnjavate intenzivne kampanje Telekoma koje bukvalno non stop sprovode u vidu bilborda, tv reklama, sponzorstava, a da je pritom monopolista na trzistu, zbog cega mu reklame nisu ni potrebne... sve je jasno.
[ noviKorisnik @ 28.10.2005. 09:30 ] @
Odgovor se krije iza toga da je Telekom samo praktično monopolista, formalno ne mora da bude i vremenom ni neće biti, tako da... sve je jasno - dinar uložen danas vredi više no 6 od sutra.
[ pyc @ 28.10.2005. 10:30 ] @
Znaci ti zaista mislis da se direktori po Telekomu vode tim idejama o, ako sam dobro shvatio, zauzimanju pozicije na trzistu pre prakticnog pada monopolizma? Takvo misljenje je prosto utopijsko, s obzirom kakva nam je drzava.
[ Marko Bijelic @ 28.10.2005. 12:21 ] @
Citat:

Odgovor se krije iza toga da je Telekom samo praktično
monopolista, formalno ne mora da bude i vremenom ni neće biti, tako da... sve je jasno - dinar uložen danas vredi više no 6 od sutra.


Upravo to. Plus činjenica da je brending telekom kompanija dosta složena stvar, i bez konstatnog total advertisinga potencijalna rupa bez dna. Konkretno sve se vrti oko brenda, odnosno na ovim prostorima želja da se iskaže moć kompanije: prve asocijacije na telekom su dobra radna mjesta, loše linije i visoke cijene usluga, gomila keša i monopolski status (= ne može nam niko ništa). Druga je sada priča na koji način se realizuju te kampanje, i popularni faktor da se koristi stock materijal sa online izvora, odnosno da se bez poente kopiraju MTV fazoni (tipi, toki...), tj. minimum kreativnosti.

Što se tiče ove akcije, radi se u stilu "ima se, može se", a da kaskaju za sličnim ostvarenijma iz okruženja minimalno 5 godina, je stvar koja se vidi iz aviona.


[Ovu poruku je menjao mungos dana 28.10.2005. u 13:25 GMT+1]
[ Batica @ 28.10.2005. 15:25 ] @
Do jaja im je ideja, bas imaju smisla za biznis.
Sada samo da se sete da nam uvedu pretplatu kao za RTS.
Znaci svako ko ima komjuter u kuci ima da placa 300 din za portal i to uz racun za telefon. Eto para......
[ Dragan Varagic @ 29.10.2005. 08:03 ] @
U prvoj polovini ove godine bio sam obavešten o namerama Telekoma na Webu. Kreiranje portala koje je pokrenuto u direktnoj vezi je, kao što je i objavljeno, sa razvojem ADSL-a. Telekom hoće da pokrene multimedia-reach sadržaje koji bi trebalo da podstaknu korisnike da uzimaju ADSL. Što bude bio veći broj ovakvih sadržaja, više osoba će uzimati ADSL, a u Telekomu znaju da za sada baš nema puno ozbiljnih ulaganja u Internet.

Nisam siguran da li znate, ali u CG nekoliko najposećenijih sajtova je u vlasništvu njihovog Telekoma.
[ Goran Aničić @ 29.10.2005. 19:38 ] @
Citat:
Dragan Varagic:Telekom hoće da pokrene multimedia-reach sadržaje koji bi trebalo da podstaknu korisnike da uzimaju ADSL. Što bude bio veći broj ovakvih sadržaja, više osoba će uzimati ADSL, a u Telekomu znaju da za sada baš nema puno ozbiljnih ulaganja u Internet.

Premisa o reach-media sajtovima Telekoma kao generatoru ADSL korisnika, nema mnogo smisla.

Citat:
Dragan Varagic:Nisam siguran da li znate, ali u CG nekoliko najposećenijih sajtova je u vlasništvu njihovog Telekoma.

Da, ali Telekom nije u državnom vlasništvu, kao kod nas.
[ pyc @ 29.10.2005. 21:37 ] @
Sto se mene tice, gnusam se nacina na koji Telekom trosi ogromna sredstva. Umesto da su tehnoloska baza i pokretac ovog drustva, mnostvo afera i nenamensko glupo trosenje para (da ne kazem nesto jos grdje...) ostavlja samo gorak ukus u ustima. Toliko moci, a toliko lose iskoristene.

Za pocetak, najkonkretnije, ja bih zeleo da Telekom vise ne vidim u poziciji konstantnog besomucnog bespotrebnog sponzorisanja gomile vaznih i nevaznih dogadjaja, a onda... mogli bi takodje kompletno da izostave i reklamiranje 064 mreze, jer su realno u poziciji da im reklama i ne treba, pogotovo sto je 063 koliko znam polovinom u vlasnistvu Telekoma... Prljave su to igre. Neka te pare uloze na neke stvari koje ce zaista ovo drustvo u neku ruku pokrenuti, a ne da se preko tih izdataka sa po 10% pune dzepovi pojedinaca.
[ Ilic Igor @ 29.10.2005. 22:24 ] @
Onaj MONDO, tu sta su bacene pare da poludiš.
Profitirali su nije da nisu, ali od "pajsera", (to im je i bila ciljna grupa).
Nekako mu dodje da ste svi Vi što ovo čitate u manjini i njima niste zanimljivi ima Vas malo.
[ srlexic @ 29.10.2005. 22:48 ] @
Citat:
pyc: Za pocetak, najkonkretnije, ja bih zeleo da Telekom vise ne vidim u poziciji konstantnog besomucnog bespotrebnog sponzorisanja gomile vaznih i nevaznih dogadjaja, a onda...


Ne bih da ulazim u strategiju Telekoma, ali se moze reci da ova kompanija ide u skladu sa najnovijim trendovima u svetu - povecavaju se iznosi budzeta za razlicite vrste sponzorstava (ovim putem krenuli su Toyota, HP, Gateway) - razlozi: neefektivne kampanje u izvedbi McCannEricksona i dosta neuspeli pojedinacni servisi.

S druge strane, treba ocekivati da ce Telekom pokretanjem svog portala uloziti znatna sredstva u oglasavanje (podsecam, prikaz reklame za MaxADSL hrvatskog T-HT imao je 60% prikaza u odnosu na celokupno oglasavanje prosle godine), najvise u promociju ADSL servisa.
[ pyc @ 30.10.2005. 08:42 ] @
ok je znati svetske tendencije u reklamiranju, ali mi smo neka sasvim druga prica, tako da je poredjenje neadekvatno..
[ Marko Bijelic @ 30.10.2005. 09:51 ] @
Citat:
srlexic:
S druge strane, treba ocekivati da ce Telekom pokretanjem svog portala uloziti znatna sredstva u oglasavanje (podsecam, prikaz reklame za MaxADSL hrvatskog T-HT imao je 60% prikaza u odnosu na celokupno oglasavanje prosle godine), najvise u promociju ADSL servisa.


Kompletna T-HT MaxADSL kampanja je isključivo vezana za tamošnji Big Brother, koji ide već drugu sezonu. A sam ADSL kao servis predstavljan je bezveznom reklamom koja je valjda trebala da bude kao neka parodija na italijanske top shop programe, sa domaćicama kao ciljnom publikom. Pozitivno je jedino da se djevojka (Stella) iz reklame probila...

Oće li srpski telekom da sačeka Big Brother i uradi isto, vidjećemo. A sam "poslovni" model otvaranja šarolikog portala je toliko prežvakana priča, čak i na Balkanu.
[ Bhamby @ 30.10.2005. 12:43 ] @
Ljudi, jer poslao neko od Vas predlog.
[ crews_adder @ 11.11.2005. 22:02 ] @
Citat:
Dragi prijatelji,

Hvala vam na ucescu u nasoj velikoj akciji dajmiime, u kojoj smo primili blizu 10.000 vasih predloga.

Nezavisna komisija je izabrala sledeca tri imena, koja ce biti nagradjena i koriscena u skladu sa prethodnim najavama i uputstvima.


Ime domena ime ucesnika datum slanja vreme slanja

1.nadlanu.com Liljana Milenkovic 24/10/2005 19:06:20

2.kapetanweb.com BrankoLandup 04/11/2005 08:29:48

3.netbulevar.com DraganColic 31/10/2005 18:12:02


Pozivamo vas da ucestvujete u finalnom krugu glasanja, 15. novembra od 00.00 do 24.00.

To mozete uciniti na dva nacina:

putem SMS-a na broj 0644554, ili na fiksni telefon 0781 111 101 za predlog 1, 0781 111 102 za predlog 2 i 0781 111 103za predlog 3.

Na taj nacin cete aktivno ucestvovati u odluci o imenu Web Portala Telekoma Srbija.

Za sve dodatne informacije mozete nam se obratiti u naredna tri dana, na mail:

[email protected]

Vas

dajmiime.com tim



Eto. Dzaba smo krecili.
[ Bhamby @ 11.11.2005. 22:38 ] @
Još malo pa rečenica.
[ pyc @ 12.11.2005. 09:25 ] @
Da li je i vama u zvanicnom mailu telekoma u from polju stajalo [email protected] ?
[ zi:: @ 12.11.2005. 09:34 ] @
Nije. sve normalno:

From [email protected] Fri Nov 11 23:31:46 2005
Return-path: [email protected]


itd ....

Kako vam se svidjaju imena? meni je kapetanweb cisti promasaj, netbulevar kako tako, nadlanu ajde-de, ali ne bas za sveobuhvatni portal jednog telekoma. Naravno, ime nije najbitnije, nego sadrzaj koji ce se pojaviti na njemu.
[ crews_adder @ 12.11.2005. 13:57 ] @
Zamisli samo e-mail adresu @nadlanu.com ili @kapetanweb.com ili @netbulevar.com . Da li bi se nekada otvorio nalog za takvu? Mozda za onu koju ne koristis, kako bi imao gde da primas spam.

Meni je na pamet palo da predlozim npr. uprolazu.com , ali mi je bilo totalno glupavo pa sam od toga odustao. Na zalost, nekima bi se svidelo...
[ Bhamby @ 12.11.2005. 16:05 ] @
Citat:
crews_adder: .. Meni je na pamet palo da predlozim npr. uprolazu.com , ali mi je bilo totalno glupavo pa sam od toga odustao. Na zalost, nekima bi se svidelo... :D


To što bi se nekima svidelo ne znači da nisi u pravu.

Moje mišljenje: Nijedno od pobedničkih imena neće biti zvaničan naziv portala.
[ Misa_exclusive @ 13.11.2005. 10:11 ] @
Ne znam sta ce biti dalje sa pobednickim domenima, ali ovi i nisu baš nešto.
Ja sam predložio netodrom.com, što mi je prvo palo na pamet. Možda je glupo, ali to mi je prvo palo na pamet prilikom posete sajta www.dajmiime.com
[ zi:: @ 13.11.2005. 11:01 ] @
Mene interesuje kako su pregledali skoro 10.000 imena? Ajde da je bilo do 20% neregularnih prijava, ali onda ostaje jos 8.000 imena da se pregleda. Koja je to komisija uradila u roku 7 dana?

Takodje, sta sa imenima koja nisu prosla? Na tacni su dobili goooomilu potencijalno dobrih imena koje ne moraju da plate, a mogu da registruju preko nekoga.

Evo, meni je recimo netodrom.com OK ime, no sada ga moze bilo ko registrovati.
[ Bhamby @ 13.11.2005. 16:24 ] @
Predloženo ime, netodrom, je za tri koplja ispred pobedničkih. Po meni.
[ gorang @ 13.11.2005. 17:41 ] @
meni je nadlanu.com bas dobar predlog, prvo sto je domaci izraz, drugo sto on moze da se lepo iskoristi u reklamnim sloganima, na dlanu ovo, na dlanu ono itd...

i meni je krivo sto mene nisu izvukli
[ Bhamby @ 13.11.2005. 17:57 ] @
Kad daju ime portalu nadlanu priznaću da si u pravu.

*Suviše sam mator da bi mi bilo krivo.
[ crews_adder @ 13.11.2005. 20:02 ] @
Citat:
gorang: meni je nadlanu.com bas dobar predlog, prvo sto je domaci izraz, drugo sto on moze da se lepo iskoristi u reklamnim sloganima, na dlanu ovo, na dlanu ono itd...


Zamisli divotu: [email protected]
[ noviKorisnik @ 13.11.2005. 20:40 ] @
Hm, trebao sam ipak da predložim webOpanak - za koplje je ispred navedenih :-)
[ goranvuc @ 13.11.2005. 20:54 ] @
Moji predlozi, od rodbine i prijatelja:

dvogled.com
fenjer.com
jednostavno.com
navrati.com
izvoli.com
najzad.com
zamnom.com
pratime.com
[ Bhamby @ 14.11.2005. 02:48 ] @
Registrovani svi pobednički domeni.

http://www.whois.sc/nadlanu.com ...

Registrant: Telekom Srbija Bulevar kralja Aleksandra 84 Belgrade, Serbia 11000 CS

Created: 10-nov-2005
Expires: 10-nov-2006

[ Buum @ 14.11.2005. 03:28 ] @
Ispuših za nagradu

Moji predlozi su bili

sinhro.com

levo-desno.com

------

Od ova tri, najbolje mi zvuči nadlanu.com

Pozdrav,
Buum
[ Sun Tzu @ 14.11.2005. 07:04 ] @
Hmm, osim nadlanu.com, mislim da su druga dva prijedloga apsolutno neadekvatna za ime portala Telekoma Srbije (prvi je neozbiljan, a drugi je bledunjav). Vjerovatno je u pitanju da se na glasanje ponudi jedno dobro i dva losa rjesenja da bi bilo izabrano prvo.
Moj prijedlog je bio srcesrbije.com.
[ noviKorisnik @ 14.11.2005. 07:12 ] @
Citat:
Bhamby: Registrovani svi pobednički domeni.

Da nisi možda očekivao da će objaviti spisak pre nego što registruju domene ? :-)))

Citat:
zi::: Mene interesuje kako su pregledali skoro 10.000 imena? Ajde da je bilo do 20% neregularnih prijava, ali onda ostaje jos 8.000 imena da se pregleda. Koja je to komisija uradila u roku 7 dana?

Specijalan metod :-) - kako se zna da se u takvoj konkurenciji izbor može nazvati srećom, prepusti se kompjuteru da svede selekciju na 1%, pa potom komisija pregleda odabranih stotinak predloga, očekujući da se među njima nalazi najviše 5 zanimljivih - izgleda da je u ovom konkretnom slučaju bio samo jedan.
[ zi:: @ 14.11.2005. 07:33 ] @
nadlanu nije bas pogodan za e-mail, ali za poddomene jeste: svet.nadlanu.com, automobili.nadlanu.com, oglasi.nadlanu.com ...

Doduse, sve to moze dovesti do konfuzije medju korisnicima: gde se ono pise tacka, a gde razmak ... ne, nema razmaka, a zasto nema? itd ...

Znam iz licnog primera: pravili smo mojauto.co.yu, i dosta njih ukuca moj auto.co.yu u browser pa se cudi kako nema takvog sajta.
[ goranvuc @ 14.11.2005. 07:37 ] @
Evo nesto vrlo zanimljivo:
Odem ja da proverim da li je u medjuvremenu neko zakupio moj predlog (dvogled.com) i imam sta da vidim
Citat:

Registrant:
dBO Advertising Agency

Postanski fah 28
Budva, Montenegro 85310
Serbia and Montenegro

Registered through: GoDaddy.com (http://www.godaddy.com)
Domain Name: DVOGLED.COM
Created on: 09-Nov-05
Expires on: 09-Nov-06
Last Updated on: 09-Nov-05

Administrative Contact:
Cejovic, Branko [email protected]
dBO Advertising Agency
Postanski fah 28
Budva, Montenegro 85310
Serbia and Montenegro
381402030
Technical Contact:
Cejovic, Branko [email protected]
dBO Advertising Agency
Postanski fah 28
Budva, Montenegro 85310
Serbia and Montenegro
381402030

Domain servers in listed order:
PARK15.SECURESERVER.NET
PARK16.SECURESERVER.NET


Registry Status: REGISTRAR-LOCK


Dakle, neko je zakupio moj predlog bas u toku konkursa!!! Izgleda mi da tu nisu bas najcistija posla, ili je to samo slucajnost. Da li ste vi proverili sta je sada sa zauzetoscu vasih predloga?
[ noviKorisnik @ 14.11.2005. 07:44 ] @
To se uklapa u neke pretpostavke koje sam ovde već izneo...
Citat:
noviKorisnik: Jedino ukoliko bi dilovali imena za koja nisu direktno zainteresovani - a to ćemo još videti . . .

[ goranvuc @ 14.11.2005. 07:51 ] @
Ne verujem da iza toga stoji neki plan, verovatno je "covek iznutra" - dakle: ajde dok je guzva da se malo i ja ogrebem, niko nece primetiti. Ne zelim da sirim paranoju, ovim sam hteo samo da prijavim moj slucaj i da vidim da li se to jos nekom desilo.

E da, pade mi na pamet - da li se zna ko su clanovi "nezavisne komisije"?

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 14.11.2005. u 10:06 GMT+1]
[ vp2005 @ 14.11.2005. 09:13 ] @
Izbor imena je cista sramota. Moji predlozi su za 10 kopalja ispred ovih nagradjenih.
I sa mojim predlogom se desilo isto sto prijavljuje Goran, sramota!!!!

Registrant:
dBO Advertising Agency
Postanski fah 28
Budva, Montenegro 85310
Serbia and Montenegro

Registered through: GoDaddy.com
Domain Name: LEPEZA.COM
Created on: 09-Nov-05
Expires on: 09-Nov-06
Last Updated on: 09-Nov-05

Administrative Contact:
Cejovic, Branko
dBO Advertising Agency
Postanski fah 28
Budva, Montenegro 85310
Serbia and Montenegro
381402030 Fax --
Technical Contact:
Cejovic, Branko
dBO Advertising Agency
Postanski fah 28
Budva, Montenegro 85310
Serbia and Montenegro
381402030 Fax --

Domain servers in listed order:
PARK15.SECURESERVER.NET
PARK16.SECURESERVER.NET
[ goranvuc @ 14.11.2005. 09:15 ] @
Pa to onda nije slucajnost! Isti lik nam je uzeo predloge u periodu kada se glasalo. BRUKA i SRAMOTA!!!
[ boccio @ 14.11.2005. 09:47 ] @
Ja zaista ne znam sta vam je tu cudno... pa to je bilo jasno cim ste videli konkurs, cak se i komentarisalo bas to na ovoj temi (jos na prvoj strani...)

I sad kao svi iznenadjeni sto je neko registrovao domene, onako na tacni :) heh, deco moja, pa u kojoj zemlji vi zivite :)

Te domene nije registrovao Telekom, nego Pera Peric, jer Telekom po pravilima konkursa ne bi smeo da ih registruje. How convinient... Meni zaista nije jasno sto se iscudjavate, pa meni bi bilo cudnije da to nisu uradili.
[ bojan_bozovic @ 14.11.2005. 09:50 ] @
Mislite li da ste zasluzili bolje? Npr. lepeza.com je izuzetan domen, i, da je meni pao na pamet, nikako ne bih rekao drugom vec bih ga registrovao za sopstveni projekt, a vi ste ucestvovali u nekoj tamo nagradnoj igri i... Ovo vrlo iskreno kazem, i necu se ljutiti ni ako mi zamerite, ali, recimo, da ste dozvolili da vas prevare.
[ noviKorisnik @ 14.11.2005. 09:54 ] @
Zanimljivo je da to odlazi u Crnu Goru :-)

Naravno, brže-bolje su se potrudili da maknu dajmiime, htedoh da pogledam još jednom pravila učestvovanja, jer čini mi se da su se i formalno ogradili da mogu da koriste i preostale predloge, što verovatno znači i dilovanje trećim licima.

Naravno, mutno u celoj priči je pitanje ko ima pristup bazi predloga... ali s ovom formulacijom samo i možeš da vičeš "bruka i sramota", ništa više.
[ goranvuc @ 14.11.2005. 09:55 ] @
Nemam ja sa tim problem sto me je neko iskoristio, ali ima nas 10.000, a iza cele price stoji jedna drzavna institucija - zar ne mislis da se tamo neko previse "zeza" sa obicnim ljudima i drzavnim institucijama, puno njih se verovatno nadalo da ce mozda dobiti nagradu i pretpostavljalo da ucestvuje u FER takmicenju, a ispada da su obicne ovce. Ozbiljna je stvar kada toliki broj ljudi pravis budalama!!

I naravno, ono sto je najbezobraznije u celoj prici: DOMENI SU REGISTROVANI DOK JE IGRA JOS ZVANICNO TRAJALA!!!

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 14.11.2005. u 10:57 GMT+1]
[ zi:: @ 14.11.2005. 10:04 ] @
Ajd' dokazi da je dBO imao insajdera u Telekomu, a da se sami nisu setili tih par (mozda nije samo par?) imena.

Ja sam detaljno procitao pravila, i ne, nisu se formalno ogradili da mogu da koriste i preostale predloge, bilo je reci samo o nagradjenima, da ih mogu koristiti u bilo koje svrhe.

Zato se cudim kako ljudi smeju da naglas kazu potencijalno dobra imena koja su jos slobodna :)

[ bojan_bozovic @ 14.11.2005. 10:12 ] @
Gorane, rekao je ime domena tj. dopustio da drugi registruje. To sto dobar domen vredi i $3000, nemoj da se pravis da ne znas. Ja sam se ogradio, i ocekivao sam da moj komentar uzmete k srcu, ali u tome je i bila poenta ;)
[ vp2005 @ 14.11.2005. 10:13 ] @
Naravno da je moj predlog LEPEZA izuzetan, imao sam jos 4 predloga podjednako dobra koji su jos slobodni i necu da ih navodim. Meni licno ti domeni ne trebaju, nek ih uzme ko hoce....sa jedne strane to sto su mi uzeli domen je satisfakcija da sam izabrao pravo ime. Ali mislim da nije fer, u ovoj drzavi ama bas nista ne moze da se uradi legalno i bez prevare. O tome se radi.... Ej, od 10000 predloga izabrati kapetanweb ili netbulevar je sr... nad sr...ima. Ono NADLANU jos kako tako ali je LEPEZA ipak bolja, sta vi mislite?
[ zi:: @ 14.11.2005. 10:24 ] @
Citava prica je bila sumnjiva od pocetka, zbog pravila nagradne igre. Ali, ne vidim gde se telekom nije pridrzavao propozicija, sa te strane je sve legalno :)

Dobar domen (cak i samo ime!) vredi nekada i mnogo vise od $3000 ... Licno znam coveka koji je registrovao domen i prodao ga za 2 nedelje za $10.000 .... nije lose ulaganje od $4 koliko je kostala registracija domena :)

[ noviKorisnik @ 14.11.2005. 10:27 ] @
OK - sad neka me tuže za klevetu, whatever, samo da sumiram nagađanje o tome šta se dešava "iza zavese"...

- Kampanju u stvari sponzorišu nekolicina agencija koji se zaista bave internetom. Pre žirija... licitacija za zanimljive predloge, potom registracija izabranih od strane agencije... automatski diskvalifikacija predloga, itd.

Ako lepeza nije jači predlog od nadlanu, ne znam koji jeste...

Ipak, teško da je moguć prethodni scenario, ali zato insajder varijanta stoji... dakle - ko je sve imao pristup bazi predloga, da li samo komisija ili je to po domaćoj bahatosti mogao da vidi svako iz Telekoma...???
[ crews_adder @ 14.11.2005. 10:37 ] @
Ma to je sve cista "slucajnost".

Sto se i moje naivnosti tice, pa recimo da sam proverio ko je registrant domena dajmiime.com pre nego sto sam poslao svoj predlog, sto vecina, siguran sam, nije. Registrant je Telekom Srbija, Direkcija za usluge, Bulevar kralja Aleksandra 84, Belgrade, Serbia 11000 CS, sto se moze videti:

http://www.dnsstuff.com/tools/...whois.opensrs.net&email=on

[ bojan_bozovic @ 14.11.2005. 10:51 ] @
Citat:
Ako lepeza nije jači predlog od nadlanu, ne znam koji jeste...


jebemvammajku.com

:)))
[ goranvuc @ 14.11.2005. 10:53 ] @
Inace i KRADJA.COM je trenutno slobodan!!!
[ vp2005 @ 14.11.2005. 10:58 ] @
Obratite paznju da je doticna agencija istog dana registrovala i moj i Goranov predlog (i ko zna ciji jos!).
Sve bi ovo bilo smesno da nije zalosno. U jednom trenutku pomislim izabrani predlozi su toliko glupi da je portal mogao da se zove i g****.com. I odem ja i proverim, necete verovati sve je zauzeto GOVNO.COM, GOVNO.NET, GOVNO.ORG ...ha, ha....
[ goranvuc @ 14.11.2005. 11:06 ] @
Ajde da rezimiramo slucaj:

DRZAVNO JAVNO PREDUZECE ulozi milione dinara u reklamnu kampanju (TV, casopisi, billboard-i) za nagradnu igru u kojoj ucestvuje 10000 GRADJANA SRBIJE, a onda se ispostavi da NEKO to iskoristi za svoje licne potrebe i iskompromituje i doticno JAVNO PREDUZECE i 10000 GRADJANA nase nam mile drzave. Mi mozemo da se salimo koliko hocemo, ali ponavljam - OVO JE OZBILJNA STVAR!!!
[ noviKorisnik @ 14.11.2005. 11:53 ] @
Pa sad može da se naklapa do sutra (jer je sutra grande finale, sudeći po citiranom pismu s prethodne stranice).

Činjenica je da je trenutno sajt zatvoren.

I teško da je u kampanju uloženo nešto izuzetno - jer mediji bi u tom slučaju to mnogo jače preneli - ovako ima tekst od 23. 10. u Glasu Javnosti (http://arhiva.glas-javnosti.co...5/10/23/srpski/Z05102202.shtml)
i praktično ništa bolje i svežije (na b92 ima vest s pogrešnim linkom) - dakle - ostaje mi samo da verujem da citirano pismo nije falsifikat pošto nigde javno nisu objavljeni rezultati prvog kruga (hajde ispravite me za ovo, bilo bi mi drago), kao ni ko su članovi nezavisne komisije (javne ličnosti, pa naravno da će ih guknuti ako zaista to jesu, osim ako nema razlog da ćuti)...

Na kraju, neka neko prenese i kompletna pravila učestvovanja da se vidi šta smeju da rade s preostalim predlozima.
[ goranvuc @ 14.11.2005. 12:04 ] @
Ja sam video reklamu u svim racunarskim casopisima, kao i nekim dnevnim i nedeljnim novinama (ne mogu da ih navedem jer ne pamtim takve sitnice - stigle me godine), a u Novom Sadu ima nekoliko velikih billboard-a - verujem da sve to nije bas jeftino - dakle, organizacija jeste kostala "milione". Ako su u Novom Sadu stavljeni billboard-i (jedan ispred Delta banke, preko puta od Bazara) onda su verovatno postavljeni i u drugim vecim gradovima, tako da je iznos koji je namenjen ucesnicima konkursa samo delic troskova cele kampanje. U krajnjem slucaju Telecom je Javno Preduzece, podnosi svoje finansijske planove odgovarajucim organima, pa bi informacija o troskovima ove kampanje trebala biti dostupna.

Da ne davim, oni to sebi nisu smeli dozvoliti i ne verujem da iza ove zloupotrebe stoji sam Telecom, vec neki pojedinac/ci. Mene samo interesuje obim ove zloupotrebe...
[ zi:: @ 14.11.2005. 12:08 ] @
Google cache kaze:
Citat:
Zadatak:
· Zadatak je davanje predloga za naziv (web adresu) web portala Telekoma Srbija
· Predloženi naziv mora se sastojati od karaktera engleskog pisma u formi adekvatnoj za upotrebu kao web adrese i neće se uzeti u obzir predlozi koji sadrže karaktere kao što su “š”, “đ”, “č”, “ć”, “ž” i sl.
· U trenutku kada komisija odlučuje o izboru, predlog ne sme biti registrovan kao web adresa, zaštićen kao robna marka ili na drugi način ograničena njegova upotreba i registracija od strane Telekoma Srbija. Takvi predlozi neće se uzeti u obzir.

Uslovi konkursa:
· Na konkursu mogu učestvovati svi građani Republike Srbije striji od 15 godina.
· Jedno lice može dati samo jedan predlog, što će se utvrditi na osnovu ličnih podataka i JMBG. U slučaju više predloga od strane istog lica u obzir će se uzeti samo predlog koji je prvi dostavljen.
· U slučaju da više lica daju identičan predlog prvenstvo ima predlog koji je ranije dostavljen. Kasniji istovetni predlozi ne ulaze u izbor.
· Rok za davanje predloga je 06.11.2005 godine do 24 časa.

Način prijavljivanja:
· Učesnici se prijavljuju na sajtu www.dajmiime.com na taj način što popunjavaju obrazac prijave u koji unose lične podatke uključujući JMBG i email adresu, kao i svoj predlog za naziv web portala. Nakon registracije na email adresu koju su naznačili u prijavi učesnici dobijaju svoj kod pod kojim ce se voditi njihov predlog, sa datumom i vremenom prijema od strane Telekoma Srbija.

Izbor predloga i nagrade:
· Komisija Telekoma Srbija će po isteku roka za podnošenje predloga, između predloga koji ispunjavaju uslove iz ovog konkursa izabrati tri.
· Učesnici čiji predlozi budu izabrani biće nagrađeni sa po 200.000,00 (dvestahiljada) dinara.

Naziv web portala:
· Telekom Srbija će po dodeli nagrada učesnicima, organizovati glasanje gde će putem sms-a građani moći da daju svoj glas za jedan od tri izabrana predloga koji će postati zvaničan naziv (adresa) web portala Telekom Srbija
· Učesnici u ovom konkursu su saglasni da Telekom Srbija zadržava pravo da izabrane i nagrađene predloge registruje na svoje ime i da ih može koristiti u druge svrhe.

[ colke77 @ 14.11.2005. 12:22 ] @
Znate sta, da sam i ja izgubio na konkursu, mozda bi i ja pricao nesto poput vas, ali nisam, a i ne bi se bunio. No ko izgubi ima pravo da se ljuti. A vase je subjektivno misljenje da su vasi predlozi bolji od nagradjenih.
[ zi:: @ 14.11.2005. 12:28 ] @
Upravo tako sam i ja razmisljao :) verovatno ime nije glupo onome ko je dobio nagradu :) :)

Ako sam dobro shvatio, ti si predlozio netbulevar.com? Kako su te obavestili? samo pismom, ili telefonom, ili?

Inace, kao sto se moze videti iz gornjeg citata, predlozi koji nisu dobili nagradu nisu nikako pomenuti u uslovima konkursa, a bogami ni u FAQ. A to znaci ... sta?
[ goranvuc @ 14.11.2005. 12:36 ] @
Ja uopste nisam komentarisao pobednicke, a ni ostale predloge - ukusi su razliciti i ne mislim da je moj predlog bio ni najbolji ni najgori, samo sam ucestvovao u igri koja je imala odredjene propozicije, iza koje je stajalo ozbiljno javno preduzece. Ovde se postavlja pitanje zloupotrebe, a pobednicima najiskrenije cestitam!
[ vp2005 @ 14.11.2005. 13:04 ] @
Bio sam na sajtovima www.lepeza.com i www.dvogled.com.....pogledajte!
[ crews_adder @ 14.11.2005. 13:32 ] @
Citat:
colke77: Znate sta, da sam i ja izgubio na konkursu, mozda bi i ja pricao nesto poput vas, ali nisam, a i ne bi se bunio. No ko izgubi ima pravo da se ljuti. A vase je subjektivno misljenje da su vasi predlozi bolji od nagradjenih.


Ne mogu da verujem! Koliko vidim, ovde se niko nije toliko ljutio zbog toga sto nije dobio, ali kao sto vidis jeste zbog toga sto su oni domeni koji su nesto valjali, registrovani bas 9.XI (ukljucujuci i moj) preko razlicitih registrara, sto nema veze sa slucajnoscu. Ipak, moram da priznam da sudeci po predlozima, dobitnici uopste nisu mastoviti, za razliku od zirija koji nas je zestoko obmanuo, da ne kazem prevario i pokrao. Ali sami smo krivi za to. Priznajem, bio sam mlad i naivan i glup sto me to sto su kao kriterijum bili nezauzeti .com domeni koji se mogu lako preprodati, nije odvratilo od cele ujdurme.

Nego, colke77, pored toga sto bih ti iskreno cestitao, bez obzira na sve, ne bih voleo da dodjes ovde da se ljutis...
[ goranvuc @ 14.11.2005. 13:34 ] @
Dobro, u pitanju je samo besplatno parkiranje - nego, ima li jos nekog ciji je predlog registrovan 09.11.2005 od strane doticne agencije i da li neko ima ideju kako se moze doci do liste registrovanih domena za jednog odredjenog vlasnika?
[ colke77 @ 14.11.2005. 13:56 ] @
Citat:
crews_adder: Nego, colke77, pored toga sto bih ti iskreno cestitao, bez obzira na sve, ne bih voleo da dodjes ovde da se ljutis...


Da li je ovo pretnja, ili mi se cini?
[ colke77 @ 14.11.2005. 13:57 ] @
I zasto bi se ljutio, osvojio sam velike pare, doduse jos ih nisam uzeo, ali soon...
[ Zeleni zub @ 14.11.2005. 14:15 ] @
@colke77
Ako si ti dobio 200k dinara cestitam !

@noviKorisnik
Jasno mi je sada zasto im se najvise svideo predlog nadlanu.
Zato sto su kao na dlanu dobili hrpu predloga i sad ko sta otme oteo je.

@goranvuc
Srecom moj predlog jos uvek nije registrovan. Ili bar jos uvek nisu stigli da ga registruju. :-0

Ukoliko registruju moj predlog, nataci cu na taj isti predlog sve redom, od generalnog direktora Telekoma pa do one seljanke cistacice u Jagodini koja na moje pitanje kako da nadjem osobu koja je zaduzena za dvojnicke linije, zena ladno pogleda u dzep i nastavlja da cisti. Pa bre nisam je pitao da udjem u centralu pa da trazi kintu.

Ili, jos gori slucaj. Kod moje babe u centru grada nije telefon radio 3 nedelje. Nisu slepci dosli da ga pogledaju iako je svakog dana po vise puta dnevno zvano da se prijavi kvar. Dosli su tek kad je moj teca dao litar vinjaka nekom sefu. Dosli momci, i za 15 minuta popravili kvar na banderi.

Ja prijavljivao pre dve godine sustanje na liniji kad duva vetar. Pozovu me, pitaju da li mi radi telefon i pre nego sto kazem da je i pre radio ali nepromenjeno sa sustanjem, oni prekinu vezu.
To je trajalo jedno dva meseca, dok smetnje nisu iscezle (same od sebe).

Apropo ove teme:

Telekom je onoliko postena firma koliko su posteni njegovi radnici (ogroooooomna vecina nazalost preovladava).


Ali to su privilegije velikih. Pre neki dan na TV vidim rezultate neke komisije koja kaze da najveci ne mora biti i najjaci, gde se kao dve naj-naj firme kod nas pominju NIS i Telekom (ne secam se ko bese veci a ko jaci).

Ne verujem da je Telekom kao firma takvog renomea odlucio da prodaje te predloge, pre je to neki insajder (pilicar / coban / budala / vacaros).

UA GREBATORI !
UA MONOPOLISTI !

E, nataknem ih na svoj predlog (naravno da nije vulgaran, ali je sugestivan). ;-)
[ crews_adder @ 14.11.2005. 14:32 ] @
Citat:
colke77: Da li je ovo pretnja, ili mi se cini?


Citat:
colke77: I zasto bi se ljutio, osvojio sam velike pare, doduse jos ih nisam uzeo, ali soon...


E pa bas zbog toga "doduse nisam ih jos uzeo, ali soon...", ne bih voleo da dodjes ovde na [es] na se ljutis kako ti nisu dali novac i sl. Ako ti nesto nije jasno, procitaj ono sto sam napisao.

Mislim, 'ajde sve, ali "pretnja"?! Jos ti i iskreno cestitah, a ti tako...

Poz
[ goranvuc @ 14.11.2005. 17:32 ] @
Jedna jedina stvar mi nije jasna: Da lik koji je uzeo nase predloge bude toliko glup i ne saceka da prodje par dana od zavrsetka konkursa, pa da ih onda registruje - svi bi zaboravili i na svoje predloge i na glupi konkurs, a koliko je meni bitan moj predlog dovoljno govori cinjenica da sam ga ovde objavio, jer meni to vise u zivotu nece trebati.
Nego, jel' ima neko ideju kako da se sazna koliko je predloga zloupotrebljeno?
[ Bhamby @ 14.11.2005. 21:45 ] @
Citat:
noviKorisnik:
Citat:
Bhamby: Registrovani svi pobednički domeni


Da nisi možda očekivao da će objaviti spisak pre nego što registruju domene ? :-)))



Ti si mi dao da pohvatamo one koji kradu tuđe ideje.


Citat:
noviKorisnik:
... Jedino ukoliko bi dilovali imena za koja nisu direktno zainteresovani - a to ćemo još videti . . .


I videli smo. Oni koji nisu pobedili registrovani su dan pre pobedničkih.
[ p3j4 @ 14.11.2005. 23:22 ] @
Citat:
goranvuc: Jedna jedina stvar mi nije jasna: Da lik koji je uzeo nase predloge bude toliko glup i ne saceka da prodje par dana od zavrsetka konkursa, pa da ih onda registruje - svi bi zaboravili i na svoje predloge i na glupi konkurs, a koliko je meni bitan moj predlog dovoljno govori cinjenica da sam ga ovde objavio, jer meni to vise u zivotu nece trebati...


Pa kad bi ti ili neko drugi saznao da nisi upao medju prva tri, verovatno bi pozurio da regujes svoj domen za sebe, ako je dobar, tako da ga onda oni ne bi mogli prodati ;-)

Inace sto se samog konkursa tice, nisam hteo da ucestvujem bas zbog uslova da domen mora biti slobodan, a ne bih ucestvovao ni da su delili 1.000.000 din pod datim uslovima...banda jedna!

Citat:
colke77: Da li je ovo pretnja, ili mi se cini?


Sta se ovaj istripov'o bez potrebe? Boze...svasta! Izgleda da su mu "velike" pare vec udarile u glavu? :D
[ Bhamby @ 15.11.2005. 05:29 ] @
Citat:
goranvuc: Jedna jedina stvar mi nije jasna: Da lik koji je uzeo nase predloge bude toliko glup i ne saceka da prodje par dana od zavrsetka konkursa, pa da ih onda registruje - svi bi zaboravili i na svoje predloge i na glupi konkurs, a koliko je meni bitan moj predlog dovoljno govori cinjenica da sam ga ovde objavio, jer meni to vise u zivotu nece trebati.
Nego, jel' ima neko ideju kako da se sazna koliko je predloga zloupotrebljeno?


Nisu glupi nego "originalni" i "kreativni".

Sa njihovog sajta:



[Ovu poruku je menjao Bhamby dana 15.11.2005. u 06:31 GMT+1]
[ Sun Tzu @ 15.11.2005. 09:16 ] @
Eh, da...

Na stranu to što na svom sajtu marketinška agencija nema č,ć,š... izgleda da pod orIginalnošću spada i broj pravopisnih grešaka po jednoj strani:
"jedini put prema napredku"
"jedinstvena ORGINALNOST"
"za poslove modernog advertisinga"
"nasa kreativna rijesenja".

Internet prezentacija sa pravopisnim greškama stvara negativan efekat, a pogotovo ukoliko je to marketinška agencija.
[ noviKorisnik @ 16.11.2005. 07:07 ] @
Dobro, vidim da ste uspeli da pronjuškate na temu registracije dva domena predložena u konkursu. Kako je skrenulo u offtopic, krenuo sam s brisanjem (i jedva uspeo da se zaustavim).

Tema je konkurs, evo prošao je taj 15. - da li se znaju rezultati finalnog kruga glasanja?

Ako postoje neke druge neregularnosti, mogu takođe ovde, činjenice pre svega ;-)
[ srlexic @ 16.11.2005. 13:09 ] @
Mislim da ce na ovoj konferenciji biti sve razjasnjeno od strane nadleznih iz Telekoma:

POZIV ZA MEDIJE
Beograd, 16.11.2005. godine

Poštovani,
Povodom završetka nagradnog konkursa DAJ MI IME za imenovanje novog web portala Telekoma Srbija, zadovoljstvo nam je da Vas pozovemo na konferenciju za novinare, koju organizuje Direkcija za usluge kompanije Telekom Srbija a.d.

Vreme:
Petak, 18.11.2005. godine, u 11.00 časova

Učesnici:
• Igor Jecl, direktor Direkcije za usluge, Telekom Srbija a.d.
• Mirjana Grbović, Direkcija za usluge, šef službe za planiranje prodaje, Telekom Srbija a.d.
• Članovi konkursne komisije:
- Ivan Tasovac, direktor Beogradske filharmonije
- Ivan Lalić, dramski pisac, član odbora Exit festivala
- Dragana Ognjenović, modni kreator

Tema:
Na konferenciji će biti predstavljeni pobednici upravo završenog konkursa «DAJ MI IME» za imenovanje novog web portala Telekoma Srbija. Ovom prilikom biće objavljeni rezultati, pobednička imena i njihovi autori, kojima će članovi žirija uručiti nagrade od po 200 000 dinara, i obrazložiti zašto su baš ti predlozi pobedili. Učesnici konferencije će govoriti i o planovima za web portal, njegovom sadržaju i planiranom razvoju.

[Ovu poruku je menjao srlexic dana 16.11.2005. u 15:38 GMT+1]
[ goranvuc @ 16.11.2005. 13:56 ] @
Sve mi se cini da ce od odredjenih novinara dobiti neprijatna pitanja. Al' ce da pukne bruka!
[ Zeleni zub @ 16.11.2005. 13:59 ] @
s> Ucesnici:
s> � Igor Jecl, direktor Direkcije za usluge, Telekom Srbija a.d.
s> � Mirjana Grbovic, Direkcija za usluge, �ef slu�be za
s> planiranje prodaje, Telekom Srbija a.d.
s> � Clanovi konkursne komisije:
s> - Ivan Tasovac, direktor Beogradske filharmonije
s> - Ivan Lalic, dramski pisac, clan odbora Exit festivala
s> - Dragana Ognjenovic, modni kreator


Cek, cek, a gde je Cejovic ? ;-)
[ crews_adder @ 16.11.2005. 18:15 ] @
Ne znam gde je Cejovic, ali znam da je moj predlog/domen vec parkiran za prodaju na sedoparking.de
[ gostame2 @ 16.11.2005. 21:24 ] @
PREVARA!!!!
24.10.2005. u 10.53.11 poslala sam predlog telekomnadlanu.com
Mnogo neverovatno zvuču da je jedan od nagrađenih predloga poslat istog dana u večernjim časovima.Čik pogodite koji... Neće se završiti na tome.Molim za komentar
[ Vukan Karadžić @ 16.11.2005. 22:31 ] @
Pa sto nisi poslala nadlanu.com ?
[ shoba @ 16.11.2005. 22:49 ] @
Ja se prevario pa ucestvovao u ovome i
2005-10-27 12:41:56
predlozio ime
pocetak.com

a posle tri dana
---------------------------------
Registrant:
Gojkovic Miroslav
Stari Banovci,Serbia,YUGOSLAVIA


Domain Name: pocetak.com
Record last updated at 2005-10-30 15:00:21
Record created on 2005/10/30
Record expired on 2006/10/30


Domain servers in listed order:
dns1.50webs.com dns2.50webs.com

-----------------------------
a (citiram)
"Rok za davanje predloga je 06.11.2005 godine do 24 časa."

Sta da mu radim?

[Mod Edit]: Izbrisao sam personalne podatke g. Gojkovića.

[Ovu poruku je menjao Dragan Varagic dana 18.11.2005. u 09:20 GMT+1]
[ goranvuc @ 17.11.2005. 00:09 ] @
Izgleda da se vise likova ogrebalo o nase predloge. Nesto razmisljam - da li je moguce da su kod nekih provajdera zaposleni koji imaju pristup mail server-u mogli da pregledaju mailove koji su stigli kao potvrda registracije od Telecom-a i lepo skupili sve predloge od svojih korisnika. Ako ima nekog ko je upucen kako tamo stvari idu, molio bih ga da se javi i da negira ili potvrdi ovu mogucnost.

Inace, da ovaj tvoj nije mozda Elitesecurity korisnik #33728 - GMTeam? Imaju isto ime i prezime, izvinjavam se doticnom ako sam ga greskom prozvao.

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 17.11.2005. u 01:16 GMT+1]
[ gostame2 @ 17.11.2005. 06:58 ] @
Možda je bolje pitanje zašto je neko izlistao predloge za taj dan, izabrao onaj koji ćemu u dogovoru sa komisijom proći,modifikovao ga i poslao kao svoj...Još ako u direkciji Telekoma radi osoba sa istim prezimenom kao nagrađena sumnja je još veća
[ shoba @ 17.11.2005. 09:31 ] @
Citat:
gostame2: modifikovao ga i poslao kao svoj...

ili bez modifikacije za isti predlog stavio svoj raniji datum prijave....

Tacno, tacno ima toliko mogucnosti a na zalost se nista ne moze dokazati.

Zato pamet u glavu, ja vise ne ucestvujem u slicnim 'manifestacijama' i sve manje saradjujem sa nasim ljudma/kompanijama.

Pozdrav!!!
[ Zeleni zub @ 17.11.2005. 19:21 ] @
g> 24.10.2005. u 10.53.11 poslala sam predlog telekomnadlanu.com
g> Mnogo neverovatno zvucu da je jedan od nagradenih predloga
g> poslat istog dana u vecernjim casovima.Cik pogodite koji... Nece se
g> zavr�iti na tome.Molim za komentar

@gostame2
Palo mi je na pamet da to mozda nije niko brljao po telekomovom
serveru, vec da je neko 'osluskivao' onaj sajt na kome se proveravalo
da li je .com domen slobodan. Ne mogu da se setim koji to sajt bese, a
preporucen je bio u dajmiime FAQ#6. Nisam sacuvao FAQ, a dajmiime je
uklonjen, google nije cache-irao faq itd.

Imam jednu ideju, ali nemam pare da je realizujem :-(
Registrovati domen telekonj.com ili nedamime ili ovaj upravo tvoj
predlog, pa da se onda sva nasa iskustva sa tim neprijatnim
registracijama objave tu i neka tu i ostanu (bice na vidnom mestu na
Netu).

E onda da krenemo u kampanje gde cemo ljude pozivati, najpre da
pogledaju taj sajt... A onda kasnije mozda sve dospe do Medija centra.

Jer, ako ne napravimo galamu i ne dignemo prasinu, neko ce uspesno
izbeci one clanove Krivicnog zakona koji se odnose na upade u
racunarske sisteme, zloupotrebu podataka time prikupljenu itd...
[ dobio_7 @ 17.11.2005. 20:56 ] @
[quote=Shoba]Ja se prevario pa ucestvovao u ovome i
2005-10-27 12:41:56
predlozio ime
pocetak.com

a posle tri dana[/quote]

Posto mi se danas javio Shoba, misleci da sam u nekom dilu sa dajmiime glupostima i prevarama, evo jednog screenshot-a (pogotovo za Shobu, posto sam to isto ispricao coveku):



Kao sto se da videti, ja sam se za kupovinu domena raspitivao oko placanja jos 23.10.2005, pa je samo neverovatna koincidencija dovela do ovog sleda dogadjaja da ja zakupim taj isti domen tri dana kasnije tj posto ga je Shoba predlozio, i mogu reci da mi zao jer mozda bi stvarno Shoba imao neke sanse u izboru sa ovim domenom.

Domen sam kupio pomocu poena koji se zaradjuju na engleskom Netpond.com forumu.Zato i pitam coveka sa NP dali ga mogu tako kupiti i koliko poena kosta.

Moram reci da sam pokusao pre pocetak.com sa jedno dvadesetak domena ali su svi bili vez zauzeti...

[ shoba @ 17.11.2005. 21:08 ] @
Citat:
dobio_7: ...i mogu reci da mi zao ...

;)

Ja cu se ipak kloniti domacih konkursa i takmicenja.
@ Zeleni zub: Cekamo dan kad se pojavi konkurencija, ona ce sve resiti...

@ dobio_7: ono sto si mi rekao oko domena ipak mislim da nema veze nego malo poradi na SEO i indeksiranje ce doci kao posledica (ima tu nekoliko fazona)
[ Dusannn @ 17.11.2005. 23:49 ] @
Screenshot privatne poruke kao dokaz ..."NECEGA"?! Smeshno i krajnje naivno (za neke i uvredljivo).

Napominjem da ovde ne potezem pitanje da li ti verujemo ili ne, vec da screenshot ne treba da bude upotrebljavan na taj nacin. Ima puno odgovarajucih tehnika da se to uradi(necu u OT o timestamping-u i non-repundability tehnikama), ali tvoja nije jedna od njih. Pogledaj isto tako prihvatljivu verziju ...
http://dusan.50megs.com/img/mozdapocetak8aw.jpg



[Ovu poruku je menjao Dusannn dana 18.11.2005. u 01:35 GMT+1]
[ dobio_7 @ 18.11.2005. 00:37 ] @
Dusan je u pravu jer se screenshot moze lako falsifikovati.
[Ovu poruku je menjao dobio_7 dana 18.11.2005. u 01:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dobio_7 dana 18.11.2005. u 01:44 GMT+1]
[ dobio_7 @ 18.11.2005. 00:46 ] @
Ali ipak evo jos par screenshot-ova cisto radi mog obraza, a koga bas zanima neka poprica sa HeadBoy-om sa www.buyany.com jer ja ne znam kako da drugacije dokazem...

[ dobio_7 @ 18.11.2005. 00:50 ] @
I jedan "Send history" screenshot sa Netponda:

[ Dusannn @ 18.11.2005. 02:14 ] @
@dobio_7
Nikada niko nije potegao pitanje o autenticnosti tvoje poruke..zaista ti verujem - tj. nemam razloga da sumnajm. JEDINI razlog mog javljanja je vec naveden u prethodnoj poruci.
Moj pozdrav ide @dobio_7. :)
[ Aleksandar Marković @ 18.11.2005. 12:23 ] @
Naziv novog veb portala Telekoma Srbije je www.nadlanu.com, a pobednica na nagradnom konkursu "Daj mi ime" je penzionerka iz Beograda Ljiljana Milenkovic.

Drugonagradjeni je naziv netbulevar.com Dragana Colica, a trece mesto zauzeo je takodje penzioner Branko Landup, koji je predlozio ime kapetanweb.com

Autori imena za novi veb portal dobili su danas od Telekoma Srbije novcane nagrade u iznosu od 200.000 dinara.

Svecanog proglasenje pobednika ce poceti 8. decembra u beogradskom klubu "Drama".

Sa vise od devet hiljada predloga, od kojih je sest hiljada bilo validno, svaki clan Komisije birao je deset predloga, nakon cega su od 80 predloga u uzem izboru, izabrana tri najbolja, za koja su od 15. novembra putem SMS poruka glasali svi gradjani.

U sedmoclanoj Komisiji za izbor najkreativnijeg imena za Telekomov portal, bili su:
- Igor Jecl, direktor Direkcije za usluge Telekoma Srbije
- direktor sektora za prodaju Telekoma Miodrag Ivkovic,
- modna kreatorka Dragana Ognjenovic,
- direktor Beogradske filharmonije Ivan Tasovac,
- dramski pisac Ivan Lalic,
- urednik ekonomske rubrike novinske agencije Beta Darko Savanovic i
- muzicar iz grupe Darkwood Dub Vlada Jeric.


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 18.11.2005. u 14:48 GMT+1]
[ dobio_7 @ 18.11.2005. 13:27 ] @
Citat:
Pa sto nisi poslala nadlanu.com ?


Da se pojedes od muke...
[ mileusna @ 18.11.2005. 18:45 ] @
Što bi rekli, ko sa đavolom tikve sadi... Pa vi kao da ne znate sa kim imate posla. Da li ste nekada probali da uzmete neke linije od Telekoma ili pokrenete 041 servis ili slično? Svojevremeno su uz zahtev za 041 liniju tražili da im dostavite i vaš biznis plan čime će se servis baviti. Onda 'ladno mogu da vas odbiju a posle par meseci vaš servis pokrene neko drugi. Naravno, ako bi ste da ih slažete pa navedete da želite da otvorite hotline, opet vas odbiju jer "toga već ima dosta". Ruku na srce, ne znam kakva je sad situacija...

Telekom je glavni krivac što kaskamo i za Evropom i za zemljama u okruženju što se tiče Interneta i telekomunikacija. Sad će još i portal da pokrenu, pa još samo treba ja da im pomognem da izaberu ime a dužni su mi deset godina života nerviranja sa centralama. Mislim svašta... To je uspešno preduzeće kao što je i Slobin sin Marko uspešan biznismen, kada nemaš konkurenciju lako je biti najbolji.

[ Batica @ 19.11.2005. 17:54 ] @
Treba ih bojkotovati iz puno razloga ali sada su prevrsili svaku meru.
[ gostame2 @ 19.11.2005. 18:24 ] @
Pobednica konkursa penzionerka iz Beograda.Kako da ne bakuta surfuje po internetu
samo prži....Bruka
[ _Punisher_ @ 19.11.2005. 19:09 ] @
Jebote samo penzioneri na internetu.Nisam znao :P
Ma ja sam znao od pocetka da nece tu biti sve ok.Sve uzimaju od nas pa jos i da im dam ime za sajt.
ccc

[ Djomloun @ 19.11.2005. 20:53 ] @
Verovatno je unuk regovao svoj predlog, pa je predlozio josx na JMBG svojih
blizxnjih, izmedju ostalog bakutu...
[ whiteshadow09 @ 20.11.2005. 11:17 ] @
iskreno kada sam dobio mail bilo mi je neobichno drago da vidim predlog koji je izabran medju 3 finalista nadlanu.com medjutim ono sto mi se nije svidelo to je bilo tudje ime pored mog predloga, naime autor koji stoji pored imena nadlanu.com je poslao po njima 4 dana pre mene<24 ona 28 ja>, zeleo sam da proverim da li je moguce nekako dobiti listing ili da mi neko od njihovih ljudi odgovori, medjuim nisam dobio bilo kakav odgovor, u pocetku sam stvarno verovao, OK neko je poslao predlog pre, zakasnio sam, ali kada sam procitao postove od ostalih ljudi na ovou temu definitivno sam zakljucio da nesto smrdi + sto je zena koja je izabrana penzioner, mislim nema puno penzionera koji surfuju interneom ili cak sta vise se razumeju IT marketing.
[ crews_adder @ 20.11.2005. 15:10 ] @
E pa kad nisi to smislio nekoliko dana pre pocetka. Ali nisi ti kriv sto ti se, za razliku od gospodje penzionerke, ime "nije javilo na dlanu" jos prvog dana, dakle 24.XI, nego si cekao citava cetiri dana...

Valjda shvatas sta sam hteo da kazem, a u duhu preovladjujuceg sveopsteg misljenja.
[ whiteshadow09 @ 20.11.2005. 22:24 ] @
taj fazon
[ johnny.genije @ 21.11.2005. 10:26 ] @
ja sam poslao ime PLANNETA.com, ali izgleda da niko nije hteo da skapira da je to PLAN - NETA...hmmm...kako se vama svidja ovo ime?
[ whiteshadow09 @ 21.11.2005. 22:09 ] @
skroz ok
[ Mishkin @ 22.11.2005. 01:20 ] @
na dlanu bi po mom misljenju moglo da prodje, al ovo netbulevar i kapetanweb je prava sprdnja. mislim uzasno se raspadaju imena. jok sundjerbobkockalone.com. interesantno je da je to misljenje jos par ljudi sa kojima sam pricao, a vidim i ovde se iznose slicna misljenja. svaka cast pobednicima al meni se i dalje ne svidja
inace moj predlog necu da kazem posto je mnogo dobar a nije jos registrovan od strane nn pocinioca :)
[ D.i M.e @ 23.11.2005. 07:53 ] @
Citat:
@gostame2
Palo mi je na pamet da to mozda nije niko brljao po telekomovom
serveru, vec da je neko 'osluskivao' onaj sajt na kome se proveravalo
da li je .com domen slobodan. Ne mogu da se setim koji to sajt bese, a
preporucen je bio u dajmiime FAQ#6. Nisam sacuvao FAQ, a dajmiime je
uklonjen, google nije cache-irao faq itd.

Sajtovi su www.networksolutions.com i www.cepelin.net , a imam snimljen ceo faq, ako nekome treba...
[ ubuntu @ 24.11.2005. 01:57 ] @
@whiteshadow09
Sada sam se malo razocarao posto izgleda da je vise ljudi predlozilo nadlanu.com... Na neki nacin sam se osecao prevarenim a u istu ruku i obradovanim da je neko taj predlog smatrao kreativnim ... Jer je dosta intuitivan i sugestivan, bar se meni takav cinio kada sam ga predlozio ... Drugi moj predlog na ime mog brata je bio portalko.com ... U tom slucaju bi se mogla i neka kao maskota napraviti ...
zivim u inostranstvu tako da su me obavestili iz srbije da probam da ucestvujem u ovoj igri ... mada iskren da budem kada sam upisivao svoj predlog sam bio veoma siguran da tu nisu sve stvari ciste :) ne zelim da dajem neosnovane optuzbe



[Ovu poruku je menjao ubuntu dana 24.11.2005. u 03:04 GMT+1]
[ ubuntu @ 24.11.2005. 02:02 ] @
A da, ja nisam dobio mail sa rezultatima vec su mi to drugi javili. Mozda sam bio neki poseban slucaj.
[ Ve$eli @ 24.11.2005. 07:48 ] @
Jedan od mojih predloga je bio www.vivoinfo.com
[ separator @ 02.12.2005. 02:58 ] @
Nego sta je bilo na konferenciji za stampu? Jel neko pitao nesto u
vezi prodaje predlozenih imena.
[ Bhamby @ 03.12.2005. 01:49 ] @
Citat:
separator: Nego sta je bilo na konferenciji za stampu? Jel neko pitao nesto u
vezi prodaje predlozenih imena.


Nije bitno uopšte. Važno je da mi znamo ko su lopovi.
[ majstor_01 @ 06.12.2005. 00:57 ] @
Zdravo drustvo!

Nema razloga da se napajate negativnom energijom. I hiljade puta da razmisljate o problemima i greskama, jer je rezultat toga jedno mnogo lose osecanje, i destruktivnost.

Kao ja sam pametan, ali me drugi uvek predje. Ajde svoju pamet u pravu akciju. Pretvorite ideju u realizaciju... Napravite uspeh, novac!

Vec vas cujem kako kazete: "Bi ja ali ne mogu jer me taj i taj gusi, jer nemam pocetni kapital, jer je drzava takva, jer ovo, jer ono, jer je voda mokra, jer je susa suva."

Za one koji ovo nisu pomislili bravo!, jer su na pravom putu uspeha, za ostale poruka: "Tako razmisljaju L U Z E R I".

I zato ne budite luzeri! Izbacite to iz sebe.

Prihvatite situaciju kakva jeste i pobedite pod tim uslovima. Sta kao niste znali da se to radi (kradja) ovde? A, hm? Niste?

Jeste, znali ste! Ali najlakse je da se igraju igre na srecu, pije pivo sa nagradama, smislja naziv za 200 000 din i sl.

Zato gubite, jer idete linijom manjeg otpora. I sve dok je tako neko ce da bude ispred vas.

Imas dobro ime? Registruj ga, prodaj ili napravi sajt, i baja si!!! Skidamo svi kapu!!!

//------------------------------------------------------------------------------

Ok to je to. Sta treba uraditi da se krene ka tome?
Prvo moramo da priznamo sebi svoju gresku. Onda sve krece napred. Ko bude to uradio, znaci da ima jaku duhovnu snagu, i on ce brzo krenuti na bolje i osetiti posledice uspeha.
Ovi drugi, koji zbog raznih kompleksa to ne mogu, i koji ce da mi popuju na narednih par strana i da govore ko sam ja da im to govorim, da pricaju kako oni ne grese, kako su najpametniji, za njih poruka, JADNI STE!!!

Sve najbolje zelje, ljudima kojima ce ovaj moj tekst pomoci da krenu na bolje. Samo napred, uzdajte se u sebe, jer to je jedina snaga u koju se mozete uzdati, i uvek ce se naci neko ili nesto sto ce biti tu da vam pomogne u vasem putu uspeha.

Ziveli.





[ Bhamby @ 06.12.2005. 01:25 ] @
Odakle izađe ovaj ?
[ grunger_ @ 06.12.2005. 23:21 ] @
Hvala ti majstore, promenio si mi zivot :P
Ja sam poslao dve ideje - apollo011.com i serbiFun.com ...
Kako vam se chine ?
[ 5h0ck @ 08.12.2005. 02:28 ] @
sve sto mogu da kažem je:

Telekom Srbija: Imate prijatelje!
[ Bhamby @ 20.12.2005. 16:34 ] @
Citat:
Bhamby:Kad daju ime portalu nadlanu priznaću da si u pravu.


Dostupan.

Kako Vam se čini?

p.s. Tek sam sad video, otvorena je nova tema.

http://www.elitesecurity.org/tema/151007-Poceo-radom-nadlanu-com

[Ovu poruku je menjao Bhamby dana 20.12.2005. u 17:51 GMT+1]